Jump to content
ntip

Τι μάρκα λάδι προτιμάτε για τον κινητήρα σας ? [POLL] **********

Τι μάρκα λάδι προτιμάτε για τον κινητήρα σας ?   

173 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

55 λεπτά πριν , tsikis007 said:

Η ΜΙΧΑΗΛ ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ & ΣΙΑ ΕΕ (Trade-Wind) διατηρεί δύο καταστήματα.

Κεντρικό: Αλιπέδου 21-23, Πειραιάς (από εκεί ψωνίζω).

Υποκατάστημα: Αμβροσίου Φραντζή 17, Νέος Κόσμος.

 ισχύει αυτο

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , TRiBaL_23 said:

Μπράβο, να μην ξαναπάς γιατί έχει φάει πρόστιμο και τον τρέχουν...

 

ψαξτε λιγο στο ιντερνετ πριν αναφερετε για συγκεκριμενα μαγαζια γιατι μεχρι και μήνυση για δυσφήμιση μπορει να προχωρήσει το καταστημα και το λέω γενικά και οχι σε σένα προσωπικά απλά βρηκα πατημα το ποστ σου .

απλα προς ενημερωση επειδη και εγω περνω λαδια απο εκει και ειχα ακουσει διαφορα ψαχτηκα και βρηκα τι έγινε (τουλαχιστον αυτα που αναφερονται στο ιντερνετ) καποια εταιρεια του εκανε καταγγελια γιατι πουλαγε τα λαδια ενω δεν τα ειχε παρει απο την ιδια που ηταν επισημος εισαγωγεας οτι ηταν μαϊμου το μαγαζι πηγε για αναλυση τα δικα του οσο και απο την συγκεκριμενη εταιρεια λαδι και βρεθηκαν ακριβως τα ιδια και προχώρησε σε  μήνυση εναντιον της την οποια κερδισε 

 

αυτα ειχα βρει οταν το εψαξα λιγο περισσοτερο οποτε καλυτερα να μην αναφερουμε πραγματα που απλως εχουμε ακουσει 

Edited by gtse
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν , gtse said:

 

ψαξτε λιγο στο ιντερνετ πριν αναφερετε για συγκεκριμενα μαγαζια γιατι μεχρι και μήνυση για δυσφήμιση μπορει να προχωρήσει το καταστημα και το λέω γενικά και οχι σε σένα προσωπικά απλά βρηκα πατημα το ποστ σου .

απλα προς ενημερωση επειδη και εγω περνω λαδια απο εκει και ειχα ακουσει διαφορα ψαχτηκα και βρηκα τι έγινε (τουλαχιστον αυτα που αναφερονται στο ιντερνετ) καποια εταιρεια του εκανε καταγγελια γιατι πουλαγε τα λαδια ενω δεν τα ειχε παρει απο την ιδια που ηταν επισημος εισαγωγεας οτι ηταν μαϊμου το μαγαζι πηγε για αναλυση τα δικα του οσο και απο την συγκεκριμενη εταιρεια λαδι και βρεθηκαν ακριβως τα ιδια και προχώρησε σε  μήνυση εναντιον της την οποια κερδισε 

 

αυτα ειχα βρει οταν το εψαξα λιγο περισσοτερο οποτε καλυτερα να μην αναφερουμε πραγματα που απλως εχουμε ακουσει 

Πολυ σωστός φίλε! Και εγω Επειδή ηξερα την ιστορία γι αυτο ανεφερα στο αλλο παιδί να ειναι προσεκτικός για το τι γράφετε γιατι ηξερα την ιστορία! Και το ξανα λεω δεν εχω ουτε σχέση με το.μαγαζι ούτε συμφέρον απλα και εγω Επειδή αγοραζα απο εκει το ειχα ψάξει πολυ τοτε το θεμα!

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, να μην ξαναπάς γιατί έχει φάει πρόστιμο και τον τρέχουν...
Μπήκες είπες αυτό που άκουσες και δεν έβαλες κάποιο στοιχείο. Ωραίος

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23
9 hours ago , gtse said:

 

ψαξτε λιγο στο ιντερνετ πριν αναφερετε για συγκεκριμενα μαγαζια γιατι μεχρι και μήνυση για δυσφήμιση μπορει να προχωρήσει το καταστημα και το λέω γενικά και οχι σε σένα προσωπικά απλά βρηκα πατημα το ποστ σου .

