Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Τα ξανα εκανα ολα.δεν με σταματησε πουθενα.ο λογος που σε σταματησε ειναι γιατι τα βηματα δεν εχουν σωστη σειρα.το 17 καντο πρωτο.ετσι το εκανα και το βημα 8 το περασε αερα.δοκιμαζω τωρα το φυσιον μηπως φταιει αυτο που δεν μου βγαινει η επιλογη.σφαλματα δεν εχει!!! Απλα δεν μου βγαζει το μενου ακομη.τα τσεκαρα ολα .οκ.αναρωτιεμαι μηπως πρεπει να προσθεσω κατι ακομη

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να ενεργοποιησω και το ο ver threshold για να βγει το μενου?

Screenshot_2018-04-29-11-07-32.png

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα στη παρουσιαση μου στο τιγκουαν ρλινε κ με την σειρα τα screenshot τσεκαρε τα σε παρακαλω κ πεςμου αν εχω κανει κατι λαθος.δεν μου βγαζει σφαλμα πουθενα απλα δεν εχω μενου.τα πηγα εκει γιατι εδω εχω κανει χαλια το θεμα με τα μπρος πισω.περιμενω. αλλη 1.5 ωρα εφυγε.εχω ζαλιστει ....

Link to comment
Share on other sites

επιτελους δικαιωση....τα καταφεραμε...και λεω με γιατι χωρις την βοηθεια του χρηστου δεν θα ξεστραβωνομουνα....ευχαριστω παρα πολυ χρηστο  για την βοηθεια σου,ανεκτιμητη και priceless.

 

fvs0sy.jpg

 

eOAqqx.jpg

τα γυριζω στα αγγλικα για να μου δουλευει και το τηλεφωνο οι φωβητικες εντολες. δεν το τσεκαρει ακομη αλλα τα μενου βγηκανε κανονικα και δεν εμφανιζει πουθενα βλαβη,,,,η ηιδεα να τα βγαλω με την σειρα τις οικονες screenshot στην παρουσιαση μου και να τα τσεκαριζε ο χρηστος με  βοηθησε να εχω μια σειρα και ταξη γιατι τα μπρος πισω δεν εβγαζα ακρη στο τελος..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να τα βαλω σε μια σειρα ...ξεκιναω εδω βημα βημα κ μου λες αν κατι ειναι λαθος. Βημα 1 5f information 

Screenshot_2018-04-29-11-37-14.png

Screenshot_2018-04-29-11-46-52.png

 

Βημα νο2 fuction adaptation gen2 menou to 21

Screenshot_2018-04-29-11-51-03.png

Coding κ τελος το5f

Screenshot_2018-04-29-11-54-17.png

 

ημα module a5 coding

Screenshot_2018-04-29-11-58-26.png

 

Βημα 4 module 17 coding

Screenshot_2018-04-29-12-02-28.png

 

ελευταιο βημα που ξεπερνα το λαθος στην οθονη πλεον κ δεν το εμφανιζει ειναι το κατω στο module a5.  Μετα επανεκκινηση.αλλα δεν μου προσθετει μενου ουτε εμφανιζεται το οριο  των χιλιομετρων στο κοντερ

Screenshot_2018-04-29-12-06-21.png

 

Άλλαξτε και το Menu display road sign identification over threshold high , ενεργοποίηση στο 5f

 

 

Link to comment
Share on other sites

XIONOULIS δεν ανοίγεις ένα καινούργιο θέμα μόνο με κωδικοποιήσεις με το OBDeleven. Θα είναι ευκολότερο να βρεί κάποιος αυτό που θελει παρά όπως τώρα που το κάναμε το θέμα... χάλια

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει το δοκιμσα και στην πραξη.τελειο τωρα το δειχνω στο φβ σε αλλο μελος...

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , terris said:

Δουλεύει το δοκιμάσατε ; ΣΤο δρόμο σρην πράξη

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Ναι εγώ που το έχω καιρό τώρα δουλεύει άριστα. Αν και σύμφωνα με την υπογραφή σου θα χρειαστείς και ένα Android κινητό

Edited by koumbouni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κινητό υπάρχει . Obd eleven έχω εδώ και ένα χρόνο . Απλά δεν είχα χρόνο να ψάξω το συγκεκριμένο
Έχω και vag com θα το φτιάξω από κει


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανοιξαμε και θεμα για αυτο.,αμα δει καποιος οτι λειπει κατι ας το ποσταρει να προσθεσω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

guys, το start and stop το χρησιμοποιειται ή το εχετε off?

προσωπικα, δεν με απασχολει τοσο αν θα μου "φαει" πιο γρηγορα την μπαταρια αλλα οσο αν μπορει να δημιουργησει κανενα θεμα στο μοτερ.

 

αλλη μια απορια...γιατι αν βαλουμε μονο αερα, το μενου καταναλωτες ανεσης μας δειχνει οτι εχουμε επιβαρυνση στην καταναλωση?

εκτος και αν δεν λειτουργει ποτε μονο ο αερας αλλα ανοιγει και το κλιματιστικο παρολο που δεν το εχουμε στο auto αλλα ουτε και στο ac.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ το έχω πάντα στο off.Δεν σκέφτομαι τόσο την μπαταρία αλλά την μίζα, όπως επίσης ότι μένουν τα καυτά λάδια μέσα στην τουρμπίνα ειδικά αν το έχεις πιέσει προτού σβήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! την μιζα την ειχα ξεχασει.

 

θεωρητικα ομως, ο κατασκευαστης δεν πρεπει να τα εχει προβλεψει αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.