Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

@kostaskofidis Είναι η έκδοση advance 2.0 tdi 4 motion.
@PITvasilis Είναι 19αρες!Δεν ξέρω αν έχουν βγει replica ακόμα στην αγορά,εγώ τις πήρα ως γνήσιες vw.
@nightmare Μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ να αγοράσω και εγώ το obd?

1300 km σε 1.5 βδομάδα και συνεχίζω δυναμικά :yahoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , Sfig said:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

@kostaskofidis Είναι η έκδοση advance 2.0 tdi 4 motion.
@PITvasilis Είναι 19αρες!Δεν ξέρω αν έχουν βγει replica ακόμα στην αγορά,εγώ τις πήρα ως γνήσιες vw.
@nightmare Μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ να αγοράσω και εγώ το obd?

1300 km σε 1.5 βδομάδα και συνεχίζω δυναμικά :yahoo:

https://obdeleven.com/en/

;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.
 
αγορασα κ το εγω το obd11 και πραγματοποιησα τις εξης κωδικοποιησεις: mirror dip, gauge test-needle sweep, refuel quantity in dashboard.


Χρόνια Πολλά

Κάνε και μια μετάφραση να μπούμε στο νόημα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.
 
αγορασα κ το εγω το obd11 και πραγματοποιησα τις εξης κωδικοποιησεις: mirror dip, gauge test-needle sweep, refuel quantity in dashboard.


Χρόνια Πολλά

Κάνε και μια μετάφραση να μπούμε στο νόημα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν , Dimitroulis said:

 


Χρόνια Πολλά

Κάνε και μια μετάφραση να μπούμε στο νόημα! emoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

τιποτα το φοβερο.

 

να κατεβαινει ο καθρεφτης μολις βαζεις οπισθεν, να "παιζουν" τα οργανα οταν γυρνας το κλειδι και να εμφανιζει τα λιτρα καυσιμου που υπαρχουν στο τεποζιτο (δεν ξερω αν ειναι σωστο το νουμερο, θα προσπαθησω να το τσεκαρω με καποιον τροπο).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σήμερα παραλαμβάνω και εγώ το OBD11.

 

Άρα θα έχουμε ένα ΣΚ μπροστά σε μια οθόνη του PC και φουλ youtube και ψάξιμο με αλλαγές που μπορεί να γίνουν. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν , Frankie-4 said:

Λογικά σήμερα παραλαμβάνω και εγώ το OBD11.

 

Άρα θα έχουμε ένα ΣΚ μπροστά σε μια οθόνη του PC και φουλ youtube και ψάξιμο με αλλαγές που μπορεί να γίνουν. 

 

δεν νομιζω οτι θα χρειαστει να κανεις κατι τετοιο εκτος και αν θελεις να κανεις manual coding.

απλως βαλε την εφαρμογη, κοιτα ποια apps υπαρχουν διαθεσιμα για το αυτοκινητο σου, κ σε ενδιαφερουν, και ξεκινα να βλεπεις διαφημισεις για να μαζεψεις credits (εκτος κ αν δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , nightmare said:

 

δεν νομιζω οτι θα χρειαστει να κανεις κατι τετοιο εκτος και αν θελεις να κανεις manual coding.

απλως βαλε την εφαρμογη, κοιτα ποια apps υπαρχουν διαθεσιμα για το αυτοκινητο σου, κ σε ενδιαφερουν, και ξεκινα να βλεπεις διαφημισεις για να μαζεψεις credits (εκτος κ αν δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις).

Δεν ξέρω τι είναι το coding και αυτό είναι που θα ψάξω να κάνω. Θα δώσω 36€ και θα πάρω 500 credits και άλλα 25€ για το pro

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν , Frankie-4 said:

Δεν ξέρω τι είναι το coding και αυτό είναι που θα ψάξω να κάνω. Θα δώσω 36€ και θα πάρω 500 credits και άλλα 25€ για το pro

 

με το coding εννοουσα να αλλαξεις τις παραμετρους με τον ιδιο τροπο που θα εκανες κ με το vag-com.

ολες τις βασικες κωδικοποιησεις για καθρεπτες, drl, παραθυρα, διαφορικο, ηχους ζωνης κτλ τις εχει ετοιμες κ μπορεις να τις εγκαταστησεις με το πατημα ενος κουμπιου.

αφου θα αγορασεις κ credits, δεν σε κραταει τιποτα!:yahoo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2018 at 6:46 PM, Frankie-4 said:

Δεν πίστευα ότι με 15 ευρουλάκια θα είχε τόσο μεγάλη διαφορά!

Για τη μεσαία γρίλια μιλάω

 

20180301_152255.jpg

Καλησπέρα στην παρέα!

 

@Frankie-4 Μπορείς να δώσεις το link από όπου πήρες τις γρίλλιες σου?

Βρίσκω κι εγώ πολλές στο internet αλλά προτιμώ να παραγγείλω από κάπου που είναι δοκιμασμένες.

Εσύ είσαι happy μέχρι τώρα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , aggelopp said:

Καλησπέρα στην παρέα!

 

@Frankie-4 Μπορείς να δώσεις το link από όπου πήρες τις γρίλλιες σου?

Βρίσκω κι εγώ πολλές στο internet αλλά προτιμώ να παραγγείλω από κάπου που είναι δοκιμασμένες.