απλα προς ενημερωση επειδη και εγω περνω λαδια απο εκει και ειχα ακουσει διαφορα ψαχτηκα και βρηκα τι έγινε (τουλαχιστον αυτα που αναφερονται στο ιντερνετ) καποια εταιρεια του εκανε καταγγελια γιατι πουλαγε τα λαδια ενω δεν τα ειχε παρει απο την ιδια που ηταν επισημος εισαγωγεας οτι ηταν μαϊμου το μαγαζι πηγε για αναλυση τα δικα του οσο και απο την συγκεκριμενη εταιρεια λαδι και βρεθηκαν ακριβως τα ιδια και προχώρησε σε  μήνυση εναντιον της την οποια κερδισε 

 

αυτα ειχα βρει οταν το εψαξα λιγο περισσοτερο οποτε καλυτερα να μην αναφερουμε πραγματα που απλως εχουμε ακουσει 

Κ επειδή ρε ψάχτηκες στο ιντερνετ νομίζεις οτι βρήκες την αλήθεια και μου κουνάς και το δάχτυλο του συμβουλάτορα; Και πώς ξέρεις οτι εγώ δεν ξέρω περισσότερα και μάλιστα εκτός ίντερνετ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23
13 hours ago , crazy bill said:

 

 

Άμα Έχει φάει αυτος πρόστιμο που τροφοδοτεί τοσα συνεργεία τότε ολοι βάζουν μαϊμούδες....Επίσης μίας και κατηγορούμε κάποιον που εχει μαγαζι καλο θα ηταν να μιλαμε με στοιχεία. Για να μην παρεξηγηθώ δεν εχω καμια σχέση με το μαγαζί....

Εσυ τι στοιχεία έχεις οτι ΔΕΝ είναι μαιμού τα λάδια του;; Για να σε δω

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23
7 hours ago , takpanos said:

Μπήκες είπες αυτό που άκουσες και δεν έβαλες κάποιο στοιχείο. Ωραίος

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σόρρυ δεν ήξερα οτι μιλάω σε δικαστήριο για να παραθέσω τα σχετικά έγγραφα. Βασικά *έστηκα, δεν πρόκειται για τον δικό μου κινητήρα. Συμβουλή έδωσα όπως δίνουν κ άλλοι για διάφορα θέματα χωρίς να ρωτάμε πολλά. Απλά εδώ θιχτήκαμε μερικά πελατάκια μη και βάζουμε μάπα λαδάκι τόσα χρόνια στο καμάρι μας. Οχι οτι τους πήρε ο πόνος μη φάω μήνυση (εδω γελάμε)

Ελεος...

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μια μικρή παρατήρηση (γενική βέβαια , που δεν αφορά κάποιο από τα παιδιά προσωπικά)

 

Αν έχετε αμφιβολίες για ποιος η ποιοί φέρνουν γνήσιο λάδι και ποίοι όχι. 

 

Μπορείτε να μάθετε τους επίσημους προμηθευτές για τα λάδια που θέλετε από της ίδιες της εταιρείες.

 

Για το ποίος προμηθεύει ποιόν.

Δεν χρειάζεται να υπάρχουν εντάσεις...

 

Βέβαια επειδή υπάρχει και η εξαίρεση του κανόνα, θα θυμίσω ότι πρίν από μερικά χρόνια όταν εμφανίστηκε το λάδι ENEOS (αν το λέω σωστά) μετά από μερικά χρόνια η ίδια η εταιρία έκλεισε τον ίδιο προμηθευτή της εδώ στην Ελλάδα γιατί ο ίδιος πουλούσε μαϊμού λάδια όπως αποδείχθηκε από την εταιρεία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν , TRiBaL_23 said:

Κ επειδή ρε ψάχτηκες στο ιντερνετ νομίζεις οτι βρήκες την αλήθεια και μου κουνάς και το δάχτυλο του συμβουλάτορα; Και πώς ξέρεις οτι εγώ δεν ξέρω περισσότερα και μάλιστα εκτός ίντερνετ; 

 

Για πες μας λοιπον απο που το ξερεις εσυ? Απο το ίντερνετ ειδε ο φιλος ολα αυτα που εχουν γραφτεί κατα καιρούς οπως Επίσης και αναλύσεις απο τα λαδια του. Κακο ειναι που εχει ψαχτει και ετσι?

