Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Guest Polakias TDI
1 hour ago , ils said:


Τι είχες πριν και τι πήρες μετά και τι προβληματα είχες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

VW Polo (2) - Passat & Audi A1 - A4 από το 2000, μαζί με Mercedes (εκτός συναγωνισμού, δε μου έβγαλε ΤΙΠΟΤΑ). Συντήρηση σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία. Ήρεμος οδηγός, σέβομαι το αυτοκίνητο & τα χρήματα μου. Πολλαπλασιαστές, εγκέφαλος ABS, συμπιεστής κλιματισμού, κλαπέτα κλιματισμού που απαίτησε λύσιμο ταμπλό για επισκευή, γρύλοι ηλεκτρικών παραθύρων ,διάφορα ηλεκτρονικά, αναρτήσεις - καταλύτες - πτώση υφασμάτινης οροφής πριν την ώρα τους, ανάκληση δίσκο-πλατό-βολάν στο τωρινό Polo, τι να πρωτοθυμηθώ ρε γαμώτο.

Τα Audi είχαν μεγαλύτερο βαθμό αξιοπιστίας, αλλά όποτε χρειάστηκε να βάλω το χέρι στην τσέπη, έτσουξε.

1 ώρα πριν , ils said:


Εγώ με σε a3 τα 2 χρονια που είχε εγγύηση πήγαινα στην KARENTA .Μετα με βάση το βιβλίο service πήγαινα έξω .Το αυτοκίνητο το 2006 το αγόρασα και το 2010 έβγαλε μοτέρ υαλοκαθαριστήρων μπροστά και πολλαπλασιαστής .Η τελευταία ζημιά ήταν το 2014 κομπρεσορ κλιματισμού .Οι ζημιές αυτές με oem αναταλλακτικα πήγαν 800e.Το αμάξι τώρα έχει 170000χλμ και δεν ζητάει τίποτα τα ΚΤΕΟ του τα περνάει κανονικά τα λαδακια του όπως τα βάζω τα βγάζω δεν έχει βγάλει ακόμα ούτε δίσκο πλατό .Ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το αμάξι σκέφτομαι εδώ και χρονια να αλλάξω αμάξι αλλά λόγω της κάκιστης εμπειρίας που είχα από το πόλο και την αξιοπιστία αυτού δεν μου κάνει καρδιά να του σώσω .Του έχω βάλει και μέσα navigation -camera-tv πίσω και είναι οκά τα λεφτά .ΑΠλα το 10αρακι κατανάλωση μέσα στη πόλη το έχει χάλαρα .Εξω πάμε στα 6.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν είσαι ικανοποιημένος με αυτά που έχει βγάλει το Audi, προσπάθησε να μείνεις στην Audi. Άλλο VW, άλλο Audi.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω όρκο το δεν έβγαλε και το Audi έβγαλε κλιματισμό μοτέρ υαλοκαθαριστήρων πολλαπλασιαστή οροφή .Το polo έβγαλε δίσκο πλατώ λόγο αστοχίας υλικού μου είπαν ,θερμοστάτη τρόμπα νερού και σασμάν .Η ξένερα ήταν το δίσκο πλατό μόλις το πήρα το σασμάν νομίζω ότι η ζημιά έγινε από συνεργείο άλλαξαν τσιμούχα γιατί έχανε βαλβολίνες και μάλλον η τσιμουχα δεν έκανε έχασε τις βαλβολίνες και βρέθηκε το σασμάν χωρίς λάδι .Το κακό στο polo ήταν ότι εκτός το σασμάν τις έβγαλε τις ζημιές το πρώτο χρόνο και με κάλυψε η εγγύηση .Αν δεν είχε βγάλει δίσκο τη δεύτερη μερα το πόλο ίσως είχα άλλη άποψη .Φυσιξα είχα κάνει και πολλά τρακαρίσματα και όλα αυτά με έκαναν να μη συμπαθώ το αμάξι μου .Το Audi έβγαλε πρώτη ζημιά μετά από 4 χρονια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω όρκο το δεν έβγαλε και το Audi έβγαλε κλιματισμό μοτέρ υαλοκαθαριστήρων πολλαπλασιαστή οροφή .Το polo έβγαλε δίσκο πλατώ λόγο αστοχίας υλικού μου είπαν ,θερμοστάτη τρόμπα νερού και σασμάν .Η ξένερα ήταν το δίσκο πλατό μόλις το πήρα το σασμάν νομίζω ότι η ζημιά έγινε από συνεργείο άλλαξαν τσιμούχα γιατί έχανε βαλβολίνες και μάλλον η τσιμουχα δεν έκανε έχασε τις βαλβολίνες και βρέθηκε το σασμάν χωρίς λάδι .Το κακό στο polo ήταν ότι εκτός το σασμάν τις έβγαλε τις ζημιές το πρώτο χρόνο και με κάλυψε η εγγύηση .Αν δεν είχε βγάλει δίσκο τη δεύτερη μερα το πόλο ίσως είχα άλλη άποψη .Φυσιξα είχα κάνει και πολλά τρακαρίσματα και όλα αυτά με έκαναν να μη συμπαθώ το αμάξι μου .Το Audi έβγαλε πρώτη ζημιά μετά από 4 χρονια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
10 λεπτά πριν , ils said:

