Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Το κουμπί voice σας λειτουργεί εσάς;  γιατί εγώ όταν το πατάω από το τιμόνι η  την οθόνη μου βγάζει ότι χρειάζεται κωδικό ενεργοποίησης.  
 


Κι έμενε τα ίδια, τι υποτίθεται ότι κάνει αυτό; δεν το έχω διαβάσει ακόμα να καταλαβω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ωραία μλμ γιατί και εγώ θα το ψάξω και θα ενημερώσω εδώ για ενδιαφέροντα και μη στοιχεία-χαρακτηριστικά που θα βρω. Αύριο πες μου αν ξέρεις και που βλέπεις ποιες εφαρμογές είναι app connect σε παρακαλώ. 

Λοιπόν, λογικά έχει κάνει synch από μόνο του άρα δεν έπρεπε να πατήσω κάτι επιπλέον. Είδα κι εγώ το μενού στο CarPlay του κινητού και μάλιστα έχω τα παρακάτω. Και ναι μπορώ να αλλάξω την σειρά. Ένα πράγμα μου λείπει...ένα YouTube θα ήθελα να παίζει

f3cb91c6f7201d25673a779133b59d7f.jpg

4fbd75042bbf4d3d79f81ecf86d6c9c2.jpg

Εντάξει καταλαβαίνετε ποια είναι η πρώτη σελίδα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Κι έμενε τα ίδια, τι υποτίθεται ότι κάνει αυτό; δεν το έχω διαβάσει ακόμα να καταλαβω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω την εντύπωση πως μου είπαν από αντιπρόςωπεία πως δεν είναι συμβατό Ελλάδα


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Dimitroulis said:


Έχω την εντύπωση πως μου είπαν από αντιπρόςωπεία πως δεν είναι συμβατό Ελλάδα


Sent from my iPhone using Tapatalk

@Nikwlis

όντως προς το παρόν δεν είναι αλλά μάλλον σύντομα θα είναι. Θα ενημερώσω μόλις με ενημερώσουν από την αντιπροσωπεία. Αυτό που κάνει 99% είναι το siri για το multimedia.  

Ωραία δε ξέρω αν μου συγχρονίζει εμένα, θα το ελέγξω και θα σας πω. Πάντως στο βίντεο που είχα ανεβάσει γινόταν εκείνη την στιγμή. Ωραία θα ήταν με youtube! @Nikwlis για το ποιες εφαρμογές είναι συμβατές στο carplay ξέρεις να μου πεις που το βλέπω; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nikwlis
όντως προς το παρόν δεν είναι αλλά μάλλον σύντομα θα είναι. Θα ενημερώσω μόλις με ενημερώσουν από την αντιπροσωπεία. Αυτό που κάνει 99% είναι το siri για το multimedia.  
Ωραία δε ξέρω αν μου συγχρονίζει εμένα, θα το ελέγξω και θα σας πω. Πάντως στο βίντεο που είχα ανεβάσει γινόταν εκείνη την στιγμή. Ωραία θα ήταν με youtube! @Nikwlis για το ποιες εφαρμογές είναι συμβατές στο carplay ξέρεις να μου πεις που το βλέπω; 



Θα ανεβάσω ένα link από γερμανικό ή αγγλικό vw official site. Δεν είχε πολλά πάντως... θα ανεβάσω αύριο από την δουλειά


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




Θα ανεβάσω ένα link από γερμανικό ή αγγλικό vw official site. Δεν είχε πολλά πάντως... θα ανεβάσω αύριο από την δουλειά


Sent from my iPhone using Tapatalk


Για να μην σε κρατάω σε αναμονή βρήκα αυτά που είναι λίγο πολύ όσα είχα δει και στο site που ανέφερα παραπάνω. http://www.apple.com/ios/carplay/ just for fun η φωτογραφία που έχει η apple στην σελίδα αυτή είναι από Tiguan II :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , Nikwlis said:

 


Για να μην σε κρατάω σε αναμονή βρήκα αυτά που είναι λίγο πολύ όσα είχα δει και στο site που ανέφερα παραπάνω. http://www.apple.com/ios/carplay/ just for fun η φωτογραφία που έχει η apple στην σελίδα αυτή είναι από Tiguan II :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωραίος, σε ευχαριστώ αλλά είμαι και υπομονετικός και δεν υπερβάλω κιόλας για αντικείμενα όσο και να μου αρέσουν. Αν βρεις αύριο και το γερμανικό θα το δω και αυτό. 

Μα τι άλλο θα μπορούσε να είναι :lol: χαχαχα 

Καλή Κυριακή σε όλους! 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Stelios1 said:

Ωραίος, σε ευχαριστώ αλλά είμαι και υπομονετικός και δεν υπερβάλω κιόλας για αντικείμενα όσο και να μου αρέσουν. Αν βρεις αύριο και το γερμανικό θα το δω και αυτό. 

Μα τι άλλο θα μπορούσε να είναι :lol: χαχαχα 

Καλή Κυριακή σε όλους! 

