Jump to content
enedra

Ενδείξεις trip computer

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι ενδείξεις κατανάλωσης, αλλαγής ταχύτητας κλπ στην οθόνη του ταχύμετρου πίσω από το τιμόνι?

Αυτές οι ενδείξεις μου εμφανίζονται μόνο στο maps&more τώρα.

Όταν όμως δεν συνδέω το maps&more όλες αυτές οι πληροφορίες δεν μου παρέχονται.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , enedra said:

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι ενδείξεις κατανάλωσης, αλλαγής ταχύτητας κλπ στην οθόνη του ταχύμετρου πίσω από το τιμόνι?

Αυτές οι ενδείξεις μου εμφανίζονται μόνο στο maps&more τώρα.

Όταν όμως δεν συνδέω το maps&more όλες αυτές οι πληροφορίες δεν μου παρέχονται.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Ως κατοχος vw up μοντελο του 2011 νομιζω πως δεν γινεται κατι τετοιο παρα μονο με το maps and more

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα φαίνονται μόνο οι ενδείξεις ώρας, εξωτερικής θερμοκρασίας, σε τι ταχύτητα είμαι στο κιβώτιο και προτεινόμενης αλλαγής σχέσης. Τα άλλα που λες μπαίνουν σαν extra στην αρχική παραγγελία με το όνομα sensor pack που περιλαμβάνει cruise control και διάφορα άλλα που δεν θυμάμαι. Αν έχεις κουμπάκια στο δεξί μοχλό του τιμονιού που λένε "TRIP" που είναι οι καθαριστήρες τότε έχεις το sensor pack, αν όχι τότε βολεύεσαι με το Maps & More! 

http://vagtec.co.uk/eshop/volkswagen/up/genuine-volkswagen-oem-retrofit-kit-cruise-control-vw-up.html Εδώ βρήκα αυτό που ζητάς ακριβώς και το εγκαθιστάς στο αυτοκίνητο κάνοντας τις απαραίτητες ρυθμίσεις φυσικά, δεν νομίζω βέβαια να θέλεις τόσο πολύ να μπεις σε τέτοια διαδικασία, αλλά εγώ στο στέλνω. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο και σχετικά "οικονομικό". Το θέμα ειναι ποιός μπορεί να κάνει την εγκατάσταση. Η αντιπροσωπεία το κάνει? Θέλω πολύ να βάλω cruise control στο eco up μου γιατί κάνω συνέχεια ταξίδια κλπ. και μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.