Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

5 λεπτά πριν , Patroklos said:

Θα βγάλω αύριο φώτο και τελικό συμπέρασμα.Αλλα τώρα που γυρναγα νύχτα δεν βλέπεις τίποτα πίσω που είναι επικίνδυνο. Τοποθέτηση πανευκολη και ποιοτικό αλλά όχι για 199 ευρώ + μεταφορικά. Πίσω σκοταδι + ότι δουλεύει και με ανοιχτό παράθυρο. Θα βγάλω φώτο για όλα.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ανοιγοκλείνουν? Δε τα έχω δει αλλά ούτως ή άλλως είναι αρκετά τα λεφτά τους αλλά είναι απαραίτητα με παιδί. 

Ποτέ δε μου άρεσε πολύ φιμέ τζάμι και μέχρι σήμερα δεν έχω βάλει σε κανένα αμάξι μου. Στο tiguan τα μαμά πίσω είναι τέλεια σε ποιότητα και σωστή θαμπάδα ώστε ακόμα και πάρκινγκ με κλειστά φώτα νύχτα να είσαι οκ με το λαμπάκι της όπισθεν. Θα κάνω στην ίδια απόχρωση τα μπροστά σύντομα που πιστεύω ότι χρειάζεται αλλά θέλω να γίνουν από επαγγελματία. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστούμε για την ευγενική σου σκέψη. Πραγματικά η οθόνη μου εκεί που ακουμπάω βρομίζει λίγο (το οποίο φαίνεται από όσο έχω παρατηρήσει όταν είναι σβηστή) και η μεμβράνη θα είναι τέλεια προστασία μακροχρόνια. Θα με ενδιέφερε μία φωτογραφία αν μπορείς.

Και εγώ θα ήθελα να δω φωτογραφία, αν και το παρήγγειλα είδη.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , koumbouni said:


Και εγώ θα ήθελα να δω φωτογραφία, αν και το παρήγγειλα είδη.

Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με φλας γιατί διαφορετικά το screen protector δεν ξεχωρίζει καθόλου.

Φαίνεται το μικρό κενό δεξιά και αριστερά προς το πάνω μέρος της οθόνης. 

 

1.jpg

2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο είναι. Πράγματι τα κενά είναι πολύ μικρά. Σίγουρα η οθόνη με τον καιρό χωρις προστασία θα έκανε σημαδάκια. Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν , koumbouni said:

Ωραιότατο είναι. Πράγματι τα κενά είναι πολύ μικρά. Σίγουρα η οθόνη με τον καιρό χωρις προστασία θα έκανε σημαδάκια. Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες

Χωρίς φλας δεν φαίνεται. Γενικά είναι καλό.

3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago , Patroklos said:

f482d5a5b4d151776bf69be965b70d1e.jpg5021795debf277fff472e83dab6aa525.jpg447a02f3911c80e79cd2ed515e389d43.jpg0d437001ecbf7d124567d579959ac5a4.jpgc6f9d213298446ae13b53bb0ed8a82b1.jpg76b8d05225c33b2eddec59e33a3d2c67.jpgd39f18f9096d9b255964168d5f32fde6.jpg

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάτροκλε εντυπώσεις; Ανοίγουν αν θες ή είναι σταθερά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι τη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω έρθει εκδρομή στους γονείς μου σκ με το μπέμπη και τη γυναίκα μου. Δεν έχω φέρει το user manual μαζί μου κακώς. Χτες το βράδυ στο αμάξι γυρνώντας το κλειδί στην πρώτη σκάλα μου ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα και δεν σβήνει παρά μόνο όταν γυρίσω άλλη μία φορά το κλειδί και πάρει μπροστά. 2.0tdi αυτόματο. Το πάω σηκωτό ή απλά το πάω άμεσα μόλις γυρίσω. Είμαι 100χλμ μακριά.