Εσύ είσαι happy μέχρι τώρα?

 

Ευχαριστώ

https://www.ebay.co.uk/itm/For-VW-Tiguan-Mk2-Chrome-Front-Mesh-Grill-Grille-Cover-Decor-Trim-Molding-16-17/202128015544?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Είμαι πολύ happy σε όλα εκτός από την αντιπροσωπεία 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , XIONOULIS said:

 

obd11 λεμε και τα μυαλα στα καγκελα.....

τι 21,9 είναι αυτό στην καταναλωση...:shok:

υποθετω ότι εχει δουλεψει στο ρελαντί για καποια ωρα...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nightmare said:

τι 21,9 είναι αυτό στην καταναλωση...:shok:

υποθετω ότι εχει δουλεψει στο ρελαντί για καποια ωρα...

 

1 hour ago, XIONOULIS said:

 

obd11 λεμε και τα μυαλα στα καγκελα.....

Πολύ δυνατό! Και τα video απο OBD ειναι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Frankie-4 said:

Ευχαριστώ για το link! Βασικά εννοούσα αν είσαι ευχαριστημένος με τις ψεύτικες γρίλλιες (αν κολλάνε καλά και τέτοια), αλλά μιας και είπες για αντιπροσωπεία, σε ποιά αναφερόσουν?

 

Εγώ το περιμένω από βδομάδα, από Φιλοσίδη.

Link to comment
Share on other sites

ναι  περιμεναι ενα φιλο κατω απτο σπιτι του να δεησει να κατεβει να τον φτιαξω και αυτον...το βιντεο που παιζει στην κονσολα ειναι mpeg2 που εχω κατεβασει σε sdcard και εχω βαλει καμια 60αρα βιντεοκλιπ εκει μεσα και παιζει μονιμα τραγουδια απτην καρτα πλεον και ενκινηση και σταματημενο ...δεν ασχοληθηκα αλλο με εφαρμογες και τετοια μετα το obd11.αφου το ειχε κωδικοποιηση ετοιμη πως να το ξεκλειδωνεις...

εγω περιμενω να περασουν οι μερες να ερθει 17 ο μηνας το παρει για την μεμβρανη,,,να το δω με μαυρο ουρανο επιτελους,paint protection και ασημι καθρεπτες

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , aggelopp said:

Ευχαριστώ για το link! Βασικά εννοούσα αν είσαι ευχαριστημένος με τις ψεύτικες γρίλλιες (αν κολλάνε καλά και τέτοια), αλλά μιας και είπες για αντιπροσωπεία, σε ποιά αναφερόσουν?

 

Εγώ το περιμένω από βδομάδα, από Φιλοσίδη.

Είμαι ευχαριστημένος με το πώς κολλάει η γρίλια. 

Για την αντιπροσωπεία δε μπορώ να το πω δημόσια αλλά δεν είναι ο Φιλοσίδης

Link to comment
Share on other sites

Γρίλια θα βρεις εδώ την έχω βάλει και έχει τέλεια εφαρμογή επίσης είναι σχεδόν ίδια με την μαμά
Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/bQR36fQb


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γρίλια θα βρεις εδώ την έχω βάλει και έχει τέλεια εφαρμογή επίσης είναι σχεδόν ίδια με την μαμά
Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/bQR36fQb


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2018 at 3:26 ΜΜ, nightmare said:

τιποτα το φοβερο.

 

να κατεβαινει ο καθρεφτης μολις βαζεις οπισθεν, να "παιζουν" τα οργανα οταν γυρνας το κλειδι και να εμφανιζει τα λιτρα καυσιμου που υπαρχουν στο τεποζιτο (δεν ξερω αν ειναι σωστο το νουμερο, θα προσπαθησω να το τσεκαρω με καποιον τροπο).

Καλημέρα

Ο καθεπτης ειναι πολυ σημαντικό να κατεβαίνει. Γινεται στην αντιπροσωπεια ή υπαρχει καποιος τεχνικος που να κανει τετοια για  ιδιώτες που δεν εχουν ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ilias Avgeris said:

Φωτό από την θέση του πορτμπαγκαζ μήπως βρούμε κάλυμμα c730f09cd074203a36c24c03db474d0f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για δες αυτό:

https://www.ebay.co.uk/itm/122527222416?clk_rvr_id=1499897359143&rmvSB=true

 

Δεν το έχω πάρει εγώ για να σου πω σίγουρα (δεν έχει έρθει ακόμα το θηρίο ;-) ), αλλά φαίνεται να ταιριάζει.

Το βρήκα εδώ:

https://www.tiguanforums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=607&start=110

 

Αν το πάρεις στείλε φωτο και εντυπώσεις!

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο link που έστειλα πιο πάνω νομίζω είναι για την κάτω θέση (γι' αυτό λέει lower trunk).

 

Υπάρχει και το παρακάτω (από τον ίδιο πωλητή)

https://www.ebay.co.uk/itm/TAILORED-RUBBER-BOOT-LINER-MAT-TRAY-Vw-Tiguan-II-since-2015-upper-trunk/401253600480?epid=2124469757&hash=item5d6c940ce0:g:wpwAAOSwfpVZHD9T

 

που είναι για την πάνω. ;-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.