Jump to content
pavlos01

Θόρυβος από τον κινητήρα στο εσωτερικό

Recommended Posts

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να γίνει πιο ήσυχο το αμάξι στο εσωτερικό του. Είναι Golf 7 πετρέλαιο και όταν περνάει τις 2000 στροφές γίνεται ενοχλητικό. Μήπως αν βάλω κάποιο έξτρα υλικό στο καπό πέρα από αυτό που έχει, θα κάνει δουλειά. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Diesel my friend..

 

Μόνο με κάποιο έξτρα υλικό στον καθρέφτη του κινητήρα, αλλά καινούργιο αμάξι είναι αμαρτία..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν συντονίζει, είναι θόρυβος από την μηχανή. Είναι το βουητό που κάνει η μηχανή όταν ανεβάζει στροφές. Μετα τις 2200 στροφές είναι τρέλα. Άλλαξα καύσιμο από shell σε avio και λίγο γλύκανε. Το αμάξι είναι της γυναίκας μου και το οδηγώ κι εγώ. Το θέμα είναι πως κατεβαίνω από την bmw 520d που εντελώς αθόρυβο αυτοκίνητο και μετά μου κακοφαινεται το Golf. 

Όταν λες για καθρέφτη κινητήρα με έξτρα υλικό τι εννοείς. 

Άκουσα για το καπό του αυτοκινήτου αλλά ήδη έχει ένα είδος μονωτικού.

Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να ξεκινάει πιο ομαλά γιατί λόγω dsg στο ξεκίνημα με την πρώτη ταχύτητα όταν αφήνεις το φρένο ξεκινάει απότομα και για να καλύψει αυτό το λάθος η vw το έκανε να αλλάζει άμεσα σε δεύτερη ταχύτητα.

Ευχαριστω Παύλος 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερε αυτο η vw??? Απο αθορυβο 6αρι να το κανει θορυβωδες 7αρι??

Φιλος εχει 6αρι 1.6tdi και κολητος μου παρελαβε πριν κανα μηνα το 7αρι 1.6tdi, και το 7αρι ειναι κατα πολυ ποιο θορυβωδες απο το προκατοχο του το 6.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε το golf 5 tsi και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το αμαξάκι. Αυτός ήταν και ο βασικός λόγος που πήγα ξανά σε vw. Το golf 7 όμως σε γενικές γραμμές δεν το βλέπω και τόσο ποιοτικό σαν αυτοκίνητο σύμφωνα με τα λεφτά που κάνει. Δεν μπορεί αυτοκίνητο αξίας 30000 ευρώ να έχει αυτή την ποιότητα. Νομίζω πως αν συνεχίσει έτσι η vw θα χάσει πελατολόγιο. Εμένα πάντως με έχασε. Ποτέ ξανά VAG. Ευτυχώς που δεν πήρα και το Α6 όταν ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στην BMW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.