Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Θα ηθελα να αγορασω προστατευτικα των μαρσπιεδων γιατι απο οτι εχω δει το αυτοκινητο απο το εργοστασιο δεν φοραει κατι. Εχω παιδακια και ειναι σιγουρο οτι θα πατουν εκει πανω για να ανεβουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αγορασω προστατευτικα των μαρσπιεδων γιατι απο οτι εχω δει το αυτοκινητο απο το εργοστασιο δεν φοραει κατι. Εχω παιδακια και ειναι σιγουρο οτι θα πατουν εκει πανω για να ανεβουν. Εχετε αγορασει κατι αντιστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2019 at 1:40 ΜΜ, forza said:

Θα ηθελα να αγορασω προστατευτικα των μαρσπιεδων γιατι απο οτι εχω δει το αυτοκινητο απο το εργοστασιο δεν φοραει κατι. Εχω παιδακια και ειναι σιγουρο οτι θα πατουν εκει πανω για να ανεβουν. Εχετε αγορασει κατι αντιστοιχο;

20180712_202220.jpg.d22d3f2bc2abf202a1faada08414112d.jpg

 

 

 
 
VW Einstiegsleistenschutzfolie Tiguan MQB ab Bj. 2016 5NA071310 ZMD
 
Edited by Patroklos
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Patroklos said:

20180712_202220.jpg.d22d3f2bc2abf202a1faada08414112d.jpg

 

 

 
 
VW Einstiegsleistenschutzfolie Tiguan MQB ab Bj. 2016 5NA071310 ZMD
 

απο οτι καταλαβα ειναι το πρωτοτυπο της vw αυτο. 50-60 ευρω το βρισκω. Μονο 1 εχει μεσα η καθε συσκευασια; Δηλαδη παμε στα 250-300 ευρω για ολο το αυτοκινητο; Επισης, αυτοκολλητο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , forza said:

απο οτι καταλαβα ειναι το πρωτοτυπο της vw αυτο. 50-60 ευρω το βρισκω. Μονο 1 εχει μεσα η καθε συσκευασια; Δηλαδη παμε στα 250-300 ευρω για ολο το αυτοκινητο; Επισης, αυτοκολλητο ειναι;

4 εχει μεσα. 2 για εμπρος και δυο για πισω.

Εχει ενα μαντηλακι για να καθαρισεις την επιφανεια.

Μετα εχει ενα υγρο που ψεκαζεις το μεσα μερος που εχει την κολλα ωστε να μπορεις να το δουλεψεις εαν δεν μπει σωστα.

Μια σπατουλα για να σε βοηθησει.

67.95 τα ειχα παρει + μεταφορικα. https://www.ebay.com/usr/autohausgraupnergmbh

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Patroklos said:

4 εχει μεσα. 2 για εμπρος και δυο για πισω.

Εχει ενα μαντηλακι για να καθαρισεις την επιφανεια.

Μετα εχει ενα υγρο που ψεκαζεις το μεσα μερος που εχει την κολλα ωστε να μπορεις να το δουλεψεις εαν δεν μπει σωστα.

Μια σπατουλα για να σε βοηθησει.

67.95 τα ειχα παρει + μεταφορικα. https://www.ebay.com/usr/autohausgraupnergmbh

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ειναι ακριβως αυτο που εψαχνα.

Το υλικο τι ειναι (περιπου) για να καταλαβω;

Link to comment
Share on other sites

Just now, forza said:

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ειναι ακριβως αυτο που εψαχνα.

Το υλικο τι ειναι (περιπου) για να καταλαβω;

Σαν χοντρη μεμβρανη με αντιγλυστρικο μοιαζει

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν , Nrgakos3 said:

Γίνεται παιδιά με τα apps να κατεβαίνει ο καφρέπτης στην advance , το έχω κάνει. 

εμενα μου γραφει δεν υποστηριζεται...για advance παντα...μηπως εχεις αναδιπλουμενους καθρεπτες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Nrgakos3 said:

Όχι δεν έχω ! 

και μπορεσες να ρυθμισεις το mirror dip? εχει κατι αλλο να κανεις εκτος απο το app? πρεπει να επιλεξεις καθρεπτη, να βαλεις οπισθεν ή τιποτα τετοιο?

Edited by elias87
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν αγοράσει το obd11 αν μπορούν ας μας γράψουν τι έχουν μπορέσει να αλλάξουν και ποια έκδοση έχουν.