Δεν λέω όρκο το δεν έβγαλε και το Audi έβγαλε κλιματισμό μοτέρ υαλοκαθαριστήρων πολλαπλασιαστή οροφή .Το polo έβγαλε δίσκο πλατώ λόγο αστοχίας υλικού μου είπαν ,θερμοστάτη τρόμπα νερού και σασμάν .Η ξένερα ήταν το δίσκο πλατό μόλις το πήρα το σασμάν νομίζω ότι η ζημιά έγινε από συνεργείο άλλαξαν τσιμούχα γιατί έχανε βαλβολίνες και μάλλον η τσιμουχα δεν έκανε έχασε τις βαλβολίνες και βρέθηκε το σασμάν χωρίς λάδι .Το κακό στο polo ήταν ότι εκτός το σασμάν τις έβγαλε τις ζημιές το πρώτο χρόνο και με κάλυψε η εγγύηση .Αν δεν είχε βγάλει δίσκο τη δεύτερη μερα το πόλο ίσως είχα άλλη άποψη .Φυσιξα είχα κάνει και πολλά τρακαρίσματα και όλα αυτά με έκαναν να μη συμπαθώ το αμάξι μου .Το Audi έβγαλε πρώτη ζημιά μετά από 4 χρονια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω, πάντως στα ίδια λεφτά με το VW υπάρχουν πολλά αξιόλογα αυτοκίνητα. Πάρε ένα χαρτί, σημείωσε ποια σου αρέσουν, ψάξε θετικά, αρνητικά & πιθανά μελλοντικά προβλήματα & με βοήθεια Διαδικτύου & πάρε κάτι καλό. Έπρεπε να περάσουν τα χρόνια & να την πατήσω πολλαπλώς για να καταλάβω τελικά πως καλό για μένα είναι το αξιόπιστο & αυτό που σε πάει συνεργείο μόνο μια φορά το χρόνο για το προγραμματισμένο ετήσιο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία δικιά μου, αν κοιτάς και για άλλες μάρκες προσωπική μου συμβουλή ΜΕΊΝΕ ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΟ FORD....!!!! 

 

Είχα το 2010 vw polo 6r το έδωσα για να πάρω ποιο μεγάλο αμάξι και τότε το 2014 έκανα την μαλάκια και αντί να πάρω το Α3 Το sport.

 

Πήγα και πήρα το ford....

 

Με το polo πήγα αντιπροσωπια μόνο τον 1 χρόνο και για πτεσματα.

 

Με το ford ΚΆΘΕ ΜΉΝΑ σχεδόν 2 χρόνια συνέχεια στην αντιπροσωπεία!!!!!!!! 

 

Το πούλησα σε 2 χρόνια και ΓΛΊΤΩΣΑ! 

 

ΤΏΡΑ ξανά πήρα ενα VW. ένα passat μεταχειρισμένο και έχω ήσυχο το κεφάλι μου 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο Tiguan είχα διαβάσει για προβληματα με καδένες ρώτησα τον πωλητή αν έχει καδένα η ιμάντες χρονισμού μου είπε το δεύτερο .Επισης αν δεν κάνω λαθος προτείνεται super αμόλυβδη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι στα καινουργια 95αρα βαζουμε απτο εργοστασιο...καθε τριτη βαζεις 97 στην τιμη της 95 απο shell.για να μην πω οτι τα σαββαοκυριακα εχουν την 100 ποιο φτηνη η shell και ειναι για τα πατηματα και ταξιδια...λολ

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά δεν μου είπες έχει καδένα η ιμάντες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά δεν μου είπες έχει καδένα η ιμάντες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Να κάνω μια ερώτηση: 

Έχω εδώ και 2 βδομάδες το Tiguan 1.4 TSI 150hp DSG 4Motion R-Line. Όλα τέλεια μέχρι τώρα γενικά. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κάθε φορά που παρκάρω και σβήνω τη μηχανή ακούγονται "μεταλλικοί" θόρυβοι (από τη μηχανή, από κάτω?), κάτι σαν συστολή διαστολή σωλήνων θα το έλεγα, σαν το καλοριφερ στο σπίτι, κάτι τέτοιο.

