Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

1 λεπτό πριν , koumbouni said:


Εντυπώσεις θέλω από το dcc. Το έχω βάλει και εγώ στα πρόσθετα που έβαλα στην παραγγελία μου μια θέλω να μου πεις αν αξίζει

Φανταστικό στο SPORT το αμάξι σκοτώνει. Στο comfort δεν ακούς τίποτα ισιωνει τον δρομο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , PsilosTdi said:

Καλορίζικο, αν μπορείς σβήνεις τον αριθμό σου, πριν ανεβάσεις την φωτογραφία.

Δεν πιστεύω σε αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω σε αυτά. 

Πατροκλε ο ψηλος εχει δικιο. Δε μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολα σε βρισκουν οι επιτηδειοι. Μην αμφιβαλλεις οτι θα υπαρχουν και εδω μεσα. Απο εκει και περα σεβαστη η γνωμη σου
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , takpanos said:


Πατροκλε ο ψηλος εχει δικιο. Δε μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολα σε βρισκουν οι επιτηδειοι. Μην αμφιβαλλεις οτι θα υπαρχουν και εδω μεσα. Απο εκει και περα σεβαστη η γνωμη σου

Με πεισατε . Thanks

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καποιες εντυπωσεις απο το αμαξι.

1. Οποιος θελει να το παρει πρεπει να εχει οπωσδηποτε τα Led φωτα. Λαθος μου που δεν τα εβαλα

2. Αναρτηση που ειναι τρομερη  Bilstein B4 Damtronic που γινεται αναβαθμιση σε B6 Performance που εχουν κατι AMG μονο.

3. το αμαξι καιει μετα απο 2000 χιλιομετρα περιπου 7.6 λιτρα  με 70% χιλιομετρα πολη και 30% εξω.

4. 18 αρες ουτε κοπανανε ουτε ακουγονται ουτε καταναλωνουν στο 190 ps τωρα στα 1.6 ισως εχει μια αυξηση.

5. DSG-7  πολυ καλυτερο απο το παλιο που ειχα στο Golf VI 1.4 TSI (DQ 250) αλλα δεν ειναι το ιδιο διοτι αυτο ειναι υγρου τυπου DQ 500 με οριο τα 600nm

6. Lane assist κουραζει οταν θες να κανεις προσπερασεις αλλα ενοχλει και οταν οδηγεις διοτι συνεχεια εχεις την αισθηση οτι καποιος αλλος σου κραταει το τιμονι.

7. Πισω εαν εχετε παιδια ειναι πολυ χρησιμο το κιτ με τα προστατευτικα του ηλιου 5 κομματια ειναι και τα βρισκεις περιπου στα 200 ευρω στο E-bay.

8. Ο καθρεπτης επρεπε να ρυθμιζετε αναλογα με το ποιος το οδηγει το αμαξι αυτοματα διοτι καθε φορα με το χερι ειναι κουραστικο.

9. Προσωπικα και μονο με το δεδομενο οτι δεν θα εχω το αμαξι για off-road θα ηθελα να εχω την επιλογη να μην εχει ρεζερβα το αμαξι διοτι ετσι θα ειχα ενα τεραστιο πορτ παγκαζ και λιγοτερο βαρος (λιγοτερη καταναλωση κ.α)

10. Τελος το αμαξι ειναι γρηγορο και παρα πολυ ησυχο σε σημειο που τελικα δεν καταλαβαινεις με ποσα πας.

11. Σαφως και θα το πειραξω  μεχρι στιγμης  προγραμματα εχουν ( ABT,Superchips,B&B,BR Performance απο τους Γνωστους) με περιπου 220 αλογα και 440-450 ροπη

 

Edited by Patroklos
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Patroklos said:

Λοιπον καποιες εντυπωσεις απο το αμαξι.

1. Οποιος θελει να το παρει πρεπει να εχει οπωσδηποτε τα Led φωτα. Λαθος μου που δεν τα εβαλα

2. Αναρτηση που ειναι τρομερη  Bilstein B4 Damtronic που γινεται αναβαθμιση σε B6 Performance που εχουν κατι AMG μονο.

