Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts




Ευχαριστώ thpap. Ρώτησα και γω για konig (τον αντιπρόσωπο) και μου πρότεινε αλυσίδες που έχουν πάχος πάνω από 9 mm που σύμφωνα με το εγχειρίδιο του αυτοκινήτου είναι ακατάλληλες. Όταν του το επισήμανα μου επέμενε ότι έχουν δοκιμαστεί στο αυτοκίνητο και ταιριάζουν. Δεν ξέρω ίσως κινηθώ σε αγορά αλυσίδων από VW
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , pkaragri said:

 

 


Ευχαριστώ thpap. Ρώτησα και γω για konig (τον αντιπρόσωπο) και μου πρότεινε αλυσίδες που έχουν πάχος πάνω από 9 mm που σύμφωνα με το εγχειρίδιο του αυτοκινήτου είναι ακατάλληλες. Όταν του το επισήμανα μου επέμενε ότι έχουν δοκιμαστεί στο αυτοκίνητο και ταιριάζουν. Δεν ξέρω ίσως κινηθώ σε αγορά αλυσίδων από VW

 

 

Εγω τις πήρα απο amazon.de στις 12/12 και στις 22/12 ηταν εδώ. 

Μαζί με τα μεταφορικά έδωσα 100.53 ευρω.

Στο amazon.it κάνουν 102 ευρω (χωρις τα μεταφορικα) και στην Ελλάδα είναι ακόμη πιο ακριβές. 

Edited by thpap
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Αποφασισα να αλλαξω τα πισω φωτα με τα φωτα τις exclusive εκδοσης που βρηκα στο aliexpress.
Μετα απο πολυ κουβεντα μεταξυ εμου και του κινεζου seller δεν εβγαλα ακρη εαν θα πρεπει να προχωρηση την παραγγελία μου...ζητω την γνωμη σας!

τον ρωταωαν θα εχω προσβλημα με την οπισθεν επειδη βρισκονται σε διαφορετική θεση οι λαμπες...(αλλη καλωδιωση κτλ κτλ) και δεν καταλαβαινει..

η VW εχει ιδιαιτεροτητες με τις καλωδιωσεις και δεν ξερει κανεις αν θα δουλεψει σωστα αυτη η μετατροπη ή οχι..
Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου???????????????
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.BVODib&orderId=89086556673194&productId=32846533418

 

tig.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να μου έλεγες ότι θα αλλάξεις τα μπροστά να πω Οκ. Τα πίσω δε βρίσκω λόγο. Γούστα είναι αυτά

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λόγω λανθασμένης αποστολής από Κινέζο, θέλει κάποιος ζελατίνα προστασίας για το κατράν; Αφορά αυτούς που έχουν το ψηφιακό. Δεν το πουλάω, το χαρίζω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , Dimitroulis said:

Λόγω λανθασμένης αποστολής από Κινέζο, θέλει κάποιος ζελατίνα προστασίας για το κατράν; Αφορά αυτούς που έχουν το ψηφιακό. Δεν το πουλάω, το χαρίζω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα με ενδιέφερε μιας και έχω το ψηφιακό. Μπορείς να μου πεις πια ζελατίνα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε μιας και έχω το ψηφιακό. Μπορείς να μου πεις πια ζελατίνα είναι;

Στείλε μου τα στοιχεία σου σε μήνυμα να σου την στείλω ταχυδρομικά να την δεις.
Απλά πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , Dimitroulis said:


Στείλε μου τα στοιχεία σου σε μήνυμα να σου την στείλω ταχυδρομικά να την δεις.
Απλά πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σου έστειλα μήνυμα. Σε ευχαριστώ. Δεν το ήξερα ότι είχε τέτοια ζελατίνα. Μόνο για το ηχοσύστημα είχα πάρει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προφανως γιατι αυτα που θελει να βαλει ειναι λεντ και αυτα που ηδη εχει δεν ειναι?!?!?!?!
δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο
Αυτά που έχει είναι λεντ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα λάμπες philips white vision στη μεσαία σκάλα, εμφανισιακά το αποτέλεσμα είναι ΠΟΛΥ καλό , δε το ξεχωρίζεις από LED. Στο δρόμο δυστυχώς δεν είδα καμία διαφορά στην απόσταση που φωτίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

ποιο παλια ειχα βρει αυτο και το εχω κρατησει .τις white vision δεν τις εχει βεβαια...

12778988_10207858368153036_6206519884012237421_o.jpg

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω παραγγειλει το 1.4 150 PS και το περίμενα τέλος του Γενάρη. Με πήραν  προχθές και μου είπαν ο οτι θα αργησει ακομα 1/12 μήνα. Έχει συμβεί σε άλλον? Μπορώ να κάνω κάτι?