 

Το κάνει και σε άλλους ρε παιδιά? Είναι κάτι φυσιολογικό? Να πω επίσης ότι παρατήρησα ότι πολλές φορές το κάνει και όταν σβήνει η μηχανή στο "Start-Stop", ενώ δεν το κάνει ποτέ στο ρελαντί.

 

Υποθέτω ότι προσπαθεί να κρυώσει η μηχανή και για αυτό ακούγονται οι θόρυβοι, αλλά αν ξέρετε κάτι παραπάνω θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , ils said:

Οκ αλλά δεν μου είπες έχει καδένα η ιμάντες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ιμαντα εχει.

 

1 hour ago , aggelopp said:

Καλημέρα στην παρέα!

 

Να κάνω μια ερώτηση: 

Έχω εδώ και 2 βδομάδες το Tiguan 1.4 TSI 150hp DSG 4Motion R-Line. Όλα τέλεια μέχρι τώρα γενικά. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι κάθε φορά που παρκάρω και σβήνω τη μηχανή ακούγονται "μεταλλικοί" θόρυβοι (από τη μηχανή, από κάτω?), κάτι σαν συστολή διαστολή σωλήνων θα το έλεγα, σαν το καλοριφερ στο σπίτι, κάτι τέτοιο.

 

Το κάνει και σε άλλους ρε παιδιά? Είναι κάτι φυσιολογικό? Να πω επίσης ότι παρατήρησα ότι πολλές φορές το κάνει και όταν σβήνει η μηχανή στο "Start-Stop", ενώ δεν το κάνει ποτέ στο ρελαντί.

 

Υποθέτω ότι προσπαθεί να κρυώσει η μηχανή και για αυτό ακούγονται οι θόρυβοι, αλλά αν ξέρετε κάτι παραπάνω θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ! 

τους εχω ακουσει κ εγω. απο την εξατμιση πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελικά έκανα παραγγελία Tiguan tfsi 125 ps advance με αναδιπλούμενους καθρέπτες σε λευκό .Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και η καλητερη τιμή που βρήκα ήταν στο Φιλοσιδη στα 25000e με δώρο καρτα service με 15% έκπτωση ανταλλακτικά και εργασία .Αν η τιμή που μου έδωσε για την ανταλλαγή με το a3 δεν αλλάξει προς τα κάτω επειδή είμαι οριακά στα χρήματα που εχω βάλει ταβάνι και γιατί θα πληρώσω cash τότε προχωράμε .Το αυτοκίνητο είναι Ελλάδα σε 10 μέρες το πολύ θα το έχω .Σκεφτομαι να κάνω και επέκταση εγγυησης αν και θα με ζορίσει στα χρήματα .Αν την κάνω μετά δεν είναι έργοστασιακη αλλά μέσω ασφαλιστικής και θα μου βγει παραπάνω .Ελπιζω μετά από 12 χρονια που επιστρέφω σε vw να μη κλαίω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
54 λεπτά πριν , ils said:

Καλησπερα τελικά έκανα παραγγελία Tiguan tfsi 125 ps advance με αναδιπλούμενους καθρέπτες σε λευκό .Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και η καλητερη τιμή που βρήκα ήταν στο Φιλοσιδη στα 25000e με δώρο καρτα service με 15% έκπτωση ανταλλακτικά και εργασία .Αν η τιμή που μου έδωσε για την ανταλλαγή με το a3 δεν αλλάξει προς τα κάτω επειδή είμαι οριακά στα χρήματα που εχω βάλει ταβάνι και γιατί θα πληρώσω cash τότε προχωράμε .Το αυτοκίνητο είναι Ελλάδα σε 10 μέρες το πολύ θα το έχω .Σκεφτομαι να κάνω και επέκταση εγγυησης αν και θα με ζορίσει στα χρήματα .Αν την κάνω μετά δεν είναι έργοστασιακη αλλά μέσω ασφαλιστικής και θα μου βγει παραπάνω .Ελπιζω μετά από 12 χρονια που επιστρέφω σε vw να μη κλαίω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλορίζικο, καλοτάξιδο, με άπειρα & απροβλημάτιστα χιλιόμετρα φίλε!!!