3. το αμαξι καιει μετα απο 2000 χιλιομετρα περιπου 7.6 λιτρα  με 70% χιλιομετρα πολη και 30% εξω.

4. 18 αρες ουτε κοπανανε ουτε ακουγονται ουτε καταναλωνουν στο 190 ps τωρα στα 1.6 ισως εχει μια αυξηση.

5. DSG-7  πολυ καλυτερο απο το παλιο που ειχα στο Golf VI 1.4 TSI (DQ 250) αλλα δεν ειναι το ιδιο διοτι αυτο ειναι υγρου τυπου DQ 500 με οριο τα 600nm

6. Lane assist κουραζει οταν θες να κανεις προσπερασεις αλλα ενοχλει και οταν οδηγεις διοτι συνεχεια εχεις την αισθηση οτι καποιος αλλος σου κραταει το τιμονι.

7. Πισω εαν εχετε παιδια ειναι πολυ χρησιμο το κιτ με τα προστατευτικα του ηλιου 5 κομματια ειναι και τα βρισκεις περιπου στα 200 ευρω στο E-bay.

8. Ο καθρεπτης επρεπε να ρυθμιζετε αναλογα με το ποιος το οδηγει το αμαξι αυτοματα διοτι καθε φορα με το χερι ειναι κουραστικο.

9. Προσωπικα και μονο με το δεδομενο οτι δεν θα εχω το αμαξι για off-road θα ηθελα να εχω την επιλογη να μην εχει ρεζερβα το αμαξι διοτι ετσι θα ειχα ενα τεραστιο πορτ παγκαζ και λιγοτερο βαρος (λιγοτερη καταναλωση κ.α)

10. Τελος το αμαξι ειναι γρηγορο και παρα πολυ ησυχο σε σημειο που τελικα δεν καταλαβαινεις με ποσα πας.

11. Σαφως και θα το πειραξω  μεχρι στιγμης  προγραμματα εχουν ( ABT,Superchips,B&B,BR Performance απο τους Γνωστους) με περιπου 220 αλογα και 440-450 ροπη

 

Καλησπέρα φίλε,

Τα λες πολύ σωστά και χαίρομαι που λες αυτά που βλέπεις για νέους υποψήφιους. Αρχικά να πω ένα σοβαρό θέμα που ελπίζω να λυθεί αύριο στο συνεργείο είναι ότι κάνει ένα θόρυβο σαν μπαίνει αέρας μέσα από την πλευρά του οδηγού σε ταχύτητες 30-60 χλμ. 

Τώρα να πω πως έχω το 2.0 tdi advance 4motion 150 ps και για όποιον ενδιαφέρεται το αμάξι αξίζει πολύ! Χρειάζεται όντως τα led, αλλά ακόμα σημαντικότερο για εμένα είναι να έχει το discovery media για το car-net και το σύστημα με τις ηλεκτρικές αναρτήσεις εφόσον και κάποιος που το έχει επιβεβαιώσει τη καλή του λειτουργία. θα σου σχολιάσω και τα σημεία σου ένα προς ένα και θέλω και κάποιες πληροφορίες αν μπορείς να βοηθήσεις.

1. Συμφωνώ. Μπαίνει όμως led λάμπα (όπως μου είπαν εδώ) και μπορείς να αλλάξεις την μάσκα με αυτήν από το exclusive από την αντιπροσωπεία και είσαι εντάξει. Σίγουρα τα led μαμά είναι φοβερά. Ίσως αργότερα τα βάζουν.

2. Πολύ σημαντικό θέμα γιατί εμένα που έχει ανάρτηση η ηλεκτρική και παρόλο που έχω μόνο 500 χλμ (στρώνω κιόλας) νιώθω ότι είναι σκληρή, κοπανάει και φαίνεται ότι το λες για τους ίδιους λόγους. Αν έχεις παραπάνω πληροφορίες με ενδιαφέρει (πως, από που, κόστος).

