Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Ηλία νομίζω θα σε εξυπηρετήσει ένα απλό πλαστικό κομμάτι για το κάτω μέρος! Νομίζω έχει στο jumbo με μικρό κόστος


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ
Στο jumbo είναι πλαστικό που το κόβεις το έχεις δει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι ένα κομμάτι πλαστικό εύκαπτο. Είτε το κόβεις για να το φέρεις στα μέτρα σου, είτε το διπλωνεις. Ένα απλό προστατευτικό ίσα ίσα για να κάνεις την δουλειά αου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.

Χθες το βράδυ πήγα να παρκάρω νύχτα σε δύσκολο δρόμο. Κάνοντας όπισθεν, χτύπησα ένα μηχανάκι!!!!???????!?!?!?!?!?

Δεν το έριξα, ίσα που το ακούμπησα και έτσι κατάλαβα ότι υπάρχει εμπόδιο.

Το θέμα είναι ότι ούτε ήχο έκανε το Park Pilot ούτε επενέβη το φρένο ελιγμού. 

Άρα δεν το έπιασε. 

Το ερώτημα είναι γιατί δεν το έπιασε? Το μηχανάκι ήταν κατά μήκος του δρόμου και ήταν ψηλό (ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ)

Μήπως δεν το έπιασε γιατί στο ύψος των αισθητήρων ήταν η ρόδα? Αλλά και πάλι.

Παραθέτω σχήμα με το πώς ήταν τα δύο οχήματα

Χωρίς τίτλο.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
1) Γνωρίζει κάποιος αν η έκδοση advance υποστηρίζει car play; 
2)  Αυτές οι τιμές είναι με το κλειδί στο χέρι;  http://www.volkswagen.gr/content/medialib/vwd4/gr/pricelists-and-model-guides/tiguan/tiguan-pdf/_jcr_content/renditions/rendition_0.download_attachment.file/----tiguan.pdf
 
Ευχαριστώ.


1. Ναι
2. Νομίζω έχουν πέσει λίγο οι τιμές


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , takpanos said:

Καμια φορα μπορει να μη το πιασει. Δε πρεπει να στηριζομαστε μονο στους αισθητηρες

Ομολογώ ότι με είχε κακομάθει αλλά πάντα κοιτάω πίσω. Όμως έπεσα στην περίπτωση.

Σκοτεινό στενάκι, Μαύρο μηχανάκι με μαύρα φώτα-φλας κτλ. Τι διάολο, το μηχανάκι του μπατμαν ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι με είχε κακομάθει αλλά πάντα κοιτάω πίσω. Όμως έπεσα στην περίπτωση.
Σκοτεινό στενάκι, Μαύρο μηχανάκι με μαύρα φώτα-φλας κτλ. Τι διάολο, το μηχανάκι του μπατμαν ήταν?

Χαχα
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Frankie-4 said:

Ομολογώ ότι με είχε κακομάθει αλλά πάντα κοιτάω πίσω. Όμως έπεσα στην περίπτωση.

Σκοτεινό στενάκι, Μαύρο μηχανάκι με μαύρα φώτα-φλας κτλ. Τι διάολο, το μηχανάκι του μπατμαν ήταν?

Χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μηχανικά είναι τούμπανο από μαμα. Χτες είχα ένα πρόβλημα βέβαια . Αναβοσβήνει το λαμπάκι της προθέρμανσης και μπήκε Safe mode . Είμαι για συνεργείο ελπίζω όχι για τρόμπα πετρέλαιου!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μηχανικά είναι τούμπανο από μαμα. Χτες είχα ένα πρόβλημα βέβαια . Αναβοσβήνει το λαμπάκι της προθέρμανσης και μπήκε Safe mode . Είμαι για συνεργείο ελπίζω όχι για τρόμπα πετρέλαιου!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγγύηση έχεις οπότε όλα καλά. Θυμισε μου ποιο έχεις
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα και το retrofit με discover pro .plug and play διαδικασία με όλα ρυθμισμένο από Γερμανία ! Απλά άλλαξα την μονάδα και όλα καλά ! 040093855c02a791b1b4117e87356610.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις εντυπώσεις από ανάρτηση, κινητηρα, ηχομόνωση?
Περιμένω κ γω το 190ps Σεπτέμβρη.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε ... ανάρτηση δεν έχω ηλεκτρονικές ! Αλλά είναι μια χαρά ελάχιστα σκληρές ! Κινητήρας είναι πολύ δυνατός και μέσα δεν ακούγεται παρά ελάχιστα . Και γενικά ηχομόνωση είναι γερμανικού τύπου ! Τάφος ! Με το καλό να το δεχτείς !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον πρέπει να πάρω κινητό με android 6 για να δω προκοπή με το mirrorlink. Με android auto δεν έβγαλα άκρη και ας κατέβασα την εφαρμογή. Φίλος πήρε ένα isuzu επαγγελματικο στοκ το προηγούμενο μοντέλο και έχει μέχρι και gps με χάρτες. Εγώ πήρα 2017 μοντέλο και πρέπει να αλλάξω μέχρι και κινητό

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , terris said:

Μόλις εκανα και το retrofit με discover pro .plug and play διαδικασία με όλα ρυθμισμένο από Γερμανία ! Απλά άλλαξα την μονάδα και όλα καλά ! 040093855c02a791b1b4117e87356610.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορείς να δώσεις μερικές παραπάνω πληροφορίες για το τι έκανες; Η φωτογραφία με μπερδεύει λίγο, γιατί βλέπω χάρτες αλλά βλέπω και το κουμπί mute πάνω δεξιά αντί για το navi που έχει το pro.  

Επίσης πώς και είναι ο κλιματισμός στο auto και έχεις ένδειξη στροφών του ανεμιστήρα; Το έχεις πειράξει με vcds;  

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται με καλή διάθεση και λίγο ψάξιμο... δεν εκανα κάτι απλά άλλαξα τη β μονάδα που είναι στο ντουλαπάκι . Τπτ παραπάνω . Το ότι η οθόνη δεν γράφει Navi είναι λογικό Γτ δεν άλλαξα οθόνη δεν υπάρχει λόγος είναι 8’ ήδη .ο κλιματισμός αλλάζει μέσα σε ένα δευτερόλεπτο και με βολεύει έτσι Γτ ξέρω με τι δύναμη φυσάει ! Έχω ψάξει λίγο παραπάνω !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε σε δημόσιο forum μια σκέτη φωτογραφία χωρίς πληροφορίες είναι τζάμπα kb, οπότε είτε ανεβάζουμε αυτό που κάναμε με όλες τις πληροφορίες είτε το κρατάμε για τον εαυτό μας. 

Αυτό δεν το λέω μόνο για τον terris και άλλοι το κάνουν..

Link to comment
Share on other sites

Εσυ μάλλον έχεις χρόνο να αναλύεις εγώ φίλε μου όχι . Νομίζω έχω βοηθήσει εδώ μέσα αρκετά . Δεν μπορώ να αναλύσω κάθε βήμα δεν μου περισευεηβχρονος

Το δημόσιο φόρουμ που ορίζει οτι πρέπει να αναλύουμε τα πάντα ; Εγώ απλά δείχνω τι μπορεί να φορέσει το αμάξι . Οποίος θέλει παραπάνω πληροφορίες υπάρχει και το μήνυμα . Θενκς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.