Καλημέρα,

Βρήκα αυτό: http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/app-overview.html#tab/open/vw-cat-app-connect

Αν πετύχω και το γερμανικό το ανεβάζω, αλλά νομίζω ειναι ίδιο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα να δεις ένα κολπάκι που βρήκα. Στην σελίδα της VW Αγγλίας μπορείς να δεις το user manual του αυτοκινήτου σου εδώ απλά βάζοντας την πινακίδα (του αγγλικού φυσικά) αυτοκινήτου σου. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο goolgle βρήκα αυτό το πολύ ωραίο αυτοκίνητο με αγγλικές πινακίδες!!! 5_vw_tiguan_r-line.jpg    

Βάζοντας λοιπόν τον αριθμό κυκλοφορίας KS16FDM στο σύνδεσμο παραπάνω έχουμε (στα αγγλικά πάντα) on line τις οδηγίες του αυτοκινήτου :thumbsu:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , koumbouni said:

Κοίτα τώρα να δεις ένα κολπάκι που βρήκα. Στην σελίδα της VW Αγγλίας μπορείς να δεις το user manual του αυτοκινήτου σου εδώ απλά βάζοντας την πινακίδα (του αγγλικού φυσικά) αυτοκινήτου σου. Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο goolgle βρήκα αυτό το πολύ ωραίο αυτοκίνητο με αγγλικές πινακίδες!!! 5_vw_tiguan_r-line.jpg    

Βάζοντας λοιπόν τον αριθμό κυκλοφορίας KS16FDM στο σύνδεσμο παραπάνω έχουμε (στα αγγλικά πάντα) on line τις οδηγίες του αυτοκινήτου :thumbsu:

Το δοκίμασα και δεν μου δούλεψε..εσύ το έκανες; 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν μου δούλεψε..εσύ το έκανες; 

Ναι δουλεύει κανονικά. Βάζεις τον αριθμό κυκλοφορίας και μετά σου βγάζει την εικόνα όπως παρακάτω
d80af2e233193492220ec86810271410.jpg

Επιλέγεις μετά το view owners manual


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Χθές μου δούλεψε πρώτη φόρα το front assist. Ο μπροστινός μου άναψε φλας και έστριβε δεξιά σε βενζινάδικο οπότε δεν φρέναρα, άναψε κόκκινο στο ταμπλό έκανε και ένα προειδοποιητικό δυνατό φρενάρισμα (στο κανονικό φρενάρισμα θα μαζεύουμε δόντια να ξέρετε! ) . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Nrgakos3 said:

Χθές μου δούλεψε πρώτη φόρα το front assist. Ο μπροστινός μου άναψε φλας και έστριβε δεξιά σε βενζινάδικο οπότε δεν φρέναρα, άναψε κόκκινο στο ταμπλό έκανε και ένα προειδοποιητικό δυνατό φρενάρισμα (στο κανονικό φρενάρισμα θα μαζεύουμε δόντια να ξέρετε! ) . 

Αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να έχω και εγώ στο Golf μου αλλά ήμουν βιαστικός να το πάρω και δεν ήθελα να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με τρομάζει λιγάκι το θεμα "φρενάρει μονο του". Θα προτιμούσα μια σκέτη ειδοποίηση ταμπλό-ηχητική


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με τρομάζει λιγάκι το θεμα "φρενάρει μονο του". Θα προτιμούσα μια σκέτη ειδοποίηση ταμπλό-ηχητική

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Να εισαι σιγουρη πως οταν φρεναρει θα ειναι σωτηριο αφου ο οδηγος θα το εχει αμελησει

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

με τους οδηγούς που κυκλοφορούνε στην Ελλάδα, καλύτερα να φρεναρανε μόνα τους τα αμαξια και ας χαλαγε και 1 στα 100 το σύστημα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2017 at 5:41 ΜΜ, koumbouni said:

Τα λάστιχα σας έχουν αυτό το σήμα; Ότι δηλαδή μπαλώνει μόνο του
c9ba67df093053f70de84282102a7346.jpg

Όχι παρόλο που έχουμε το ίδιο λάστιχο νομίζω. PIrelli verde..ποια ζάντα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Όχι παρόλο που έχουμε το ίδιο λάστιχο νομίζω. PIrelli verde..ποια ζάντα έχεις;

Η φωτογραφία δεν είναι δικιά μου. Εμένα που παρέλαβα σήμερα το αυτοκίνητο φοράει continental λάστιχα.. Ζάντες έχω βάλει τις 18" Kingston
Με το αμάξι είμαι ενθουσιασμένος.
Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2017 at 0:58 ΠΜ, Dimitroulis said:


Αν και μίλησα με αντιπροσωπεία, (Karenta) δεν κατεβαίνει και σε μένα ο καθρέπτης! Αν το κατάφερε κάποιος ας μας πει. Για τριγμό δε. Έχω παρατηρήσει κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικά στο δικό μου είναι ενεργοποιημένο το κατέβασμα του καθρέπτη στην όπισθεν. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έχω τους έξτρα ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες.

IMG_0171.thumb.jpg.02a49489a69d5e13bd79473479346011.jpg

 

Edited by koumbouni
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο δικό μου είναι ενεργοποιημένο το κατέβασμα του καθρέπτη στην όπισθεν. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έχω τους έξτρα ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες.
IMG_0171.thumb.jpg.02a49489a69d5e13bd79473479346011.jpg
 


Δεν υπάρχει και σε μένα!
Άσχετα αν από αντιπροσωπεία μου είπαν πως γίνεται και στο δικό μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.