Jump to content
nilasgr

Εσωτερικο δακτυλιδι λεβιες

Recommended Posts

Καλησπερα πηγα σημερα να αλλαξω φουσκα στον λεβιε γιατι ειχε χαλασει.Εβγαλα την παλια φουσκα και εβαλα την καινουργια.Δεν μπορω να σφινωσω το μαυρο δακτυλιδι που πιανει απο μεσα την φουσκα Θελει ταυτοχρονα πατημα απο ολες τις πλευρες και δεν βρισκω κατι που μπορω να το κανω.Μια ιδεα καποιος με τη εργαλειο να το πατησω ποιο μεσα για να κουμπωσει. Αμα δειτε και την photo που εχω ανεβασει το εχω διαλυσει απο την προσπαθεια.

42f9268becaf6672d969c84a4284ca1f.jpg

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειπει ο δακτυλιος συςφιξης.
Παρε ενα σφικτηρακι το μικροτερο που θα βρεις σε σιδηρικα και αφου σφηνωσεις το λεβιε σφιξε το σφικτηρα που θα εχεις βαλει στα αυλακια που σχηματιζουν αυτα τα 4 αυτακια.

93e97877d9c4b22e58eb8288748b3083.png
Το νουμερο 3.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To ξερω τον εχω αυτο τον δακτυλιο δεν λεω ομως αυτο. Εγω λεω για το μαυρο το στρογγυλο που συγρατει την φουσκα πως μπορω να το πιεσω πιο μεσα ωστε να νην εχει κενο η φουσκα απο τον λεβιε

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω βαλει στον οδηγο και το σπρωχνω μονο με το χερι γιατι δεν ξερω με τι εργαλειο να το πατησω.Θελει κατι στρογγυλο ωστε να πατηθει ταυτοχρονα απο ολες τις μεριες .

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

On 23/11/2016 at 5:12 ΜΜ, nilasgr said:
Τον εχω βαλει στον οδηγο και το σπρωχνω μονο με το χερι γιατι δεν ξερω με τι εργαλειο να το πατησω.Θελει κατι στρογγυλο ωστε να πατηθει ταυτοχρονα απο ολες τις μεριες .

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

On 23/11/2016 at 5:05 ΜΜ, konstantinoshatz said:
7335b24b4770a9360cbfe645eee4594b.jpg
Εκεί που είναι το βελάκι λογικά είναι οδηγός πρέπει να βρεις το θηλυκό του και να τον σπρώξεις.

Στάλθηκε από το iQ1470 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 


b64bbd4db40962d4d47ef3690b7f0ee9.jpg

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπαίνει. Κατι δεν κανεις σωστά. Οπως προαναφέρθηκε το πατάς τον λεβιέ μέσα κ θα μπει. Με ενα μικρο λεπτό ισιο κατσαβιδάκι αν θες την ωρα που το βάζεις ανοιγεις προσεκτικά τ αυτάκια για να μπει. Ελπιζω να εχεις παρει λεβιέ απ ίδιο αμάξι, γιατί αλλιως μπορεί οντως να μην χωράει...
σπρωξτο και θα κατέβει-κουμπωσει.
Αφού μπει να βαλεις σφιγκτηρα αλλιως θα περιστρεφεται ο λεβιές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο λεβιες ειναι ο ιδιος που ειχα απο μαμα μονο την φουσκα αλλαξα.Με κατσαβιδι προσπαθησα απλα κουμπωνε απο την μια μερα και απο την αλλη που ηταν σηκωμενη μολις το παταγε ξεκουμπωνε παλι. Ειδα κατι βιντεο στο ιντερνετ και δεν εχω καταλαβει τι εργαλειο εινα αυτα που εχουν και τα κουμπωνουν .Ανεβαζω το λινκ

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

 

 

 

 

 

 



Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην ζορίζεσαι με διάφορα εργαλεία που βλέπεις. Πατα το με δυναμη κ θα μπει. Να το πιέσεις στη σωστή φορά του να "βλεπει" στην κανονική του θέση δηλ ο λεβιές.
Το χω κανει κ γω σε γκολφ 5. Κανενα εργαλείο δεν χρειάζεται, απλα δυναμη ωστε ν ανοίξουν τ αυτάκια κ θα μπει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το προσπαθησω.Σε ευχαριστω

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Κατι τελευταιο το εχω περασει απο τα αυτακια αλλα αυτο το μαυρο δακτυλιδι παιζει και δεν σφιγγει και εχει μια αποσταση με το μεταλλικο του λεβιε.Το κενο αυτο θα κλεισει οταν το βαλω πανω στο αυτοκινητο?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

On 23/11/2016 at 8:25 ΜΜ, nilasgr said:
Κατι τελευταιο το εχω περασει απο τα αυτακια αλλα αυτο το μαυρο δακτυλιδι παιζει και δεν σφιγγει και εχει μια αποσταση με το μεταλλικο του λεβιε.Το κενο αυτο θα κλεισει οταν το βαλω πανω στο αυτοκινητο?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 


0c2283c5476924cebc3a324fde47551c.jpg

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν θα κλείσει. Δεν ειναι μαμά ο λεβιες που εχεις. Δεν ξερω τι αμαξι εχεις κ τι λεβιέ πήρες αλλα κανονικά δεν εχει κενό σε λεβιέ γκολφ5.
Ετσι ειναι ο μαμά λεβιες χωρις κανένα κενό. Τωρα σε τι παιζεις μπαλίτσα εσυ φίλε ειναι αγνωστο..
Καλή συνέχεια.
Φώτο μαμά λεβιέ:
96b544e45d9eb1923592a016ce30940c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα λογο δουλειας δεν ειχα χρονο.Τελικα με πατεντα το καταφερα και το σφηνωσα μαλλον απο το ανοιγμα που εκανα την πρωτη φορα για να βγει η φουσκα μαλλον σρραβωσε και μαλλον για αυτο δεν κουμπωνε.Τωρα στο κενο που αφηνε απο την αλλη πλευρα εβαλα ενα δεματικο και το σφηνωσα απο μεσα.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.