Jump to content
ooo

Βοήθεια για αγορά Passat

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Παρακαλώ να μου πείτε την άποψή σας για αγορά μεταχειρισμένου Passat 1.4, 122 PS του 2011 (Β7). Το αυτοκίνητο είναι σε καλή κατάσταση, με τα σερβις του στην ώρα τους, με περίπου 100.000 χμ. στα 10.600 ευρώ. Απλά δεν έχει κανένα extra, δηλ ούτε climatronic, parktronic, cruize control κτλ. Θεωρείτε οτι τα τεχνολογικά καλούδια είναι απαραίτητα στην καθημερινή χρήση; Πιστεύετε οτι αξίζει η αγορά:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Ορέστης

Link to comment
Share on other sites

Το αν η τεχνολογία είναι καλή ή όχι είναι υποκειμενικό... Για εμένα είναι γουστάρω να βάζω το cruize control στα 120 και να αράζω. Είναι πολλά τα 10600 για ένα γυμνό αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ρε φιλε δεν εχει τπτ πανω και σε τετοια τιμη και τοσα χμ ουτε τα μισα δε θα δινα και αρα δε θα το παιρνα με την καμια 

Edited by passatfsi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εγω εχω ενα του 2010 1.4 comfortline με διαφορα εξτρα ακομα που εχει βαλει ο προηγουμενος και το αυτοκινητο με 77000 χλμ (93000 πραγματικα) το πληρωσα 9000 και εχει ολα αυτα τα εξτρα. Και πιστεψε με αξιζουν ολα αυτα τα εξτρα.

Στάλθηκε από το SM-J120FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δηλαδή να κάνει το αμάξι αυτό, 2011 μοντέλο είναι.. Να προτιμήσω ένα Saab 9-3 1800 cc του 2007 που έχει extra πάνω και είναι σε πολύ χαμηλή τιμή; (6500 €)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , ooo said:

Πόσο δηλαδή να κάνει το αμάξι αυτό, 2011 μοντέλο είναι.. Να προτιμήσω ένα Saab 9-3 1800 cc του 2007 που έχει extra πάνω και είναι σε πολύ χαμηλή τιμή; (6500 €)

Για να πάρεις το SAAB πρέπει να έχεις εξασφαλίσει και ποιος θα στο συντηρεί. Δεν ξέρω αν γνωρίζεις το εργοστάσιο της SAAB έχει κλείσει. Δεν παράγονται αυτοκίνητα καινούργια. Ανταλλακτικά μόνο από την δευτερογενή αγορά. Στο λέω αυτό γιατί έχω πολύ καλό μου φίλο ο οποίος δούλευε στα κεντρικά της Ελληνικής  αντιπροσωπίας  στο τμήμα εγγυήσεων και τώρα έχει συνεργείο, επισκευάζει και SAAB.      

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό, ευχαριστώ.. Παιδιά έχω μπερδευτεί τελικά, δεν ξέρω τι να πάρω... Στο τέλος θα πάρω την 159 1.9 JTS και ας μου την λένε οι φίλοι μου..

Edited by ooo
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , ooo said:

Δεν το ήξερα αυτό, ευχαριστώ.. Παιδιά έχω μπερδευτεί τελικά, δεν ξέρω τι να πάρω... Στο τέλος θα πάρω την 159 1.9 JTS και ας μου την λένε οι φίλοι μου..

Μπες στο καρ.gr να δεις που παίζουν τιμές - εξοπλισμός και μετά κάνε έρευνα αγοράς.  

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω πρήξει λίγο αλλά η άποψή σας είναι ουσιαστική.. Έχω βρεί ένα Jetta του 2011, 1.2 tsi me 70.000 χμ, αξίας 10.500 με αυτόματο πιλότο, αισθητήρα παρκαρίσματος, διζωνικό κλιματισμό. Θεωρώ οτι μου φτάνει και μάλλον θα το πάρω. Λείπουν τα προβολάκια ομίχλης αλλά αυτά μαζί με ενα navi μπορούν να μπουν και μετά χωρίς μεγάλο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

JETTA 1.2 μου φαινεται πολυ μικρος κινητηρας για τετοιο βαρος....Επισης η τιμη επισης μου φαινεται τσιμπημενη με 70.000 κμ ,οταν καινουριο εκανε 17000 (νομιζω). 

Επισης μην ενθουσιαζεσαι τοσο με τoν διζωνικο κλιματισμο(και εγω που τον εχω δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ διαφορα ), και αισθητηρες παρκαρισματος τους βαζεις με πολυ μικρο κοστος πια .Επισης τα προβολακια δεν νομιζω να εχουν μικρο κοστος (ας πουν και αυτοι που εχουν βαλει μετα) , και οσο για navi πιστευω smartphone εχεις οποτε......Θεωρω στη προκειμενη περιπτωση ο κινητηρας ειναι που πρεπει να προσεχεις και φοβαμαι οτι 1.2 105 αλογα σε τετοιο αμαξι θα ειναι τα 'ζωα μου αργα' και θα σε ξενερωσει στο δρομο....(Αν βεβαια σε ενδιαφερει)

 

Edited by SCORPIONS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.