57 λεπτά πριν , TRiBaL_23 said:

Εσυ τι στοιχεία έχεις οτι ΔΕΝ είναι μαιμού τα λάδια του;; Για να σε δω

Πρωτα απο ολα εγω δεν ανέφερα αμα ειναι μαϊμού Ή οχι το μονο που σου ειπα ειναι εφόσον δεν εχεις στοιχεία(εαν εχεις πες ας την εμπειρία σου)μην κατηγορείς δημοσια μαγαζί.επισης σου ειπα πως με την λογικη σου οτι εχει φαει μηνύσεις ο άνθρωπος αυτος και τα μισα συνεργεια μαϊμού βαζουν γιατι τροφοδοτεί άπειρους.  Ειναι άσχημο έως ανήθικο να κατηγορείς οποιοδήποτε μαγαζι και προφανως δεν μας νοιαζει εαν θα φας μήνυση και τα σχετικα γιατι μιλας εκ του ασφαλούς κρυμμένος πισω απο το πληκτρολογιο με ενα nickname σε ενα φορουμ εν αντίθεσή με την κατηγορια σου στο μαγαζί που αναφερεις κανονικα πιο ειναι. Μην αγχώνεσαι δεν ψάχνουμε καποιον να μας πει εαν βαζουμε καλα λαδια στα αμαξια μας και δεν παρεξηγηθηκαν τα πελατακια του οπως ειπες. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , TRiBaL_23 said:

Κ επειδή ρε ψάχτηκες στο ιντερνετ νομίζεις οτι βρήκες την αλήθεια και μου κουνάς και το δάχτυλο του συμβουλάτορα; Και πώς ξέρεις οτι εγώ δεν ξέρω περισσότερα και μάλιστα εκτός ίντερνετ; 

 

καταρχην φιλε μου μιλα καλυτερα δεν σου κουνησα κανενα δαχτυλο τσαμπουκαδες αλλου σε αλλα φορουμ

Link to comment
Share on other sites

στο θέμα μας κύριοι ....
χρησιμοποίησα για δεύτερη φορά liquid moly toptech 4200 5-30w ..παρατήρησα ομαλότερη λειτουργία του κινητήρα , λιγότερους θορύβους , πριν χρησιμοποιούσα τα castrol edge LL 5-30w και είχα πιο τραχεια λειτουργία του μοτέρ ... Σε σύγκριση των 2 θεωρώ πως τα castrol ίσως να αντέχουν περισσότερο και με γνώμονα καθαρά τους ήχους του μοτέρ ! τα liqui ενώ στην αρχή που τα έβαλα ηρέμησαν κατά κάποιο τρόπο το μοτέρ με την πάροδο των χλμ διαπίστωνα πως το μοτέρ ακούγεται όπως τα castrol! liqui λοιπόν από εμένα και πέταμα στις 6000 ! θεωρώ πως το κόστος δεν είναι απαγορευτικό γι αλλαγές στις 6000! αν είναι κάτι που με προβληματίζει στις αλλαγές είναι το φίλτρο ! και εξηγώ ...αλλαγή του φίλτρου σε κάθε αλλαγή ...όμως τείνω να αναζητώ το γνήσιο (το γκρι από την επίσημη αντιπροσωπεία ) και όχι κάποιο άλλο (πάλι η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή )
Αυτα

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , AggelakasK said:

στο θέμα μας κύριοι ....
χρησιμοποίησα για δεύτερη φορά liquid moly toptech 4200 5-30w ..παρατήρησα ομαλότερη λειτουργία του κινητήρα , λιγότερους θορύβους , πριν χρησιμοποιούσα τα castrol edge LL 5-30w και είχα πιο τραχεια λειτουργία του μοτέρ ... Σε σύγκριση των 2 θεωρώ πως τα castrol ίσως να αντέχουν περισσότερο και με γνώμονα καθαρά τους ήχους του μοτέρ ! τα liqui ενώ στην αρχή που τα έβαλα ηρέμησαν κατά κάποιο τρόπο το μοτέρ με την πάροδο των χλμ διαπίστωνα πως το μοτέρ ακούγεται όπως τα castrol! liqui λοιπόν από εμένα και πέταμα στις 6000 ! θεωρώ πως το κόστος δεν είναι απαγορευτικό γι αλλαγές στις 6000! αν είναι κάτι που με προβληματίζει στις αλλαγές είναι το φίλτρο ! και εξηγώ ...αλλαγή του φίλτρου σε κάθε αλλαγή ...όμως τείνω να αναζητώ το γνήσιο (το γκρι από την επίσημη αντιπροσωπεία ) και όχι κάποιο άλλο (πάλι η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή )
Αυτα

Κανε και μία δοκιμή και με μομπιλ 1 5/30

Link to comment
Share on other sites



Σόρρυ δεν ήξερα οτι μιλάω σε δικαστήριο για να παραθέσω τα σχετικά έγγραφα. Βασικά *έστηκα, δεν πρόκειται για τον δικό μου κινητήρα. Συμβουλή έδωσα όπως δίνουν κ άλλοι για διάφορα θέματα χωρίς να ρωτάμε πολλά. Απλά εδώ θιχτήκαμε μερικά πελατάκια μη και βάζουμε μάπα λαδάκι τόσα χρόνια στο καμάρι μας. Οχι οτι τους πήρε ο πόνος μη φάω μήνυση (εδω γελάμε)
Ελεος...


