Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

Και εγώ ψώνισα από Καρέντα το προστατευτικό για το πορτ μπαγκαζ 75 το σκληρό. Θυμάμαι ότι από ebay έβγαινε και ένα 10ικο παραπάνω οπότε ενημερώνω για νέους υποψήφιους. Σύντομα θα βάλω φωτό και από το αμάξι :) 

Link to comment
Share on other sites

Το σκληρό ποιο είναι αυτό που γυρίζει πάνω σαν λεκάνη??Γιατί τα άλλα έχουν 45 χωρίς το λογότυπο Tiguan και 75 με το λογοτυπο

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκληρό ποιο είναι αυτό που γυρίζει πάνω σαν λεκάνη??Γιατί τα άλλα έχουν 45 χωρίς το λογότυπο Tiguan και 75 με το λογοτυπο

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ναι σαν λεκανη. Αυτα που εχουν 45 νομιζω ειναι τα μαλακα και οχι σκληρα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει κωδικούς στα αξεσουάρ: http://shop.ahw-shop.de/vw-teile/tiguan-ii-ab-2016

Πάντως η λεκάνη δεν έχει μόνο 70 ευρώ. Ο φίλος παραπάνω θα εννοεί ότι βάζει το λαστιχένιο πατάκι.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , Stelios1 said:

Και εγώ ψώνισα από Καρέντα το προστατευτικό για το πορτ μπαγκαζ 75 το σκληρό. Θυμάμαι ότι από ebay έβγαινε και ένα 10ικο παραπάνω οπότε ενημερώνω για νέους υποψήφιους. Σύντομα θα βάλω φωτό και από το αμάξι :) 

Για δώσε καμία φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

On Saturday, January 14, 2017 at 2:53 ΜΜ, Nikwlis said:

Εγώ πάντως ψώνισα μην έχουμε άλλα... με τις αλυσίδες που είχα στο astra ταλαιπωρήθηκα f383686cbc7b59e6ed2e149074104810.jpg0f8dac80536ff393d5c19cc59978a46d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι σωστό αυτό το μέγεθος για τα ελαστικά Michelin Primacy 3 215/65R17?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σωστό αυτό το μέγεθος για τα ελαστικά Michelin Primacy 3 215/65R17?


Έτσι φαίνεται δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά αυτά δίνει η auto shocks για την διάσταση αυτή τα 695. Μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση διάστασης αν είναι σωστό το 695 ή όχι. Προφανώς το ίδιο "σύστημα" ελέγχου θα είχαν


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



Έτσι φαίνεται δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά αυτά δίνει η auto shocks για την διάσταση αυτή τα 695. Μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση διάστασης αν είναι σωστό το 695 ή όχι. Προφανώς το ίδιο "σύστημα" ελέγχου θα είχαν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω δε βλεπω να αναφερεται καπου η διασταση σου
Link to comment
Share on other sites


Εγω δε βλεπω να αναφερεται καπου η διασταση σου


Ισχύει το είδα κι εγώ στο ταμπελάκι αλλά κι εδώ τοπικά που ρώτησα μου είπαν πως κάνει το 215/60/17 θα το δοκιμάσω μάλλον αύριο να δω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2017 at 8:54 ΠΜ, Patroklos said:

Λοιπον

1. Led φαναρια μονο κομπλε διοτι νομιζω οτι μονο οι λαμπες θα εχουν προβλημα με τα απλα φαναρια αλογονου.

2. Εγω εχω το 2.0 TDI ADVANCE+ 4MOTION DSG-7 190PS οπου εχει στανταρ το DCC. Οντως μονο στο comfort ειναι οκ για σαμαρακια και λοιπα.Στο Νορμαλ ειναι λιγο σκληρη

