Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

On 10/19/2018 at 10:35 AM, elias87 said:

Καλησπέρα σε όλους..θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος αλλάξει τις λάμπες σε led, αν μπορεί να ποσταρει λινκ αγοράς και καμμία φωτό να δούμε το αποτέλεσμα..Απόψεις? Αξίζει? Θα τυφλώνει τους απέναντι?

πηρες καμια απαντηση γιατι ενδιαφερομαι και εγω...

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2018 at 6:34 ΜΜ, Γιαννης Βιστακης said:

καλησπερα σε ολους εχει τοποθετησει καποιος ανεμοθραυστες και αν ναι μπορει να μου πει κανενα λινκ ?ευχαριστω

 

Καλησπέρα ανεμοθραυστες που να ειναι ποιοτική μπορεις να βάλεις τους climair 

  https://www.climair.de/en/about-climair/37-produkte/regenundwindabweiser/85-regen-und-windabweisersport.html

 

από το 2010 εχω την συγκεκριμένη μάρκα σε ολα τα οχήματα που είχα. 

 

ειναι η ποιο ποιοτική στην αγορά. 

 

με μια αναζήτησή θα τους βρεις στο ίντερνετ , το κόστος ειναι κοντά στα 50€-55€-60€. και ειναι Made in germany .

 

 

υπόψιν η μάρκα αυτή την δουλεύει ως γνήσια (και καλά τώρα) το groub vag η τιμή εκεί ειναι στα 150€!!!    

On 19/10/2018 at 8:35 ΜΜ, elias87 said:

Καλησπέρα σε όλους..θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος αλλάξει τις λάμπες σε led, αν μπορεί να ποσταρει λινκ αγοράς και καμμία φωτό να δούμε το αποτέλεσμα..Απόψεις? Αξίζει? Θα τυφλώνει τους απέναντι?

 

12 λεπτά πριν , Kostas Mani said:

πηρες καμια απαντηση γιατι ενδιαφερομαι και εγω...

 

Καλύτερα να βάλετε ένα ποιοτικό και σωστό kit xenon , και ξεχάστε τα led , θα τα πετάξετε μετά και θα κλαίτε τα λεφτα σας, 

 

ΜΌΝΟ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΆ ΚΆΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΆ!!!.

 

ολα τα αλλα ειναι μετριότητες. δειτε το video   και κρινετε της διαφορες πως φωτίζει το led και το xenon. 

 

 

  

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, OMINUS said:

 

Καλησπέρα ανεμοθραυστες που να ειναι ποιοτική μπορεις να βάλεις τους climair 

  https://www.climair.de/en/about-climair/37-produkte/regenundwindabweiser/85-regen-und-windabweisersport.html

 

από το 2010 εχω την συγκεκριμένη μάρκα σε ολα τα οχήματα που είχα. 

 

ειναι η ποιο ποιοτική στην αγορά. 

  

με μια αναζήτησή θα τους βρεις στο ίντερνετ , το κόστος ειναι κοντά στα 50€-55€-60€. και ειναι Made in germany .

 

 

υπόψιν η μάρκα αυτή την δουλεύει ως γνήσια (και καλά τώρα) το groub vag η τιμή εκεί ειναι στα 150€!!!    

 

 

Καλύτερα να βάλετε ένα ποιοτικό και σωστό kit xenon , και ξεχάστε τα led , θα τα πετάξετε μετά και θα κλαίτε τα λεφτα σας, 

 

ΜΌΝΟ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΆ ΚΆΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΆ!!!.

 

ολα τα αλλα ειναι μετριότητες. δειτε το video   και κρινετε της διαφορες πως φωτίζει το led και το xenon. 

 

 

  

 

Δεν τα πειράζω τότε μέχρι να δω αν πορώ να βάλω ορίγιναλ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , Kostas Mani said:

Δεν τα πειράζω τότε μέχρι να δω αν πορώ να βάλω ορίγιναλ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!

 

αν τα αντέχει η τσέπη σου:db:

 

ρίξε εδώ μια ματιά για το τι θα  χρειαστούν  

https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/topic/63200-αλλαγή-headlights-σε-full-led-σε-new-17-tiguan/&do=findComment&comment=636231

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, OMINUS said:

 

αν τα αντέχει η τσέπη σου:db:

 

ρίξε εδώ μια ματιά για το τι θα  χρειαστούν  

https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/topic/63200-αλλαγή-headlights-σε-full-led-σε-new-17-tiguan/&do=findComment&comment=636231

 

 

2,5 χιλιάδες είναι περισσότερο από ό, τι περίμενα. καλύτερα να εγκαταστήσετε μόνο την ψηφιακή οθόνη στο ταχύμετρο, όπως έκανε ένας άλλος τύπος στην ομάδα. τουλάχιστον θα εξουδετερώσει τη θλίψη μου

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2018 at 2:20 PM, XIONOULIS said:

στειλτε μου πμ να τα δειτε στο φβ που εχουμε κανει και how to....

