Jump to content
chridev

Golf 4 - Προτάσεις Εξωτ. Εμφάνισης [Προφυλακτήρες R32 - Side skirts]

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά εχω ενα Golf MK4 και θέλω να του φορέσω τους προφ/ρες και τα σποϊλερ του R32 θα πρεπει να αλάξω και τα φτερά η οχι; θα εξέχουν ή καθονται κουτί;...

Link to comment
Share on other sites

λογικα μπαινουν κουτι...δε χρειαζεται να κανεις τπτ...αλλα ας απαντησει καποιος ειδικος στα mk4! :p

Link to comment
Share on other sites

τους προφυλακτηρες απο αντιπροσωπεια η απο ιντερνετ?

καλυτερα απο αντιπροσωπεια... εγω επειδη ε ειχαν τρακαρει το φτερο το πηρα ετσι... και ειναι το καλυτερο πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους ειμαι καινουριο μελος και αυτο που θα ρωτισω ισως να το εχεται ξανα πει αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο..


Eχω golf 4 gti  θελω να βαλω προφυλακτηρα r32 με την πλαστικι γριλια και τα προβολακια. οποιος εχει κανει κατι παρομοιο η εχει καμι λυση θα χαρω..

΅Ευχαριστω

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

γεια σου φιλε εγω φοραω απο r32 με σιτα αλλα δεν εχει για προβολια θεση.φυσικα του εμποριου οχι γνησιο αν ψαξεις στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* θα βρεις πολλες λυσεις.κ μπροστινο  πισω. οτι κ αν παρεις να προτιμησεις πλαστικο οχι πολυεστερικο,,,,,,,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους ειμαι καινουριο μελος και αυτο που θα ρωτισω ισως να το εχεται ξανα πει αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο..

Eχω golf 4 gti  θελω να βαλω προφυλακτηρα r32 με την πλαστικι γριλια και τα προβολακια. οποιος εχει κανει κατι παρομοιο η εχει καμι λυση θα χαρω..

΅Ευχαριστω

Καλησπέρα φίλε. Προφανώς το πρόβλημα είναι οικομομικό, όπως και για όλους μας, αλλιώς μπορείς να παραγγείλεις τον γνήσιο από οποιαδήποτε αντιπροσωπεία μάζί με την πλαστική γρίλια που είναι εξτρα με κόστος 400 με 500 ευρώ χωρίς βάψιμο + κανα 50 80 άρι για τις γρύλιες. Μετά οι επιλογές είναι πολλές. Υπάρχουν πολύ οικονομικοί προφυλακτήρες στο ebay και από ABS πλαστικό και από πολυεστέρα και υπάρχουν και διάφορες ποιότητες. Το πρόβλημα με αυτούς τους προφυλακτήρες είναι ότι δεν είναι ακριβώς bolt on. Δηλαδή θα θέλει κόψε ράψε για να κουμπώσει σωστά και να έχεις όμορφο αποτέλεσμα. Αν έχεις καλό φανοποιό και είσαι διατεθιμένος να δώσεις 150+ ευρώ για βάψιμο/τοποθέτηση, θα καταφέρει να τον βάλει σωστά. Πλαστική γρύλια θα πάρεις τη γνήσια και μπορείς να την βάλεις σε οποιοδήποτε προφυλακτήρα look r32. Καλύτερα να προτιμήσεις ABS και όχι πολυεστέρα, αν και παίζουν και κάποιοι πολύ καλης ποιότητας που είναι μακραν καλύτεροι από τους ABS της FK ας πούμε. 

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

αν παρω aftermarket ομωσ θα ταιριαζουν η διαστισεις στις τρυπεσ για τισ σιτεσ???

Από όπου τον πάρεις θα ρωτήσεις τον πωλήτή. Οι περισσότεροι αναφέρουν ότι ταιριάζουν, τώρα τι εννοούν δεν ξέρω (αν δηλαδή κουμπώνουν με τα κλιπς τους ή εννοούν ότι κολλάνε απλά). Υπάρχει πάντως και στο εμπόριο πλαστική σίτα που μπορείς να τη βάλεις μόνος σου, ψάξε την σαν honeycomb plastic mesh

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω.. το ολο αστειο ειναι οτι το λοοκ αυτην την στιγμη ειναι r32 απλα δεν ειναι αυτο που ζηταω και θελω να το ξανα φτιαξω απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω.. το ολο αστειο ειναι οτι το λοοκ αυτην την στιγμη ειναι r32 απλα δεν ειναι αυτο που ζηταω και θελω να το ξανα φτιαξω απο την αρχη

Δες αυτό http://srs-tec.de/cars/VW/Golf-IV:::12_23.html γερμανικοί, πολυεστερικοί πολύ καλής ποιότητας, αλλά τσιμπημένη τιμή και παλιά που είχα ρωτήσει είχαν πάνω από 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα τα μεταφορικα.. θα κοιταξω να βολευτω απο εδω. ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου..

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε τους αγωρασα γνησιους απο αντιπροσωπια αλλα δε συμφαιρει να δωσεις τοσα λεφτα. οσο για τις σιτες απο οτι ξερω στους ημιντασιον οι τριπες εχουν ιδιες διαστασεις αλλα μπαινουν κολητες οι σιτες. δεν υπαρχουν τα κουμπωματα. ουτε τρυπες για τα μπεκ στα φαναρια υπαρχουν που ψεκαζουν νερο. οσο για σιτες με προβολακια ψαξε στο e-bay.εχω δει τετοια εκει αν και εμενα δε μου αρεσουν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολυεστερικοί σε πολύ καλή ποιότητα, φοράω εναν τέτοιον, τέροιαξε κουτί χωρίς κόψε ράψε, απλά οι σίτες αν και κουμπώναν κανονικά, δεν τις εμπιστευόμουνα να τις αφίσω έτσι και έβαλα μικρά βιδάκια να τις κρατάω, το μειονέκτημα με τους πολυεστερικούς, είναι οτι η βαφή δεν ποιάνει οπως θα εποιάνε σε ένα πλαστικό, και με τα πετραδάκια που πετάγονται δημιουργούνται σημαδάκια, οπότε μετά απο 2 χρόνια ο δικός μου θέλει πάλι βάψιμο. Απο αντοχή σε χτυπήματα ο δικός μου άντεξε δια μαγείας 2 φορές το σπάσιμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.