Jump to content
Nikos D

Hidden menu

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!!!!

Εχει ανακαλυψει κανεις το hidden menu,στο κλιμαστικο σε passat b6;;;

Επισης σε αυτο το μενου υπαρχει ενδειξη για την πιεση της τουρμπινας;;

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σε ολα τα μοντελα με κλιματισμο αυτο το μενου, πατας το κουμπι A/C και το κουμπι που στελνει τον αερα στα ποδια νομιζω ταυτοχρονα και εμφανιζεται

ΑκοΜα δεν εχω βρει τον κωδικο για την πιεση της τουρμπινας που σιγουρα υπαρχει τετοια ενδειξη

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2017 at 3:14 ΜΜ, Nikos D said:

Υπαρχει σε ολα τα μοντελα με κλιματισμο αυτο το μενου, πατας το κουμπι A/C και το κουμπι που στελνει τον αερα στα ποδια νομιζω ταυτοχρονα και εμφανιζεται

ΑκοΜα δεν εχω βρει τον κωδικο για την πιεση της τουρμπινας που σιγουρα υπαρχει τετοια ενδειξη

ευχαριστω Νικο.θα ηταν απιστευτο να ειχαμε και πιεση τουρμπινας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε passat B7 μπορώ να δω αυτό το κρυφό μενου κανονικά.

 

Αναρωτιέμαι αν οι ίδιες πληροφορίες βρισκονται στα ίδια σημεία που αναφέρονται στο πιο πανω αρχειο (που ειναι του Golf) 

 

βασικά ψάχνω απεγνωσμενα να βρω ενδειξη Volt της μπαταρίας γιατι νομίζω οτι μετα από 5 χρονάκια έχει αρχίζει να πνεει τα λοίσθια ... 

Βεβαια σε αυτό το αρχείο δεν δειχνει πουθενα τετοια ενδειξη... και ουτε απο χειροκίνητο ψαξιμο καταλαβαίνω να έχει... 

 

Καμιά ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν υπάρχει δυνατότητα να δω τα βολτ της μπαταρίας. Ωραίο menu πάντως αλλά λίγο δύσχρηστο. 

 

Πάλι καλά που υπάρχει το elm327 bluetooth και μας έχει σώσει με 5€

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!!Ειναι οντως διαφορετικο σε καθε μοντελο,καποιες ενδειξεις ειναι στην ιδια θεση βεβαια.Φιλος σε audi s3 ειχε βρει την πιεση της τουρμπινας αλλα δυστυχως το εχει πουλησει και δε θυμαται τον κωδικο.Βεβαια ταλαιπωρηθηκε να τη βρει εκανε δοκιμες σε καθε θεση μεχρι που τελικα το ανακαλυψε.

Link to comment
Share on other sites

Και για να ειμαι ειλικρινης ενας αλλος φιλος με alfa romeo mito  μου το εδειξε και εκει εχει το μενου πιεση τουρμπινας. Νομιζω  η μονη λυση ειναι να ρωτησει κανεις καποιο τσακαλακι μεσα σε αντιπροσωπεια.Και λεω τσακαλακι γιατι αν ρωτησεις τον μπαρμπα μητσο θα σε κοιταει σαν αστροναυτη

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2018 at 4:25 PM, GeorgeSmirlis said:

Και σε εμένα δεν υπάρχει δυνατότητα να δω τα βολτ της μπαταρίας. Ωραίο menu πάντως αλλά λίγο δύσχρηστο. 

 

Πάλι καλά που υπάρχει το elm327 bluetooth και μας έχει σώσει με 5€

 

Αν μπορείς πες τίποτε περισσότερο, ή "δείξε" κανένα θέμα εδω στο φορουμ να διαβασω να μάθω τίποτε. Εχω μαυρα μεσάνυχτα.

Ευχαριστω 

 

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν , Sotos_ said:

 

Αν μπορείς πες τίποτε περισσότερο, ή "δείξε" κανένα θέμα εδω στο φορουμ να διαβασω να μάθω τίποτε. Εχω μαυρα μεσάνυχτα.

Ευχαριστω 

 

Είναι αυτό της φωτογραφίας. Το είχα πάρει 5€ από aliexpress πριν καιρό και ακόμα λειτουργεί μια χαρά. Μπορείς να διαβασεις-σβησεις τα σφάλματα, να δεις realtime πληροφορίες και άλλα πολλά. Το συνδεεις στην obd2 θύρα του αυτοκινήτου σου και συνδέεται ασύρματα (bluetooth) με το κινητό και την εφαρμογή torque στην προκειμένη περίπτωση. Έχει και άλλες εφαρμογές αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει.

IMG_20180306_154423.jpg

Screenshot_2018-03-06-15-44-03-356_org.prowl.torque.png

Screenshot_2018-03-06-15-44-00-086_org.prowl.torque.png

Screenshot_2018-03-06-15-43-47-108_org.prowl.torque.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GeorgeSmirlis said:

Είναι αυτό της φωτογραφίας. Το είχα πάρει 5€ από aliexpress πριν καιρό και ακόμα λειτουργεί μια χαρά. Μπορείς να διαβασεις-σβησεις τα σφάλματα, να δεις realtime πληροφορίες και άλλα πολλά. Το συνδεεις στην obd2 θύρα του αυτοκινήτου σου και συνδέεται ασύρματα (bluetooth) με το κινητό και την εφαρμογή torque στην προκειμένη περίπτωση. Έχει και άλλες εφαρμογές αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει.

 

 

Ευχαριστω! 

Οταν λες κινητο εννοεις android? 

Γιατι μια ματιά που εριξα, βλεπω οτι Bluetooth με IOS δεν...  (βεβαια εχει κάποια μοντελα που παιζουν με iOS και WiFi) 

Καλα καταλαβα  ? 

Ευχαριστω και πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει  κάποιο  μέλος, ποιος  είναι  ο  συνδυασμός  στο  χειριστήριο  του  climatronic σε  Β63C, για  τον  έλεγχο  της  λειτουργίας  των  κλαπέ  του  αέρα;

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμο θες να κανεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites




Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , nikdev said:

Συγχρονισμο θες να κανεις;
 

Ευχαριστώ  για  την  υπόδειξη.

Οι δεξιές  εξαγωγές  αέρα  δεν  είναι  όσο ζεστές  είναι  οι  αριστερές. Μετά  τη  ρύθμιση  που  παρουσιάζεις, αν  δεν  επανέλθει  θα  προχωρήσω  σε  καθαρισμό  του  ψυγείου  του καλοριφέρ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.