Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

Γιατί λέτε  για 30000 ή 2 χρονια;Γράφει ετσι καπου ο κατασκευαστης; Προσωπικα εχω κανει το 4all με 4 χρονια σερβις ανα 15000 ή ετος οπως λεει το συμφωνητικο. Ασε εγω που κλεινω χρονι και εχω μολις 10000 αρα δε συμφαιρει η συμφωνια αλλα κερδιζω στη τιμη του σερβις, επιτοκιο δανειου, ασφάλεια και επέκταση εγγυησης 4 ετη συνολικα!

Link to comment
Share on other sites

VW Αμερικης στην ερωτηση για το ποτε να αλλαξει τα λαδια του... 1.6 TDI  που εκει μετα το Dieselgate τους μαμανε.

 

Και παλι ομως λεω οτι ειναι θεμα επιλογης.

 

Hi,
V.W. Passat owner, I wish I knew how many miles you have on your automobile ? If we want to keep the engine in great shape than an
oil change should be had, at least at every 10,000 mile interval if synthetic oil is being used.If i non synthetic oil is being used than we
need to change the oil at some interval of approximately 3,000 thru 5,000 miles.You have to understand what happens to the lubricant/oil,
after many miles of use. The consistentcy of the oil tends to break down and it no longer protects the internal metal parts of the engine.We
have a high temperature range that we are running at and yes friction will wear the parts out. Synthetic oil may be a bit more costly but will
handle the high heat better and only require that it be changed at about 10,000 miles or somewhat longer depending on the type of driving
meaning city driving (stop and go) or highway long distance driving.
Good luck with your set of wheels take good care of it and it will take care of you.
Arnie

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις άκρη με αυτούς;
Ειλικρινά πείτε μου!
10000% κέρδος στο κάθε service έχουν
Χώρος τα επιπλέον χρήματα από κάθε ανταλλακτικό
Μην γράψω για την εργασία! Οι χειρούργοι πιο φθηνοί είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!

Αντιμετωπίζω 3 προβλήματα με το αυτοκίνητο και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας.

 

  1. Το start stop λειτουργεί αφού κάνω καμιά 100αριά χιλιόμετρα ταξίδι. αν κινηθώ μέσα στην πόλη μου ανάβει το σήμα με το διεγραμμένο Α που δείχνει ότι δε λειτουργεί. Άρα, έχει πέσει η μπαταρία. Δε λέω να το κάνει συνέχεια αλλά από τις 10000 χλμ και μετά (6 μήνες λειτουργίας) το σύστημα συμπεριφέρεται ακριβώς όπως το είπα.
  2. Έλεγξα τα λάδια στις 11000 περίπου και είδα ότι δεν ήταν μέχρι πάνω τέρμα. Ήταν λίγο πιο πάνω από τη μέση. Δεν το είχαν φουλάρει? Καίει λίγο τα πρώτα χιλιόμετρα μέχρι να στρώσει? Δεν ξέρω. Σε 1500 χλμ θα κάνω το πρώτο σέρβις οπότε θα ρωτήσω.
  3. Οι υαλοκαθαριστήρες είναι για τον πέο καβάλα από τις πρώτες βροχές. Φταίει που το πήρα Μάρτιο και έβρεξε μετά από 2 μήνες που ήδη είχε ζεστάνει ο καιρός? Να πω σε αυτό το σημείο ότι όπως όλοι μας, έτσι κι εγώ, το έπλενα με τον παραμικρό κόκκο σκόνης και καθάριζα και σκούπιζα ευλαβικά κάθε του σημείο και μαζί και τους υαλοκαθαριστήρες.

Έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 15.000χλμ το start stop λειτουργεί μια χαρά, η στάθμη των λαδιών είναι ok (τις επόμενες μέρες service) και οι υαλοκαθαριστήρες καθαρίζουν τέλεια όποτε χρειάστηκε να τεθούν σε λειτουργία!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 15.000χλμ το start stop λειτουργεί μια χαρά, η στάθμη των λαδιών είναι ok (τις επόμενες μέρες service) και οι υαλοκαθαριστήρες καθαρίζουν τέλεια όποτε χρειάστηκε να τεθούν σε λειτουργία!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καινούριο αμάξι τι περιμένεις; Να ανατιναχτεί; Η καταστροφολογία είναι για τους Haters Vag


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



Καινούριο αμάξι τι περιμένεις; Να ανατιναχτεί; Η καταστροφολογία είναι για τους Haters Vag


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απλά απάντησα σ’αυτό που έγραψε ο@Frankie-4
Προβλήματα βγάζουν και τα καινούργια! Τυχερά θεωρώ πως είναι αυτά...
Και για το πρώτο μου αυτοκίνητο (Megane II) έλεγαν πως είναι όλο θέματα, αλλά εγώ ακόμη και τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα πέρα από φυσιολογικές φθορές και αλλαγές


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα στο 1.6 TDI  ; Έχουν η revo και η apr απ'οτι μου είπαν. 

Κάπου έχει γραφτεί για REVO στα 550€ αν δεν κάνω λάθος


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα το κοιτάξω αύριο τον αέρα.  Ποσό πρέπει να έχει μπρος κ πισω

Στην πόρτα του οδηγού γράφει. Τουλάχιστον στο δικό μου...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.