Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

21 minutes ago, Stelios1 said:

Έβαλα φιμέ μπρος πίσω και πραγματικά είναι τέλεια για όλους και τον μικρό. Έβαλα το δεύτερο στάδιο. Επειδή το πίσω έχει φιμέ από τη μαμά φαίνεται και είναι πιο σκούρο (στο φέρνουν αν θες αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα αλλά θα ήταν ακόμα καλύτερα). Καλύτερη μάρκα από την 3M όπως είδα σε αμερικάνικα forum και κόστος 150. Όποιος θέλει θα του στείλω προσωπικό μήνυμα.  

IMG_2657.JPG

Εξαιρετικό, εμένα μου έκανε δώρο η αντιπροσωπεία τα μπροστινά φυμέ στην απόχρωση των πίσω. Προτιμώ το δικό σου. Πάντα είχα σκούρα τζάμιά και τώρα όπως είναι στο Τιγκι μου λέιπουν... Δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και αυτό που είχα κατά νού! Με γειές!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2017 at 3:44 ΜΜ, Nrgakos3 said:

Δε γράφεις εδώ μάρκα και τύπο να το βλέπουν οι ενδιαφερόμενοι; (μεταξύ αυτών και εγώ!) 

 

Πολύ σκούρα για τα γούστα μου βέβαια .

Νομίζω ότι είναι διαφήμιση και δεν έχω διαβάσει και τους όρους που θέλω κάποια στιγμή..θα σου στείλω μήνυμα. Βέβαια σε αυτή τη φωτογραφία φαίνονται λίγο πιο σκούρα απ όσο είναι, μάλλον λόγω φωτισμού. Ειλικρινά δεν ενοχλούν καθόλου ούτε τη νύχτα.  

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2017 at 3:47 ΜΜ, Nikwlis said:

Εξαιρετικό, εμένα μου έκανε δώρο η αντιπροσωπεία τα μπροστινά φυμέ στην απόχρωση των πίσω. Προτιμώ το δικό σου. Πάντα είχα σκούρα τζάμιά και τώρα όπως είναι στο Τιγκι μου λέιπουν... Δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και αυτό που είχα κατά νού! Με γειές!!!

Βοηθάνε πολύ! Έχουμε πολύ ήλιο στη χώρα μας οι τυχεροί..! Μπορείς όποτε θες να πας να βάλεις έξτρα μεμβράνη και είσαι κομπλέ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία για εργοστασιακό κοτσαδόρο.....

Τιμή 1100 + 360 τα περαστικά. Σύνολο 1460 και τους είπα περαστικά σας γιατί είστε άρρωστοι. Συν, παράδοση σε 30 εργάσιμες...

Ο κοτσαδόρος είναι απλά αναδιπλούμενος όμως έχει το σύστημα να κλείνει αυτόματα από το μπουτόν στο ταμπλό, και επίσης αισθητήρες για το trailer assist αλλά το δικό μου αυτοκίνητο δεν έχει αυτά τα συστήματα.....

Δεν υπάρχει προς το παρόν άλλη επιλογή από το εργοστάσιο.

Βρήκα κοτσαδόρο αποσπώμενο, τοποθετημένο μαζί με πλακέτα στα 390.... Από τον καλύτερο "κοτσαδορά" στη Θεσσαλονίκη. Έχουν δοκιμάσει πολλοί γνωστοί μου σε BMW X3, X5, Cherokee, Mercedes ML και δεν είχαν κανένα πρόβλημα με πολύ πιο βαριά τροχόσπιτα και σκάφη. 

Κρίμα που η αντιπροσωπεία δεν έχει άλλη λύση. Και η μόνη λύση είναι το σύστημα που δε μπορώ να χρησιμοποιήσω στη δική μου έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς φώτο από μεμβράνες τοποθετημένες αλλά όχι πολύ σκούρες; Πχ 50-70% . 

 

Σκέφτομαι για 3M CS-50 έχω προσφορά στα 190 ευρώ για όλο το αυτοκίνητο εκτός του μπροστινού παρμπρίζ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κοτσαδόρο στο αμάξι για τροχόσπιτο, τρέιλορ και σκάφος.

Πίστευα ότι θα φαίνεται άσχημο και θα μου κόψουν τον προφυλακτήρα αφού δεν επέλεξα τον εργοστασιακό.

Όμως, όπως θα δείτε, είναι πολύ διακριτικό αυτό που μένει εάν βγάλεις το "μαρκούτσι".

