Jump to content
Vagellis

Χειριστήρια τιμονιού cc 2009

Recommended Posts

Καλησπέρα ,ήθελα να ρωτήσω το εξής,πριν 1 εβδομαδα άναψε το λαμπακι του αερόσακου στο ταμπλο και ξαφνικά δεν λειτουργούν τα χειριστηρια στο τιμόνι δεν είναι και αναμμένα βέβαια δεν λειτουργεί και η κόρνα.Όταν στριψεις το τιμόνι πατάνε οι επαφές και δουλευουν όλα κανονικά οταν επαναφέρεις το τιμόνι σβήνουν.Μου είπαν οτι είναι θέμα υγρασία σκόνης κτλ και ότι πρέπει να ανοίξεις το καπακι του τιμονιού και με ενα σπρέι να ριξεις στην πλακέτα .ισχύει ή παιζει κατι άλλο ?ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

μάλλον σερπαντίνα τιμονιού θέλεις (είχες πιο πριν θέματα με κανένα τριγμό από το τιμόνι)? Το ανταλλακτικό κάπου στα 80 ευρώ κάνει πάντως... και στη θέση σου δεν θα ρίσκαρα να ρίξω σπρέι και λοιπά κόλπα εκεί μέσα!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανένα θέμα εδω και 9 χρόνια όλα οκ.ούτε τριγμους τίποτα απολυτως ακόμα και τώρα

Edited by Vagellis
Link to comment
Share on other sites

 καλημέρα σε όλους!!! Κ εμένα ξαφνικά χθες εκεί που οδηγούσα κ έστριβα το τιμόνι δεξιά ξαφνικά το τιμόνι κλώτσησε δύο φορές προς τα αριστερά κάνοντας με να φοβηθώ καθότι υπήρχε κίνδυνος να φύγει το αμάξι από το δρόμο. Επειδή έγινε ακαριαία, ελλάτωσα ταχύτητα κ μετά δεν το ξαναέκανε,θεώρησα οτί μάλλον είχα πέσει σε λακουβα ή είχα πατήσει κάποια πέτρα. Μετά απο λίγο ομως διαπίστωσα οτί τα χειριστήρια στο τιμόνι όπως κ η κόρνα δεν λειτουργούσαν, ούτε καν όταν έστριβα το τιμόνι. 

Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να συμβαίνει;;  Μόλις παω σε μηχανικό θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα και το κόστος....

Link to comment
Share on other sites

σερπατίνα τιμονιού... Νομίζω κάπου στα 150€ κάνει γνήσια (θέλει βγάλσιμο τιμονιού για να αλλαχτεί)

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν , yositosi said:

σερπατίνα τιμονιού... Νομίζω κάπου στα 150€ κάνει γνήσια (θέλει βγάλσιμο τιμονιού για να αλλαχτεί)

Ωραία πράματα!!!!!! Τζάμπα πράμα!!! Χαχααχ,. Ολα καλα, αύριο θα σας ενημερώσω σχετικά με κόστος κτλ. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.