Jump to content
sakis81

BREMBO GOLF 5 TSI

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να μου πει κάποιος αν έχει τοποθετήσει δαγκάνες από alfa romeo mito,τις τετραπίστονες.Είναι brembo με κωδικό F23202.. Μέχρι τι δίσκο μπορώ να βάλω κ.τ.λ Ζάντες έχω 18ρες. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τις βαλεις με ανταπτορα κανονικα. Το παχος του δισκος που περνουν οι συγκεκριμενες δαγκανες ειναι 28μμ οποτε μπορεις να βαλεις το μαμα δισκο gti 312 που ειναι 25μμ παχος.Εαν θες βεβαια μπορεις να βαλεις και τον 345 απο r32 με παχος 30μμ απ οτι θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμασαι..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια.. Έχω βάλει πρόχειρα 345 έτσι να δω τι γίνεται, χωρίς να τα έχω βάλει στο άκρο κ νομίζω ότι περνάει οριακά στα 30μμ..Έχετε κάτι στο νου σας σε 330χ28..?

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις κατι ετοιμο για το ακρο μας στη διασταση που γραφεις δεν υπαρχει .Μονο διαιρουμενο δισκο μετα...Κανεις οτι θελεις αλλα ξεφευγεις στη τιμη καπως

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά μάλλον βρήκα δίσκους από mercedes c350 330x28 5x112 η μόνη διαφορά είναι στο total height 46.6 με 49.5 στα vw..και 2 χιλιοστά πιο μεγάλο κέντρο 67 με 65 στα vw..Εσείς τι γνώμη έχετε???

Link to comment
Share on other sites

Λογικα η πρωτη ειναι αυτη που βρηκες και η δευτερη ειναι η μαμα απο gti. Εαν παρατηρησεις τα νουμερα εχουν επισης διαφορες στο πατημα του μουαγιε οπου στο 330 δισκο ειναι 154mm ενω στο 312 ειναι 144.1mm . Επισης διαφορα υπαρχει στις τρυπες που βιδωνουν τα μπουλονια οπου στον πρωτο δικσο η τρυπα εχει διαμετρο 13.5mm ενω στο δευτερο δισκο εχει διαμετρο 15.8mm. Λογικα με καποιες μικρομετατροπες θα σου κουμποσουν οι δισκοι. Σιγουρα πρεπει να μεγαλωσουν οι τρυπες των μπουλονιων ωστε να χωρανε να περασουν και ενα αλουμινενιο δαχτυλιδι 1mm παχους ωστε το κεντρο απο 67mm να παει στα 65mm για να κατσει σωστα ο δισκος πανω στο μουαγιε. Το οφσετ του δισκου δε σε πολυαπασχολει αφου για να βαλεις αυτες τις δαγκανες θα χρειαστει να κανεις αλουμινενιο ανταπτορα-βαση για να βιδωσουν πανω οποτε ο μαστορας που θα σου τις φτιαξει θα τις φτιαξει βαση το οφσετ του δισκου.Λογικα αφου φορας 18αρα ζαντα δεν θα εχεις προβλημα μηπως ακουμπανε στις ζαντες οι δαγκανες.Εαν ακουμπανε θα χρειαστεις και προσθηκες

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.