Τιμή 290+ΦΠΑ. Η επόμενη κλάση ήταν λίγο πιο εύκολα αποσπώμενος χρησιμοποιώντας μοχλό αντί για μπουλόνια όπως ο δικός μου.  Εκείνος έβγαινε 370+ΦΠΑ. Πιστεύω δεν αξίζει η διαφορά μιας και το να βάλω-βγάλω το μαρκούτσι δεν παίρνει πάνω από 2 λεπτά

 

20170427_135123.jpg

20170427_135201.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις αν μπορούμε να βρούμε την μεσαία γριλλια σε ασημι; Δείχνει πολύ όμορφα στο μαύρο χρωμα

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κοτσαδόρο στο αμάξι για τροχόσπιτο, τρέιλορ και σκάφος.
Πίστευα ότι θα φαίνεται άσχημο και θα μου κόψουν τον προφυλακτήρα αφού δεν επέλεξα τον εργοστασιακό.
Όμως, όπως θα δείτε, είναι πολύ διακριτικό αυτό που μένει εάν βγάλεις το "μαρκούτσι".
Τιμή 290+ΦΠΑ. Η επόμενη κλάση ήταν λίγο πιο εύκολα αποσπώμενος χρησιμοποιώντας μοχλό αντί για μπουλόνια όπως ο δικός μου.  Εκείνος έβγαινε 370+ΦΠΑ. Πιστεύω δεν αξίζει η διαφορά μιας και το να βάλω-βγάλω το μαρκούτσι δεν παίρνει πάνω από 2 λεπτά
 
20170427_135123.thumb.jpg.7406286d0af0be5f690a7a2ab0b4ebbb.jpg
20170427_135201.thumb.jpg.49f3bacc66f8c27d1f137b5a1d67ad5a.jpg

Όμορφος και άκρως διακριτικός!
Πολύ καλή επιλογή
Μεγιά σου


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρένο είναι το μοτόρι! 

1500 κιλά τράβηξε άνετα χωρίς κιχ. Σίγουρα ήθελε άλλη σχέση αλλά έβαλα και 6η στο ταξίδι μου. 

Οι καθρέπτες του είναι τεράστιοι και πολύ λίγο χρειάστηκα τους έξτρα.

 

 

 

20170429_091712.jpg

Edited by Frankie-4
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
13 hours ago , Frankie-4 said:

Τρένο είναι το μοτόρι! 

1500 κιλά τράβηξε άνετα χωρίς κιχ. Σίγουρα ήθελε άλλη σχέση αλλά έβαλα και 6η στο ταξίδι μου. 

Οι καθρέπτες του είναι τεράστιοι και πολύ λίγο χρειάστηκα τους έξτρα.

 

 

 

20170429_091712.jpg

Το νόημα της ζωής: εκδρομές & ταξίδια. 

Να είσαι καλά, να τα χαρείς & να ταξιδέψεις όσο περισσότερο μπορείς, για εσένα & την οικογένειά σου. Μπράβο σου.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Nikwlis said:

Ω ρε φίλε!!! Τι κουβαλάς;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το τροχόσπιτο είναι 1500 κιλά μικτό. Ο κατασκευαστής λέει ότι τραβάει 2100. Το 1,6 τραβάει εντυπωσιακά καλά. Περίμενα να ζοριστεί αλλά δε μάσησε καθόλου.

20 hours ago , Polakias TDI said:

Το νόημα της ζωής: εκδρομές & ταξίδια. 

Να είσαι καλά, να τα χαρείς & να ταξιδέψεις όσο περισσότερο μπορείς, για εσένα & την οικογένειά σου. Μπράβο σου.

Ευχαριστώ πολύ φίλε! 

Πιστεύω το tiguan ενδείκνυται για αυτό ακριβώς

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πιάσει τελική?

Αν θέλετε, γράψτε μοντέλο και ταχύτητα.

Εγώ ακόμα έχω 3500 χλμ και λέω να περιμένω λίγο ακόμη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πιάσει τελική?
Αν θέλετε, γράψτε μοντέλο και ταχύτητα.
Εγώ ακόμα έχω 3500 χλμ και λέω να περιμένω λίγο ακόμη


1.6Tdi μέχρι 200 χλμ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



1.6Tdi μέχρι 200 χλμ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κοντά στα 210 η πρώτη και μοναδική φορά που το "άνοιξα".


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

210 πολλές φορές μετά τα 3500 km.

τελευταία μετά από ταξίδι 550km βρήκα ευθεία χωρίς κίνηση και radar και σε manual mode 0-215km σε 18'' .

από τότε πάει καλύτερα!!!!!

 

2.0 TDI 4MOTION DSG7 190PS.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Μην τρέχετε παιδιά. Για εσάς, τις οικογένειές σας & τους γύρω σας.

Είτε Tiguan έχεις, είτε Polo ή Porsche ή Honda, το αποτέλεσμα μπορεί να είναι το ίδιο τραγικό.

Ζώνες ασφαλείας, μην τρέχετε & προπάντων, μην ξεχνάτε τόσο γρήγορα.

Πάντα φιλικότατα.

Link to comment
Share on other sites

που και που θέλει και λίγο άνοιγμα το αμάξι  (πάντα με προσοχή βέβαια και σε κλειστό αυτοκινητοδρομο ),τόσα χρήματα κρίμα να μένουν αναξιοποίητα ....

 

2.0 TDI 4MOTION DSG7 190PS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.