Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Ναι για αυτό τα βάζουν ... αλλά σε τέτοια κατηγορία νομίζω είναι λάθος . Χάνει το αμάξι.και το 90% που παίρνουν αμάξι δεν πατάει χώμα ποτε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου 100%. Ότι κοιτούσα να πάρω σκεφτόμουν πως θα το πάω για βάψιμο για να είναι ακόμη πιο όμορφο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κλασικές πολιτικές των εταιριών ! Αν θες πιο όμορφο πάρε την τοπ έκδοση με δίπλα λεφτά από το απλό!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για 4 μικρά πλαστικά δεν θα τους ήταν κόπος να τα έβγαζαν στο χρώμα του αμαξώματος! Ούτε κιλό μπογιά στο φινάλε και άστο με σπυριά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για 4 μικρά πλαστικά δεν θα τους ήταν κόπος να τα έβγαζαν στο χρώμα του αμαξώματος! Ούτε κιλό μπογιά στο φινάλε και άστο με σπυριά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2017 at 2:11 ΜΜ, terris said:

Άλλαξα μάσκα έβαλα από rline. Από Γερμανία στα 110 ευρώ την βρήκα ! Το μόνο παράπονο μου είναι ότι δεν έχω τα led φωτιστικά !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Που την πέτυχες βρε θηρίο με 110 ευρώ. Εγώ μόνο κάτι 150άρια βλέπω στο ebay + μεταφορικά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1) Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση advance υποστηρίζει car play; 

2)  Αυτές οι τιμές είναι με το κλειδί στο χέρι;  http://www.volkswagen.gr/content/medialib/vwd4/gr/pricelists-and-model-guides/tiguan/tiguan-pdf/_jcr_content/renditions/rendition_0.download_attachment.file/----tiguan.pdf

 

Ευχαριστώ.

Edited by _^ThEo^_
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , _^ThEo^_ said:

Καλησπέρα.

1) Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση advance υποστηρίζει car play; 

2)  Αυτές οι τιμές είναι με το κλειδί στο χέρι;  http://www.volkswagen.gr/content/medialib/vwd4/gr/pricelists-and-model-guides/tiguan/tiguan-pdf/_jcr_content/renditions/rendition_0.download_attachment.file/----tiguan.pdf

 

Ευχαριστώ.

Γεια σου τεο.

Το car play που υποστηρίζει εννοεί ότι με την εφαρμογή Android auto ή Carplay, μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου.

Δε μπορείς να ελέγχεις το αυτοκίνητό σου από το κινητό όπως στη διαφήμιση

 

Η τιμή αυτή δεν περιλαμβάνει μεταλλικό χρώμα και έξοδα έκδοσης πινακίδων και τυχόν δανειοδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Για το car play εννοώ αν στην advance εκδοση μπορείς να δεις χάρτες μέσω κινητού και youtube. Είναι εφικτό αυτό;

 

Link to comment
Share on other sites


1) Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση advance υποστηρίζει car play;

Ναι όλες οι εκδόσεις

2)  Αυτές οι τιμές είναι με το κλειδί στο χέρι;  
υπολόγισε κανα 600€ έξοδα αλλά μπορεί να βρεις αντιπροσωπεία με εκπτώσεις
 

1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , _^ThEo^_ said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Για το car play εννοώ αν στην advance εκδοση μπορείς να δεις χάρτες μέσω κινητού και youtube. Είναι εφικτό αυτό;

 

Χάρτες μόνο αυτοί της Apple και όχι Google maps. Πάλι αν είναι jailbreak το κινητό θα μπορούσες να έχεις Youtube και άλλους χάρτες. Νομίζω έχει αναφερθεί παλαιότερα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , koumbouni said:

Χάρτες μόνο αυτοί της Apple και όχι Google maps. Πάλι αν είναι jailbreak το κινητό θα μπορούσες να έχεις Youtube και άλλους χάρτες. Νομίζω έχει αναφερθεί παλαιότερα. 

Εγώ με Android βλέπω χάρτες google maps κανονικά με πλοήγηση στα ελληνικά. Πρέπει να κατέβει μια εφαρμογή η Android auto που θέλει κάποιο κόλπο το οποίο περιγράφω σε προηγούμενο ποστ.

youtube δε μπορείς να δεις με κανένα τρόπο για λόγους ασφάλειας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τη VW και ρώτησα αν υπάρχει ανάκληση για το δικό μου μοντέλο που κατασκευάστηκε την 5η εβδομάδα του 2017 και είπαν ότι δεν υπάρχει ανάκληση

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2017 at 2:53 ΜΜ, terris said:

Έχεις διαφορετική Φισα . Ίσως κάποια στιγμή βγει αναπτήρας και μπορέσουμε Να τα βάλουμε . Περιμένω κάτι απαντήσεις από Γερμανία όσο αναφορά το θέμα αυτό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλε και εγω εχω τρελο κολλημα με τα λεντ. Αλλο αμαξι ειναι! Πολυ καλα έκανες  και εβαλες τη μασκα με ολα τα ασημένια στις γριλιες. Είχα ρωτησει στην αντιπροσωπεία και νομιζω οτι κάνει τα ιδια λεφτα περίπου. Θα το βάλω καποι στιγμη οπωσδήποτε. Παντως θελει και ταφωτα...οποτε Οταν εχεις νεα για τα φωτα ή οταν το καταφερεις γιατι ετσι πιστεύω με οσα βλεπω απο εσένα ενημερωσε μας!

