Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

31 λεπτά πριν , terris said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά .
Η ζάντα είναι 18" από το golf gti replica. Το σημα rline από eBay


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Ευχαριστώ! Την ζάντα πόσο την έβαλες? Το σήμα είναι αυτοκόλλητο?

Link to comment
Share on other sites

Κερί δεν ξέρω τι μου έβαλε . Δεν ρωτήσα . Είναι φίλος μου και βάζει πάντα τα καλύτερα .
Το Πάρκιν δεν χρησιμοποιείται !!!


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάποιους μήνες είχαν αναφερθεί τα σκίαστρα της car shades , πλέον έχει και για το δικό μας tiguan

 

http://www.carshades.co.uk/shades-tiguan-2016-p-5817.html

 

https://www.tiguanforums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=847&start=20

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και ενα σαιτ που πουλαει πατακια απο καουτσουκ (σκαφακια) με εφ ορου ζωης εγγυηση

τα οποια ειναι εξαιρετικης ποιοτητας και εφαρμοζουν τελεια...

θα ψαξω αν σας ενδιαφερει να το βρω...!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω 10.000χλμ και μέχρι τώρα έβαζα v power. Τη τελευταία φορά γέμισα με avin απλό πετρέλαιο (diesel best το οποίο δεν είναι εντελώς απλό σύμφωνα με το site τους). 

 

Έχω πάθει πλάκα με την απόκριση του αυτοκινήτου και έχει εξαφανιστεί η υστέρηση κάτω από τις 1500 στροφές. Θα κάνω ακόμα ένα γέμισμα και θα ενημερώσω. Είναι και πολύ οικονομικό, 1.12 εταιρικο πρατήριο και επιπλέον - 3% με Πειραιώς. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω 10.000χλμ και μέχρι τώρα έβαζα v power. Τη τελευταία φορά γέμισα με avin απλό πετρέλαιο (diesel best το οποίο δεν είναι εντελώς απλό σύμφωνα με το site τους). 

 

Έχω πάθει πλάκα με την απόκριση του αυτοκινήτου και έχει εξαφανιστεί η υστέρηση κάτω από τις 1500 στροφές. Θα κάνω ακόμα ένα γέμισμα και θα ενημερώσω. Είναι και πολύ οικονομικό, 1.12 εταιρικο πρατήριο και επιπλέον - 3% με Πειραιώς. 

Αυτο βαζω εγω απο την αρχη σε εταιρικο και με το 3% που λες. Δεν ειναι απλο αν ειναι το best action. Σκετο best ειναι το απλο. Απο αλλους ακουω πως ειναι πιο οικονομικο σε καταναλωση

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το απλό έβαλα εγώ, το action έχει +7cents  (στα εταιρικά) . Θα κάνω και δεύτερο γέμισμα και θα ενημερώσω 

Εγω μεχρι τωρα που εχω κοντα 7.000χλμ βαζω μονο το best action
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω 7000 χλμ και έβαζα μόνο V-power.

Χθες έβαλα ΕΚΟ AVIO και μου φάνηκε ότι το έκαψε πιο γρήγορα. Στον υπολογιστή έδειχνε μέση κατανάλωση 0,3 λίτρα παραπάνω. Και έκανα Θεσσαλονίκη Αθήνα με v-power και στην επιστροφή έβαλα ΕΚΟ.

Δε νομίζω λεπτομέρειες όπως η εξωτερική θερμοκρασία να μου έκαψαν 0,3 λίτρα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θόρυβος από το μπροστά σύστημα σε ευθεία και όταν στρίβω και το αμάξι μέσα. Δεν μπορούν να βρουν τι είναι λέει και θα το δουν και αύριο. 7 μηνών αμάξι με 12000 χλμ ήμαρτον...

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν , Patroklos said:

Θόρυβος από το μπροστά σύστημα σε ευθεία και όταν στρίβω και το αμάξι μέσα. Δεν μπορούν να βρουν τι είναι λέει και θα το δουν και αύριο. 7 μηνών αμάξι με 12000 χλμ ήμαρτον...

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορεί να χτύπησες σε καμιά λακκούβα και να μην το κατάλαβες. Από εκεί και πέρα, αστοχίες υπάρχουν. Απλά ήσουν ο άτυχος

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει αυτό. Το ότι δεν ξέρουν από που είναι ο θόρυβος με νοιάζει και δεν βλέπω να βρίσκουν τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει αυτό. Το ότι δεν ξέρουν από που είναι ο θόρυβος με νοιάζει και δεν βλέπω να βρίσκουν τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ενημερωσε σε παρακαλω ωστε αν τυχει και σε αλλον να εχει μια ιδεα. Αν δε βρεις λυση πηγαινε και σε αλλη αντιπροσωπεια
Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2017 at 2:11 PM, Frankie-4 said:

Έχω 7000 χλμ και έβαζα μόνο V-power.

Χθες έβαλα ΕΚΟ AVIO και μου φάνηκε ότι το έκαψε πιο γρήγορα. Στον υπολογιστή έδειχνε μέση κατανάλωση 0,3 λίτρα παραπάνω. Και έκανα Θεσσαλονίκη Αθήνα με v-power και στην επιστροφή έβαλα ΕΚΟ.

Δε νομίζω λεπτομέρειες όπως η εξωτερική θερμοκρασία να μου έκαψαν 0,3 λίτρα παραπάνω.

Έχω 7500 και καίω απο την πρώτη ημέρα μονο AVIO. ΟΚ προφανώς κανένα θεμα, θα δοκιμάσω πραγματικά το AVIN απο το επόμενο γέμισμα. Με εντυπωσιάσατε. Αν πραγματικά κιόλας πάρει ανάσα κάτω απο τις 1500 (όπου ειναι ανύπαρκτο) τότε θα ειναι ωραίο. Θα το παρακολουθήσω σε ταξίδι μάλιστα που θα κάνω αύριο!

Edited by Nikwlis
Link to comment
Share on other sites


Ενημερωσε σε παρακαλω ωστε αν τυχει και σε αλλον να εχει μια ιδεα. Αν δε βρεις λυση πηγαινε και σε αλλη αντιπροσωπεια

Λοιπόν σφιξανε λέει ακρομπαρα και ημιαξονια γρασαρανε από κάτω και δεν ακούγετε λέει....Αλλα είναι υπό παρακολούθηση

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.