Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη Αλλα η Προβολής ομίχλης ειναι όπως το λέει η λέει η λέξη.. ομίχλης.

 

αυτά δεν τα αλλάζεις με λάμπες ποιο λευκές.... γιατι σε ομίχλη θα χρειαστείς κίτρινο φως και όχι λευκό  

Link to comment
Share on other sites

Δε το εχω ψάξει καθόλου γιατί κοιτάω καθαρά το αισθητικό κομμάτι και τα basic δε μ άρεσαν...αλλα για πες μιας και το ανέφερες!
Έχω τις basic αλλά δεν έχω ιδέα τι διαφορά έχουν απο τις mid. Μήπως οι δικές σου είναι matrix όπως στα Audi?
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , forza said:
3 hours ago , Koronas said:
Δε το εχω ψάξει καθόλου γιατί κοιτάω καθαρά το αισθητικό κομμάτι και τα basic δε μ άρεσαν...αλλα για πες μιας και το ανέφερες!

Έχω τις basic αλλά δεν έχω ιδέα τι διαφορά έχουν απο τις mid. Μήπως οι δικές σου είναι matrix όπως στα Audi?

Εσενα παίρνουν κλίση οταν στρίβεις το τιμόνι;;;νομιζω αυτή ειναι η διαφορα 

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , georgethemenace said:

Πιστεψε με και με κιτρινο χρωμα οταν συναντησεις ομιχλη που χει πιασει καλα δεν προκειται να δεις τιποτα....

 

 

κοίτα εγώ όσες φορές τα χρειάστηκα σε ομίχλη με της απλές λάμπες  σε προβολής ομίχλης μου έκαναν δουλεια μια χαρά? δεν αντιμετώπισα κάποιο θεμα?     

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , forza said:

Sorry. Εννοούσα διαφορά των led mid με τα led basic

Καλησπέρα, απο οτι εχω καταλάβει τα Led basic πρέπει να είναι αυτά που έχει το δικό μου. Φωτίζουν αρκετά καλά. Στα προβολάκια κάτω εχω βάλει της Philips τα Led σε Η8 τα οποία αν θυμάμε καλά μου πήγανε στα 150 ευρόIMG_0166.jpg.41b46b3c0a2badad21382d01bd9215b1.jpg

IMG_0166.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη σας για αυτές για τα προβολακια;αξίζουν;βασικά philips η osram???

https://autoplanet.gr/el/lampes-autokinitou/lampes-philips-led-front-fog-lamps-h8h11h16-12v-19w-200-perissotero-fws-6500k-p-57993.html

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , Koronas said:

Η γνωμη σας για αυτές για τα προβολακια;αξίζουν;βασικά philips η osram???

https://autoplanet.gr/el/lampes-autokinitou/lampes-philips-led-front-fog-lamps-h8h11h16-12v-19w-200-perissotero-fws-6500k-p-57993.html

 

αυτές που έχεις βαλει έχεις δει που γράφουν στο κουτί ότι δεν κάνουν για τον δρόμο? 

και ειναι για πίστα  

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν , athanjim said:

Καλησπέρα, απο οτι εχω καταλάβει τα Led basic πρέπει να είναι αυτά που έχει το δικό μου. Φωτίζουν αρκετά καλά. Στα προβολάκια κάτω εχω βάλει της Philips τα Led σε Η8 τα οποία αν θυμάμε καλά μου πήγανε στα 150 ευρόimageproxy.php?img=&key=17b4abc8f9fce5d3imageproxy.php?img=&key=17b4abc8f9fce5d3IMG_0166.jpg.41b46b3c0a2badad21382d01bd9215b1.jpg

IMG_0166.jpg

Ωραίος...έχεις link απο εκει που πήρες τις Η8;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Koronas said:

Ωραίος...έχεις link απο εκει που πήρες τις Η8;

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά είχα ακούσει ότι αν βάλεις στο Tiguan βγάζει σφάλμα στο καντράν. Δεν ισχύει τελικά αυτό; Αν είναι έτσι να κοιτάξω για μεσαία και μεγάλη σκάλα να βάλω led τότε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν σου εμφανίζει κανένα σφάλμα στο καντράν γιατί έρχονται κομπλέ τα Led της Philips αυτά και έχουν ακριβώς το ίδιο χρώμα με τα φώτα τα κανονικά που έχω.

https://autoplanet.gr/el/lampes-autokinitou/lampes-philips-led-front-fog-lamps-h8h11h16-12v-19w-200-perissotero-fws-6500k-p-57993.html20181108115847_philips_h16_h11_h8_x_tremeultinon_led_200_12v_2tmch.thumb.jpg.d3d0df3bdb1a03ab28c4a85475221b94.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgethemenace said:

Αν βαλεις αλλες λαμπες εννοεις...

