Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

Εχω δωσει την προκαταβολη και σε λιγες μερες θα ειναι το αμαξι εδω να το δω!απλα θελω να μου πειτε τι να προσεξω μηπως εχει γινει τιποτα κατα την μεταφορα η κανα λαθος ατο εργοστασιο!ποια μερη του αμαξιου να εξετασω πριν πληρωσω και το κατοχυρωσω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει την προκαταβολη και σε λιγες μερες θα ειναι το αμαξι εδω να το δω!απλα θελω να μου πειτε τι να προσεξω μηπως εχει γινει τιποτα κατα την μεταφορα η κανα λαθος ατο εργοστασιο!ποια μερη του αμαξιου να εξετασω πριν πληρωσω και το κατοχυρωσω!


Λεπτομερή παρατήρηση όλου του αυτοκινήτου πριν την παραλαβή. Και ένα δεύτερο ζευγάρι μάτια αν έχεις μαζί σου ακόμη καλύτερα. Αν και αν είναι σοβαρός ο αντιπρόσωπος αν έχει κάτι απλά δεν θα στο παραδώσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , Dimitroulis said:

 


Λεπτομερή παρατήρηση όλου του αυτοκινήτου πριν την παραλαβή. Και ένα δεύτερο ζευγάρι μάτια αν έχεις μαζί σου ακόμη καλύτερα. Αν και αν είναι σοβαρός ο αντιπρόσωπος αν έχει κάτι απλά δεν θα στο παραδώσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλα ναι αλλα δεν μπορεις να εμπιστευεσαι κανεναν!εχω ακουσει πολλα περιεργα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το πήρα τέλος Μαΐου.  150 ίππους 2λιτρο πετρελαίο κ τώρα είδα το ένα φανάρι μπροστά έχει υγρασία.  Το πήγα στην εταιρεία κ το έβγαλαν φωτογραφία κ μου είπαν να το ξαναδούν μέρα από 2 βδομάδες. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το πήρα τέλος Μαΐου.  150 ίππους 2λιτρο πετρελαίο κ τώρα είδα το ένα φανάρι μπροστά έχει υγρασία.  Το πήγα στην εταιρεία κ το έβγαλαν φωτογραφία κ μου είπαν να το ξαναδούν μέρα από 2 βδομάδες. 


Είναι φυσιολογικό;
Η φωτογραφία γιατί; Μετά από 2 βδομάδες το θα αλλάξει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλαν φωτογραφία με το σκεπτικό ότι θα έχει φύγει αλλά Τελικά δεν έχει οπότε αύριο πάω ξανά για επιβεβαίωση κ λογικά προχωράμε σε αλλαγή φανάρι.  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από επίσκεψη σε 3 διαφορετικές αντιπροσωπείες σε διαφορετικές πόλεις, κατάλαβα πως αν υπάρχει θέληση από μέρους τους, μέχρι και όλο το αυτοκίνητο σου αλλάζουν (τρόπος του λέγειν)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν , Sotiris kolliakos said:

Το έβγαλαν φωτογραφία με το σκεπτικό ότι θα έχει φύγει αλλά Τελικά δεν έχει οπότε αύριο πάω ξανά για επιβεβαίωση κ λογικά προχωράμε σε αλλαγή φανάρι.  

Φιλε μου ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν εντος εγγυησης και να σου παρεχουν εγγυηση και για το καινουργιο ανταλλακτικο. Εγγυηση στην εγγυηση δλδ. Εγω σε παρομοια φαση με αλλο αυτοκινητο (passat) ζητησα αντικατασταση. Αρχικα μου ειχαν πει οτι θα τα φυσουσαν γιατι ηταν καλα και τους ειπα αφου ειναι καλα να τα βαλει ο αντιπροσωπος στο δικο του αυτοκινητο. Αν δε σου τα αντικαταστησουν ζητα τις φωτο και στειλτες στη vw.

Link to comment
Share on other sites

τοοοοοσα χρονια αυτοι στις αντιπροσωπιες παιζουν την ιδια κασσετα.δε βαρεθηκαν?

