Jump to content
scorpio_24

Προβλημα εκκινησης....

Recommended Posts

Εδω και καιρο ειχα προβλημα με το κοντερ,δεν λειτουργουσε το καντραν ενδειξης ταχυτητας και βενζινης και μετρητης χιλιομετρων.το αμαξι τωρα δεν παιρνει μπρος,ενω η μπαταρια ειναι καινουρια και οταν γυριζω το κλειδι στη μιζα,το καντραν σβηνει και αναβει παλι σαν να κανει reset και μηδενιζει η ωρα και ακουγεται κ ενας ηχος παραξενος.εχω δοκιμασει κ τα 2 κλειδια.δεν παιρνει καν εμπρος ειναι σαν να του κοβεις το ρευμα,ουτε η μιζα δεν ακουγεται.να επιχειρησω να το βαλω εμπρος με καλωδια ή θα παρω τον εγκεφαλο στο χερι?(αν δεν τον εχω παρει ηδη).μενω αθηνα ,κεντρο κ θελω να μου συστησετε εναν καλο μαστορα.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά έλεγξε τις ασφάλειες , τι εννοείς η μπαταρία είναι καινούργια, μπορεί να έχει διακοπή στοιχείου και να μην λειτουργεί σωστά ,  νομίζω τα καινούργια αυτοκινητα πρέπει να πατάς συμπλέκτη για να πάρουν μπροστά μήπως έχει χαλάσει η βαλβίδα ή έχει ξεκουμπωςει το φιςακι απο αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι 2 μηνων κ μετρημενη στα 12.3v (χθες).πριν 2 εβδομαδες οταν επαιρνε εμπρος κολλουσε στις 1000 στροφες κ δεν ανταποκρινοταν το γκαζι.αναψε σβησε επανερχοταν καποια στιγμη.αλλαξα κυκλοφοριτη καυσαεριων,καθαρισμα πεταλουδα κ ολα καλα.το ξανακανει μετα απο 2 μερες.βαζω εμπρος με το 2 κλειδι κ ολα ενταξει.μετα απο 5 μερες το αμαξι δεν παιρνει εμπρος.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα μτχ καντραν.μηπως ξερει καποιος κανενα καλο κ οχι πολυ πιασοκ@λι να μου το περασει κ να το προγραμματισει????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω Polo9n3 1.4 auto 2003 και εχω το εξης προβλημα ,οταν παω να το ξεκινησω ειτε ζεστη ειτε κρυο δεν παιρνει μπρος με την πρωτη.Ειτε κανει 2-3 κλικ-κλικ και μετα παιρνει κανονικα ειτε ιζαρει κανονικα και κλεινω τον διακπτει και ξαναπροσπαθω τοτε παιρνει αμεσως.

Εχει κανενας καμια ιδεα τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα πολο tsi 2018 115ps και οταν εχω ενεργοποιημενο το start stop και σβηνει το αμαξι σε καθε εκκινηση σε ταχυτητα απο 15-20 κανει ενα θορυβο που δεν μου το εκανε στην αρχη. Το πηγα σημερα στην αντιπροσωπεια και μου απαντησαν οτι ολα το κανουν. Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο ?

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2018 at 5:43 ΜΜ, Valantis said:

Καλησπερα παιδια εχω ενα πολο tsi 2018 115ps και οταν εχω ενεργοποιημενο το start stop και σβηνει το αμαξι σε καθε εκκινηση σε ταχυτητα απο 15-20 κανει ενα θορυβο που δεν μου το εκανε στην αρχη. Το πηγα σημερα στην αντιπροσωπεια και μου απαντησαν οτι ολα το κανουν. Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο ?

 

Ένα θόρυβο λες, τι θόρυβο δεν λες. Γιατί αν έτυχε να ακούσεις ένα κάπως χαμηλό ή υπόκωφο 'τακ' μάλλον είναι το abs που ενεργοποιείται από εκείνη την ταχύτητα κι επάνω. Τουλάχιστον σε όλα τα Skoda που είχα από το 2002 έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.