αν μπουν led θα εχουν και can bus επανω για να μην τα διαβαζει ο εγκεφαλος ως σφαλμα

Άρα, μπορώ να πάω να αγοράσω το κιτ της philips για μεσαία και μεγάλα φώτα (φαντάζομαι θα χρειαστώ 2 κιτ, λόγω διαφορετικών λαμπτήρων) και άλλο ένα για τα φώτα ομίχλης. Με την εγγύηση θα έχω κανένα θέμα πιστεύεις; Η δεν φαίνεται/γίνεται κανένα κόψιμο καλωδίου; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοβεται κανενα καλωδιο....

το μονο που ισως χρειαστει ειναι να αλλαξει η βαση που θα πατησει πανω το led...

Οσο για την εγγυηση ...δε νομιζω να υπαρξει προβλημα...

αληθεια τωρα που πηρες το αυτοκινητο εκανες και επεκταση εγγυησης;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, georgethemenace said:

Δεν κοβεται κανενα καλωδιο....

το μονο που ισως χρειαστει ειναι να αλλαξει η βαση που θα πατησει πανω το led...

Οσο για την εγγυηση ...δε νομιζω να υπαρξει προβλημα...

αληθεια τωρα που πηρες το αυτοκινητο εκανες και επεκταση εγγυησης;

Ωραία, πολύ ευχάριστο νέο αυτό. Ναι έκανα την επέκταση της εγγύησης. Γιατί ; 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πολύ ευχάριστο νέο αυτό. Ναι έκανα την επέκταση της εγγύησης. Γιατί ; 
Λεντ δε μπορεις να βαλεις γιατι το κατοπτρο ειναι για αλογονου. Θα χασεις σε φως ενω θα διαχεεται αλλου νταλλου. Τα αυτοκινητα που εχουν λεντ εχουν προτζεκτορα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, takpanos said:
9 hours ago, Kostas Mani said:
Ωραία, πολύ ευχάριστο νέο αυτό. Ναι έκανα την επέκταση της εγγύησης. Γιατί ; 

Λεντ δε μπορεις να βαλεις γιατι το κατοπτρο ειναι για αλογονου. Θα χασεις σε φως ενω θα διαχεεται αλλου νταλλου. Τα αυτοκινητα που εχουν λεντ εχουν προτζεκτορα

Τότε θα πάω να πάρω και τις λάμπες της philips και θα τις δω σε σύγκριση με αυτές που πήρα και θα αφήσω οποία δείχνει πιο ωραία. Να δω μόνο τι θα βρω να βάλω για τα φώτα ημέρας/μικρά... το σκέφτηκα με τα προβολακια και λέω να τα κρατήσω όπως έχουν (τουλάχιστον για την ώρα) 

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πάω να πάρω και τις λάμπες της philips και θα τις δω σε σύγκριση με αυτές που πήρα και θα αφήσω οποία δείχνει πιο ωραία. Να δω μόνο τι θα βρω να βάλω για τα φώτα ημέρας/μικρά... το σκέφτηκα με τα προβολακια και λέω να τα κρατήσω όπως έχουν (τουλάχιστον για την ώρα) 

Εγώ έβαλα τις Phillips white vision και είναι πολύ όμορφα και μια χαρά φως!!ψαχνομαι κι εγώ για τα φώτα ημέρας αν έχεις κάποιο νέο ενημέρωσε!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πάω να πάρω και τις λάμπες της philips και θα τις δω σε σύγκριση με αυτές που πήρα και θα αφήσω οποία δείχνει πιο ωραία. Να δω μόνο τι θα βρω να βάλω για τα φώτα ημέρας/μικρά... το σκέφτηκα με τα προβολακια και λέω να τα κρατήσω όπως έχουν (τουλάχιστον για την ώρα) 

Εγώ έβαλα τις Phillips white vision και είναι πολύ όμορφα και μια χαρά φως!!ψαχνομαι κι εγώ για τα φώτα ημέρας αν έχεις κάποιο νέο ενημέρωσε!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εχω τις led basic και δεν μπορω να βρω πουθενα ρυθμιση υψους των φωτων. Ροδελα αριστερα απο το τιμονι δεν υπαρχει. Στο μενου των ρυθμισεων του αυτοκινητου επισης δεν βλεπω κατι στο car->settings-> lights. 

Μηπως ρυθμιζεται αυτοματα και δεν αφηνει να γινει χειροκινητη ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εχω τις led basic και δεν μπορω να βρω πουθενα ρυθμιση υψους των φωτων. Ροδελα αριστερα απο το τιμονι δεν υπαρχει. Στο μενου των ρυθμισεων του αυτοκινητου επισης δεν βλεπω κατι στο car->settings-> lights. 
Μηπως ρυθμιζεται αυτοματα και δεν αφηνει να γινει χειροκινητη ρυθμιση;
Ναι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.