3. Θα πεσει η καταναλωση  μετα τα 1500 που θα στρωσει.Τωρα εγω βαζω καθε πεμπτη που εχει προσφορα Shell V-power Diesel που εχει διαφορα + οτι στο DSG στο προγραμμα ECO που αλλαζει ταχυτητες στις 1800 στροφες αντι για 2100 που αλλαζει στο normal και η ροπη περιοριζεται.(Με λιγα λογια δεν παει βημα για να μην καιει)

4. Εγω πηρα 18αρες γιατι νομιζω οτι 228 διαφορα ηταν κοροιδια μαζι με τα λαστιχα οποτε αγορασα απο το e-bay 615 ευρω + 19,90 μεταφορικα!!!!!!!! τις original 17 αρες Tulsa + 560 Pirelli scorpion Winter 215/65/17

5. Το auto hold καλο ειναι

6. Προσεξε δουλευει μονο σε καλους δρομους που διαβαζει τισ διαγραμισεις  αλλιως δεν δουλευει και σου λεει βαλε τα χερια στο τιμονι.

7. 5NA064165  ειναι ο κωδικος  οταν ερθει θα βαλω φωτογραφιες http://www.ebay.com/itm/272218039495?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

8. Κεντρικο αντιθαμβωτικο που καθε φορα αλλαζει η γυναικα μου και πρεπει να το αλλαζω παλι.

9. Βγαινει και εχουν το καλυμμα  με κατι πλαινα 449 ευρω  αλλα δεν τα δινω.

12. Side assist γιατι δεν εχεις ??? το Advance μου φαινεται το ειχε. Εμενα το εχει. Πλευρικους αεροσακους τους εβαλα,καθρεπτες τους εβαλα (αν και ενταξει δεν ειναι και κατι φοβερο)

Ήρθαν τα κουρτινάκια; Σήμερα που είχε ήλιο τα μαμά φιμέ πίσω δεν φτάνουν για το μικρό..

Link to comment
Share on other sites

Estimate λέει 15-18 Ιανουαρίου.Περιμενω... θα ποσταρω μόλις παραλαβω

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Nikwlis said:

 


Ισχύει το είδα κι εγώ στο ταμπελάκι αλλά κι εδώ τοπικά που ρώτησα μου είπαν πως κάνει το 215/60/17 θα το δοκιμάσω μάλλον αύριο να δω


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έστειλα email σε μια εταιρεία στο εξωτερικό που εμπορεύεται τα Autosocks. Αυτή είναι η απάντησή τους για ελαστικά 215/65-R17:

AutoSock have now come back to me to advise that the size 697 AutoSock can be used on the tyre size 215/65-R17 and this can be ordered on our website.

....

.... 

The Roof Box Company

www.roofbox.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email σε μια εταιρεία στο εξωτερικό που εμπορεύεται τα Autosocks. Αυτή είναι η απάντησή τους για ελαστικά 215/65-R17:

AutoSock have now come back to me to advise that the size 697 AutoSock can be used on the tyre size 215/65-R17 and this can be ordered on our website.

....

.... 

The Roof Box Company

www.roofbox.co.uk



Θα τα βάλω σήμερα να δω πάντως από το site της autoshocks το 695 λένε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

75 euro karenta τύπου λεκάνη με σήμα από πλαστικό. Κάθεται τέλεια μόνο στο πάνω μέρος ενώ στο κάτω περνάει ενδιάμεσα από τις ράγες που πατάει το κάλυμμα στην πάνω θέση αλλά κολλάει πίσω. Είδα πως αν το κόψω λίγο πίσω στη γωνία θα ταιριάζει και στην κάτω θέση. Θα το κάνω και θα βάλω φωτογραφίες. Και από το αμάξι όπως έχω πει μόλις το πλύνω :) 

@Nrgakos3  5ΝΑ06116 ΚΑΛΥΜΜΑ ΧΩΡΟΥ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ 

@Patroklos σε περιμένω για να δούμε αν θα κόβουν σωστά τον ήλιο για τα μικρά παιδιά. Εγώ θα βάλω και φιμέ μπροστά ίδια με τα πίσω γιατί δεν θέλω να πειράξω τα μαμά που είναι τόσο καλά και να τα κάνω πιο σκούρα. 