3. Πολύ χαμηλή κατανάλωση λες και φαίνεται ότι το ανοίγεις. Εμένα εκτός πόλης 80% και εντός 20% λέει 8,6. Μπορεί να είναι αυτό που λες μετά το στρώσιμο. Έχεις 4κίνηση; 

4. Έχω 17 άρες μου αρέσει πολύ και το σχέδιο τους και θέλω να πηγαίνω και εκτός χαλαρά χιόνι παραλία αλλά όχι off off. Οκ και 18 αρές όπως το λες μάλλον όχι στο 1,6. 

5. Πολύ καλό όμως μαζί με auto hold και bluemotion το σύστημα μου έχει μπερδευτεί δυο τρεις φορές και δε μου άρεσε καθόλου γιατί μαζί με το αρχικό που είπα τώρα που τα ξανασκέφτομαι για τα χρήματα του δεν επιτρέπεται.

6. Ασφάλεια είναι, τώρα που είναι ίσως αρχή να με κάνει να το έχω στο μυαλό μου συνέχεια αλλά αν μου φύγει και με κάνει να κινούμαι εντός της λωρίδας θα είναι πολύ καλό γιατί πήγαινα συχνά στα 2/3 της δικής μου και στο 1/3 της άλλης χωρίς να ενοχλώ τους πίσω μου για να μπορώ να κινηθώ γρήγορα αλλά κανονικά είναι λάθος και επικίνδυνο οπότε είναι ασφάλεια. Αν κάποιος θέλει το απενεργοποιεί, ίσως και το κάνω αργότερο ίσως είναι λύση για συγκεκριμένες περιπτώσεις.

7. Δε το ξέρω αυτό το κιτ και νόμιζα ότι με την μεμβράνη που έχει θα καλυπτόμουν. Έχεις κάποιο λινκ;

8. Αν λες για το κεντρικό ειδικά συμφωνώ απόλυτα.

9. Δε βγαίνει τώρα;

10. Είναι ήσυχο εκτός από την ανάρτηση και σε εμένα από αυτόν τον ήχο που ανέφερα αρχικά. Για το γκάζι δε μπορώ να πω ακόμα. 

11. Εφόσον στρώσω και δεν καλύπτομαι θα τους δω αν και είμαι υπέρ του ότι παίρνεις εκτός από μικροαλλαγές και όχι κινητήρα. Μπορεί να το χρειάζεται όμως... Μετά όμως από 4 χρόνια που λήγει η εγγύηση για να παν ενδεχόμενο. 

12. Είμαι υπέρ της τεχνολογίας οπότε κάποια που θα έβαζα επιπλέον των προαναφερθέντων είναι ACC, ηλεκτρικά ανακλινόμενοι καθρέπτες και ίσως το side assist. Σίγουρα θα έβαζα που δεν το ήξερα τους επιπλέον πίσω αερόσακους. 

Αυτά τα ολίγα που μου ήρθαν στο μυαλό τώρα. 

Edited by Stelios1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

1. Led φαναρια μονο κομπλε διοτι νομιζω οτι μονο οι λαμπες θα εχουν προβλημα με τα απλα φαναρια αλογονου.

2. Εγω εχω το 2.0 TDI ADVANCE+ 4MOTION DSG-7 190PS οπου εχει στανταρ το DCC. Οντως μονο στο comfort ειναι οκ για σαμαρακια και λοιπα.Στο Νορμαλ ειναι λιγο σκληρη

3. Θα πεσει η καταναλωση  μετα τα 1500 που θα στρωσει.Τωρα εγω βαζω καθε πεμπτη που εχει προσφορα Shell V-power Diesel που εχει διαφορα + οτι στο DSG στο προγραμμα ECO που αλλαζει ταχυτητες στις 1800 στροφες αντι για 2100 που αλλαζει στο normal και η ροπη περιοριζεται.(Με λιγα λογια δεν παει βημα για να μην καιει)

4. Εγω πηρα 18αρες γιατι νομιζω οτι 228 διαφορα ηταν κοροιδια μαζι με τα λαστιχα οποτε αγορασα απο το e-bay 615 ευρω + 19,90 μεταφορικα!!!!!!!! τις original 17 αρες Tulsa + 560 Pirelli scorpion Winter 215/65/17

5. Το auto hold καλο ειναι

6. Προσεξε δουλευει μονο σε καλους δρομους που διαβαζει τισ διαγραμισεις  αλλιως δεν δουλευει και σου λεει βαλε τα χερια στο τιμονι.

