Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Καλησπερα ! 
Δεν ξερω αν εχει ήδη θιχτεί το θέμα , αλλα γνωρίζει κάποιος αν εχει ανακοινωθεί facelift στο Tiguan για την άνοιξη του 2019 ? ? Με ενδιαφέρει πολυ το θέμα , διότι σκέφτομαι να προβώ στην αγορά Tiguan μεσα στο επόμενο 6μηνο  ! Ευχαριστω !



Καλημέρα
Εντελώς φιλικά και δίχως ίχνους ειρωνίας, αν σκέφτεσαι έτσι, να περιμένεις το 2030 που θα βγει το Tiguan III.
Ότι και να πάρεις, σε εύλογο χρονικό διάστημα (ανάλογα την εταιρεία) θα υπάρξουν αλλαγές. Είτε εμφανισιακά, είτε ριζικά. Οπότε άκρη δεν βγαίνει...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα καιρό για ένα καλαθάκι για τα μικροσκουπίδια μέσα στο αυτοκίνητο και βρήκα ένα της skoda που ταιριάζει και στο tiguan. 15 ευρώ που είπαν από την αντιπροσωπεία

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν , kevag said:

Έψαχνα καιρό για ένα καλαθάκι για τα μικροσκουπίδια μέσα στο αυτοκίνητο και βρήκα ένα της skoda που ταιριάζει και στο tiguan. 15 ευρώ που είπαν από την αντιπροσωπεία

 

Το είχα γράψει και εγώ εδώ ,

Εδώ και καιρό

 

Αλλά έτσι όπως είναι καταχωνιασμένα τα θέματα που να τα βρουν....

 

Για την τιμή που λες 15€  είναι από αντιπροσωπεία vw η skoda

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν , OMINUS said:

Το είχα γράψει και εγώ εδώ ,

Εδώ και καιρό

 

Αλλά έτσι όπως είναι καταχωνιασμένα τα θέματα που να τα βρουν....

 

Για την τιμή που λες 15€  είναι από αντιπροσωπεία vw η skoda

Ίσως έψαχνα με λάθος τρόπο. Εδώ που ρώτησα VW και Skoda συστεγάζονται και ανήκουν στον ίδιο

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γνωρίζει καποιος για τον 1.4-125ps στα ποσά χλμ κάνει το πρώτο service και τι περιελάμβανει αυτό ;σε ερώτηση που είχα κάνει όταν το πήρα μου είχαν πει πρώτο service 20000χλμ. σύμφωνα με τη ένδειξη του υπολογιστή ταξιδιού .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις μου έβγαλε ένδειξη «αλλαγή μπαταρίας κλειδιού»
Να σημειώσω πως χρησιμοποιώ κυρίως το ένα εκ των δύο κλειδιών.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις μου έβγαλε ένδειξη «αλλαγή μπαταρίας κλειδιού»
Να σημειώσω πως χρησιμοποιώ κυρίως το ένα εκ των δύο κλειδιών.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πριν σχεδόν ένα μήνα. Και εγώ το ένα κλειδί χρησιμοποιώ. Το αυτοκίνητο μου είναι με το keyless σύστημα και ίσως για αυτό να τελείωσε η μπαταρία τόσο σύντομα. Στο προηγούμενο αυτοκίνητο, ένα Golf σειράς 5 η μπαταρία κράτησε πάνω από επτά χρόνια θυμάμαι

 

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν , Dimitroulis said:

Η αλλαγή εύκολη;
Μην σπάσω κανένα πλαστικό...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ απλό. Τραβάς με δύναμη το πλαστικό καπάκι όπως φαίνεται στις φωτογραφίες μου.

 

IMG_0175.jpg.b756a6aefe1b32b8b26334eeefa8f88c.jpgIMG_0176.jpg.775a6350ba02a65dfe6a88d30ffa6d0c.jpg

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα πολύ πλατύ κατσαβίδι για πιο ευκολία 

Edited by koumbouni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα


Έγινε αλλαγή μπαταρίας με καινούργια στο κλειδί και σε δοκιμή μου στο αυτοκίνητο συνεχίζει να βγάζει την ίδια ένδειξη.
Καμιά ιδέα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Dimitroulis said:

Καλημέρα


Έγινε αλλαγή μπαταρίας με καινούργια στο κλειδί και σε δοκιμή μου στο αυτοκίνητο συνεχίζει να βγάζει την ίδια ένδειξη.
Καμιά ιδέα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως πρέπει να πας σε αντιπροσωπεία να σου σβήσουν την ένδειξη με τον υπολογιστή!