@Nikwlis @Patroklos

 

  

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι τη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω έρθει εκδρομή στους γονείς μου σκ με το μπέμπη και τη γυναίκα μου. Δεν έχω φέρει το user manual μαζί μου κακώς. Χτες το βράδυ στο αμάξι γυρνώντας το κλειδί στην πρώτη σκάλα μου ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα και δεν σβήνει παρά μόνο όταν γυρίσω άλλη μία φορά το κλειδί και πάρει μπροστά. 2.0tdi αυτόματο. Το πάω σηκωτό ή απλά το πάω άμεσα μόλις γυρίσω. Είμαι 100χλμ μακριά.
[mention=29694]Nikwlis[/mention] [mention=20701]Patroklos[/mention]
 
  


Εννοείς πως ενώ αφήνεις το κλειδί 30 sec πχ για να κάνει ο εγκέφαλος τα check, δεν σβήνει του κινητήρα; παρά μόνο όταν το βάλεις μπροστά; διαβάζω λίγο αλλά δεν βρίσκω κάτι θα πάω να βάλω το δικό μου μπροστά γιατί δεν θυμάμαι πως το κάνει...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουν. Εχει πιαστρακια που πιανουν στο παραθυρο μεσα απο τα λαστιχα.Με 120 χιλιόμετρα και ανοιχτό παράθυρο κανένα προβλημα.Σημερα που έχει πολύ ήλιο θα βγω βόλτα αλλά νομίζω ότι είναι τέλεια για αυτό που θέλω.( Όπως και εσυ)

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι τη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω έρθει εκδρομή στους γονείς μου σκ με το μπέμπη και τη γυναίκα μου. Δεν έχω φέρει το user manual μαζί μου κακώς. Χτες το βράδυ στο αμάξι γυρνώντας το κλειδί στην πρώτη σκάλα μου ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα και δεν σβήνει παρά μόνο όταν γυρίσω άλλη μία φορά το κλειδί και πάρει μπροστά. 2.0tdi αυτόματο. Το πάω σηκωτό ή απλά το πάω άμεσα μόλις γυρίσω. Είμαι 100χλμ μακριά.
[mention=29694]Nikwlis[/mention] [mention=20701]Patroklos[/mention]
 
  

Άμα δεν μένει το λαμπάκι ανοιχτό δεν έχεις πρόβλημα. Βγάλε φώτο με το αμάξι ανοιχτό στο ρελαντί.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι τη βοήθεια σας παρακαλώ. Έχω έρθει εκδρομή στους γονείς μου σκ με το μπέμπη και τη γυναίκα μου. Δεν έχω φέρει το user manual μαζί μου κακώς. Χτες το βράδυ στο αμάξι γυρνώντας το κλειδί στην πρώτη σκάλα μου ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα και δεν σβήνει παρά μόνο όταν γυρίσω άλλη μία φορά το κλειδί και πάρει μπροστά. 2.0tdi αυτόματο. Το πάω σηκωτό ή απλά το πάω άμεσα μόλις γυρίσω. Είμαι 100χλμ μακριά.
[mention=29694]Nikwlis[/mention] [mention=20701]Patroklos[/mention]
 
  

Οταν γυρνας αναβει το λαμπακι του κινητηρα ομως μολις παρει μπρος θα σβησει και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites


Οταν γυρνας αναβει το λαμπακι του κινητηρα ομως μολις παρει μπρος θα σβησει και εισαι οκ


Επιβεβαιώνω c69a9f3b3a8269e2957b281cf74fa2f2.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι κάνει ανάβει και μένει εκεί μέχρι να βάλω μπροστά. Ευχαριστώ πολύ. @Nikwlis @Patroklos @takpanos

Καλημέρα σε όλους και καλές βόλτες! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν , Patroklos said:

Βγαίνουν. Εχει πιαστρακια που πιανουν στο παραθυρο μεσα απο τα λαστιχα.Με 120 χιλιόμετρα και ανοιχτό παράθυρο κανένα προβλημα.Σημερα που έχει πολύ ήλιο θα βγω βόλτα αλλά νομίζω ότι είναι τέλεια για αυτό που θέλω.( Όπως και εσυ)