Edited by Geralis Alkis
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, takpanos said:

Σαν τι να κάνεις?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aυτο ρωταω :) δεν ειναι καλή εξυπηρέτηση προς τον καταναλωτή. Καποιο δώρο στο αμαξι η οτιδηποτε αλλο?

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2018 at 4:42 PM, Geralis Alkis said:

καλησπερα παιδια! εχω παραγγειλει το 1.4 150 PS και το περίμενα τέλος του Γενάρη. Με πήραν  προχθές και μου είπαν οτι έχει πρόβλημα το εργοστάσιο με τον εν λογω κινητήρα και οτι θα αργησει ακομα 1/12 μήνα. Έχει συμβεί σε άλλον? Μπορώ να κάνω κάτι?

καλησπέρα φίλε και καλοτάξιδο, να σου κάνω μια ερώτηση με το θεμα σου, μήπως έχεις παραγγείλει το 1500 tsi και όχι το 1400tsi????     

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OMINUS said:

καλησπέρα φίλε και καλοτάξιδο, να σου κάνω μια ερώτηση με το θεμα σου, μήπως έχει παραγγείλει το 1500 tsi και όχι το 1400tsi     

Σε ευχαριστώ φίλε! Τη βενζίνη 1400/150PS έχω παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geralis Alkis said:

Σε ευχαριστώ φίλε! Τη βενζίνη 1400/150PS έχω παραγγείλει.

τότε άκυρο από εμένα :blush:

 

έλεγα μήπως ήταν το 1500 EVO tsi, με αυτόν τον κινητήρα ολο το groub vag έχει μια καθυστέρηση γιατι δεν έχει πολλά πολλά εργοστάσια του να βγάζουν σε παραγωγή το 1500αρι και ετσι δεν προλαβαίνουν να ετοιμάζουν αμάξια.

 

για το 1500αρι το ξέρω ότι έχει καθυστέρηση γιατι πριν από λίγες μέρες πήρα τιμή για το SEAT IBIZA FR 1500 EVO TSI 150HP, και μου είπαν ότι τα εργοστάσια που βγάζουν τον κινητήρα αυτόν έχουν τρομερές καθηστερησεις στην παραγγελιά.

 

εμένα μου ειπε ότι αν το παργγειλο τώρα θα το παραλάβω το Καλοκαίρι το ibiza.

 

                

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OMINUS said:

τότε άκυρο από εμένα :blush:

 

έλεγα μήπως ήταν το 1500 EVO tsi, με αυτόν τον κινητήρα ολο το groub vag έχει μια καθυστέρηση γιατι δεν έχει πολλά πολλά εργοστάσια του να βγάζουν σε παραγωγή το 1500αρι και ετσι δεν προλαβαίνουν να ετοιμάζουν αμάξια.

 

για το 1500αρι το ξέρω ότι έχει καθυστέρηση γιατι πριν από λίγες μέρες πήρα τιμή για το SEAT IBIZA FR 1500 EVO TSI 150HP, και μου είπαν ότι τα εργοστάσια που βγάζουν τον κινητήρα αυτόν έχουν τρομερές καθηστερησεις στην παραγγελιά.

 

εμένα μου ειπε ότι αν το παργγειλο τώρα θα το παραλάβω το Καλοκαίρι το ibiza.

 

                

Eυχαριστω!!! Αν ξέρει κάποιος άλλος τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις..ας βοηθήσει..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα
Ερώτηση: έχω βρει κεντρική οθόνη με Navi και κεντρικό κοντέρ 3D. Μπορώ να τα αλλάξω με τα δικά μου απλά; Θα δουλεύουν ή θα έχουν θέμα; Αν κάποιος το έχει ψάξει, είναι εύκολη η αλλαγή/τοποθέτηση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα
Ερώτηση: έχω βρει κεντρική οθόνη με Navi και κεντρικό κοντέρ 3D. Μπορώ να τα αλλάξω με τα δικά μου απλά; Θα δουλεύουν ή θα έχουν θέμα; Αν κάποιος το έχει ψάξει, είναι εύκολη η αλλαγή/τοποθέτηση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα
Ερώτηση: έχω βρει κεντρική οθόνη με Navi και κεντρικό κοντέρ 3D. Μπορώ να τα αλλάξω με τα δικά μου απλά; Θα δουλεύουν ή θα έχουν θέμα; Αν κάποιος το έχει ψάξει, είναι εύκολη η αλλαγή/τοποθέτηση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.