Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

 αρε τυχερε εχεις γαματο ηλεκτρολογ εκει στη ναρτα και πιανουν και τα χερια σου και γλυτωσες τον φορο στο μετα....,,απο εκει και μετα ...οσοι βαλετε προγραμμα...θα δειτε αλλο αμαξι...οχι απλα βελτιωσουλες και τετοια....ειναι αλλο αμαξι...ξεκαθαρα πραγματα....το ρεβο ειδικα ειναι και δυνατο....μια ζωη ηταν...το μοτερ ειναι σκυλι ,.,.δεν εχει θεμα με 50 αλογακια πανω....οποιοςβαλει χανει την εγγυηση αυτοματα στο μοτερ .εννοουνται αυτα και παιζει και στο σασμαν...μην εχετε αυταπατες....οχι γιατι θα χαλασουν αλλα γιατι ψαχνουν αφορμη να γλυτωσουν κανα φραγκο ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα και 2500χλμ με το 1,4 125 ps μπορώ να πω ότι είμαι κατευχαριστημενος. 

Αυτό που με έχει λίγο ανησυχησει είναι ότι για δεύτερη φορά σήμερα όταν βάζω μπροστά δεν ανοίγει η οθόνη ενώ ακούγεται και δουλεύει κανονικά το ραδιόφωνο. 

Όταν το κλειδώνω και το ξεκλειδωνω μετά δείχνει κανονικά η οθόνη. 

Μήπως είναι καμία ρύθμιση που έχω κάνει καταλάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έχει πέσει εδώ μέσα. Από τη μία είναι καλό μιας και φαίνεται να μην υπάρχουν προβλήματα και γκρίνιες

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έχει πέσει εδώ μέσα. Από τη μία είναι καλό μιας και φαίνεται να μην υπάρχουν προβλήματα και γκρίνιες


Απολαμβάνουμε χωρίς προβλήματα τα αυτοκίνητά μας, μάλλον!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιχειρήσει κάποιος να βάλει κάμερα οπισθοπορίας στο αυτοκίνητό του?

Αν κάποιος έβαλε ή το "έψαξε", ας κάνει τον κόπο να μας δώσει τα "φώτα" του!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Dimitroulis said:

Έχει επιχειρήσει κάποιος να βάλει κάμερα οπισθοπορίας στο αυτοκίνητό του?

Αν κάποιος έβαλε ή το "έψαξε", ας κάνει τον κόπο να μας δώσει τα "φώτα" του!

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτή η πληροφορία..Οποτε αν κάποιος γνωρίζει τον παρακαλώ και εγώ να βοηθήσει.. ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

Να είχαμε βάλει μόνο κάμερα .ευκολακι
Καλωδιώσεις και η κάμερα κόστος περίπου ανάλογα τι βρείτε στο εμπαυ . Εγκατάσταση σχετικά εύκολη από ηλεκτρολόγο . Κωδικοποίηση με obd eleven σε ένα λεπτό .
Κωδικός προϊόντος 5na827566b χωρίς καλώδια .



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να είχαμε βάλει μόνο κάμερα .ευκολακι
Καλωδιώσεις και η κάμερα κόστος περίπου ανάλογα τι βρείτε στο εμπαυ . Εγκατάσταση σχετικά εύκολη από ηλεκτρολόγο . Κωδικοποίηση με obd eleven σε ένα λεπτό .
Κωδικός προϊόντος 5na827566b χωρίς καλώδια .



Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@terris ήμουν σίγουρος πως έχεις ασχοληθεί!
Αν μπορείς να μας πεις τι να προσέξουμε στην αγορά της κάμερας και τι καλώδιο χρειάζεται για τη σύνδεση. Ρεύμα από πήρες; Γενικό κόστος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα μια είναι . Το καλώδιο τα πουλάνε μαζί πολλές φορές με κόστος 50 περίπου
Διαγράμματα τα βρίσκει και ο ηλεκτρολόγος η θα τα στείλει αυτός που θα τα πάρεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς να προτείνει κάποιο μαγαζί σαν αυτό στο βιντεακι για όλες αυτές αλλαγές που ζητάμε?
Το οποίο να ασχολείται με το vag group.
Φώτα, προφυλακτήρες, αλλαγή composition media



Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς να προτείνει κάποιο μαγαζί σαν αυτό στο βιντεακι για όλες αυτές αλλαγές που ζητάμε?
Το οποίο να ασχολείται με το vag group.
Φώτα, προφυλακτήρες, αλλαγή composition media



Στάλθηκε από το LDN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , terris said:

Η κάμερα μια είναι . Το καλώδιο τα πουλάνε μαζί πολλές φορές με κόστος 50 περίπου
Διαγράμματα τα βρίσκει και ο ηλεκτρολόγος η θα τα στείλει αυτός που θα τα πάρεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι κοστος είχε η εγκατάσταση αν επιτρέπεται? Την έκανες στην αντιπροσωπεία? Βλέπω ότι με περίπου 120 παίρνω και την κάμερα και την καλωδίωση..η εγκατάσταση είχε πολύ ξηλωμα? Φαίνεται κανονικά στην στανταρ οθόνη του advance?

Link to comment
Share on other sites

Τι κοστος είχε η εγκατάσταση αν επιτρέπεται? Την έκανες στην αντιπροσωπεία? Βλέπω ότι με περίπου 120 παίρνω και την κάμερα και την καλωδίωση..η εγκατάσταση είχε πολύ ξηλωμα? Φαίνεται κανονικά στην στανταρ οθόνη του advance?

Ναι εγώ την έκανα στην αντιπροσωπεία αλλά τους ξέρω εδώ επάρχια. Συνήθως το παίζουν δύσκολοι . Έχει ξήλωμα αλλά όχι τρέλα πράγματα
Εμένα μου πήρε 50ε και παίζει σε advance


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2018 at 3:26 ΜΜ, terris said:


Ναι εγώ την έκανα στην αντιπροσωπεία αλλά τους ξέρω εδώ επάρχια. Συνήθως το παίζουν δύσκολοι . Έχει ξήλωμα αλλά όχι τρέλα πράγματα
Εμένα μου πήρε 50ε και παίζει σε advance


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απαντηση...εκτός από την κάμερα που τον κωδικό της παρεθεσες και τα καλώδια χρειάζεται και control unit? Τα εξαρτήματα είναι 2 ή 3 δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς απώλεια ψυκτικού σε 1.6 tdi ? Σε 1,5 χρόνο έχω συμπληρώσει 3 φορές από πολύ λίγο 40-50ml. Είναι φυσιολογική μια μικρή απώλεια ; 

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , Nrgakos3 said:

Έχει παρατηρήσει κανείς απώλεια ψυκτικού σε 1.6 tdi ? Σε 1,5 χρόνο έχω συμπληρώσει 3 φορές από πολύ λίγο 40-50ml. Είναι φυσιολογική μια μικρή απώλεια ; 

Σου έβγαζε ένδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είδα οτι έχει πέσει κάτω από το min και πρόσθεσα . Πάντα η μέτρηση κρύο και σε επίπεδο έδαφος. 

 

Να σημειώσω οτι έχω 35000 χλμ. 

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τις διαφορές στα led φώτα (basic και premium/dynamic)?? -είτε κάποιο video ή κάποια φωτογραφία-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.