Να την κάνεις οπωσδήποτε την επέκταση, αν αναφέρεσαι σε αυτήν με +2 χρόνια και ίδιες ακριβώς καλύψεις με αυτές της standard 2ετούς εργοστασιακής εγγύησης.

Αν σου ρίξει λίγο την τιμή του A3, ζήτα έκπτωση για την επέκταση ή κάποιο άλλο δώρο, αισθητήρες παρκαρίσματος - συναγερμό.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελικά έκανα παραγγελία Tiguan tfsi 125 ps advance με αναδιπλούμενους καθρέπτες σε λευκό .Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και η καλητερη τιμή που βρήκα ήταν στο Φιλοσιδη στα 25000e με δώρο καρτα service με 15% έκπτωση ανταλλακτικά και εργασία .Αν η τιμή που μου έδωσε για την ανταλλαγή με το a3 δεν αλλάξει προς τα κάτω επειδή είμαι οριακά στα χρήματα που εχω βάλει ταβάνι και γιατί θα πληρώσω cash τότε προχωράμε .Το αυτοκίνητο είναι Ελλάδα σε 10 μέρες το πολύ θα το έχω .Σκεφτομαι να κάνω και επέκταση εγγυησης αν και θα με ζορίσει στα χρήματα .Αν την κάνω μετά δεν είναι έργοστασιακη αλλά μέσω ασφαλιστικής και θα μου βγει παραπάνω .Ελπιζω μετά από 12 χρονια που επιστρέφω σε vw να μη κλαίω .εγω του εξηγήθηκα αν κατεβάσει έστω και 100e δεν θα το πάρω είμαι οριακά η πληρωμή θα γίνει cash


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελικά έκανα παραγγελία Tiguan tfsi 125 ps advance με αναδιπλούμενους καθρέπτες σε λευκό .Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και η καλητερη τιμή που βρήκα ήταν στο Φιλοσιδη στα 25000e με δώρο καρτα service με 15% έκπτωση ανταλλακτικά και εργασία .Αν η τιμή που μου έδωσε για την ανταλλαγή με το a3 δεν αλλάξει προς τα κάτω επειδή είμαι οριακά στα χρήματα που εχω βάλει ταβάνι και γιατί θα πληρώσω cash τότε προχωράμε .Το αυτοκίνητο είναι Ελλάδα σε 10 μέρες το πολύ θα το έχω .Σκεφτομαι να κάνω και επέκταση εγγυησης αν και θα με ζορίσει στα χρήματα .Αν την κάνω μετά δεν είναι έργοστασιακη αλλά μέσω ασφαλιστικής και θα μου βγει παραπάνω .Ελπιζω μετά από 12 χρονια που επιστρέφω σε vw να μη κλαίω .εγω του εξηγήθηκα αν κατεβάσει έστω και 100e δεν θα το πάρω είμαι οριακά η πληρωμή θα γίνει cashφυσικά του ειπα αν πέσει η τιμή ακυρώνεται η παραγγελία από τη στιγμή τώρα που το έχει δεσμεύσει δεν νομίζω έχουν και αυτοί περιθώριο κέρδους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρε φωτιά το νήμα χαχαχα

1 ώρα πριν , ils said:

Καλησπερα τελικά έκανα παραγγελία Tiguan tfsi 125 ps advance με αναδιπλούμενους καθρέπτες σε λευκό .Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και η καλητερη τιμή που βρήκα ήταν στο Φιλοσιδη στα 25000e με δώρο καρτα service με 15% έκπτωση ανταλλακτικά και εργασία .Αν η τιμή που μου έδωσε για την ανταλλαγή με το a3 δεν αλλάξει προς τα κάτω επειδή είμαι οριακά στα χρήματα που εχω βάλει ταβάνι και γιατί θα πληρώσω cash τότε προχωράμε .Το αυτοκίνητο είναι Ελλάδα σε 10 μέρες το πολύ θα το έχω .Σκεφτομαι να κάνω και επέκταση εγγυησης αν και θα με ζορίσει στα χρήματα .Αν την κάνω μετά δεν είναι έργοστασιακη αλλά μέσω ασφαλιστικής και θα μου βγει παραπάνω .Ελπιζω μετά από 12 χρονια που επιστρέφω σε vw να μη κλαίω .εγω του εξηγήθηκα αν κατεβάσει έστω και 100e δεν θα το πάρω είμαι οριακά η πληρωμή θα γίνει cashφυσικά του ειπα αν πέσει η τιμή ακυρώνεται η παραγγελία από τη στιγμή τώρα που το έχει δεσμεύσει δεν νομίζω έχουν και αυτοί περιθώριο κέρδους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Όσον αφορά τα λάστιχα να πω πως κατά την γνώμη μου δεν πρέπει ΠΟΤΕ να έχουν μικρότερη πίεση εκτός κι αν βάλετε το αυτοκίνητο σε άμμο ή πέτρες.Στην άσφαλτο ή οποιαδήποτε ομοιόμορφη επιφάνεια πέδησης όσο περίεργο κι αν ακούγεται μειώνοντας τον αέρα αποκτάτε μικρότερη επιφάνεια πρόσφυσης(μιλώντας πάντα για τα συμβατικά ελαστικά που έχουμε όλοι) και μια φωτό για να βοηθήσει στο τι εννοώ.Επίσης μειώνοντας την πίεση,το ελαστικό ζεσταίνεται γρηγορότερα λόγω της μικρότερης επιφάνειας που έρχεται σε επαφή με τον οδόστρωμα αλλά και επειδή τα πλάγιο τμήμα του ελαστικού δέχεται μεγαλύτερη καταπόνηση.:hi: 

tyre-pressures.jpg

Edited by Sfig
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , ils said:

Καλησπερα τελικά έκανα παραγγελία Tiguan tfsi 125 ps advance με αναδιπλούμενους καθρέπτες σε λευκό .Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες και η καλητερη τιμή που βρήκα ήταν στο Φιλοσιδη στα 25000e με δώρο καρτα service με 15% έκπτωση ανταλλακτικά και εργασία .Αν η τιμή που μου έδωσε για την ανταλλαγή με το a3 δεν αλλάξει προς τα κάτω επειδή είμαι οριακά στα χρήματα που εχω βάλει ταβάνι και γιατί θα πληρώσω cash τότε προχωράμε .Το αυτοκίνητο είναι Ελλάδα σε 10 μέρες το πολύ θα το έχω .Σκεφτομαι να κάνω και επέκταση εγγυησης αν και θα με ζορίσει στα χρήματα .Αν την κάνω μετά δεν είναι έργοστασιακη αλλά μέσω ασφαλιστικής και θα μου βγει παραπάνω .Ελπιζω μετά από 12 χρονια που επιστρέφω σε vw να μη κλαίω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

αντε με το καλο να το παρεις.γελαω με το να μην κλαις...διορθωση ο τφσι πλεον τον λμε στην vw tsi:lol: τρομαρα τους το μαρκετινκ....απο εκει και μετα.η εγγυηση παρτην να εχεις την ξεγνοιασια που επιζητας γιατι τα 2 χρονια δεν βγαζει τιποτα....παρε απτην ερχη την εργοστασιακη για να τους το κοπανας στο κεφαλι αμα χαλσει κατι.....το μετα με την ασφαλιστικη αστο....ετσι εκανα και εγω ,κανα 500ρικο παρπανω ειναι.

στα 25000 αφου το χρωμα ειναι δωρεαν και οι καθρεπτες κανα 150ρι τι εχτρα εβαλες?νομιζω ξεκινα απτα 22, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

 

 

ποιος μιλησε για ξεφουσκωτο ή για υπερβολικα φουσκωμενο λαστιχο?? εγω παντως οχι...

προσωπικα μιλουσα για το fine tuning, το οποιο μπορει να διαφερει ±1-2psi απο τις "ιδανικες" πιεσεις του κατασκευαστη. 

αν τετοιες διαφορες τις θεωρειται λαθος, sorry αλλα τοτε ολοι μας εχουμε μονιμα λαθος πιεση γιατι πολυ απλα η πιεση των ελαστικων δεν ελεγχεται οσο συχνα θα επρεπε και επισης σχεδον ολα τα μανομετρα των βενζιναδικων δειχνουν λανθασμενες μετρησεις.