7. 5NA064165  ειναι ο κωδικος  οταν ερθει θα βαλω φωτογραφιες http://www.ebay.com/itm/272218039495?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

8. Κεντρικο αντιθαμβωτικο που καθε φορα αλλαζει η γυναικα μου και πρεπει να το αλλαζω παλι.

9. Βγαινει και εχουν το καλυμμα  με κατι πλαινα 449 ευρω  αλλα δεν τα δινω.

12. Side assist γιατι δεν εχεις ??? το Advance μου φαινεται το ειχε. Εμενα το εχει. Πλευρικους αεροσακους τους εβαλα,καθρεπτες τους εβαλα (αν και ενταξει δεν ειναι και κατι φοβερο)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον
1. Led φαναρια μονο κομπλε διοτι νομιζω οτι μονο οι λαμπες θα εχουν προβλημα με τα απλα φαναρια αλογονου.
2. Εγω εχω το 2.0 TDI ADVANCE+ 4MOTION DSG-7 190PS οπου εχει στανταρ το DCC. Οντως μονο στο comfort ειναι οκ για σαμαρακια και λοιπα.Στο Νορμαλ ειναι λιγο σκληρη
3. Θα πεσει η καταναλωση  μετα τα 1500 που θα στρωσει.Τωρα εγω βαζω καθε πεμπτη που εχει προσφορα Shell V-power Diesel που εχει διαφορα + οτι στο DSG στο προγραμμα ECO που αλλαζει ταχυτητες στις 1800 στροφες αντι για 2100 που αλλαζει στο normal και η ροπη περιοριζεται.(Με λιγα λογια δεν παει βημα για να μην καιει)
4. Εγω πηρα 18αρες γιατι νομιζω οτι 228 διαφορα ηταν κοροιδια μαζι με τα λαστιχα οποτε αγορασα απο το e-bay 615 ευρω + 19,90 μεταφορικα!!!!!!!! τις original 17 αρες Tulsa + 560 Pirelli scorpion Winter 215/65/17
5. Το auto hold καλο ειναι
6. Προσεξε δουλευει μονο σε καλους δρομους που διαβαζει τισ διαγραμισεις  αλλιως δεν δουλευει και σου λεει βαλε τα χερια στο τιμονι.
7. 5NA064165  ειναι ο κωδικος  οταν ερθει θα βαλω φωτογραφιες http://www.ebay.com/itm/272218039495?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
8. Κεντρικο αντιθαμβωτικο που καθε φορα αλλαζει η γυναικα μου και πρεπει να το αλλαζω παλι.
9. Βγαινει και εχουν το καλυμμα  με κατι πλαινα 449 ευρω  αλλα δεν τα δινω.
12. Side assist γιατι δεν εχεις ??? το Advance μου φαινεται το ειχε. Εμενα το εχει. Πλευρικους αεροσακους τους εβαλα,καθρεπτες τους εβαλα (αν και ενταξει δεν ειναι και κατι φοβερο)

bf0197db40a66116260e8eb6b0505b44.jpg

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Nrgakos3 said:

@Patroklos τα pirelli από που τα πήρες σε αυτή τη τιμή; 

Μοσχατο απο φιλο με μεγαλο μαγαζι  που τα εφερε απο Ρουμανια γιατι μονο απο εκει μπορουσαμε να παρουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Patroklos said:

Λοιπον

1. Led φαναρια μονο κομπλε διοτι νομιζω οτι μονο οι λαμπες θα εχουν προβλημα με τα απλα φαναρια αλογονου.

2. Εγω εχω το 2.0 TDI ADVANCE+ 4MOTION DSG-7 190PS οπου εχει στανταρ το DCC. Οντως μονο στο comfort ειναι οκ για σαμαρακια και λοιπα.Στο Νορμαλ ειναι λιγο σκληρη