Και να φανταστείς πως πούλησαν αυτοκίνητα με cd, mp3 και τώρα usb και sd και ακόμη με κασέτες και επανάληψή τους! Όπως είπα και πιο πάνω, πως θα τους πετύχεις και ποιος θα ασχοληθεί με το θέμα σου! Όλα γίνονται...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα στο 1,6?

Το έχει ψάξει κανείς?

Ρώτησα στη revo εδώ πάνω αλλά δεν τους είδα και πολύ διατεθειμένους να κάνουν τη δουλειά. Σαν να είναι golfάκηδες συμπεριφέρθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά
 
Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα στο 1,6?
Το έχει ψάξει κανείς?
Ρώτησα στη revo εδώ πάνω αλλά δεν τους είδα και πολύ διατεθειμένους να κάνουν τη δουλειά. Σαν να είναι golfάκηδες συμπεριφέρθηκαν


Δηλαδη οι golfακηδες τι κανουν :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

ρώτησα σε επίσημο αντιπρόσωπο και ο λόγος που έγραψα ότι δε φάνηκαν διατεθειμένοι, είναι ότι δε μου απαντούσαν ξεκάθαρα στην ερώτηση αν καλύπτεται το όχημα μηχανικά από την εργοστασιακή εγγύηση μετά την τοποθέτηση προγράμματος.

Σε επικοινωνία με την αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι δε θα καλύπτεται από την εγγύηση.

Το ίδιο μου επιβεβαίωσαν οι υπεύθυνοι από τα κεντρικά της REVO.

Πράγμα που δεν έκανε ο αντιπρόσωπος που ρώτησα.

 

Anyway, το πρόγραμμα κοστίζει 400€+ΦΠΑ, δίνει 35 άλογα στο αμάξι και 55 Nm ροπής!!!!!!!

Σε ένα χρόνο που λήγει η εγγύησή μου, θα το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2018 at 10:01 ΠΜ, nikdev said:

 


Δηλαδη οι golfακηδες τι κανουν :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No offence αλλά οι golfάκηδες είναι πιο σπορ από ότι εμάς με τα suv και φίλοι μου με golf με πικάρουν κάθε φορά. Γι΄αυτό το είπα

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa αφου τα γκολφ ειναι ποιο σπορ απτα suv....δεν λες ψεμματα....απλα δεν ηξερα οτι υπαρχει και κατηγορια συμπεριφορας....χαχαχα εχω και γκολφ ,μαζι με το τιγκι...και γελαω.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Frankie-4 said:

Λοιπόν,

 

ρώτησα σε επίσημο αντιπρόσωπο και ο λόγος που έγραψα ότι δε φάνηκαν διατεθειμένοι, είναι ότι δε μου απαντούσαν ξεκάθαρα στην ερώτηση αν καλύπτεται το όχημα μηχανικά από την εργοστασιακή εγγύηση μετά την τοποθέτηση προγράμματος.

Σε επικοινωνία με την αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι δε θα καλύπτεται από την εγγύηση.

Το ίδιο μου επιβεβαίωσαν οι υπεύθυνοι από τα κεντρικά της REVO.

Πράγμα που δεν έκανε ο αντιπρόσωπος που ρώτησα.

 

Anyway, το πρόγραμμα κοστίζει 400€+ΦΠΑ, δίνει 35 άλογα στο αμάξι και 55 Nm ροπής!!!!!!!

Σε ένα χρόνο που λήγει η εγγύησή μου, θα το βάλω.

 

Το έχω βάλει το πρόγραμμα ενώ είμαι στην εγγύηση, μιλάμε για άλλο αυτοκίνητο από τις 1300 μέχρι το κόφτη ! 

