Jump to content
thodorix

SOS! Polo 1.2 TSI Ρεταρισμα στο ρελαντι - EPC - ESP - Πιεση ελαστικων αναμμενα!!

Recommended Posts

Βαζοντας μπρος απο την δουλεια σημερα, παρατηρησα εντονο τρεμουλιασμα και ανεβοκατεβασμα των στροφων.

Στην κινηση για γκαζι να ξεκινησω, αναβουν σταθερα ενδειξεις EPC - ESP - και η ενδειξη της πιεσης ελαστικων. Εχουμε ιδεα τι μπορει να ειναι? Αναβω το A/C μηπως κρατησει σταθερες στροφες αλλα γινεται χειροτερο, με τον κινητηρα να πλησιαζει να σβησει απο την αρρυθμια. Αυριο θα επικοινωνησω με τον μαστορα που παω. Λογικα δεν θα ειναι ασφαλες να το παω οδικως... Αποσταση 10 λεπτων Ν.Σμυρνη - Μπραχαμι αλλα το βλεπω δυσκολο και δεν θελω να χειροτερεψω την ζημια.

Υποψιαζομαι (και ελπιζω) ρευμα/μπουζι  ή αντλια βενζινης

Link to comment
Share on other sites

Παντως esp, abs, και πιεση ελαστικων σε μενα ειχαν αναψει οταν εκανα ενα αποτομο χειροφρενο. 

Τωρα γιαυτα δεν ξερω παραξενο.. Το καινουριο polo ειναι;

Link to comment
Share on other sites

φίλε ή πολλαπλασιαστής ή μπουζοκαλώδιο...εγω το ιδιο ακριβως ειχα πριν 3 μηνο και ηταν μπουζοκαλωδιο...αναβαν τα συγκεκριμενα λαμπακια

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις νεα σε παρακαλω ενημερωσε μας ..εχω τα ιδια λαμπακια αναμμενα.Στο δικο αν σβησω την μηχανη σβηνουν και τα λαμπακια..Τα συμπτωματα ειναι απωλεια ισχυος σαν να εχει την μιση ιπποδυναμη 1.2tsi dsg 2010

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Έχω και εγώ ακριβώς τον ίδιο κινητήρα σε SEAT Ibiza και μου παρουσίασε σήμερα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τα ίδια λαμπάκια ακριβώς άναψαν και ακόμα ένα, αυτό που ανάβει και για μπουζί. Τελικά από ότι κατάλαβα στην δική σου περίπτωση ήταν μπουζοκαλώδια, έτσι? Τι πλήρωσες τελικά? Πόσο πήγε το μαλλί δλδ?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , poulis84 said:

Καλησπέρα παιδιά...Έχω και εγώ ακριβώς τον ίδιο κινητήρα σε SEAT Ibiza και μου παρουσίασε σήμερα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τα ίδια λαμπάκια ακριβώς άναψαν και ακόμα ένα, αυτό που ανάβει και για μπουζί. Τελικά από ότι κατάλαβα στην δική σου περίπτωση ήταν μπουζοκαλώδια, έτσι? Τι πλήρωσες τελικά? Πόσο πήγε το μαλλί δλδ?

UPDATE: Τελικά και εμένα μπουζοκαλώδια ήταν παιδιά....Τα 4 (όχι της ΣΕΑΤ) 68€!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.