Jump to content
takpanos

TIGUAN II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Recommended Posts

Τα λαστιχένια πατάκια τα πήρα σαν δώρο με την αγορά και είναι εκπληκτικά ! Πλύσιμο με το λάστιχο -τίναγμα- σκούπισμα το κάτω μέρος με μια πετσέτα και έτοιμα! 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, koumbouni said:

Τα κουρτινάκια πρέπει να είναι σαν και αυτά @Patroklos ;

 

Δεν το συζητώ παραγγέλνω κι εγώ... τρομερή εφαρμογή!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Touran μου έχω εδώ και 3 χρόνια αυτά http://www.carshades.co.uk/index.php Είναι made in UK, φοβερή ποιότητα κατασκευής και τέλεια εφαρμογή. Οσοι τα έχουν δει νομίζουν ότι είναι μαμίσια. Τα παιδιά μου στο πίσω κάθισμα τα έχουν λατρέψει. Για το Tiguan σας βγαίνει στις 76 λίρες + μεταφορικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Touran μου έχω εδώ και 3 χρόνια αυτά http://www.carshades.co.uk/index.php Είναι made in UK, φοβερή ποιότητα κατασκευής και τέλεια εφαρμογή. Οσοι τα έχουν δει νομίζουν ότι είναι μαμίσια. Τα παιδιά μου στο πίσω κάθισμα τα έχουν λατρέψει. Για το Tiguan σας βγαίνει στις 76 λίρες + μεταφορικά.

Δεν είναι για το δικό μας αυτά λέει 2008-2016 είναι το παλιό

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zaruk said:

οκ λάθος.

Αυτό κοίταξα κι εγώ τώρα! Όντως ειναι το παλιό αλλά ευχαριστούμε. Λογικά θα βγάλει και για εμάς... ή ίσως ακόμα και αν στείλουμε μπορεί να έχει απλά να μην έχουν ενημερώσει το site τους.

Έστειλα να μάθω :) - ενημερώνω μόλις μάθω

Edited by Nikwlis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

Στο κατάστημα που συζητάμε για τα κουρτίνακια έχει και λασπωτηρες. Με 90-100€ και τους 4 (2 + 2). Εσείς φοράτε; έχετε τους γνήσιους όπως λέει και ο ahw? Είναι όμορφοι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , Nikwlis said:

Καλησπέρα και πάλι

Στο κατάστημα που συζητάμε για τα κουρτίνακια έχει και λασπωτηρες. Με 90-100€ και τους 4 (2 + 2). Εσείς φοράτε; έχετε τους γνήσιους όπως λέει και ο ahw? Είναι όμορφοι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δε βρίσκω τους λασποτήρες αλλά μάλλον εγώ δεν θα έβαζα. Πάντως τα κουρτινάκια δείχνουν τέλεια και σωστή τιμή. Ευχαριστούμε @Zaruk. θα έστελνα και εγώ email @Nikwlis αλλά αφού το έκανες περιμένουμε νέα σου. Μπορούμε να τα πάρουμε και παρέα αν θες και αξίζει για τα μεταφορικά. Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί λέει πακέτο με 6 τεμάχια; 5 δεν έπρεπε να είναι; το πίσω το έχει μέσα στη τιμή;  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stelios1 said:

Δε βρίσκω τους λασποτήρες αλλά μάλλον εγώ δεν θα έβαζα. Πάντως τα κουρτινάκια δείχνουν τέλεια και σωστή τιμή. Ευχαριστούμε @Zaruk. θα έστελνα και εγώ email @Nikwlis αλλά αφού το έκανες περιμένουμε νέα σου. Μπορούμε να τα πάρουμε και παρέα αν θες και αξίζει για τα μεταφορικά. Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί λέει πακέτο με 6 τεμάχια; 5 δεν έπρεπε να είναι; το πίσω το έχει μέσα στη τιμή;  

Θα ενημερώσω αμέσως μολις απαντήσουν

 

Που λέει 6 τεμάχια; Στο carshades; δεν το πρόσεξα αφού δεν αφουρούσε το δικό μας. Στο ahw πάντως μιλάμε για 5τμχ.