Θα στα πω όσο πιο φιλικά μπορώ....
1. Όταν δίνεις συμβουλές είναι διαφορετικό με το να κατηγορείς κάποιον. Έχεις κάτι να μας προστατέψεις όσοι ψωνίζουν από κει πέρα από μια κουβέντα? Μπορείς να μας δείξεις κάτι?
2. Πελάτης εγώ δεν είμαι. Στα 21 χρόνια που έχω αυτοκίνητα μόνο μια φορά ψώνισα από κει.
Επίσης να ξέρεις δε γίνεται να ξεκινάς μια κουβέντα και να λες "απόδειξε μου ότι δεν είναι μαϊμού". Δε ξέρω κατά πόσο έχουν ελεγχθεί αλλά θεωρώ (μπορεί να κάνω και λάθος) ότι οι ίδιες εταιρίες θα τον είχαν κλείσει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανε και μία δοκιμή και με μομπιλ 1 5/30

θα το δω ! έχω διαβάσει καλά σχόλια με το παραπάνω λάδι ! Σίγουρα όμως θα χρειαστεί 2 αλλαγές για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα ! ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , AggelakasK said:


θα το δω ! έχω διαβάσει καλά σχόλια με το παραπάνω λάδι ! Σίγουρα όμως θα χρειαστεί 2 αλλαγές για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα ! ευχαριστώ

Ναι εννοείται πάντα ισχυει αυτο! Εγω σε σιροκο που έβαζα τα καστρολ και μετα εβαλα τα μομπιλ ειδα πολυ μεγαλη Διάφορα απο τον ήχο μεχρι και θερμοκρασιες!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρεται τα castrol να πω και εγώ την δική μου εμπειρία
Αρχικά έβαζα castrol ότι και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης όλα καλά σε normal καθημερινή χρήση καθόλου κατανάλωση αλλά όταν το πήγαινα ταξίδι συνήθως κάπου στα 400km απόσταση χωρίς στάση και ο κινητήρας λειτουργούσε για αρκετή ώρα συνεχόμενα είχα κατανάλωση κάπου στα 200 με 250 ml...

Για ένα σαββατοκύριακο στο εξοχικό πήγαινε - έλα 800km έκαιγε κάπου μισό λίτρο....
Το αυτοκίνητο το είχα πάρει used πριν καν κλείσει διετία με 17k από συγγενή και γνώριζα ότι δεν ήταν σκισμένο... τράβαγα τα μαλλιά μου και σιχτίριζα που καινούριο αμάξι ήταν λαδιέρα χωρίς καν να έχει φάει σκίσιμο...

Μετά από 2-3 αλλαγές με castrol και χωρίς να αλλάξει κάτι άλλαξα σε ELF μιας και τα γνώριζα τα πούλαγα στην παλιά δουλειά και τα έβαζα χρόνια στο προηγούμενο αυτοκίνητο 
Από τότε κατανάλωση δεν ξανά είδα ποτέ όπως τα έβαζα η στάθμη έμενε ίδια μέχρι την αλλαγή τους

Στις τελευταίες 3 αλλαγές  βάζω τα liqui moly και μια από τα ίδια με τα elf καθόλου κατανάλωση όπως τα βάζω ίδια παραμένει η στάθμη τους μέχρι την αλλαγή  
Φέτος το καλοκαίρι με το μοτέρ να έχει 140k και με τα liqui moly έκανα το παραπάνω ταξίδι 2 φορες μέχρι στιγμής 4x400km και δεν έκαψε καθόλου αν είχα castrol θα ήθελα 1 λίτρο σε συμπληρώμα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Προσπερνάω το θέμα γιατί δεν θα τελειώσουμε ποτέ με τις απαντήσεις. Οποιος θέλει να εχει το κεφάλι του ήσυχο και δεν τον νοιάζει το τι θα κάνει η επιχείρηση σε εμένα που το δυσφημώ ας ψωνίσει απο αλλού είναι τόσο απλό. Οι υπόλοιποι μπορούν να με αγνοήσουν, δεν καταλαβαίνω τον λόγο τέτοιου πάθους για υπεράσπιση.