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και δυο εβδομαδες το 1.6 παρα πολυ χαρουμενος σε ολα και καταναλωση πολυ καλη!εχω κανει 2000 χλμ ηδη τρομερο στο ταξιδη εχω με τπ ανταπτιβ κρουζ κοντρολ τρομερο σε ξεκουραζει!εποσης θα ηθελα να προσθεσω γτ πριν το παρω διαβαζα πολλα περιεργα και θελω να το μοιραστω με αλλους υποψηφιους αγοραστες!διαβαζα δεν τραβαει και οτι σου σβηνει στην εκινηση αν δεν προσεχεις και πολλα αλλα!το αμαξι μια χαρα τραβαει και δεν σου σβηνει! για την δουλεια που προοριζεται να κανει ειναι τελειο και μια χαρα ροπη και γκαζι εχει!και καταναλωση στα 130 ειμαι στα 6 λιτρα και κατι παρακατω με το κρουζ κοντρολ!και μεσα στη πολη πολυ οικονομικο στα 2000 χλμ συνολο εχω 6.2 μεσο ορο απο τα οποια τα 1500 γινανε σε εθνικη οδο!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , Nrgakos3 said:

 

Το έχω βάλει το πρόγραμμα ενώ είμαι στην εγγύηση, μιλάμε για άλλο αυτοκίνητο από τις 1300 μέχρι το κόφτη ! 

Να ξέρεις ότι δε θα σε καλύψει η εγγύηση σε περίπτωση που γίνει κάτι. Αλλά νομίζω ότι δε θα γίνει τίποτα. 

Σκέφτομαι και εγώ να προχωρήσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Frankie-4 said:

Λοιπόν,

 

ρώτησα σε επίσημο αντιπρόσωπο και ο λόγος που έγραψα ότι δε φάνηκαν διατεθειμένοι, είναι ότι δε μου απαντούσαν ξεκάθαρα στην ερώτηση αν καλύπτεται το όχημα μηχανικά από την εργοστασιακή εγγύηση μετά την τοποθέτηση προγράμματος.

Σε επικοινωνία με την αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι δε θα καλύπτεται από την εγγύηση.

Το ίδιο μου επιβεβαίωσαν οι υπεύθυνοι από τα κεντρικά της REVO.

Πράγμα που δεν έκανε ο αντιπρόσωπος που ρώτησα.

 

Anyway, το πρόγραμμα κοστίζει 400€+ΦΠΑ, δίνει 35 άλογα στο αμάξι και 55 Nm ροπής!!!!!!!

Σε ένα χρόνο που λήγει η εγγύησή μου, θα το βάλω.

εδω βρισκω φαουλ τον τοπικο dealer της revo γιατι ειναι ξεκαθαρο οτι οι αντιπροσωπειες δεν δεχονται χρονια τωρα εγγυηση και προγραμμα και επρεπε να μην μασαει τα λογια του αλλα να ειναι ξεκαθαρος και να το τονισει απτην αρχη.,.σε καποιον που τον ενδιαφερει να μην χασει την εργοστασιακη εγγυηση...απλα και ξεκαθαρα για να ειναι και αυτοι καθαροι απεναντι στους πελατες τους και οι πελατες τους να εχουν ξεκαθαρισει στο μυαλο τους οτι δεν υπαρχει εγγυηση πλεον απτο εργοστασιο...η ρεωο λογικα θα δινει οπως ολοι στον εγκεφαλο κανα χρονο η 2 χρονια και καλη λειτουργια προγραμματος..

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa αφου τα γκολφ ειναι ποιο σπορ απτα suv....δεν λες ψεμματα....απλα δεν ηξερα οτι υπαρχει και κατηγορια συμπεριφορας....χαχαχα εχω και γκολφ ,μαζι με το τιγκι...και γελαω.....


Τελικά τι είσαι Goilfακιας ή Tiguanάκιας;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο....γτι παιχνιδι ατομικο  ,τιγκουαν οικογενειακες στιγμες

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2018 at 2:16 ΠΜ, XIONOULIS said:

και τα δυο....γτι παιχνιδι ατομικο  ,τιγκουαν οικογενειακες στιγμες

...μεχρι να σε περασει κανενα χρεπι οταν εισαι με το τιγκουαν!

μετα το βλεπω το εργο να ερχεται! χχαααχχα

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα θα κανω οτι αλλαζω σταθμο...κανω πρακτικη ηδη με το γκολφ...μεχρι 100 επιτηδες και δεξια να μην ενοχλω κανεναν....ολοι νομιζουν οτι κανω οικονομια στην βενζινη πιστευω,,,χαχαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.