Να καταλάβουμε τι γίνεται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

ΔΕΝ έχουμε τελικά κόσμο που το πήρε το obd11 να μας πουν τι μπόρεσαν να κάνουν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , elias87 said:

και μπορεσες να ρυθμισεις το mirror dip? εχει κατι αλλο να κανεις εκτος απο το app? πρεπει να επιλεξεις καθρεπτη, να βαλεις οπισθεν ή τιποτα τετοιο?

 

Αφού ενεργοποιηθεί από το obd11 πρέπει να έχεις επιλεγμένο το δεξί καθρέφτη στο χειριστήριο και να βάλεις όπισθεν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Nrgakos3 said:

 

Αφού ενεργοποιηθεί από το obd11 πρέπει να έχεις επιλεγμένο το δεξί καθρέφτη στο χειριστήριο και να βάλεις όπισθεν. 

εγω μολις παω να πατησω  στο app μου γραφει not supported..

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα μεσω αμαζον.co.uk προϊοντα της travall, το boot liner και τα πατακια. Διαβασα οτι γενικα φτιαχνει ποιοτικα προϊοντα αυτη η εταιρεια οποτε την προτιμησα.

 

https://www.travall.co.uk/volkswagen/tiguan-2016--

 

Θα παραγγειλω απο κινα το organiser του τεμπελη και ισως διχτυ. Σαν ιδεα μου αρεσαν και της skoda τα "περιοριστικα πλαστικα" που μπορεις να βαλεις στο προτ-μπαγαζ.

 

Ψαχνομαι τωρα για μπαρες οροφης και για σχαρα ποδηλατου (οροφης). Μαλλον σχαρα ποδηλατου θα παρω την thule 598. Δυστυχως φοβαμαι να βαλω κοτσαδορο γιατι φοβαμαι μην εχω προβληματα αν χρειαστω την εγγυηση. Σε μπαρες οροφης εχετε κατι να προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες είναι οι μπάρες γιατί μπορείς να βαλεις και μπαγκαζιέρα εκτός αν θες να έχεις ποδήλατα πίσω και μπαγκαζιέρα επάνω.
https://www.thule.com/en-us/us/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-am711xxxb?car=volkswagen-tiguan-5dr-suv-_-SLdr
Αυτες κοιτάω εγώ την φέρνουν τα μαγαζιά εδώ γύρω στα 260 απλά δεν έχω προλάβει να πάω. Μόνο να διευκρινήσω ότι παίρνει για ποδήλατο και θα τις πάρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες είναι οι μπάρες γιατί μπορείς να βαλεις και μπαγκαζιέρα εκτός αν θες να έχεις ποδήλατα πίσω και μπαγκαζιέρα επάνω.
https://www.thule.com/en-us/us/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-am711xxxb?car=volkswagen-tiguan-5dr-suv-_-SLdr
Αυτες κοιτάω εγώ την φέρνουν τα μαγαζιά εδώ γύρω στα 260 απλά δεν έχω προλάβει να πάω. Μόνο να διευκρινήσω ότι παίρνει για ποδήλατο και θα τις πάρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποδηκατο και για σκι.
Ένα περίεργο με το Tapatalk μου λέει ότι δεν μπορεί να ανεβάσει το σχόλιο, κάνω ακύρωση και το σχόλιο είναι ανεβασμενο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποδηκατο και για σκι.
Ένα περίεργο με το Tapatalk μου λέει ότι δεν μπορεί να ανεβάσει το σχόλιο, κάνω ακύρωση και το σχόλιο είναι ανεβασμενο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Stelios1 said:

Καλύτερες είναι οι μπάρες γιατί μπορείς να βαλεις και μπαγκαζιέρα εκτός αν θες να έχεις ποδήλατα πίσω και μπαγκαζιέρα επάνω.
https://www.thule.com/en-us/us/roof-rack/roof-racks/thule-evo-wingbar-_-am711xxxb?car=volkswagen-tiguan-5dr-suv-_-SLdr
Αυτες κοιτάω εγώ την φέρνουν τα μαγαζιά εδώ γύρω στα 260 απλά δεν έχω προλάβει να πάω. Μόνο να διευκρινήσω ότι παίρνει για ποδήλατο και θα τις πάρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

μου κανει εντυπωση οτι το λινκ που εβαλες εχεις το μεγεθος 135, ενω οταν παω εγω στο σαιτ και βαζω στο φιλτρο το αυτοκινητο, μου βγαζει 127.

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση οτι το λινκ που εβαλες εχεις το μεγεθος 135, ενω οταν παω εγω στο σαιτ και βαζω στο φιλτρο το αυτοκινητο, μου βγαζει 127.

