Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

On 28/5/2017 at 9:43 ΜΜ, Ilias Avgeris said:

Καλησπέρα σας και από μένα
Πριν 1 μήνα αγόρασα το νέο Tiguan 1.4 150 ίππους αυτόματο από την karenta στην Πειραιώς μεταχειρισμένο 6/2016. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο. Η μόνη παρατήρηση που θα έκανα είναι η σκληρή ανάρτηση του, και έχοντας πρόβλημα με την μέση μου με ζορίζει ειδικά σε κακό οδόστρωμα. Έχει κανείς καμία ιδέα για το θέμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

καλοριζικο και καλοταξιδο .

dcc εχει επανω ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,
αυριο παω να κλεισω την παραγγελια μου Tiguan 1.6 TDI λευκο απλο, led φωτα, rline εξωτερικο, εκδοση advance plus. Το αμαξι βγαινει 32.000 και η αληθεια ειναι οτι τσιγουνευομαι τον συναγερμο.....αλλα μου λενε φιλοι οτι αφου εχεις ασφαλεια δεν χρειαζεται κτλ..... τι γνωμη εχετε εσεις γιατι θελει ακομα κανα 300-400αρι
Επιπλεον που μπορω να δω αναλυτικα τι επιλογες εξοπλισμου εχω? π.χ. θελω τον εσωτερικο φωτισμο στις πορτες, μπορω να τον βαλω??

ευχαριστώ!

Να στον κάνει δώρο ο αντιπρόσωπος


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Καλησπέρα
Ναι έχει dcc!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν το βάλεις comfort mode έχει μεγάλη διαφορά στην άνεση το δοκίμασες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα

Μια από τα ίδια και για ένα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ειναι μαλλον για τα μοντελα του 2016.
Μου ειχε συμβει ενω ειχε μπει το auto hold και ειχα ταχυτητα μεσα να το σβησω και να τσουλησει. Με καθε σβησιμο πρεπει να μπαινει το συστημα φρενων. Οποτε καλο ειναι που το φτιαχνουν
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ειναι μαλλον για τα μοντελα του 2016.

Μου ειχε συμβει ενω ειχε μπει το auto hold και ειχα ταχυτητα μεσα να το σβησω και να τσουλησει. Με καθε σβησιμο πρεπει να μπαινει το συστημα φρενων. Οποτε καλο ειναι που το φτιαχνουν

Πάλι καλά που έρχεται ειδοποίηση για να γίνει έλεγχος και αναβάθμιση! "Παλιά" αυτοκίνητα.....τι να πεις? χαχαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μου είχε δημιουργήσει θέμα το autohold παλιότερα δεν έβγαινε με τίποτα, μου το έκανε και προχθές ! Διάβασα σε ξένα φόρουμ οτι είναι ο αισθητήρας του συμπλέκτη, να δούμε τι θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αναβαθμιση στα φρενα και συγκεκριμενα στο auto hold


Έχω ήδη κάνει, επίσης μάλλον βελτίωσε το front assist. Δεν έχει ξαναμπεί "ξαφνικά"


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι μοντέλο 3/17. Στη Γερμανία κατασκευάστηκε το 2/17. Δε μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μεχρι ποια χρονολογια κατασκευης  η μοντελου ειναι η αναβαθμιση ? γνωριζει κανεις γιατι παρατηρω οτι δεν εχουν ολοι προσκληση για update...

 

Link to comment
Share on other sites

@diogo Κάτι συγκεκριμένη δεν ξέρω, αλλά πιθανόν η αναβάθμιση να αφορά μοντέλα του 2016.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζετε το έτος κατασκευής ? το δικό μου κατασκευαστηκε στη  γερμάνια  (44/16 ) δλδ αρχές 11/16 είναι 2017 ?

Link to comment
Share on other sites

@diogo πάρε ένα τηλ στην αντιπροσωπεία όπου σε εξυπηρετεί (να έχεις πρόχειρο αριθμό πλαισίου μπροστά σου) και κάνε μια ερώτηση, μήπως είσαι και εσύ για αναβάθμιση. Έτσι θα βγεις από την απορία και θα έχεις ήσυχο το κεφάλι σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Έχω ήδη κάνει, επίσης μάλλον βελτίωσε το front assist. Δεν έχει ξαναμπεί "ξαφνικά"


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτο που λες ειναι καλο γιατι και μενα μου εχει μπει ξαφνικα
Link to comment
Share on other sites


Αυτο που λες ειναι καλο γιατι και μενα μου εχει μπει ξαφνικα


Ίσως...δεν ξέρω, αλλά είχε μπει ξαφνικά και έκανα τσισακια! Μετά το update δεν έχει τύχει. Αλλά είναι εντελώς αόριστο αυτό...μπορεί να μην έτυχε απλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.