Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Επειδή βλέπω να λέτε για εγγυήσεις θα πω τη δικιά μου εμπειρία .Προσφατα που πήγα να ρωτήσω για led ο τεχνικός σύμβουλος μου είπε όσο είσαι μέσα στη εγγύηση μη πειράζεις τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρατηρησα αρκετο νερο κατω απο τη μαχανη οταν ειμαι στασιμοσ με αιρ κοντισιον στο τερμα. Ειναι φυσιολογικο ή να παω να το δουνε;

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
6 λεπτά πριν , Stelios1 said:

Καλησπέρα,

Παρατηρησα αρκετο νερο κατω απο τη μαχανη οταν ειμαι στασιμοσ με αιρ κοντισιον στο τερμα. Ειναι φυσιολογικο ή να παω να το δουνε;

Φυσιολογικό σε όλα τα αυτοκίνητα στα οποία δουλεύει το κλιματιστικό. Ωστόσο, ρίξε & μια ματιά με την 1η ευκαιρία σε υγρό ψυγείου / λάδια, για να αποκλείσεις το πρώτο αλλά & να είσαι σίγουρος για το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να συνδεθώ με το κινητό μου στο αυτοκίνητο με Android auto? Ποια κινητά συνδέονται;

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2018 at 8:27 ΜΜ, kostaskofidis said:

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να συνδεθώ με το κινητό μου στο αυτοκίνητο με Android auto? Ποια κινητά συνδέονται;

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι με όλα συνδέεται από Android 5.4 και άνω αν θυμάμαι καλά. Κατέβασε το. apk αρχείο στο Κιν Καντο install και είσαι Οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το 1.4 -125ps ο χώρος καυσιμου είναι στα 67lit; Γιατί στο βιβλίο για 63 γράφει και 65 το τετρακίνητο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Κάτοχος εδώ και 20 ημέρες ενός Tiguan 1,4 125ps advance σε silver tungsten.(παραγωγή 47 17)

 

Πολύ ευχαριστημένος  γενικα απο το αυτοκινητο έπειτα από σχεδόν 2000χλμ κυρίως εκτός πόλης λόγω διακοπών. 

Η επιλογή του κινητήρα έγινε για οικονομικούς λόγους (και όχι μόνο)  και μπορώ να πω ότι δεν με έχει απογοητεύσει αν και και η οδηγική μου εμπειρία τα τελευταία 20 χρόνια ήταν με "γρηγορότερα"αυτοκίνητα (saxo vts,honda s2000 και τελευταίο cherokee 3.7 ΟΛΑ ΜΑΜΑ)

Για να μην σας κουράσω θα ήθελα να κάνω να κάνω μια μικρή αναβάθμιση στην ιπποδύναμη αλλά με προβληματίζει το θέμα της εγγύησης.

Αξίζει το "ρίσκο"?

Καλώς σας βρήκα και καλή συνέχεια. 

 

Edited by Giwrgo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Κάτοχος εδώ και 20 ημέρες ενός Tiguan 1,4 125ps advance σε silver tungsten.(παραγωγή 47 17)
 
Πολύ ευχαριστημένος  γενικα απο το αυτοκινητο έπειτα από σχεδόν 2000χλμ κυρίως εκτός πόλης λόγω διακοπών. 
Η επιλογή του κινητήρα έγινε για οικονομικούς λόγους (και όχι μόνο)  και μπορώ να πω ότι δεν με έχει απογοητεύσει αν και και η οδηγική μου εμπειρία τα τελευταία 20 χρόνια ήταν με "γρηγορότερα"αυτοκίνητα (saxo vts,honda s2000 και τελευταίο cherokee 3.7 ΟΛΑ ΜΑΜΑ)
Για να μην σας κουράσω θα ήθελα να κάνω να κάνω μια μικρή αναβάθμιση στην ιπποδύναμη αλλά με προβληματίζει το θέμα της εγγύησης.
Αξίζει το "ρίσκο"?
Καλώς σας βρήκα και καλή συνέχεια. 
 


Καλοτάξιδο, καλορίζικο και με πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εύχομαι.
Μετά από 3 αυτοκίνητα μαμά όπως γράφεις που είχες, θεωρείς πως σε οποιοδήποτε αναβάθμιση εκτός VW δεν θα έχεις θέμα με την εγγύηση; Δεν είναι αυτοκίνητο επιδόσεων κακά τα ψέμματα. Για επιδόσεις θα μπορούσες να πάρεις γκολφ ή σιρόκο τις γρήγορες εκδόσεις. Και εγώ με TDI σκέφτομαι να κάνω μια μικρή παρέμβαση μέσω REVO, μετά την εγγύηση όπως και να’χει. Αν και δεν μεριμένω τεράστιες αλλαγές και βελτιώσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2018 at 4:00 ΜΜ, ils said:

Γεια σας έχω το 1.4 -125ps ο χώρος καυσιμου είναι στα 67lit; Γιατί στο βιβλίο για 63 γράφει και 65 το τετρακίνητο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω το ίδιο αυτοκίνητο και στο site του κατασκευαστή λέει ότι έχει 58 lt.  