Έβαλα τώρα για δοκιμή ξανά επιλογή Tiguan 5-dr 2018-19 roof railing όχι factory railing και μου έβγαλε 135.
Πιο είναι το σωστό μέγεθος για εμάς ξέρεις; Τι λες να πάρεις; Ωραιες είναι και aero blade αλλά τις έχω δει στη πράξη ότι είναι λίγο πιο αργό το κούμπωμα με με το λάστιχο ενώ νομίζω ότι αυτές οι WingBar θα είναι πιο εύκολοφόρετες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση οτι το λινκ που εβαλες εχεις το μεγεθος 135, ενω οταν παω εγω στο σαιτ και βαζω στο φιλτρο το αυτοκινητο, μου βγαζει 127.

Έβαλα τώρα για δοκιμή ξανά επιλογή Tiguan 5-dr 2018-19 roof railing όχι factory railing και μου έβγαλε 135.
Πιο είναι το σωστό μέγεθος για εμάς ξέρεις; Τι λες να πάρεις; Ωραιες είναι και aero blade αλλά τις έχω δει στη πράξη ότι είναι λίγο πιο αργό το κούμπωμα με με το λάστιχο ενώ νομίζω ότι αυτές οι WingBar θα είναι πιο εύκολοφόρετες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stelios1 said:


Έβαλα τώρα για δοκιμή ξανά επιλογή Tiguan 5-dr 2018-19 roof railing όχι factory railing και μου έβγαλε 135.
Πιο είναι το σωστό μέγεθος για εμάς ξέρεις; Τι λες να πάρεις; Ωραιες είναι και aero blade αλλά τις έχω δει στη πράξη ότι είναι λίγο πιο αργό το κούμπωμα με με το λάστιχο ενώ νομίζω ότι αυτές οι WingBar θα είναι πιο εύκολοφόρετες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ρε γμτ, τι κανουμε λαθος; επιμενει και μου βγαζει 127. Σε εμενα δεν βγαζει καν επιλογη factory railing, εχει μονο roof railing.

Παω εδω και στο φιλτρο, διαλεγω tiguan 2016- μοντελο 2018 (ή 2019, δεν εχει διαφορα) και roof railing (αφου μονο αυτο μου δινει ως επιλογη)

 

Σκεφτομαι για τις evo wingbar και την pro ride 598 για το ποδηλατο.  Οι evo wingbar μαζι με τα ποδαρακια τους (raised rail τα λεει) βγαινουν τελικη τιμη (μαζι με μεταφορικα) 243,84 απο amazon.de . Εχεις βρει καλυτερη ή εστω παραπλησια τιμη στην ελλαδα; Για το pro ride 598 βγαινει γυρω στα 100-120 ευρω απο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν , forza said:

ρε γμτ, τι κανουμε λαθος; επιμενει και μου βγαζει 127. Σε εμενα δεν βγαζει καν επιλογη factory railing, εχει μονο roof railing.

Παω εδω και στο φιλτρο, διαλεγω tiguan 2016- μοντελο 2018 (ή 2019, δεν εχει διαφορα) και roof railing (αφου μονο αυτο μου δινει ως επιλογη)

 

Σκεφτομαι για τις evo wingbar και την pro ride 598 για το ποδηλατο.  Οι evo wingbar μαζι με τα ποδαρακια τους (raised rail τα λεει) βγαινουν τελικη τιμη (μαζι με μεταφορικα) 243,84 απο amazon.de . Εχεις βρει καλυτερη ή εστω παραπλησια τιμη στην ελλαδα; Για το pro ride 598 βγαινει γυρω στα 100-120 ευρω απο αμαζον.

Καλές επιλογές μου φαίνονται και σωστές evo wing bar και raised rail. Μάλλον το δικό σου είναι σωστό  γιατί γράφει /en/gr ενώ το δικό μου λινκ us/us άρα είναι αμερικής τα μοντέλα. Τιμή 260 μου έχουν πει εδώ πιστεύω ότι αν του ζητήσω κάτι καλύτερο θα το κάνει αλλά και για 15 διαφορά ας τα πάρει ο Έλληνας. Τις βάσεις για τα ποδήλατα δε τις θέλω ακόμα αλλά δυστυχώς έχει μεγάλη διαφορά, τη βγάζει τη μία 100e ακριβότερα. Θα τον ρωτήσω όμως και αν έχω κάτι θα σου πω. Λες αυτή να είναι η καλύτερη για ποδήλατο;   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.