Ιδέα από κάποιον συμφορίτη φίλο για σωστά φιμέ που να πάω; Θα βγάλω από μέσα 

@alej η φωτογραφία 

p.jpg

Link to comment
Share on other sites

75 euro karenta τύπου λεκάνη με σήμα από πλαστικό. Κάθεται τέλεια μόνο στο πάνω μέρος ενώ στο κάτω περνάει ενδιάμεσα από τις ράγες που πατάει το κάλυμμα στην πάνω θέση αλλά κολλάει πίσω. Είδα πως αν το κόψω λίγο πίσω στη γωνία θα ταιριάζει και στην κάτω θέση. Θα το κάνω και θα βάλω φωτογραφίες. Και από το αμάξι όπως έχω πει μόλις το πλύνω  
@Nrgakos3  5ΝΑ06116 ΚΑΛΥΜΜΑ ΧΩΡΟΥ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ 
@Patroklos σε περιμένω για να δούμε αν θα κόβουν σωστά τον ήλιο για τα μικρά παιδιά. Εγώ θα βάλω και φιμέ μπροστά ίδια με τα πίσω γιατί δεν θέλω να πειράξω τα μαμά που είναι τόσο καλά και να τα κάνω πιο σκούρα. 
Ιδέα από κάποιον συμφορίτη φίλο για σωστά φιμέ που να πάω; Θα βγάλω από μέσα 
@alej η φωτογραφία 
p.jpg

Εγω εβαλα φιμε και στα πισω αφου διαπιστωσα πως οταν εχει ηλιο σε καιει. Πιο λιγο απ οτι μπροστα που δεν εχει καθολου αλλα σε καιει. Σιγουρα προστατευουν απο ακτινοβολια αλλα απο ζεστη το καλοκαιρι χλωμο. Λουμαρ εβαλα στη μεσαια τιμη
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , koumbouni said:

Όταν είπες για λεκάνη στην αρχή νόμιζα ότι εννοούσες αυτό:
9b13d11933ae3ef55d32e93381d4efb3.png

Δε νομίζω ότι βολεύει αυτό. Επειδή το αμάξι έχει χώρο πίσω μπορεί κάποιο ή και όλα τα καθίσματα να τα έχεις προς τα μπροστά λίγο. Με τη λεκάνη δε μπορείς να το κάνεις αυτό γιατί έχει περιορισμένο χώρο. Εγώ έχω κάνει δύο θέσεις μπροστά το κάθισμα και μπαίνει το καρότσι ευθεία και ο πίσω ξαπλώνει κιόλας! Αλλιώς έπρεπε να το έχω στο πλάι και να τρώει και πολύ χώρο από το υπόλοιπο πορτ παγκαζ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email σε μια εταιρεία στο εξωτερικό που εμπορεύεται τα Autosocks. Αυτή είναι η απάντησή τους για ελαστικά 215/65-R17:

AutoSock have now come back to me to advise that the size 697 AutoSock can be used on the tyre size 215/65-R17 and this can be ordered on our website.

....

.... 

The Roof Box Company

www.roofbox.co.uk



Δεν θα πω ψέμματα αγχώθηκα λίγο το πρωί που το διάβασα και λέω κρίμα τα λεφτά αλλά τελικά ... 17105b0373d92828cd74ce54d2ac996f.jpgc5d645e4964af1597b146f2e93f4e7ab.jpg

Αυτός ο διαβολος παιδιά πιο εύκολα μπαίνει παρά βγαίνει. Τράβαγα ξανά τράβαγα... πάντως φαίνεται να κεντράρει μόνο του όσο κινείσαι! Εγώ το βρίσκω καλό τι λέτε;


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.