(μην κανουμε καμια δημοσκοπηση, για το ποσοι εχουν δικο τους μανομετρο και γελασει καθε πικραμενος... :lol:)

 

@XIONOULISΛευτερη, το λευκο χρεωνεται, απλως λιγοτερα απο τα αλλα χρωματα.

κανενα tiguan δεν ξεκιναει στα 22k.

τιμες καταλογου:

125 active 24,95k

125 advance 25,75k

 

 

Edited by nightmare
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολλες καλημερεεεςς 

τοσο μου χανε πει...και θυμαμαι τοτε καιι καλα ειχα 2000 ευρο να διαλεξω για ναμην περασω κλιμακα...και μετα ειπα αφου θα παει το παλιοαμπελο να παει αρχοντικα τουλαχιστον κ το σκισα αλλα με ξεκινησανε με ενα λιμιτ των 25000 περσι που το παραγγειλα

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2017 at 10:44 ΜΜ, Iliopoulos1984 said:

Μερικές ακόμα από το δικό μου tiguan. Εμενα με το κινητό οκ συνδέθηκε από την εφαρμογή αλλά το gps (sygic) δεν έχει ήχο και είναι με πληρωμή δεν δουλεύουν οι χάρτες Google maps (samsung s8+)

20170801_214024.jpg

20170731_231655.jpg

τελικα το πουλας απο οτι καταλαβα.τι σε χαλασε και το δινεις?

παιζει να το παρει πσω η αντιπροσωπεια??

16 τιγκουαν σε ολη την ελλαδα πουλιουνται σαν μεταχειρισμενα απτο 2016 εως τωρα..

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/photos/13118507/

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα και πιεσεις στα λαστιχα με ολη αυτη την κουβεντα...απο ζεστη μαλλον πεσανε.τι να πω..στα 28 τα βρηκα και τα πηγα στο 38 τουλαχιστον που λεει στην πορτα μου για 2 ατομα με βαλιτσες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν ενα μινα παρελαβα το TIGUAN 1.4 EXCLUSIVE DSG, 4 MOTION. παρατήρησα και εγώ ότι ακούγονται πολλά  τικ και τακ όταν ζεσταίνετε το αμάξι ακόμα παρατηρώ οτι η ένδειξη του μπαρομετρου είναι λίγο περίεργη, χωρίς να το πιέσω το αμάξι δείχνει από 1,9 εως 2,04 bar 3000rpm...βεβαία αν έφτανε η πίεση στα 2 bar το αμάξι έπρεπε να βγάζει σπίθες στο δρόμο ...έχει κάποιος άλλως το ίδιο ? αν και νομίζω οτι είναι θέμα λογισμικού  

 

 

 

 

 

 

 

20180527_131259.jpg.7b5b05700893590a42aa059df0e13486.jpg

Edited by NIK-CH
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2018 at 11:46 ΜΜ, NIK-CH said:

καλησπερα πριν ενα μινα παρελαβα το TIGUAN 1.4 EXCLUSIVE DSG, 4 MOTION. παρατήρησα και εγώ ότι ακούγονται πολλά  τικ και τακ όταν ζεσταίνετε το αμάξι ακόμα παρατηρώ οτι η ένδειξη του μπαρομετρου είναι λίγο περίεργη, χωρίς να το πιέσω το αμάξι δείχνει από 1,9 εως 2,04 bar 3000rpm...βεβαία αν έφτανε η πίεση στα 2 bar το αμάξι έπρεπε να βγάζει σπίθες στο δρόμο ...έχει κάποιος άλλως το ίδιο ? αν και νομίζω οτι είναι θέμα λογισμικού  

 

 

 

 

 

 

 

20180527_131259.jpg.7b5b05700893590a42aa059df0e13486.jpg

δεν ειναι η πραγματικη πιεση,,,αφαιρεις 1 μπαρ και βρισκεις την πραγμτικη,για λογο ενθουσιασμου ....σου δειχνουν τα 2 μπαρ...πχ.το χουμε ξαναπει ποιο παλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θέλω να προβώ σε αγορά σκαφάκια στο χώρο αποσκευών και να βάλω μέσα μοκέτα από λάστιχο .Κοιταζω στο skroutz με τιμές να παίζουν από 20e .Αν έχετε αγοράσει κάποια και έχετε μείνει ικανοποιημένοι θα ήθελα να μου προτείνεται κατάστημα αλλά μέσα σε 10 μέρες το πολύ να έχω παραλάβει .Επισης δεν θέλω να μυρίζει το λάστιχο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.