Jump to content
golf 1.6 fsi

Golf 5 1,6 Fsi - Αλλαγή Εξάτμισης (Τελικό)

Recommended Posts

καλησπερα στην ομαδα εχω το ταπεινο μου 1.6 fsi και σκευτομουν να το κανω λιγο ποιο αγριο με ενα τελικο καζανακι http://exhaustflow.gr/exatmisi-vw-golf-audi-a3-seat-leon το συγκεκριμενο που εβαλα και σε λινκ . τελος επειδη σε κανα 2 χρονακια λεω να το δωσω το αμαξι και μαλλον με βλεπω για gti δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τον tfsi δηλαδη τα μοντελα απο 5 με 8 εχουν δυο διαφορετικους κυνητηρες παντα για gti λεμε ευχαριστω πολυ απο τον μικροτερο τις παρεας 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , takpanos said:

Αφου θα το δωσεις αστο οπως ειναι. Ακομα και αν το κρατουσες παλι αστο εργοστασιακο. Δεν αξιζει. Στο εχω ξαναπει

ελεγα επειδη θα του εδινε αλλη αισθητικη οπως και να το κανουμε πανο αλλα απο την αλλη εχεις δικιο ρε φιλε αφου θα του δωσω παντως με τις ροπες τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , takpanos said:

Τιποτα δε γινεται. Ακομα και να εφτιαχνε ελαχιστα μετα απο δυο μερες θα το συνηθιζες. Γι αυτο λεω πεταμενα λεφτα

να τα φαω σε σουβλακια δηλαδη λες χαχαχ   να κανω και αλλη μαι ερωτηση τωρα που σε βρηκα σκαστρα μπαινει κανονικα ετσι δε το σκευτομαι για το δικο μου τωρα μιλαμε για το μελλον γιατι δε νομιζω να αλλαξω ποτε το golf 5 σαν αμαξι ειτε gt eite fsi λεγεται 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, golf 1.6 fsi said:

καλησπερα στην ομαδα εχω το ταπεινο μου 1.6 fsi και σκευτομουν να το κανω λιγο ποιο αγριο με ενα τελικο καζανακι http://exhaustflow.gr/exatmisi-vw-golf-audi-a3-seat-leon το συγκεκριμενο που εβαλα και σε λινκ . τελος επειδη σε κανα 2 χρονακια λεω να το δωσω το αμαξι και μαλλον με βλεπω για gti δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τον tfsi δηλαδη τα μοντελα απο 5 με 8 εχουν δυο διαφορετικους κυνητηρες παντα για gti λεμε ευχαριστω πολυ απο τον μικροτερο τις παρεας 

Μόνο αγάπη για τον ********** B)

Τα 5άρια gti φοράνε tfsi.

Edited by DarkX
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν , takpanos said:

Σκαστρα σε ατμοσφαιρικο δε μπαινει. Μονο σε τουρμπο

κομπλε σε κανα 2 χρονακια παλι το συζηταμε το θεμα ευχαριστω ρε πανο 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , DarkX said:

Μόνο αγάπη για τον ************* B)

Τα 5άρια gti φοράνε tfsi.

φοβερος ολη η γκολφοοικογενεια εκει εχει παει αχ αχ τι μας κανεις με αυτα τα gti πορωση ειναι το ατιμο και θα πω και εγω ναι μονο για αγαπη για ********! 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

  Μεγαλυτερη διατομη εξατμησης σημαινει ταχυτερη εξαγωγη αεριων απο τον κυλινδρο λογω λιγοτερης πιεσης ( σε σχεση με την εργοστασιακη μικροτερη διατομη παντα ) μετα την βαλβιδα εξαγωγης . Εαν δεν υπαρχει παραλληλα και ταχυτερη εισαχωγη μειγματος , μονο ζημια θα κανεις .Εαν ο εγκεφαλος μπορει να διαχειριστει ενα μικρο ποσοστο αυξησης της διατομης , εχει καλως αλλα ακομα και να παρεις καποια αλογα ( αμφιλεγομενο το ποσα και σε ποιες στροφες, κυριως μετα απο τετοιες επεμβασεις ολα πανε ψηλοτερα σε στροφες και κρεμανε χαμηλα ) , θα ειναι τοσο ελαχιστο το κερδος που μαλλον θα το ευχαριστιεσαι για τον ηχο παρα την αποδοση . Καλυτερα ασε το οπως ειναι ,προσωπικη γνωμη .

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , O Palios said:

  Μεγαλυτερη διατομη εξατμησης σημαινει ταχυτερη εξαγωγη αεριων απο τον κυλινδρο λογω λιγοτερης πιεσης ( σε σχεση με την εργοστασιακη μικροτερη διατομη παντα ) μετα την βαλβιδα εξαγωγης . Εαν δεν υπαρχει παραλληλα και ταχυτερη εισαχωγη μειγματος , μονο ζημια θα κανεις .Εαν ο εγκεφαλος μπορει να διαχειριστει ενα μικρο ποσοστο αυξησης της διατομης , εχει καλως αλλα ακομα και να παρεις καποια αλογα ( αμφιλεγομενο το ποσα και σε ποιες στροφες, κυριως μετα απο τετοιες επεμβασεις ολα πανε ψηλοτερα σε στροφες και κρεμανε χαμηλα ) , θα ειναι τοσο ελαχιστο το κερδος που μαλλον θα το ευχαριστιεσαι για τον ηχο παρα την αποδοση . Καλυτερα ασε το οπως ειναι ,προσωπικη γνωμη .

ακουω τους παλιους και μαθαινω ετσι θα το αφησω αυτο μου ειχαν πει αλλα λεει δε θα εχει προβλημα δε το ρισκαρω να χασω ροπη ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.