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με συγχωρείς Πάτροκλε ρωτάω πως δουλεύουν. Είναι τύπου κουρτινάκια; Κάνε τη βόλτα σου και πες μας μετά μία και καλή γιατί όπως φαίνεται ενδιαφέρει αρκετούς φίλους

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , Nikwlis said:

 


Επιβεβαιώνω c69a9f3b3a8269e2957b281cf74fa2f2.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αγχώθηκα είναι η αλήθεια. Κατάλαβα ότι αφού σβήνει δεν είναι κάτι σημαντικό αλλά είπα μήπως είναι κάτι μικρότερο οπότε και πάλι καινούργιο αμάξι πάει σε χάλασε..ίσως το κάνουν έτσι ώστε να σου πει ο κινητήρας είναι σβηστός.

 

 

Link to comment
Share on other sites

135803acf06bbaf66b971a93055377a7.jpgΒάζεις 4 στηρίγματα στα παραθυρα.στο μικρό παραθυράκι είναι με ελασμα και στο Πορτο παγκαζ έχει δύο στηριγματα. Όλα είναι κουμπωτα και βγαίνουν οπότε θες.Παω τώρα βόλτα τα παιδιά και θα πω εντυπώσεις ελπίζω η φώτο να βοηθήσει από το Manual γιατί δεν είμαι και καλός στην περιγραφη

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου και μενα: πως ανοιγει το πισω υποβραχιονιο για να εχεις προσβαση στο πορτμπαγκαζ? Κατεβαινει και εχεις τις ποτηροθηκες. Ανοιγει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου και μενα: πως ανοιγει το πισω υποβραχιονιο για να εχεις προσβαση στο πορτμπαγκαζ? Κατεβαινει και εχεις τις ποτηροθηκες. Ανοιγει κατι αλλο?

Δεν έχει κουμπί κάτω από το μεσαίο προσκέφαλο όπως φαίνεται στο απόσπασμα από βίντεο που βρήκα; cc0a7369f3d1a87313515a8e7b31bb89.pngΕπίσης δες το βίντεο παρακάτω στο 2:23

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! 

Ωραία μέρα με κρύο και πάλι σπίτι οικογενειακά για να ετοιμαστούμε για τη νέα εβδομάδα.

Θέλω να επανέλθω με το εξής θέμα. Από 30-60 χλμ κυρίως στα 50 55 και 60 ακούω ένα πολύ λεπτό σφύριγμα από την πλευρά του οδηγού. Δεν είναι το τζάμι γιατί μου το κάνει και με ανοιχτό τζάμι. Πιστεύω ότι είναι κάτι με την αεροδυναμική σε κάτι που δεν έχει κάτσει καλά στο δικό μου αμάξι. Δεν είναι φυσιολογικός ήχος. Έχει το αμάξι λόγω όγκου και μπαρών ήχους αέρα και στροβιλισμούς αλλά το σφύριγμα είναι ανεπιθύμητο. Υπάρχει κάποιος που έχει παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο ή υποψιάζεται τι είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είναι ιδανικό για τα παιδιά πίσω και όποιον άλλο κάθετε πίσω. Τρομερή ατμόσφαιρα χωρίς υπερβολικό σκοτάδι που είναι πολύ ευχάριστο.
Ευκολο και το βάλε βγαλε.Νομιζω ότι θα ήταν τέλεια αγορά εάν το κόστος ήταν πιο χαμηλό. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι μας έκανες με τα κουρτινάκια. Ακριβά βέβαια αλλά με έπεισες και τα παράγγειλα και εγώ (αμάξι δεν έχω ακόμα βέβαια...) από εδώ που τα έχει με μία μικρή έκπτωση + 14,90 τα μεταφορικά. Σύνολο όσο είπες και εσύ, δηλαδή 199,90 €.  

Μαζί πήρα και τα λαστιχένια πατάκια  τα οποία επίσης τα έχει με μία μικρή έκπτωση. Το όλο σύνολο με μεταφορικά 263,80 €.

Και τώρα περιμένουμε να έρθουν 

Edited by koumbouni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.