Οι λασπωτήρες είναι: http://shop.ahw-shop.de/original-vw-schmutzfaenger-tiguan-mqb-komplettsatz-hinten?c=6856

και

http://shop.ahw-shop.de/original-vw-schmutzfaenger-tiguan-mqb-komplettsatz-vorn?c=6856

Εμένα με ψήνουν γιατι στο πλάι και πίσω γίνεται χάλια το αμάξι... Γιατι δεν θα έβαζες;;; αισθητικούς λόγους;

Edited by Nikwlis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , Nikwlis said:

Θα ενημερώσω αμέσως μολις απαντήσουν

 

Που λέει 6 τεμάχια; Στο carshades; δεν το πρόσεξα αφού δεν αφουρούσε το δικό μας. Στο ahw πάντως μιλάμε για 5τμχ.

Οι λασπωτήρες είναι: http://shop.ahw-shop.de/original-vw-schmutzfaenger-tiguan-mqb-komplettsatz-hinten?c=6856

και

http://shop.ahw-shop.de/original-vw-schmutzfaenger-tiguan-mqb-komplettsatz-vorn?c=6856

Εμένα με ψήνουν γιατι στο πλάι και πίσω γίνεται χάλια το αμάξι... Γιατι δεν θα έβαζες;;; αισθητικούς λόγους;

http://www.carshades.co.uk/shades-volkswagen-tiguan-c-2729_3863_3886_5115.html set of 6 το γράφει κάτω από τη φωτογραφία. Ωραία περιμένω την απάντηση τους γιατί είναι ότι πρέπει η τιμή τους! Και να μην έχουν λογικά σύντομα θα τις φτιάξουν.

Ναι για αισθητικούς λόγους. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Stelios1 said:

http://www.carshades.co.uk/shades-volkswagen-tiguan-c-2729_3863_3886_5115.html set of 6 το γράφει κάτω από τη φωτογραφία. Ωραία περιμένω την απάντηση τους γιατί είναι ότι πρέπει η τιμή τους! Και να μην έχουν λογικά σύντομα θα τις φτιάξουν.

Ναι για αισθητικούς λόγους. 

 

Hi Nikos,

We haven’t had chance to measure that year vehicle up yet I’m afraid.

We haven’t got anything lined up in the next couple of months, send us an email in a few months and we should have a more accurate answer for you.

Many thanks,

 

Carshades.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Nikwlis said:

Hi Nikos,

We haven’t had chance to measure that year vehicle up yet I’m afraid.

 

We haven’t got anything lined up in the next couple of months, send us an email in a few months and we should have a more accurate answer for you.

 

Many thanks,

 

 

 

Carshades.

 

Έπεσα έξω που πίστευα ότι θα το έχουν. Είναι τα κουρτινάκια απαραίτητα αλλά όπως είπε και ο Πάτροκλος 200 + μεταφορικά είναι παραπάνω από όσο πρέπει. Θα δω μήπως κάποιο άλλο site έχει, θα ρωτήσω και ένα κατάστημα στη Φραντζή που ο άνθρωπος είναι καλός και το ψάχνε και θα τους στείλω και εγώ μήνυμα μήπως το προχωρήσουν πιο γρήγορα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου αν πανω απο το γκαζι-φρενο-συμπλεκτη φαινονται τα καλωδια ή ξεχασαν εμενα να μου βαλουν καποιο καλυμα. Οριστε μερικες φωτο
c86b21acfa4f24652dd823a5bc76dda2.jpg
92d64a94573873787a2cae5d864c2e5c.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και μενα 

Ευχαριστω. Τσιγγουνευτηκαν ενα καλυμμα μιας και δε βλεπουμε εκει κατω!

Αραγε να υπαρχει καποιο να αγορασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Α τι καλά...

