Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

εχει αντικαταστησει κανεις το φωτακι του χωρου αποσκευων με led; το σκεφτομουν διοτι θεωρω οτι ο φωτισμος ειναι ανεπαρκης. Εβλεπα το βιντεακι του λινκ και μου φαινεται αρκετα ευκολο. Το εχει κανει καποιος; τι λαμπακι να ζητησω; θα το εχει καταστημα με ηλεκτρολογικο υλικο π.χ. Καυκας;

 

https://www.youtube.com/watch?v=0WYFSfb818c&list=WL&index=2&t=0s

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , forza said:

εχει αντικαταστησει κανεις το φωτακι του χωρου αποσκευων με led; το σκεφτομουν διοτι θεωρω οτι ο φωτισμος ειναι ανεπαρκης. Εβλεπα το βιντεακι του λινκ και μου φαινεται αρκετα ευκολο. Το εχει κανει καποιος; τι λαμπακι να ζητησω; θα το εχει καταστημα με ηλεκτρολογικο υλικο π.χ. Καυκας;

 

https://www.youtube.com/watch?v=0WYFSfb818c&list=WL&index=2&t=0s

 

Αν σε ενδιαφέρει εσένα και τα άλλα παιδιά,  έχω εγώ αλλάξει το φωτιστικό στο passat μου.

 

Όχι με λαμπάκι αλλά με ολόκληρο φωτιστικό με πολύ παραπάνω led σε σχέσει με λαμπάκια.

 

Δες εδώ 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση του φωτισμού του tiguan..Ποιοι έχετε αντικαταστήσει τις αλογόνου με led? Από που αγοράστηκαν(αν είναι εύκολο ένα link)? Είδατε βελτίωση? Υπήρχε θέμα με τους απέναντι ερχόμενους οδηγούς? Είχατε θέμα με canbus? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση του φωτισμού του tiguan..Ποιοι έχετε αντικαταστήσει τις αλογόνου με led? Από που αγοράστηκαν(αν είναι εύκολο ένα link)? Είδατε βελτίωση? Υπήρχε θέμα με τους απέναντι ερχόμενους οδηγούς? Είχατε θέμα με canbus? Ευχαριστώ πολύ!
Δε θα εχεις σωστο φωτισμο γιατι το κατοπτρο ειναι για αλογονου. Θα διαχεεται παντου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θέλω από AliExpress https://www.google.gr/amp/s/m.aliexpress.com/item/32827103806.html.Στο γερμανικό Amazon το βρίσκω 10-15e πάνω .Γενικα έχει πάρει κανένας από AliExpress μη το βάλω στο αυτοκίνητο και και φύγει η σκουριάσει και αντε μετά να βγάλω τη κόλλα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιος που έχει active Info display. Σε tiguan 2 μπορει να μου πει αν στο off road προφίλ του εμφανιζει την πυξιδα;

Στάλθηκε από το WAS-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θέλω από AliExpress https://www.google.gr/amp/s/m.aliexpress.com/item/32827103806.html.Στο γερμανικό Amazon το βρίσκω 10-15e πάνω .Γενικα έχει πάρει κανένας από AliExpress μη το βάλω στο αυτοκίνητο και και φύγει η σκουριάσει και αντε μετά να βγάλω τη κόλλα


Sent from my iPhone using Tapatalk



Δεν ανοίγει η σελίδα. Τι ακριβώς θες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε λευκο χρωμα λέω να βάλω αυτό το προϊόν https://carpro.uk.com/products/iron-x-500ml κάνει ζημιά στο χρωμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος κάνει ζημιά ;το εχεις χρησιμοποιήσει ;γιατί εγώ αλλά διαβάζω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , ils said:

Γεια σας σε λευκο χρωμα λέω να βάλω αυτό το προϊόν https://carpro.uk.com/products/iron-x-500ml κάνει ζημιά στο χρωμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι ακριβώς κάνει αυτό το προϊόν?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , ils said:

Είσαι σίγουρος κάνει ζημιά ;το εχεις χρησιμοποιήσει ;γιατί εγώ αλλά διαβάζω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα, απο οτι κατάλαβα θέλεις να αφαιρέσεις απο τον άσπρο χρώμα του αυτοκινήτου την επιφανειακή οξείδωση που δημιουργείται απο τους ρύπους. Στο προηγούμενο αμάξι μου που ήταν πόλο άσπρου χρώματος και ηταν έντονο το παραπάνω φαινόμενο επειδή το άφηνα έξω και δεν ειχα γκαράζ,χρησιμοποιούσα προιόντα της Meguiars(έχει αντίστοιχο καθαριστικό χρώματος)χωρίς να δημιουργήθει η παραμικρή ζημιά.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο οτι κατάλαβα θέλεις να αφαιρέσεις απο τον άσπρο χρώμα του αυτοκινήτου την επιφανειακή οξείδωση που δημιουργείται απο τους ρύπους. Στο προηγούμενο αμάξι μου που ήταν πόλο άσπρου χρώματος και ηταν έντονο το παραπάνω φαινόμενο επειδή το άφηνα έξω και δεν ειχα γκαράζ,χρησιμοποιούσα προιόντα της Meguiars(έχει αντίστοιχο καθαριστικό χρώματος)χωρίς να δημιουργήθει η παραμικρή ζημιά.  

Πως το λένε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago , ils said:


Πως το λένε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για να έχεις σωστό αποτέλεσμα θα πρεπει να καθαριστεί η επιφάνεια με πηλό(clay bar) και μετά με το καθαριστικό που λέγεται Deep crystal paint cleaner. Μπες στο σαιτ meguiars.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζω καλες κριτικές για το carpro iron x πλένεις το αυτοκίνητο ψεκάζει το αφήνεις 5 λεπτά και μετά ξεπλένεις.Εχει ουδέτερο ph και κάνει για χρωμα .Εγω καταλαβα ότι το θεωρούν καλητερο από το πηλό .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν είναι υποκατάστατο του πηλού αλλά αλλο βήμα που γίνεται για χημικό καθαρισμό ενω ο πηλός μαζεύει ξένα σώματα στο χρώμα. Δείτε εδω στο βίντεο

ξεκινάει το iron x στο 9.20 σε άσπρο αμάξι και φαίνεται ακριβώς τι βγάζει. Αμέσως μετά κάνει τον πηλό που βγαίνει πλέον και σε μορφη πετσέτας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..ψάχνω ένα σετ φανάρια για το tiguan(αλογόνου εργοστασιακά)..αν κάποιος τα έχει και κάθονται ας μου στείλει.. ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος κάτοχος Tiguan Allspace εδώ μέσα στο φόρουμ; Ή μήπως ξέρει κάποιος κανέναν ιδιοκτήτη του συγκεκριμένου αυτοκινήτου;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανένας φίλος από Θεσσαλονίκη στον μανδυλα για εργασίες στο αμάξι του?και αν έχει πάει ας μου πει την άποψη του γιατί πήγα εγώ και πρέπει να είναι τελείως άσχετοι και πονηροί!

Edited by Kimiiii
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος κάτοχος Tiguan Allspace εδώ μέσα στο φόρουμ; Ή μήπως ξέρει κάποιος κανέναν ιδιοκτήτη του συγκεκριμένου αυτοκινήτου;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Επειδή είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν πολύ ιδιοκτήτες του allspace στη Ελλάδα, θα σε παρακινούσα να απευθυνθείς σε ξένα fora. Ακόμα και στο αγγλικό που συχνάζω δεν υπάρχουν ακόμα πολλοί ιδιοκτήτες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Δεν ξέρω αν εισάγεται Ελλάδα επίσημα, απλά ενδιαφέρομαι για 7θεσιο και θα ήθελα να δω ιδίοις όμμασι τις θέσεις 6-7 στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Οπότε, μάλλον απίθανο να δω από κοντά ένα εδώ Ελλάδα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Δεν ξέρω αν εισάγεται Ελλάδα επίσημα, απλά ενδιαφέρομαι για 7θεσιο και θα ήθελα να δω ιδίοις όμμασι τις θέσεις 6-7 στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Οπότε, μάλλον απίθανο να δω από κοντά ένα εδώ Ελλάδα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δες το kodiaq αν έρχεται 7θεσιο.
Γενικά οι θέσεις 6-7 σε 7θεσια SUV είναι μόνο για παιδιά και δεν έχουν isofix.
Ψάξε και για YouTube reviews, θυμάμαι ότι έχω δει.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.