Jump to content
_vwpolo_

Πρόβλημα με Ηλεκτρομαγνητικές κλειδαριές

Recommended Posts

λοιπόν σε polo 1.2 tsi 105 (2010).

Μου το έκανε 2η φορά σήμερα και 1η πριν καμιά εβδομάδα. ακριβώς το ίδιο σκηνικό

Οι κλειδαριές δε υπακούν στο τηλεχειριστήριο και δεν είναι θέμα κλειδιού. δοκίμασα και με το 2ο.

παρατήρησα ότι και το κόκκινο λαμπάκι  που έχει στην πόρτα δεν άναβε.

βάζω το κλειδί στη μίζα, το γυρίζω λίγο, το βγάζω και πλέον οι κλειδαριές δουλεύανε και άναβε και το λαμπάκι.

δε ξέρω αν αυτό με τη μίζα ήταν τυχαίο αλλά όσες φορές και να το πάτησα, οι κλειδαριές τίποτα. όταν γύρισα λίγο τη μίζα όμως δουλέψανε.

πολύ φοβάμαι ότι σε λίγο δε θα δουλεύουν. ως γνωστόν είναι να μη γίνει η αρχή σε κάτι....

τι υποψιάζεστε; είχε κανένας παρόμοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία άλλαξα τον ιούνιο.

αλλά και μπαταρία να ήταν, θα εμφάνιζε κι άλλα προβλήματα...

βασικά κατάλαβα ότι είπα βλακεία σχετικά με το λαμπάκι που έχει στην πόρτα. αυτό ανάβει μόνο όταν κλειδώνει το αυτοκίνητο. τόσο καιρό και τώρα το πήρα χαμπάρι.

2 φορές το έκανε και δε μπορώ να πω ότι είχε κρύο. το αυτοκίνητο είχε κινηθεί την προηγούμενη μέρα, οπότε δε παίζει κάποιο θέμα από ακινησία.

δε ξέρω αν το γεγονός που γυρίζω λίγο τη μίζα (χωρίς να βάλω μπρος) το επηρεάζει και διορθώνεται ή και τις 2 φορές ήταν τυχαίο.

τώρα θα μείνει για 4 μέρες ακίνητο σε ανοιχτό χώρο. να δω μόλις το πάρω αν δουλέψουν οι κλειδαριές

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Ανέφερα τη μπαταρία γιατί ίδια και μόνο αυτά τα συμπτώματα (σε εσωτερικές κλειδαριές αλλά και κλειδαριά χώρου αποσκευών) εμφάνιζε το παλιό μου Πόλο (2002) όταν ήθελε αλλαγή μπαταρίας.

Αυτό που λες με τη μίζα, κάτι μου θυμίζει σε σχέση με το τότε δικό μου θέμα, κάποια σχετική κίνηση πρέπει να έκανα και γω, πιστεύω πως με κάποιο τρόπο έχει σχέση αλλά δεν ξέρω πως αποδεικνύεται.

Οκ, εύχομαι να μη σου μείνει & τρέχεις με οδικές...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.