Με έχει προβληματίσει και εμένα αυτό γιατί στα φουλαρισματα που κάνω παίρνει 55-57 λίτρα όταν το αμάξι είναι οριακά να μπει ρεζέρβα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο αυτοκίνητο και στο site του κατασκευαστή λέει ότι έχει 58 lt.  
Με έχει προβληματίσει και εμένα αυτό γιατί στα φουλαρισματα που κάνω παίρνει 55-57 λίτρα όταν το αμάξι είναι οριακά να μπει ρεζέρβα. 
 
 

Άστο ρεζέρβα και θα γεμίσεις με 65-67λιτρα .Σε δυο διαφορετικά βεντζηνα δικά το έχω δει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2018 at 11:25 ΜΜ, Polakias TDI said:

Φυσιολογικό σε όλα τα αυτοκίνητα στα οποία δουλεύει το κλιματιστικό. Ωστόσο, ρίξε & μια ματιά με την 1η ευκαιρία σε υγρό ψυγείου / λάδια, για να αποκλείσεις το πρώτο αλλά & να είσαι σίγουρος για το δεύτερο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

 

Είμαι κάτοχος 1.4 150PS Adavance και ψάχνομαι και εγω τον τελευταίο καιρό να βάλω active info Display! Είδα οτι έχουν προχωρήσει 2-3 στην τοποθέτηση αλλα στην επαρχία. Γενικά ποιες είναι οι εντυπώσεις σας; Σας έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα ή είσαστε ευχαριστημένοι;

Εχω διαβάσει όλες τις λεπτομέρειες οτι πρέπει να είναι καινούργιο για να μην έχει κωδικοποιηθεί κτλ, αλλα θα ήθελα να μάθω περισσότερα, αν είναι εφικτό, για το αν λειτουργεί σωστά με τα πλήκτρα του τιμονιού και γενικά με τις ενδείξεις της οθόνης.

 

Τέλος, Αθήνα έχει βάλει κάποιος και αν ναι σε ποια αντιπροσωπεία έγινε η τοποθέτηση; 

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γτ να έχει πρόβλημα ;
Κοντέρ είναι και αυτό .
Εγώ το έβαλα πρώτος
Συνεργάζεται με τα πάντα δεν υπάρχει θέμα .
Γνήσιο ανταλλακτικό είναι .



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γτ να έχει πρόβλημα ;
Κοντέρ είναι και αυτό .
Εγώ το έβαλα πρώτος
Συνεργάζεται με τα πάντα δεν υπάρχει θέμα .
Γνήσιο ανταλλακτικό είναι .



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Terri Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Συμφωνώ ότι και αυτό κοντέρ είναι απλώς η άνησυχια μου είναι επειδή είναι όλα ψηφιακά-ηλεκτρονικά μήπως κολλήσει κάπου... η εμφάνιση πχ του ονόματος όταν σε καλεί κάποιος ή το υπόλοιπο κατάλυσης αφορούν την κωδικοποίηση της αντιπροσωπείας;




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Terri Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Συμφωνώ ότι και αυτό κοντέρ είναι απλώς η άνησυχια μου είναι επειδή είναι όλα ψηφιακά-ηλεκτρονικά μήπως κολλήσει κάπου... η εμφάνιση πχ του ονόματος όταν σε καλεί κάποιος ή το υπόλοιπο κατάλυσης αφορούν την κωδικοποίηση της αντιπροσωπείας;




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Terri Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Συμφωνώ ότι και αυτό κοντέρ είναι απλώς η άνησυχια μου είναι επειδή είναι όλα ψηφιακά-ηλεκτρονικά μήπως κολλήσει κάπου... η εμφάνιση πχ του ονόματος όταν σε καλεί κάποιος ή το υπόλοιπο κατάλυσης αφορούν την κωδικοποίηση της αντιπροσωπείας;




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Terri Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Συμφωνώ ότι και αυτό κοντέρ είναι απλώς η άνησυχια μου είναι επειδή είναι όλα ψηφιακά-ηλεκτρονικά μήπως κολλήσει κάπου... η εμφάνιση πχ του ονόματος όταν σε καλεί κάποιος ή το υπόλοιπο κατάλυσης αφορούν την κωδικοποίηση της αντιπροσωπείας;




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι απλά
Δεν κανείς κάτι περίεργο στο αμάξι . Το κοντέρ είναι στάνταρ στο exclusive .
Δουλεύουν τα πάντα σωστά. Το αν είμαι ηλεκτρονικό και χαλάσει αυτό ισχύει στα πΑντα .! Από κινητό μέχρι δορυφόρο ! 7a05fd8d90d485ddc3d6225d5752f01c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok σωστή τοποθέτηση και με βρίσκει σύμφωνο! Μια τελευταία ερώτηση τα πλαστικά γύρω από το κοντέρ τα αλλάζουν επειδή είναι άλλο μέγεθος ή επειδή τα σπάνε για να βγάλουν το παλιό; 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι απλά
Δεν κανείς κάτι περίεργο στο αμάξι . Το κοντέρ είναι στάνταρ στο exclusive .
Δουλεύουν τα πάντα σωστά. Το αν είμαι ηλεκτρονικό και χαλάσει αυτό ισχύει στα πΑντα .! Από κινητό μέχρι δορυφόρο ! 7a05fd8d90d485ddc3d6225d5752f01c.jpg&key=2042592f31727cb60be92c86f48c11179153b10583105a173aaca9a253c92248


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτή η φώτο είναι αλλαγμένο το καντράν ή μαμά;

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.