Jump to content
Dimitroulis

VW Tiguan II

Recommended Posts

ΞΤα παράθυρα για να σηκώνονται θα πατάς 2 φορες το κουμπι και πατημένο Κάθε φόρα. 

 

Το κλείδωμα η το ξεκλείδωμα σε όλα τα VW έτσι είναι. Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα 

 

Διπλό κλικ και πατημένο  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό Ταξίδια πάντα να έχεις. Έχεις το ψηφιακό ταμπλό σωστά; Έτσι ψαχνομουν και εγώ να δω πως βλέπω τα χιλιόμετρα.
Απενεργοποίησε το Adaptive cruise control και τότε θα δεις τα χιλιόμετρα.


Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό Ταξίδια πάντα να έχεις. Έχεις το ψηφιακό ταμπλό σωστά; Έτσι ψαχνομουν και εγώ να δω πως βλέπω τα χιλιόμετρα.
Απενεργοποίησε το Adaptive cruise control και τότε θα δεις τα χιλιόμετρα.


Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ναι τετοιο εχει.θα το κοιταξω και θα επανελθω.ευχαριστω κουμπουνι.

Link to comment
Share on other sites

Δες android auto και carstream. Είναι app μέσα στο android auto. Βλέπεις βίντεο ολα τα φορμά αρκεί τα βιντεάκια να είναι στο κινητο ή στη microsd

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , XIONOULIS said:


Δεν μπαίνουν ! Άλλη κωδικοποίηση ! Μακριά !!

οσο αναφορα τα βιντεο να παιζουν στον δρομο γινεται με μια κωδικοποιση μεσω obd eleven. 


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Edited by terris
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .
Μετά από ένα πρόβλημα που είχαμε το καντράν το ψηφιακό μπήκε με σχετική ευκολία !
Πρέπει να είμαι καινούργιο και γίνεται αλλαγή μόνο σε επίσημο αντιπροσωπεία και με δικιά σας ευθύνη .
Περισοτερα με πμ . d72abe7cd379bc52d9946bb5c116f122.jpg


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Μετά από ένα πρόβλημα που είχαμε το καντράν το ψηφιακό μπήκε με σχετική ευκολία !

Πρέπει να είμαι καινούργιο και γίνεται αλλαγή μόνο σε επίσημο αντιπροσωπεία και με δικιά σας ευθύνη .

Περισοτερα με πμ .

 

3a76b897b38cf3bfd8cc3abe78606bc5.jpg

Και σε χρυσό σκιν 856c8cb732161ac51b357352261b2d8b.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευγε παιζει να εισαι ο μοναδικος στην ελλαδα τοσο πορωμενος με το ρετροφιτ...θα μαθουν πολλα απο σενα εδω τα μελη...ευγε και μπραβο για το μερακι σου.

χτες εμαθα οτι η χιονατη εχει lanch control....παδικο βεβαια αλλα εχει ,,,,ειπα να τσεκαρω αμα το χουνε βαλει και επιασε,,,,παει μονο του αμα σβησεις το esp και πατησεις φρενο και γκαζι στις 3500 στροφες..

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ να βάζω ότι μπορώ . Τώρα τελείωσα με το ρετρό φιτ ! Δεν το έχω τσεκάρει για το launch . Θα το δω


Sent from my iPhone X using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ να βάζω ότι μπορώ . Τώρα τελείωσα με το ρετρό φιτ ! Δεν το έχω τσεκάρει για το launch . Θα το δω


Sent from my iPhone X using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαζω λιγο λοοκ.η χιονατη θα γινει οπως ο χιονουλης ,ερχονται ματ αλουμινιου καπακια στους καθρεπτες και ποιο μετα ισως βαψω κ τις ζαντες του σε ασημι απο ανθρακι.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , XIONOULIS said:

ευγε παιζει να εισαι ο μοναδικος στην ελλαδα τοσο πορωμενος με το ρετροφιτ...θα μαθουν πολλα απο σενα εδω τα μελη...ευγε και μπραβο για το μερακι σου.

χτες εμαθα οτι η χιονατη εχει lanch control....παδικο βεβαια αλλα εχει ,,,,ειπα να τσεκαρω αμα το χουνε βαλει και επιασε,,,,παει μονο του αμα σβησεις το esp και πατησεις φρενο και γκαζι στις 3500 στροφες..

Και το δικό μου έχει.Το δοκίμασα.Πραγματικά εκτοξεύεται....

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2018 at 6:46 ΜΜ, Frankie-4 said:

Δεν πίστευα ότι με 15 ευρουλάκια θα είχε τόσο μεγάλη διαφορά!

Για τη μεσαία γρίλια μιλάω

 

20180301_152255.jpg

Εγώ θέλω να τις κάνω όλες μαύρες   :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , XIONOULIS said:

εγω αλλαζω λιγο λοοκ.η χιονατη θα γινει οπως ο χιονουλης ,ερχονται ματ αλουμινιου καπακια στους καθρεπτες και ποιο μετα ισως βαψω κ τις ζαντες του σε ασημι απο ανθρακι.

αν τολμησεις να βαψεις τις ζαντες,αν ποτε τυχει να γνωριστουμε,

θυμισε μου να στις γρατζουνισω.μπροστα σου.με μαχαιρι

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

βρε μου πανε για αντιχαρακτικη μεβρανη στα 1000 ευρο για ολο το αμαξι και το σκεφτομαι ...απτην μια θελω να γλυτωσω τις πετρες απο την εθνικη και την αραχνη απτα πλυσιματα σε πλυντηρια...δεν θα το πλενω παντα εγω ...και απτην αλλη λεω μηπως ειναι και πολλα ...ειναι παραπανω απτο κεραμικο σιγουρα αλλα εχεις και ποιο καλο αποτελεσμα βεβαια...δεν ξερω το σκεφτομαι .ισως κοιταξω και αλλα μαγαζια να παρω τιμες .

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

Το ερώτημα εδώ είναι κατά πόσο μία προστασία μεμβράνης (είτε xpel, 3m κτλ) δεν κάνει "κακό" σε βάθος χρόνου στη βαφή του αυτοκινήτου?

Και κατά πόσο συμφέρει μία τέτοια "αγορά" από το να κάνεις στο αυτοκίνητο κεραμική επίστρωση (ή παρόμοιες τεχνικές) κάθε 1 χρόνο ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , Roksakis Krotafoss said:

Με το auto hold τελικα υπαρχει προβλημα???

Σίγουρα έχει κάποιο θέμα, αλλά ευτυχώς έχει πολύ καιρό να μου το κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

Με το auto hold τελικα υπαρχει προβλημα???
Και εμένα μόλις έκλεισα χρόνο το έκανε για δύο ημέρες συνεχόμενα. Δηλαδή δεν άφηνε το αμάξι να ξεκινήσει. Μόνο αν άφηνα κάπως απότομα τον συμπλέκτη ξεμπλοκαρε. Τώρα πάλι δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.