Jump to content
Bitnik

Κλειδί για VW

Recommended Posts

Χρειάζομαι δευτερο κλειδί για το Golf IV. Στον κλειδαρά στο Mediterranean Cosmos ρώτησα μου είπε πως κλειδιά για VW δεν κάνουν κλειδαράδες λόγω immobilizer και πρέπει να παω μόνο στην επίσημη αντιπροσωπεία να παραγγείλω κλειδί. Σήμερα σε ένα συνεργείο μου είπαν πως αυτό δεν ισχύει και υπάρχουν μέρη εκτός αντιπροσωπείας που μπορείς να παραγγείλει κανείς δεύτερο κλειδί. Εσείς ξέρετε κανέναν κλειδαρά ή συνεργείο που κάνει αυτή τη δουλειά; Είμαι Θεσσαλονίκη...

Γράψτε τηλ, ονόματα η διευθύνσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο συνεργείο έχουν δίκιο. Πάντως να ξέρεις ότι τα αντίγραφα immo κλειδιων είναι ακριβα σε σχεση με τα απλα.

 

Για Θεσσαλονίκη:

http://www.kleidi-24.gr/product/76_Kleidia-aytokinhtwn---Immobilizer

http://www.doorservice.gr/%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%84%CE%BF%CF%85-immobilizer/

 

Link to comment
Share on other sites

Guest paokara4

Καλησπερα σας ονομαζομαι σακης και προσφατα πηρα ενα golf 1.4 του 2002 mk4 το προβλημα μου ειναι ο ιδιοκτητης μου εδωσε 1 κλειδι γιατι τα αλλα 2 τα εχασε  (παρκαδορου,με φακο)  θελω να παραγγειλω απο το ebay αλλα βλεπω οτι τα περισοτερα ειναι απομμιμιση θα ηθελα να παρω το γνησιο μαζι με το τσιπ ποιος ειναι ο κωδικος του κλειδιου η πως βρισκω το γνησιο ας ειναι και το απλο η με το φακο απλως να εχω και 2 κλειδι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας με την αδεια κυκλοφοριας και την ταυτότητα σου στην αντιπροσωπεία.
Εκει θα στο παραγγειλουν με κοστος γυρω στα 70€.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest paokara4
3 λεπτά πριν , GOLFAKI 4 said:

Θα πας με την αδεια κυκλοφοριας και την ταυτότητα σου στην αντιπροσωπεία.
Εκει θα στο παραγγειλουν με κοστος γυρω στα 70€.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

Ευχαριστω για την απαντηση μηπως ειναι πολλα τα 70 για ενα κλειδι απλο? μεσα ομως ειναι και ο προγραμματισμος και των 2 κλειδιων και αλλαγη του immo αυτο φοβαμαι πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση μηπως ειναι πολλα τα 70 για ενα κλειδι απλο? μεσα ομως ειναι και ο προγραμματισμος και των 2 κλειδιων και αλλαγη του immo αυτο φοβαμαι πιο πολυ.

Στο ποστ σου ζητησες "το γνησιο με το τσιπ" οποτε μονο αντιπροσωπεία ωστε να γινει ταυτοποιηση της ιδιοκτησιας του οχηματος.( γιαυτο και η ταυτοτητα οπως σου εγραψα).

Αν παρ ολα αυτα θεωρεις το κοστος μεγαλο (που ειναι) τοτε μπορεις να.πας σε ενα μαγαζι τυπου "κλειδια immo" και ο θεος βοηθός.



Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , GOLFAKI 4 said:


Στο ποστ σου ζητησες "το γνησιο με το τσιπ" οποτε μονο αντιπροσωπεία ωστε να γινει ταυτοποιηση της ιδιοκτησιας του οχηματος.( γιαυτο και η ταυτοτητα οπως σου εγραψα).

Αν παρ ολα αυτα θεωρεις το κοστος μεγαλο (που ειναι) τοτε μπορεις να.πας σε ενα μαγαζι τυπου "κλειδια immo" και ο θεος βοηθός.



Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 

+1

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

70 € μόνο; Εγώ άκουσα για 120, για αυτό και έψαχνα κλειδαράδες. Αν είναι 70 πάω στην αντιπροσωπεία.

Mercedes B-class - παραγγελία δεύτερου κλειδιού λόγω απώλειας - 300 ευρουδάκια στην αντιπροσωπεία!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Bitnik said:

70 € μόνο; Εγώ άκουσα για 120, για αυτό και έψαχνα κλειδαράδες. Αν είναι 70 πάω στην αντιπροσωπεία.

Mercedes B-class - παραγγελία δεύτερου κλειδιού λόγω απώλειας - 300 ευρουδάκια στην αντιπροσωπεία!

Συγκρίνεις  ανόμοια  πράγματα.

Σύγκριση  με  αυτό μόνο:

1.8 tsi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο το aliexpress 2 κλειδια για το 4αρι ενα αναδιπλουμενο και ενα απλο με τα τσιπακια μαζι, πηγα σε κλειδαρα και τα εκοψε, κλειδωνει ξεκλειδωνει ,αραγε θα τα διαβαζει ο εγκεφαλος τα κινεζικα τσιπακια? παντως τα τσιπακια ειναι id48 t6.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

αν το αμάξι παιρνει μπροστά τότε το διαβάζει λογικα.

 

 

εγώ πάντως για κλειδί, πριν από μερικούς μήνες κλειδί για opel corsa c απλό χωρείς κουμπιά το κόστος ήταν 60€ μαζί με το κόψιμο και τον προγραματισμο σε κλειδαρά.

το μόνο θεμα που είχαμε ήταν ότι η αρχική τιμή ήταν 50€ ,αλλα λόγο ότι δεν είχαμε το καρτελάκι με τον κωδικό (που έχουν ολα τα κλειδιά) η τιμή πήγε στα 60€            

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.