3. Θα πεσει η καταναλωση  μετα τα 1500 που θα στρωσει.Τωρα εγω βαζω καθε πεμπτη που εχει προσφορα Shell V-power Diesel που εχει διαφορα + οτι στο DSG στο προγραμμα ECO που αλλαζει ταχυτητες στις 1800 στροφες αντι για 2100 που αλλαζει στο normal και η ροπη περιοριζεται.(Με λιγα λογια δεν παει βημα για να μην καιει)

4. Εγω πηρα 18αρες γιατι νομιζω οτι 228 διαφορα ηταν κοροιδια μαζι με τα λαστιχα οποτε αγορασα απο το e-bay 615 ευρω + 19,90 μεταφορικα!!!!!!!! τις original 17 αρες Tulsa + 560 Pirelli scorpion Winter 215/65/17

5. Το auto hold καλο ειναι

6. Προσεξε δουλευει μονο σε καλους δρομους που διαβαζει τισ διαγραμισεις  αλλιως δεν δουλευει και σου λεει βαλε τα χερια στο τιμονι.

7. 5NA064165  ειναι ο κωδικος  οταν ερθει θα βαλω φωτογραφιες http://www.ebay.com/itm/272218039495?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

8. Κεντρικο αντιθαμβωτικο που καθε φορα αλλαζει η γυναικα μου και πρεπει να το αλλαζω παλι.

9. Βγαινει και εχουν το καλυμμα  με κατι πλαινα 449 ευρω  αλλα δεν τα δινω.

12. Side assist γιατι δεν εχεις ??? το Advance μου φαινεται το ειχε. Εμενα το εχει. Πλευρικους αεροσακους τους εβαλα,καθρεπτες τους εβαλα (αν και ενταξει δεν ειναι και κατι φοβερο)

Ωραία

1. Συμφωνώ γι αυτό ενώ το σκέφτομαι δε το κάνω 

2. Δεν είναι το plus εμένα. Advance σκέτο.

3. Ωραία. Και εγώ το πάω με eco και πάω γενικά ήρεμα. Αν θέλω λίγο να κινηθώ πιο γρήγορα πάω σε normal ή sport. Η γυναίκα μου ανεβάζει την κατανάλωση πιστεύω..

4. Δε πολυκατάλαβα. Μαμά τι διάλεξες τις ίδιες και πήρες επίσης τις ίδιες σε 18 άρες;

5. Καλό συμφωνώ απλά μου κόλλησε ίσως φταίει που δε το ξέρω ακόμα

6. Έτσι ακριβώς

7. Σε ευχαριστώ. Μόνο μία φωτογραφία έχει στο ebay. Τι είναι αυτοκόλλητο ή τύπου κουρτινάκια. Ούτε επεξήγηση δεν έχουν. Και οι φωτογραφίες χρήσιμες θα είναι.

TO βρήκα μόλις και το έκανα google translate. Φαίνεται τέλειο και ο πωλητής είναι top rated! Θα το πάρω αλλά περιμένω μία και τις εντυπώσεις σου μαζί με τις φωτογραφίες μιας και τα έχεις παραγγείλει. 

8. Το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Δε ξέρω αν υπάρχει αμάξι που να γίνεται ηλεκτρικά;

9. Δε μπορείς να βγάλεις απλά τη ρεζέρβα και να την παρκάρεις κάπου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι αρκετά μεγάλο το πορτ παγκαζ. Εμένα με το καρότσι με ενοχλέι η μπάρα που έχει πίσω. Θα δω αν γίνεται να βγει χωρίς να επηρεάζει κάπου. Αν βγάλεις εταζέρα ή ρίξεις καθίσματα τότε είναι πολύ καλό. 

12. Δεν το έχει το advance. Έξτρα το έβαλες μάλλον. Τα λαμπάκια στο καθρέπτη δεν είναι; Δεν έχει. Οι καθρέπτες είναι αρκετά χρήσιμοι και πρακτικοί και για το κέντρο ενδιάμεσα από αμάξια και στο παρκάρισμα.   