 

Απο εκεί και πέρα για εμένα τα castrol είναι απλά οκ. Οποιος θέλει κάτι καλύτερο μπορεί να πάει σε Mobil 1 > Motul > Liqui Molly με την σειρά αυτή χωρίς αυτό να σημαίνει οτι εχουν τρελές διαφορές μεταξύ τους. Εγώ προσωπικά βάζω mobil1.

Το σημαντικότερο όλων είναι οι συχνές αλλαγές, ιδανικά στα 7500.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , Deus164 said:

Μιας και αναφέρεται τα castrol να πω και εγώ την δική μου εμπειρία
Αρχικά έβαζα castrol ότι και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης όλα καλά σε normal καθημερινή χρήση καθόλου κατανάλωση αλλά όταν το πήγαινα ταξίδι συνήθως κάπου στα 400km απόσταση χωρίς στάση και ο κινητήρας λειτουργούσε για αρκετή ώρα συνεχόμενα είχα κατανάλωση κάπου στα 200 με 250 ml...

Για ένα σαββατοκύριακο στο εξοχικό πήγαινε - έλα 800km έκαιγε κάπου μισό λίτρο....
Το αυτοκίνητο το είχα πάρει used πριν καν κλείσει διετία με 17k από συγγενή και γνώριζα ότι δεν ήταν σκισμένο... τράβαγα τα μαλλιά μου και σιχτίριζα που καινούριο αμάξι ήταν λαδιέρα χωρίς καν να έχει φάει σκίσιμο...

Μετά από 2-3 αλλαγές με castrol και χωρίς να αλλάξει κάτι άλλαξα σε ELF μιας και τα γνώριζα τα πούλαγα στην παλιά δουλειά και τα έβαζα χρόνια στο προηγούμενο αυτοκίνητο 
Από τότε κατανάλωση δεν ξανά είδα ποτέ όπως τα έβαζα η στάθμη έμενε ίδια μέχρι την αλλαγή τους

Στις τελευταίες 3 αλλαγές  βάζω τα liqui moly και μια από τα ίδια με τα elf καθόλου κατανάλωση όπως τα βάζω ίδια παραμένει η στάθμη τους μέχρι την αλλαγή  
Φέτος το καλοκαίρι με το μοτέρ να έχει 140k και με τα liqui moly έκανα το παραπάνω ταξίδι 2 φορες μέχρι στιγμής 4x400km και δεν έκαψε καθόλου αν είχα castrol θα ήθελα 1 λίτρο σε συμπληρώμα...

με το αμαξι εχω κανει 175000km και παντα βαζω castrol απο την αρχη . πριν το βελτιωσω τα αλλαζα καθε 15000 μετα την βελτιωση τα αλλαζω καθε 10000 δεν μου εκαψε λαδι ποτε η μονη φορα που χρειαστηκε να συμπληρωσω 200γρ. ηταν καλοκαιρι με 40 βαθμους και κολλημένο το κοντερ στα 220 για καμια 50αρια χιλιομετρα. για να σου καψει λαδι σε ταξίδι εάν δεν υπάρχει αιτία σημαίνει οτι δουλευε η τουρμπινα συνεχεια και ειναι λογικο να υπαρχει μια καταναλωση λαδιου. εαν κινησε μεχρι 3500 στροφες 140 150 τοτε δεν ειναι λογικο και υπαρχει αιτια. 

Link to comment
Share on other sites



Προσπερνάω το θέμα γιατί δεν θα τελειώσουμε ποτέ με τις απαντήσεις. Οποιος θέλει να εχει το κεφάλι του ήσυχο και δεν τον νοιάζει το τι θα κάνει η επιχείρηση σε εμένα που το δυσφημώ ας ψωνίσει απο αλλού είναι τόσο απλό. Οι υπόλοιποι μπορούν να με αγνοήσουν, δεν καταλαβαίνω τον λόγο τέτοιου πάθους για υπεράσπιση.
 
Απο εκεί και πέρα για εμένα τα castrol είναι απλά οκ. Οποιος θέλει κάτι καλύτερο μπορεί να πάει σε Mobil 1 > Motul > Liqui Molly με την σειρά αυτή χωρίς αυτό να σημαίνει οτι εχουν τρελές διαφορές μεταξύ τους. Εγώ προσωπικά βάζω mobil1.
Το σημαντικότερο όλων είναι οι συχνές αλλαγές, ιδανικά στα 7500.