καλή μέρα, μπορείτε να με ενημερώσετε πώς να εγκαταστήσετε τα φώτα στις μπροστινές πόρτες; αναφέρατε ότι υπάρχει ένας σύνδεσμος έτοιμος στο facebook ή κάτι τέτοιο. ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κάτι video στο YouTube που με iphone jb βέβαια βλέπουν video Netflix κτλ .ακομα και νε Android Εχει κάνει καποιος κάτι αντίστοιχο ;Έχεις πάει αντιπροσωπεία ;εγγύηση έχεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .εχω από τα πρώτα Tiguan 2.0 TDI 190ps exclusive special promo edition.
Μερικά προβλήματα αν το έχουν και άλλοι στο forum.
42000km.
1oν εδώ και ένα μήνα ανάβει ξαφνικά το alarm πρόσκρουσης στα καλά καθούμενα .την πρώτη φορά θεώρησα λερωμένους αισθητήρες .μετα από πλύσιμο το ξανά παρουσίασε .
2ον Infotainment discovery media ξαφνικα σβήνει ,η κολλάει ,η δεν δουλεύει το gps.
3ον Multi Collision Brake δουλεύει όποτε θυμάται .
4ον ACC αρκετές φορές με βροχή βγάζει ένδειξη μη λειτουργίας -βγαίνω καθαρίζω τους δυο αισθητήρες (σήμα W & παρμπρίζ ) δουλεύει για λίγο ξανά fault .
5ον πίεση ελαστικού .ειχα για κάποιο διάστημα ένδειξη εμπρός αριστερά για μειωμένη πίεση .check οκ reset και νέες ρυθμίσεις ,μετά από λίγο διάστημα ξανά .μετα την Τετάρτη φορά κάνω αλλαγή ελαστικών μπρος πίσω ξανά το ίδιο για αριστερό έμπρος .(επειδη είναι το 4ο αμάξι που έχω κάνει μόνο ταξίδια εθνική -εξωτερικό )
Αυτά τα λίγα .....
ΥΓ έχω 4 χρονια εγγύηση δεν ξέρω αν μπορώ να πάρω και αλλά !!!(χιούμορ )





Sent from my iPhone using Tapatalk

Πηγές αντιπροσωπεία ;ποσά χρονια το έχεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ωρε φίλε!!!!!:startle: :cry:

 

Περαστικά και να είναι το τελευταίο που σε βρήκε...!!!

 

Ποια ήταν η αιτία και το προκάλεσε αυτό?? Γιατί βουλωσαν έτσι??

 

ΥΓ 

 

Γι'αυτό και δεν γουστάρω της ηλιοροφες....:growl:

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , terris said:

Τα βγάλαμε όλα να το καθαρίσουμε από νερό !!!!
Μούσκεμα όλο από κάτω


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Με έπιασε η καρδιά μου. Ελπίζω τουλαχιστον να ξεμπερδέψεις μια και καλή με το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, terris said:

Τα έχω ξεπεράσει τα σοκ πλέον με τα σίδερα!
Σίδερα είναι . παλιά τρελένομουν αλλά πλέον δεν με νοιάζει



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Εύχομαι να είναι το τελευταίο πρόβλημα με το αμάξι! Αλλα οπως ειπες και εσυ σίδερα είναι , μην δίνεις πολύ σημασία. Εσύ νασαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2018 at 8:01 ΠΜ, terris said:

Τα έχω ξεπεράσει τα σοκ πλέον με τα σίδερα!
Σίδερα είναι . παλιά τρελένομουν αλλά πλέον δεν με νοιάζει



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Απαράδεκτο εν έτει 2018 να υπάρχουν τέτοιου είδους προβλήματα και ειδικά από μια εταιρεία που προβάλει την αξιοπίστια και την ποιότητα των αυτοκινήτων της!

 

Προφανώς πρόκεται για σχεδιαστικό σφάλμα. Με τι βουλώνουν οι υδροροές ? Με κόκους σκόνης? Αν και δεν σε γνωρίζω προσωπικά, από τις αναρτήσεις σου δεν μου φαίνεσαι για άνθρωπος που αφήνεις για εβδομάδες άπλυτο το αυτοκίνητό σου.   

