Jump to content
TasoulisGrs

LED H7 KIt σε Golf V Gti

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους  μόλις σήμερα παρέλαβα κιτ Η7 LED 6500K 7500LM,  το εχω βάλει στη μεγάλη σκάλα η νύχτα με την μέρα , και  απο Xenon κ απο τις απλες λάμπες πυρακτώσεως που εχει στη μεγάλη το φανάρι ,αφου στον προτζεκτορα φοράει το xenon του. εντυπώσεις οι καλύτερες άμεσο στο ανάμα του κ αλλη οπτική ....καμιά σχέση με την κιτρινίλα της πυρακτώσεως .  τα 2 προβλήματα που αντιμετώπισα είναι το 3πλο φλασινγκ πριν παρει μπροστα κ τη καταραμενη καμμενη λάμπα στο πινάκα οργάνων ψάχνοντας λιγο βρήκα 1 λύση που λέγετε   Load Resistor Wiring Harness DC 12-24V  ( κοινώς μια αντίσταση  ) οποτε την περιμενω και αυτη κ θα σας ενημερωσω για το πρότζεκτ. ανεβάζω κ μερικές φωτο απο την πρωινή απόπειρα στο γκαρααζ.

 

,

WhatsApp Image 2017-01-18 at 11.14.23.jpeg

WhatsApp Image 2017-01-18 at 11.18.50.jpeg

αασ.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους  μόλις σήμερα παρέλαβα κιτ Η7 LED 6500K 7500LM,  το εχω βάλει στη μεγάλη σκάλα η νύχτα με την μέρα , και  απο Xenon κ απο τις απλες λάμπες πυρακτώσεως που εχει στη μεγάλη το φανάρι ,αφου στον προτζεκτορα φοράει το xenon του. εντυπώσεις οι καλύτερες άμεσο στο ανάμα του κ αλλη οπτική ....καμιά σχέση με την κιτρινίλα της πυρακτώσεως .  τα 2 προβλήματα που αντιμετώπισα είναι το 3πλο φλασινγκ πριν παρει μπροστα κ τη καταραμενη καμμενη λάμπα στο πινάκα οργάνων ψάχνοντας λιγο βρήκα 1 λύση που λέγετε   Load Resistor Wiring Harness DC 12-24V  ( κοινώς μια αντίσταση  ) οποτε την περιμενω και αυτη κ θα σας ενημερωσω για το πρότζεκτ. ανεβάζω κ μερικές φωτο απο την πρωινή απόπειρα στο γκαρααζ.

 

,
WhatsApp Image 2017-01-18 at 11.14.23.jpeg
WhatsApp Image 2017-01-18 at 11.18.50.jpeg
αασ.jpeg

Ποσο βγηκε το μαλλι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

50€ Μαζί με τα μεταφορικά . 

Με ενδιαφερει κ εμενα οποτε οταν το τελειωσεις κ με την αντισταση δωσε τα φωτα σου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

47 λεπτά πριν , DubbeR_ChRoniS said:

ηρθαν?

Δευτέρα Τρίτη το θέμα είναι να μπορέσω να τα βάλω λόγο δουλειάς...θεωρώ ότι θα γίνει δουλειά με το καμένο λαμπάκι στο Κατραν με το 3πλο τσεκ φλασινγκ είναι λίγο Ρευστο ακόμη ! 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα ήρθαν μπήκε έσβησε στο κατραν η ένδειξη . Όμως το 3πλο αναβοσμησμα πριν μπει σε λειτουργία ο κινητήρας πάλι μένει . Οι αντιστάσεις Π μπήκαν ήταν 25w ώστε στο σύνολο να έχει 55W μαζί με τα led . Το αποτέλεσμα είναι φοβερό . Πολύ καλό φως,  παρά πολύ  άμεσο στο αναμα η στο παίξιμο (σινιάλο ) . Εάν μπορούσαμε να σβήσουμε Κ το 3πλο αναβοσμησμα πριν Κ μόνο πριν πάρει μπρος θα ήταν ότι καλύτερο . Προσωπικά δε με πειράζει τόσο , αλλά θα ήταν το καλύτερο . 

Το συνιστώ . 

IMG_3777.JPG

IMG_3778.JPG

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα που εβαλα xenon μου εκανε και εμενα το τριπλο αναβοσβησμα.η λυση σε μενα extra καλωδιωση και ρευμα απο μπαταρια κατευθειαν.και οι υποδοχες χρησιμοποιουνται σαν εντολη μονο.για αναψε σβησε και μεγαλη σκαλα.τωρα στα led μηπως υπαρχει καμια καλωδιωση...

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , diver86 said:

Πριν κανα μηνα που εβαλα xenon μου εκανε και εμενα το τριπλο αναβοσβησμα.η λυση σε μενα extra καλωδιωση και ρευμα απο μπαταρια κατευθειαν.και οι υποδοχες χρησιμοποιουνται σαν εντολη μονο.για αναψε σβησε και μεγαλη σκαλα.τωρα στα led μηπως υπαρχει καμια καλωδιωση...

