Jump to content
leonenero

Golf - ηχος σε αποτομο στριψιμο - κλιση οχηματος

Recommended Posts

εδω και 2 ημερες ακουω εναν παραξενο ηχο σαν να κουνιεται βιδα και να μετακινείτε εσωτερικα οταν στριβω το αμαξι λιγακι αποτομα και περνει μικρη κλιση το αμαξωμα

το εχει παθει κανεις  η εστω καμια ιδεα ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

απο τον ηχο αυτον που το κανει σε αποτομο στριψιμο και ειναι σαν μια βιδα που παει βολτα λες να θελω top mount?

χιλιομετρικα δεν ειναι απιθανο 91.000 χλμ μοντελο του 08

Link to comment
Share on other sites

Μια και καλή αλλάζοντας και αμορτισερ θα γίνει και η αντικατάστασή τους.

91000 χλμ είναι πολλά αν δεν έχεις αλλάξει ακόμη αμορτισέρ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ξεκινησε να κανει ενα θορυβο (οχι παντα) σαν τακ τακ οταν στριβω υπο πιεση . Δεν ξερω που μπορει να οφειλεται μιας και το αμαξι ειναι 2014 43000 χλμ και οχι επιθετικη οδηγηση , χωματοδρομους κτλ

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2016 at 5:35 ΜΜ, leonenero said:

εδω και 2 ημερες ακουω εναν παραξενο ηχο σαν να κουνιεται βιδα και να μετακινείτε εσωτερικα οταν στριβω το αμαξι λιγακι αποτομα και περνει μικρη κλιση το αμαξωμα

το εχει παθει κανεις  η εστω καμια ιδεα ?

Καλό είναι να είσαι πιο περιγραφικός στο πρόβλημα που ζητάς λύση, ώστε να πάρεις καλύτερη απάντηση.

 

Εκτός από αυτά που σου είπε ο Professor, δες για τζόγους τη ζυγαριά εμπρός, αν θέλουν αλλαγή οι σύνδεσμοι της.

Προφανώς πρέπει να το σηκώσεις για να ελεγχθεί, διαφορετικά δύσκολα να βγεί άκρη.

Link to comment
Share on other sites

εειναι σαν να κυλας μια βιδα εσωτερικα μεσα στο αυτοκινητο και αυτη να ακουμπαει σε ενα πλαστικο    δε μπορω να περιγραψω καλυτερα τον ηχο τι να πω ακουω ενα γρρρρρρ.

top mount θα αλλαξω οταν με το καλο αποφασισω να διαθεσω χρηματα για τα αμορτισερ αλλα εκει παμε σε αλλη συζητηση γιατι τα εργοστασιακα δεν μου αρεσαν σαν αισθηση και τα blistein που ειχε βαλει ενας φιλος ηταν κουτσουρα.επισης τα ελατηρια χαμηλοματος αν δε πας σε 5ποντα ειναι πεταμενα λεφτα γιατι το αμαξι δεν πεφτει πιο κατω ειδικα αν αλλαξεις και τα top mount παιζει να το δεις και πιο ψηλο απο την αρχικη αγορα του

Edited by leonenero
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λύθηκε  ?

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με ενα golf 7 20.000 km . Μου το εμφανίζει απο τα 10 αυτο το τρίξιμο όταν γυρίζω το τιμόνι στην ανηφόρα, πηγαίνω στην αντιπροσωπεία τους το λέω και μου λένε ότι αυτό είναι φυσιολογικό να συμβαίνει!!! Τέτοιοι ήχοι σε καινούργιο αυτοκίνητο! Αν είναι φυσιολογικό τότε γιατί δεν γινόταν από την πρώτη μέρα????????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.