Edited by Roksakis Krotafoss
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να πας σε αντιπροσωπεία να σου σβήσουν την ένδειξη με τον υπολογιστή!



Δεν έβγαλε ένδειξη βλάβης.
Αντικατάσταση μπαταρίας κλειδιού έβγαλε η ένδειξη.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η μπαταρία που έβαλες, να στην πούλησαν για καινούργια αλλά να ήταν στο ράφι πολύ καιρό και να είναι τζούφια. Εγώ την πάτησα έτσι με μπαταρία από lidl. Θα μου πεις μπαταρία από τα lidl ρε φίλε πήγες και έβαλες. Έπαθα λοιπόν, γιατί το αυτοκίνητο δεν ξεκλείδωνε με την ''νεα'' μπαταρία και έτσι έμαθα.      

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η μπαταρία που έβαλες, να στην πούλησαν για καινούργια αλλά να ήταν στο ράφι πολύ καιρό και να είναι τζούφια. Εγώ την πάτησα έτσι με μπαταρία από lidl. Θα μου πεις μπαταρία από τα lidl ρε φίλε πήγες και έβαλες. Έπαθα λοιπόν, γιατί το αυτοκίνητο δεν ξεκλείδωνε με την ''νεα'' μπαταρία και έτσι έμαθα.      



Καινούργια στη συσκευασία της ήταν. Θα δοκιμάσω και άλλη να δω τι παίζει..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Dimitroulis said:

 

 


Καινούργια στη συσκευασία της ήταν. Θα δοκιμάσω και άλλη να δω τι παίζει..


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δεν ξέρω ακριβώς που σου βγάζει την ειδοποίηση αλλά αν στην βγάζει καντράν παίζει να θέλει απλά να στο σβήσουν με το λάπτοπ που συνδέουν το αμάξι!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 1 μήνα άλλαξα μπαταρία με μεταχειρισμένη (έβαλα την μπαταρία από το 2ο κλειδί). Και σε εμένα η ένδειξη συνέχισε να εμφανίζεται. Αλλά μετά από 2 ημέρες εξαφανίστηκε από μόνη της χωρίς να κάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 1 μήνα άλλαξα μπαταρία με μεταχειρισμένη (έβαλα την μπαταρία από το 2ο κλειδί). Και σε εμένα η ένδειξη συνέχισε να εμφανίζεται. Αλλά μετά από 2 ημέρες εξαφανίστηκε από μόνη της χωρίς να κάνω κάτι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2017 at 12:19 ΜΜ, Dimitroulis said:


Ηλία δεν έχει πετύχει προστατευτικό για το κάτω μέρος! Ότι έχω βρει σε eBay κουμπώνει μόνο πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παιδιά εγώ προσωπικά δεν πηγα να αγοράσω προστατευτικο δαπέδου για τον χωρο αποσκευών.Είναι πολλα τα χρηματα για λιγοτερο του ενός τετραγωνικου χωρο.Εκανα όμως κατι αλλο.Πηρα τα μετρα του χωρου αποσκευων.Πηγα σε ενα καταστημα με μοκετες και χαλια.Διαλεξα το ειδος μοκετας που ηθελα..την εκοψα και την τοποθετησα.το κοστος ηταν πολυ μικρο!

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
4 hours ago , georgethemenace said:

Παιδιά εγώ προσωπικά δεν πηγα να αγοράσω προστατευτικο δαπέδου για τον χωρο αποσκευών.Είναι πολλα τα χρηματα για λιγοτερο του ενός τετραγωνικου χωρο.Εκανα όμως κατι αλλο.Πηρα τα μετρα του χωρου αποσκευων.Πηγα σε ενα καταστημα με μοκετες και χαλια.Διαλεξα το ειδος μοκετας που ηθελα..την εκοψα και την τοποθετησα.το κοστος ηταν πολυ μικρο!

Ακριβώς το ίδιο & εγώ, αντιολισθητική μοκέτα, καλή ποιότητα σε όποιο χρώμα θέλω & λίγο χοντρή για πιθανές διαρροές.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι κυρίως το καλοκαίρι με την άμμο και τα νερά όπου η μοκέτα έχει πρακτικές δυσκολίες ενώ το καλυμμα καθαρίζει άμεσα και γρήγορα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.