 

Δηλαδή τι ακριβώς προτείνουν, για να αποπευχθεί η ζημιά?

Διάβασα προσεκτικά το manual και το μόνο που αναφέρει σχετικά είναι " Remove leaves and other loose items from the glass roof guide rails at regular intervals using a vacuum cleaner, or by hand ".

Ας κρίνει ο καθένας πόσο χρήσιμη και κατατοπιστική τεχνική οδηγία συντήρησης είναι αυτή....

 

Και στο κάτω-κάτω της γραφής, αν δεν είσαι σίγουρος για την αξιοπιστία/σωστή λειτουργία της ηλιοροφής σου ΜΗΝ την προσφέρεις σαν αξεσουάρ στα αυτοκίνητά σου για να προστάψεις τους πελάτες σου.

 

Μήπως στην περίπτωσή σου εντόπισαν από που προκλήθηκε το πρόβλημα?

Αναγνώρισαν τουλάχιστον κάποια υπαιτιότητα από μέρους τους ή έριξαν την ευθύνη εξ' ολοκλήρου σε εσένα? 

 

Καλή δύναμη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης θα περαστει εγγύηση
Δεν έχω χρόνο να νευριάζω άλλο με αυτούς ήμουν έτοιμος για μηνύσεις αλλά έχω προβλήματα στο μυαλό μου αυτό τον καιρό
Έχεις δίκιο σε οτι είπες
Δεν νομίζω να λέει το μανούαλ μην βάζετε το αμάξι στην βροχή και στο χώμα



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης θα περαστει εγγύηση
Δεν έχω χρόνο να νευριάζω άλλο με αυτούς ήμουν έτοιμος για μηνύσεις αλλά έχω προβλήματα στο μυαλό μου αυτό τον καιρό
Έχεις δίκιο σε οτι είπες
Δεν νομίζω να λέει το μανούαλ μην βάζετε το αμάξι στην βροχή και στο χώμα



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης θα περαστει εγγύηση
Δεν έχω χρόνο να νευριάζω άλλο με αυτούς ήμουν έτοιμος για μηνύσεις αλλά έχω προβλήματα στο μυαλό μου αυτό τον καιρό
Έχεις δίκιο σε οτι είπες
Δεν νομίζω να λέει το μανούαλ μην βάζετε το αμάξι στην βροχή και στο χώμα



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Λυπάμαι! Μπράβο σου πάντως καλά το αντιμετώπισες ψύχραιμα. Σίδερα..καλά λες!
Έχω οροφή :/ Το νερό που και πως το πρωτοεντόπισες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης θα περαστει εγγύηση
Δεν έχω χρόνο να νευριάζω άλλο με αυτούς ήμουν έτοιμος για μηνύσεις αλλά έχω προβλήματα στο μυαλό μου αυτό τον καιρό
Έχεις δίκιο σε οτι είπες
Δεν νομίζω να λέει το μανούαλ μην βάζετε το αμάξι στην βροχή και στο χώμα



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Λυπάμαι! Μπράβο σου πάντως καλά το αντιμετώπισες ψύχραιμα. Σίδερα..καλά λες!
Έχω οροφή :/ Το νερό που και πως το πρωτοεντόπισες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης θα περαστει εγγύηση
Δεν έχω χρόνο να νευριάζω άλλο με αυτούς ήμουν έτοιμος για μηνύσεις αλλά έχω προβλήματα στο μυαλό μου αυτό τον καιρό
Έχεις δίκιο σε οτι είπες
Δεν νομίζω να λέει το μανούαλ μην βάζετε το αμάξι στην βροχή και στο χώμα



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Λυπάμαι! Μπράβο σου πάντως καλά το αντιμετώπισες ψύχραιμα. Σίδερα..καλά λες!
Έχω οροφή :/ Το νερό που και πως το πρωτοεντόπισες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης θα περαστει εγγύηση
Δεν έχω χρόνο να νευριάζω άλλο με αυτούς ήμουν έτοιμος για μηνύσεις αλλά έχω προβλήματα στο μυαλό μου αυτό τον καιρό
Έχεις δίκιο σε οτι είπες
Δεν νομίζω να λέει το μανούαλ μην βάζετε το αμάξι στην βροχή και στο χώμα



Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Λυπάμαι! Μπράβο σου πάντως καλά το αντιμετώπισες ψύχραιμα. Σίδερα..καλά λες!
Έχω οροφή :/ Το νερό που και πως το πρωτοεντόπισες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.