Εγώ κάτι πρόσεξα προχθές στου συνοδηγού το αντίστοιχο κάλυμα... νομίζω κρέμασε όπως το είδα απο τα πίσω καθισματα που καθάριζα. Θα το ξαναδώ γιατι το προσπέρασα γρηγορα. Πρέπει να μου έχει "πέσει" το καλυμα κάτω απο το ντουλαπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήταν "πεσμένο" και το "σηκωσα" (!!) . Ουσιαστικά είναι το κάλυμα του φίλτρου καμπίνας.

 

Έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του δεξιού καθρέφτη που δεν πέφτει; Έχουν κάνει σίγουρα πατάτα στη κοσμοκαρ την οποία διόρθωσαν στη τελευταία έκδοση του εξοπλισμού της advance όπου δεν αναφέρουν πλέον οτι πέφτει ο καθρέφτης. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2017 at 3:37 ΜΜ, Stelios1 said:

http://www.carshades.co.uk/shades-volkswagen-tiguan-c-2729_3863_3886_5115.html set of 6 το γράφει κάτω από τη φωτογραφία. Ωραία περιμένω την απάντηση τους γιατί είναι ότι πρέπει η τιμή τους! Και να μην έχουν λογικά σύντομα θα τις φτιάξουν.

Ναι για αισθητικούς λόγους. 

 

Η πίσω κουρτίνα αποτελείται απο 2 μέρη (left & right) τα οποία εφάπτονται πολύ καλά. Γιαυτό τα τεμάχια είναι 6.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήταν "πεσμένο" και το "σηκωσα" (!!) . Ουσιαστικά είναι το κάλυμα του φίλτρου καμπίνας.
 
Έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του δεξιού καθρέφτη που δεν πέφτει; Έχουν κάνει σίγουρα πατάτα στη κοσμοκαρ την οποία διόρθωσαν στη τελευταία έκδοση του εξοπλισμού της advance όπου δεν αναφέρουν πλέον οτι πέφτει ο καθρέφτης. 

Επισης και μενα εχει βγει το καλυμμα στο δεξι μερος κατω απο υο ντουλαπακι.
Δε νομιζω να πεφτει ο καθρεπτης. Αν θελουμε μπορουμε να το κυνηγησουμε σαν αποπροσανατιλισμο αλλα δε ξερω τι θα κερδισουμε και αν αξιζει.
5cd40bebc613dc3f2c44456d2cb6e68d.jpg02aa4b7cfcc9ab9f797d25b52999d11b.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση advance έχει φως στα πόδια οδηγού-συνοδηγού . 

Δεν το ήξερα αυτό. Δεν το γράφει νομίζω και στο φυλλάδιο ή δεν έχω δει καλά;
Link to comment
Share on other sites

[mention=11654]takpanos[/mention] βλέπω ότι το αυτοκίνητο σου έχει φως στα πόδια του συνοδηγού. Πιο μοντέλο έχεις; Ήταν στάνταρ ή ήταν έξτρα εξοπλισμός;

1.6 advance

Εχει φως και ρυθμιζεται στην ενοτητα φωτα. Μπορεις να τα εχεις ανοιχτα σε οποια ενταση θελεις ακομα και κατα την οδηγηση

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1.6 advance

Εχει φως και ρυθμιζεται στην ενοτητα φωτα. Μπορεις να τα εχεις ανοιχτα σε οποια ενταση θελεις ακομα και κατα την οδηγηση

Πραγματικά δεν το ήξερα αυτο. Και ήμουν ετοιμος να ψάχνω να βρω να πάρω λαμπάκια να έβαζα μόνος μου. Τέλεια.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το έχει αυτό με το δεξί καθρέπτη είναι απαραίτητο. Πως να τους κυνηγήσουμε; Λυπάμαι γιατί είναι κάτι που το χρειάζομαι κάθε μέρα τουλάχιστον μία φορά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.