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πρέπει να υπάρχει κ άλλη λύση ένας ηλεκτρολόγος θα μας βοηθούσε περισσότερο  , αν βάζαμε πυκνωτές να κρατάνε ρεύμα μόνιμα εκεί ώστε ο παλμός απο το τσεκ να έβρισκε ρεύμα? το θέμα ειναι οτι κανει 3 παλμούς πριν πάρει μπροστά κ τέλος μετα .το φως σε ταξίδι είναι πάντως πολύ ξεκούραστο ...σε διαδρομές που χρειάζεσαι περισσότερο βοηθάει πάρα πολύ .....!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . .  Έχει τοποθετήσει κάποιος φίλος Led φώτα σε golf 5 και να μας πει εντυπώσεις κ αν γίνεται , γιατί σε ερώτηση σε αντιπροσωπεία μου έδωσαν αρνητική απάντηση ( υπάρχει προβλημα να μου κάψει τους υαλοκαθαριστήρες . . Ισχύει κάτι τέτοιο???/)

Link to comment
Share on other sites

 εννοεισ μεσεασ σκαλασ led   .θα ρωτησω αυριο και θα σου πω εαν εχουναι βγαλει τουσ ανταπτωρεσ που χρειαζονται. μεχρι στηγμησ εχω τοποθετηση σε πολο 6r kai 6c και γκολφ 7 kai den exoymai προβλημα. βγαζουναι αψογο φωσ και σωστη δεσμη.και ειναι 6000Κ.

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2017 at 6:27 ΜΜ, asterios said:

Καλησπέρα . .  Έχει τοποθετήσει κάποιος φίλος Led φώτα σε golf 5 και να μας πει εντυπώσεις κ αν γίνεται , γιατί σε ερώτηση σε αντιπροσωπεία μου έδωσαν αρνητική απάντηση ( υπάρχει προβλημα να μου κάψει τους υαλοκαθαριστήρες . . Ισχύει κάτι τέτοιο???/)

 

Ναί φίλε μου μπορεί να σου κάψει και εγκέφαλο :startle: Πλάκα κάνω , τι είναι αυτά που λένε στην αντιπροσωπεία . Τα έχω 2+ χρόνια σχεδόν και δέν έχω κανένα πρόβλημα . Στην αρχή λόγο χαμηλης κατανάλωσης τα διάβασε ο εγκέφαλος σαν καμένα και να απομονωνε αυτόματα και έπρεπε να κάνω 3πλο ανοιξε/κλείσε ωστε να τα 'διαβάσει' η να τα παρακάμψει , στην συνέχεια έβαλα 2 led παράληλα , 1 σε κάθε φανάρι αντίστοιχα ωστε να ανέβει το φορτίο και όλα μια χαρά . Δέν είχα προχειρες αντιστάσεις κι έτσι έβαλα τα led τα "έριξα" μέσα στο χώρο της μηχανης και τώρα έχω και φώς το βράδυ:yahoo:

 

On 22/2/2017 at 11:54 ΠΜ, gtse said:

δεν έχουν σωστή δέσμη όλα τα led κάποια συγκεκριμένα έχουν

Έχει πολύ δίκιο ο φίλος ,αλλα πιστεύω οτι παίζει ρόλο το κάτοπτρο πιό πολύ που στέλνει την δέσμη παρά η ίδια η λυχνία. Παρόλο που τα Led έχουν πολύ ωραίο φώς απο άποψη θερμότητας κεριών , επειδή έβαλα angel eyes και το κάτοπτρο είναι τύπου bi-xenon αλλα χάλια ποιότητα και δέν είναι τόσο καλό ,το τελικό αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό . Την ίδια λυχνία την έβαλα σε KTM duke με τα εργοστασιακά κάτοπτρα και στην κυριολεξία έκαναν την νύχτα μέρα με υπέροχη δέσμη και αποτέλεσμα. 

Edited by activious
merge
Link to comment
Share on other sites

Όσο περισσότερα Κ και w τόσο καλύτερα , αλλά το βασικό για την μεσεα σκάλα είναι να υπάρχει προτζέκτορας για να πηγαίνει το φως σε συγκεκριμένο σημείο . Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις σε λεντ είναι το 3πλο φλασινγκ πριν πάρει μπροστά . Όσο για υαλοκαθαριστήρες κτλ αν Κ υπερβολές δε μπορεί κανείς να σου πει με σιγουριά τι μπορεί να γίνει . Το συμβατικό είναι να είναι can bus Κ 110W διαφορετικά θα αντιμετωπίσεις αλλά θέματα όπως καμμένη λάμπα στο πίνακα οργάνων να μην ανάβουν ....!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2017 at 7:26 ΜΜ, diver86 said:

Πριν κανα μηνα που εβαλα xenon μου εκανε και εμενα το τριπλο αναβοσβησμα.η λυση σε μενα extra καλωδιωση και ρευμα απο μπαταρια κατευθειαν.και οι υποδοχες χρησιμοποιουνται σαν εντολη μονο.για αναψε σβησε και μεγαλη σκαλα.τωρα στα led μηπως υπαρχει καμια καλωδιωση...

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

  1. ¨Καλησπερα τι τύπο  xenon  έβαλες after market ή εργοστασιακά ;;;
    Θελω να βάλω xenon σε golf 5 gti Εμένα  φοράει απλα φαναρια  με καθρεφτες και λαμπες Η7.
    Από ότι ξερω αν βαλω φαναρια γνήσια  μπαινουν κατευθειαν και το μονο που χρειαζεται ειναι προγραμματισμός και φύσες .
    Απλά το πρόβλημα θα είναι  οτι δενθα  ανεβοκατεβαινουν αυτοματα οι λαμπες κατά το άνοιγμα αλλα και στην πορεια γιατι θα χρειαστεί  αλλαγή ολόκληρης της  καλωδίωσης και αλλαγη ατοματου  διακόπτη φώτων  και αυτό δεν το αναλμανει κανεις να το κανει.

     
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.