Link to comment
Share on other sites

Τα λεντ ακόμα τπτ ... άλλη φισα εντελώς και άλλος εγκέφαλος ... πολύ δύσκολα κΙ στο μέλλον να τα βάλουμε ... δυστυχώς !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , terris said:

Τα λεντ ακόμα τπτ ... άλλη φισα εντελώς και άλλος εγκέφαλος ... πολύ δύσκολα κΙ στο μέλλον να τα βάλουμε ... δυστυχώς !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι προς το παρόν το ξεχναμε δυστυχως. Και ολοκληρο το αμαξι θα αλλαζα για χαρη τους (και θα το επαιρνα 190 αντι 150 / ομως παει αψογα και έτσι! ). Μπορουμε να κάνουμε λεντ τα φωτα ημερας αν δε το ξέρεις και τελος αλλο ενα που θες και ειναι ο λογος οου δεν εχω βαλει τη μάσκα ακομα τα ασημι φρυδακια πανω απο τα φωτα για να συνεχιζει με τη μασκα αλλα δεν εχω βρει πουθενα κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

Led τα έχω όλα μπροστά. Και τα ημέρας και τα πορείας κΙ τα μεγάλα και τ φλας! Και πίσω άλλαξα τα φλας τα υπόλοιπα είναι ! Πίστεψε με δεν φαίνεται η διαφορά στην μάσκα .. σε γεμίζει οπτικά τόσο πολύ η μάσκα με όλα ινοξ και δεν το παρατηρείς


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , terris said:

Led τα έχω όλα μπροστά. Και τα ημέρας και τα πορείας κΙ τα μεγάλα και τ φλας! Και πίσω άλλαξα τα φλας τα υπόλοιπα είναι ! Πίστεψε με δεν φαίνεται η διαφορά στην μάσκα .. σε γεμίζει οπτικά τόσο πολύ η μάσκα με όλα ινοξ και δεν το παρατηρείς


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραιος! Εχεις δικιο το ειχαμε πει πάλι.. κανε τη καλη και βγαλε κάποια στιγμη φωτογραφία νυχτα απι μακρια. Οι ανυσηχιες μου ειναι να φωτιζει ομορφα, να φαίνεται ωραιο από εξω και οχι ενα ενιαίο φως οποτε τα μαμα ειναικαλυτερα και κυριως να μην τυφλωνει.

Δικιο πρεπει να εχεις και να μην φαινεται απλα η μια φωτογραφια σου που ειναι τραβηγμενη απο λιγκ πιο ψηλα (οχι στανταρ θεση που βλεπεις το αμαξι) αφηνει το περιθωριο να το παρστηρησεις ειδικα αν το εχεις ξαψει τοσο το θέμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με την χρήση των παροχών 12V στο εσωτερικό και στο πορτ-μπαγκαζ του αυτοκινήτου?

Εφάρμοσα διαφορετικούς μετρατοπείς USB (με output 1Α ή 2.1Α) που δουλεύουν κανονικά σε άλλο αυτοκίνητο και στις τρεις υποδοχές (εμρός υποδοχή αναπτήρα, υποδοχή πίσω επιβατών και υποδοχή χώρου αποσκευών) αλλά όταν συνέδεσα διαφορετικές συσκευές (τηλ, tablet κτλ) καμία από αυτές δεν φορτίζονταν (και οι 3 παροχές εμφανίζονταν "νεκρές") αν και ακολούθησα πιστά την διαδικασία που αναφέρει το manual (εκκίνηση κινητήρα κτλ) για ενεργοποίηση των παροχών.

ΥΓ1: ΔΕΝ μιλώ για την υποδοχή USB στην κεντρική κονσόλα, αυτή δουλεύει κανονικά.

ΥΓ2: Έκδοση αυτοκινήτου ADVANCE

Link to comment
Share on other sites

Να πας στο συνεργείο λογικά είναι πρόβλημα σε αυτή τη παροχή όλη . Μπορεί στο εργοστάσιο μα ξεχάσανε να το συνδέσουν με ρεύματα . Τα κάνουν κάτι τέτοια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.