Jump to content
nikos3bg

προβλημα με μοτερακι κρυας εκκινησης

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα…. Έχω ένα vw passat 2003μοντελο 1.8t 20vt awt..Έχω πρόβλημα με το μοτερακι κρύας εκκίνησης  το  όποιο δουλεύει συνεχεία όταν το αυτοκίνητο  είναι σταθμευμένο με αποτέλεσμα να βγάζω την μπαταρία. Ξέρει κάποιος να μου πει  πιθανά αίτια του προβλήματος και πως θα λυθεί αυτό ..???

Έχω βαρεθεί πλέον όπου πάω να έχω μαζί μου κλειδί δεκαράκι για να βγάζω την μπαταρία να μην μείνω..

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρολογος το ειδε το αυτοκινητο?? Λογικα εχει κολησει το ρελε που δινει ο εγγεφαλος εντολη να παρει μπροστα το μοτερ, και δινει συνεχεια.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , nikos3bg said:

Καλησπέρα στην ομάδα…. Έχω ένα vw passat 2003μοντελο 1.8t 20vt awt..Έχω πρόβλημα με το μοτερακι κρύας εκκίνησης  το  όποιο δουλεύει συνεχεία όταν το αυτοκίνητο  είναι σταθμευμένο με αποτέλεσμα να βγάζω την μπαταρία. Ξέρει κάποιος να μου πει  πιθανά αίτια του προβλήματος και πως θα λυθεί αυτό ..???

Έχω βαρεθεί πλέον όπου πάω να έχω μαζί μου κλειδί δεκαράκι για να βγάζω την μπαταρία να μην μείνω..

ευχαριστώ.

Αλλαζει δηλαδη δεν ειναι κατι το οποιο πρεπει να φοβαμαι...μακαρι να ειναι απο ρελε..κατι αλλο εκτοσ απο ρελε θα μπορει να ειναι.?απο προβληματα εχω αρχισει και το φοβαμαι το αυτοκινητο..ελαξα αισθητηρα ψυκτιυο υγρου νοζιμοντας πως ειναι απο αυτο αλλα το εκανε παλι..θα κοιταξω τον ρελε λοιπον..μηπως ξερεις ποιος ειναι αν θυμασαι..

και αν το καταργησω τελειος θα εχω κανενα θεμα?δηλαδη να βγαλω τον ρελε του σκεφτομαι ωστε να μην δουλευει

Edited by nikos3bg
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω που το εχει το ρελε, αλλα λογικα θα το ασφαλιζει και με καποια ασφαλεια το κυκλωμα, οπως και να εχει ητε βγαλεις το ρελε, ητε εχει ασφαλεια και την αφαιρεσεις, ητε βγαλεις το φις πανω απο το μοτερ, αυτη η λυση ειναι προσωρινη, γιατι μετα απο καποια km θα σου αναψει λαμπακι κινητηρα, γιατι θα καταλαβει οτι δεν στελνει ζεστο αερα στον καταλυτη, το μοτερ ζεστου αερα σχετιζετε με την λειτουργια μειωσης των ρυπων.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

σωστα..οποτε λεω τον ηλεκτρολογο μου να κοιταξει για ρελε και ασφαλειες..ευχαριστω για την βοηθεια και ευχομαι να λυθει το προβλημα γιατι το εχω βαρεθει οπου και να παω να βγαζω την μπαταρια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρια την φοβαμαι γιατι αν την αφησω στον πολο ολο το βραδυ το μοτερακι δουλευει συνεχεια με αποτελεσμα το πρωι να μην εχει ρευμα η μπαταρια..αυτο ειναι το μεγαλο κακο αλλιως δεν ειχα προβλημα...θα κοιταξω τους ρελεδες και ευχομαι να ειναι απο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.