Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

38 λεπτά πριν , Nrgakos3 said:

Μάλλον έχεις 2,0TDI στο οποίο είναι standar η παραπάνω επιλογή στην έκδοση advance.

Όχι το 1.6 TDI

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , Nrgakos3 said:

 

Ναι το κάνει, είναι φυσιολογικό με τόσο μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας & υγρασίας μέσα/έξω .

τελικα μου το κανει και χωρις να εχω ανοιξει το ac την προηγουμενη.:mellow:

ps. παντα του βαζω ηλιοπροστασια (εσωτερικη).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , Dimitroulis said:

Καλημέρα...

 

 

Έχει αγοράσει κάποιος τέτοια συσκευή OBD 2?

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/427941-obd-ii-διαγνωστικό-αυτοκινήτων-bluetooth-v15-elm327-νέο-μοντέλο-μινι/

ειχα ενα παρομοιο στο παλιο αυτοκινητο μου.

δεν νομιζω να μπορεις να κανεις καποια κωδικοποιηση αλλα μπορεις να παρακολουθεις παρα πολλους αισθητηρηες, να κανεις λογκαρισματα, να σβηνεις errors κτλ.

δημοφιλής app για αυτες ειναι το torque. 

 

στο τελος μου χαλασε και πηρα ενα scangauge που το ειχα μονιμα πανω στο αυτοκινητο.

 

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα παρομοιο στο παλιο αυτοκινητο μου.
δεν νομιζω να μπορεις να κανεις καποια κωδικοποιηση αλλα μπορεις να παρακολουθεις παρα πολλους αισθητηρηες, να κανεις λογκαρισματα, να σβηνεις errors κτλ.
δημοφιλής app για αυτες ειναι το torque. 
 
στο τελος μου χαλασε και πηρα ενα scangauge που το ειχα μονιμα πανω στο αυτοκινητο.
 


Έγινε, ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Frankie-4 said:

Πού το έχει στο μενού?

To έχει στο acc και γράφει στυλ οδήγησης με 4 επιλογές (normal, sport, comfort, eco)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , kevag said:

To έχει στο acc και γράφει στυλ οδήγησης με 4 επιλογές (normal, sport, comfort, eco)

Ναι και το δικό μου το έχει (1.6TDI)  αλλά με δοκιμές που έκανα δεν είδα κάποια διαφορά ας πούμε από το eco στο sport. 

Link to comment
Share on other sites

το εχει και το 1.4 με τα 125 αλλα πρεπει να σχετίζεται με τον τροπο λειτουργιας του acc και όχι με την "καταναλωση".

Link to comment
Share on other sites

Επίσης  ενώ έχω το coming home/leaving home στα 10sec ανάβει μόνο όταν ανοιγω το αυτοκίνητο και όχι οταν το κλείνω. Καμία ιδέα κανείς; Να παίζει ρόλο ότι παρκαρω σε φωτεινό σημείο; Αν ναι τότε γιατί στο ξεκλειδωμα να φωτίζει;

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , takpanos said:

Οταν το κλεινεις πρεπει να κανεις σινιαλο με τη μεγαλη σκαλα

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το multimedia της έκδοσης advance .Υπαρχει τρόπος να παίξει video ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago , ils said:

Γεια σας έχω το multimedia της έκδοσης advance .Υπαρχει τρόπος να παίξει video ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα συστήματα Composition Media και Discover Media δεν υποστηρίζουν αρχεία video.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Οι κάτοχοι των 1.6 TDI που έβαλαν πέρυσι πρόγραμμα μπορούν να γράψουν εντυπώσεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Οι κάτοχοι των 1.6 TDI που έβαλαν πέρυσι πρόγραμμα μπορούν να γράψουν εντυπώσεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , kostaskofidis said:

Καλημέρα ομάδα, ήρθε επιτέλους το tiguan μου!!! 3a2c493fa2489310dffbdabc6bf0f0ce.jpg

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

@kostaskofidisΚαλά και ασφαλή χιλιόμετρα ! Μήπως είσαι από Κατερινή ;; 

 

@Dimitroulis Τι εντυπώσεις να σου πούμε πέρα από να το βάλεις χθές;;; Να ενημερώσω οτι στο πρόσφατο σέρβις με ενημέρωσαν οτι "είδαν" το πρόγραμμα και με ενημέρωσαν οτι παύει η εγγύηση του κινητήρα. Έναν αισθητήρα του κλιματιστικού που τους έβγαζε σφάλμα τον άλλαξαν κανονικά. 

 

 

Edited by Nrgakos3
edit
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
[mention=31584]kostaskofidis[/mention]Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα ! Μήπως είσαι από Κατερινή ;; 
 
[mention=29902]Dimitroulis[/mention] Τι εντυπώσεις να σου πούμε πέρα από να το βάλεις χθές;;; Να ενημερώσω οτι στο πρόσφατο σέρβις με ενημέρωσαν οτι "είδαν" το πρόγραμμα και με ενημέρωσαν οτι παύει η εγγύηση του κινητήρα. Έναν αισθητήρα του κλιματιστικού που τους έβγαζε σφάλμα τον άλλαξαν κανονικά. 
 
 

Προγράμμα από πια εταιρία ; Εμένα από ρεβο με ενημέρωσαν ότι το βλέπει πλέον η vw και ακυρώνει εγγύησεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

 
 
[mention=31584]kostaskofidis[/mention]Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα ! Μήπως είσαι από Κατερινή ;; 
 
[mention=29902]Dimitroulis[/mention] Τι εντυπώσεις να σου πούμε πέρα από να το βάλεις χθές;;; Να ενημερώσω οτι στο πρόσφατο σέρβις με ενημέρωσαν οτι "είδαν" το πρόγραμμα και με ενημέρωσαν οτι παύει η εγγύηση του κινητήρα. Έναν αισθητήρα του κλιματιστικού που τους έβγαζε σφάλμα τον άλλαξαν κανονικά. 
 
 

Προγράμμα από πια εταιρία ; Εμένα από ρεβο με ενημέρωσαν ότι το βλέπει πλέον η vw και ακυρώνει εγγύησεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ναι να ξερετε οτι χανεται η οποια εγγυηση υπαρχει σε σασμαν και μοτερ....γιατι αμα χαλασει εκτος του μοτερ ,το σασμανακι λογω ροπης πχ...θα ψαξουν τα παντα.θα βρουν οτι επαιξε προγραμμα που αυξησε την ροπη και την ιπποδυναμη του αυτοκινητου και θα ακυρωσουν οτι μπορουν για να μην πληρωσουν και καλυψουν θεματα που θα βγουν ,ειτε τυχαια ειτε λογω πιεσης.να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε στο μετα.αυτο ειναι το σημαντικο.τωρα πχ αμα περναει η αντιπροσωπεια το προγραμμα και το καλυπτει με το να μην στελνει τα πραγματικα στοιχεια του αυτοκινητου αλλα αλλουνων γιανα το βγαλει εγγυηση πχ,αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελια..επομενως το νου σας..και η απρ εχει αξιολογα προγραμματα μαζι με την ρεβο .οσο ειμαστε κατω απτην ομπρελα της εγγυησης με κερδιζει το racechip που το βγαζεις και ολα καλα πριν πας απο εκει,μικρο κοστος εχει.επομενως γιατι οχι.

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.