Με ποιο κωδικό ψάχνεις για τα αξεσουάρ του αμαξιού στο ebay; Εγώ βάζω στο κενό αναζήτησης tiguan 2016 και βγάζει λίγα έξτρας. Ας πούμε αυτό για τα παιδιά δε το είδα ποτέ. Ευχαριστώ

Edited by Stelios1
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν , Stelios1 said:

Ωραία

1. Συμφωνώ γι αυτό ενώ το σκέφτομαι δε το κάνω 

2. Δεν είναι το plus εμένα. Advance σκέτο.

3. Ωραία. Και εγώ το πάω με eco και πάω γενικά ήρεμα. Αν θέλω λίγο να κινηθώ πιο γρήγορα πάω σε normal ή sport. Η γυναίκα μου ανεβάζει την κατανάλωση πιστεύω..

4. Δε πολυκατάλαβα. Μαμά τι διάλεξες τις ίδιες και πήρες επίσης τις ίδιες σε 18 άρες;

5. Καλό συμφωνώ απλά μου κόλλησε ίσως φταίει που δε το ξέρω ακόμα

6. Έτσι ακριβώς

7. Σε ευχαριστώ. Μόνο μία φωτογραφία έχει στο ebay. Τι είναι αυτοκόλλητο ή τύπου κουρτινάκια. Ούτε επεξήγηση δεν έχουν. Και οι φωτογραφίες χρήσιμες θα είναι.

TO βρήκα μόλις και το έκανα google translate. Φαίνεται τέλειο και ο πωλητής είναι top rated! Θα το πάρω αλλά περιμένω μία και τις εντυπώσεις σου μαζί με τις φωτογραφίες μιας και τα έχεις παραγγείλει. 

8. Το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Δε ξέρω αν υπάρχει αμάξι που να γίνεται ηλεκτρικά;

9. Δε μπορείς να βγάλεις απλά τη ρεζέρβα και να την παρκάρεις κάπου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι αρκετά μεγάλο το πορτ παγκαζ. Εμένα με το καρότσι με ενοχλέι η μπάρα που έχει πίσω. Θα δω αν γίνεται να βγει χωρίς να επηρεάζει κάπου. Αν βγάλεις εταζέρα ή ρίξεις καθίσματα τότε είναι πολύ καλό. 

12. Δεν το έχει το advance. Έξτρα το έβαλες μάλλον. Τα λαμπάκια στο καθρέπτη δεν είναι; Δεν έχει. Οι καθρέπτες είναι αρκετά χρήσιμοι και πρακτικοί και για το κέντρο ενδιάμεσα από αμάξια και στο παρκάρισμα.   

Με ποιο κωδικό ψάχνεις για τα αξεσουάρ του αμαξιού στο ebay; Εγώ βάζω στο κενό αναζήτησης tiguan 2016 και βγάζει λίγα έξτρας. Ας πούμε αυτό για τα παιδιά δε το είδα ποτέ. Ευχαριστώ

Tiguan MQB

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά είναι ! Πολύ δυνατό λάστιχο . Σήμερα έκανα 170 χλμ σε χιόνι πάγο με -10 και δεν ένιωσα ανασφάλεια δευτερόλεπτο. Βέβαια πάντα με την οδήγηση που πρέπει να ακολουθούμε σε τέτοιες συνθήκες χωρίς ταρζανιές


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πορτ μπαγκάζ μία αποσπώμενη μπάρα πριν από τα καθίσματα που έχει γιατί είναι; Αν βγει επηρεάζεται κάτι;  

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @Nrgakos3

Άλλο ένα : Στις ρυθμίσεις "Ατομικές ρυθμίσεις" στο βιβλίο οδηγιών χρήσης λέει για αντιστοίχιση κλειδιού και μετά ρυθμίσεις που μπορούν να εξατομικευτούν όπως φώτα κλιματισμός και άλλα. Αυτά συνδέονται με το κλειδί κάπως ή απλά τα αναφέρει ότι ξεχωριστά εξομικεύονται και αυτά ή τέλος μήπως είναι για ανώτερο σύστημα; 

 

 @Nikwlis μήπως το ξέρεις εσύ που έχεις composition media

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.