Ας προσπερασουμε το αν θα σου κανει μηνυση η οχι γιατι δε με ενδιαφερςι. Ουτε αδερφος σου ειμαι ουτε αδερφος του μαγαζιου. Στειλε μου εστω σε πμ γιατι να μη παρω 2η φορα απο κει.
Εγω φετος εβαλα valvoline και μου φαινονται ιδια με τα aral. Ουτε με τα καστρολ ειχα προβλημα. Παντα αλλαγες στο χρονο η μεχρι 10000
Link to comment
Share on other sites

τα αλλάζω μια φορά τον χρόνο η στα 10k πάντα μαζί με φίλτρο 
συνήθως στον χρόνο έχουν 7-8 χιλιάδες σπάνια φτάνω τις 10, μια φόρα είχα αφήσει τα elf 13k για να τα αλλάξω στο μεγάλο service  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , takpanos said:


 

 


Ας προσπερασουμε το αν θα σου κανει μηνυση η οχι γιατι δε με ενδιαφερςι. Ουτε αδερφος σου ειμαι ουτε αδερφος του μαγαζιου. Στειλε μου εστω σε πμ γιατι να μη παρω 2η φορα απο κει.
Εγω φετος εβαλα valvoline και μου φαινονται ιδια με τα aral. Ουτε με τα καστρολ ειχα προβλημα. Παντα αλλαγες στο χρονο η μεχρι 10000

 

Εαν εχει κατι να μας πει ας το πει δημόσια να ξέρουν ολοι και οχι αερολογίες.....και κρυφτό πισω απο το πληκτρολόγιο! Οπως ειπαμε κανεις δεν εχει σχεση με το μαγαζι ουτε καν αγοράζουμε απο εκει απλως δεν θελουμε σε τετοιο φορουμ να λέγονται λογια....

μια χαρα κανεις φιλε γενικα αλλαγες ανα 10.000χλμ το πολυ και ολα καλα ειναι! Δοκιμασε εαν θες και τα μομπιλ 1 ειναι πολυ Καλα,αν και πιο ακριβα απο τα υπόλοιπα.

Edited by crazy bill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο πρώτο σερβίς αντιπροσωπεία μου βάλανε castrol magnatec 5w40 professional OE έχει κάνεις γνώμη για τα λάδια?τα άλλαξα στις 6.000 και έχω 8.000 παρατηρώ πιο ήρεμη λειτουργία και μειωμένη κατανάλωση καυσίμου που οφείλεται νομίζω ότι το μοτέρ στρώνετε. αν τα έχει δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα τη γνώμη του 1000αρη τούρμπο πόλο είναι και μένω Αθήνα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα Castrol εχω ακούσει κάποια παραπονακια και από επαγγελματίες, κυρίως ότι πέφτει γρήγορα η ρευστότητα τους. Εγώ με τις μικρές μου γνώσεις δε μπορώ να εκφέρω γνώμη, απλά παραθέτω άλλων γνώμες.

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago , gianniskar said:

Καλησπέρα σε όλους στο πρώτο σερβίς αντιπροσωπεία μου βάλανε castrol magnatec 5w40 professional OE έχει κάνεις γνώμη για τα λάδια?τα άλλαξα στις 6.000 και έχω 8.000 παρατηρώ πιο ήρεμη λειτουργία και μειωμένη κατανάλωση καυσίμου που οφείλεται νομίζω ότι το μοτέρ στρώνετε. αν τα έχει δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα τη γνώμη του 1000αρη τούρμπο πόλο είναι και μένω Αθήνα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα έβαλα και εγώ στο δικό μου. 

 

Μέχρι στιγμής κανένα απολύτως πρόβλημα η κάτι άλλο.

 

Μια χαρά είναι ούτε θέμα με θερμοκρασία η κάποια κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα και εγώ στο δικό μου. 
 
Μέχρι στιγμής κανένα απολύτως πρόβλημα η κάτι άλλο.
 
Μια χαρά είναι ούτε θέμα με θερμοκρασία η κάποια κατανάλωση.
Ωραία.. σε παρακαλώ αν παρατηρήσεις κάτι ενημέρωσε με γτ δεν μπορώ να έχω μέτρο σύγκρισης μιας και το αυτοκίνητο στρώνεται ακόμα και άλλο λάδι από το εργοστάσιο δεν έβαλα..thx

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.