Jump to content
makis135

λαμπες led αλλαγη

Recommended Posts

Hi παίδες!!!Λοιπον μπαίνω απευθείας στο θέμα!!!Εχω δει οτι κυκλοφορούν κατι λάμπες led για τα φώτα πορείας(μικρή-μεγάλη σκάλα καθώς και για προβολάκια)και με τις οποίες είναι σαν να φορά το αμάξι φώτα xenon(τουλάχιστον σε εμφανιση έτσι φαίνονται). Εγω εχω ενα πολακι 6n2 και πιστευω οτι με τετοια φώτα θα ομορφήνει το τιγρακι μου επειδή θα έχω πιο λευκό φώς!!!Αξίζει να αλλάξω τις λάμπες τεχνολογίας πυρακτώσεως cold blue που φοράω τωρα και οι οποίες έχουν δυνατό φώς και να βάλω λάμπες τεχνολογίας led?Εχουν την ίδια αποδοση? :)

Ευχαριστώ πολύ παίδες για οποιαδήποτε απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Hi φιλε μου kiwi!Καταρχας ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.

Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος αλλα δεν εχω λάμπες xenon ή σύστημα xenon στο αμάξι. Αυτή την στιγμή φοράω τις Osram Cool Blue και μπορώ να πω οτι ειμαι πολύ ευχαριστημένος απο θέμα ορατότητας αλλα βγάζουν ψιλολευκό φώς και οχι λευκό όπως μου ειχαν πει(όπως στα xenon)και για να πω την αλήθεια απογοητευτηκα σε θέμα ομορφιάς. Απλά είδα κατι λάμπες LED οι οποίες βγάζουν λευκό φώς όπως στα φώτα xenon και οι οποίες δεν χριάζονται καμια ιδιετερη μετατροπή για να μπουν στο αμάξι.Απλα δεν ξέρω αν έχουν την ίδια απόδοση σε θέμα φωτεινότητας με τις κλασσικές λάμπες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε μαγκες!!πηρα το ακινουργιο το Polo tsi και του εβαλα λαμπες led για τα φωτα ημερας.Επισης του εβαλα ψιρες led για τα φωτα θεσης αλλα κ για την πινακιδα.Το προβλημα ειναι πως μολις εβαλα τις ψιρες μου αναψε λαμπακι για error,παρόλα αυτα λειτουργουν κανονικα ολα.Θα υπαρξει κανενα προβλημα η απλως να παω να σβησω το eroor απο τον εγκεφαλο κ ολα οκ;;(το error το εβγαλε μονο για τις ψιρες και οχι για τις led λαμπες στα φωτα ημερας)Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε μαγκες!!πηρα το ακινουργιο το Polo tsi και του εβαλα λαμπες led για τα φωτα ημερας.Επισης του εβαλα ψιρες led για τα φωτα θεσης αλλα κ για την πινακιδα.Το προβλημα ειναι πως μολις εβαλα τις ψιρες μου αναψε λαμπακι για error,παρόλα αυτα λειτουργουν κανονικα ολα.Θα υπαρξει κανενα προβλημα η απλως να παω να σβησω το eroor απο τον εγκεφαλο κ ολα οκ;;(το error το εβγαλε μονο για τις ψιρες και οχι για τις led λαμπες στα φωτα ημερας)Ευχαριστω..

Μάλλον οι ψείρες που πήρες δεν έχουν canbus για αυτό έχεις τέτοιο σφάλμα, στο ebay εχει ΝΟ ΕRROR Led με πολύ λίγα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βγηκαν καινουργιες λαμπες παρα πολυ καλες ...καλυτερες δεν γινεται στο 120 % ακομα δεν φτασαμε...αλλα οχι 50-6070-80 αλλα 100% πανω αποδωση και επωνυμες...τις φερνουν και ελλαδα και τις φοραω 2 μηνες τωρα εχουν κατασπρο φως καθολου κιτρινοκαι δεν μοιαζουν σε ξενον ναι ειναι ασπρες αλλα δεν φεγγουν μπλε...αρα κορυφη..νομιζω τις φερνει και ο σαβελ πλεον ..αλλα εγω της πηρα απο εμπαυ...100_4488.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι ψείρες που πήρες δεν έχουν canbus για αυτό έχεις τέτοιο σφάλμα, στο ebay εχει ΝΟ ΕRROR Led με πολύ λίγα χρήματα...

Και αυτες που πηρα εγω φθηνες ηταν αλλα λεω αν υπαρχει καποιο προβλημα με το error.ΔΙαφορετικα να το σβησω απο τον εγγεφαλο!

Link to comment
Share on other sites

Και αυτες που πηρα εγω φθηνες ηταν αλλα λεω αν υπαρχει καποιο προβλημα με το error.ΔΙαφορετικα να το σβησω απο τον εγγεφαλο!

Δεν ξέρω αν διμιουργηθεί προβλημα στα ηλεκτρικά του αυτοκινήτου. Γιατί δεν περνεις με canbus να είσαι 100% οκ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου johnpalios το εχω ξανα ακουσει αυτο το πρόβλημα και νομιζω οτι υπαρχει λύση στο link φωτοεσωτερική βελτίωση. Ειναι αρκετες σελιδες το θεμα που αναπτύσουν τα παιδια αλλα αξίζει τον κόπο να ρίξεις μια ματια.Ελπίζω να βοήθησα!!!

Quicksilver, οι λάμπες αυτές που λές ειναι της Philips X-Treme Power?Γιατι δεν φαίνεται πολύ καθαρα στην φωτο που παραθέτεις. Απο που τις πηρες?Πόσο αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε μαγκες!!πηρα το ακινουργιο το Polo tsi και του εβαλα λαμπες led για τα φωτα ημερας.Επισης του εβαλα ψιρες led για τα φωτα θεσης αλλα κ για την πινακιδα.Το προβλημα ειναι πως μολις εβαλα τις ψιρες μου αναψε λαμπακι για error,παρόλα αυτα λειτουργουν κανονικα ολα.Θα υπαρξει κανενα προβλημα η απλως να παω να σβησω το eroor απο τον εγκεφαλο κ ολα οκ;;(το error το εβγαλε μονο για τις ψιρες και οχι για τις led λαμπες στα φωτα ημερας)Ευχαριστω..

Δεν ξερω τι παιζετε με το canbus, αλλα σε αυτοκινητα χωρις canbus αυτο το εβγαζε απλα επειδη τα λεντακια εχουν διαφορετικη ταση απο τις μαμα λαμπες! Νομιζω οτι δεν θα εχεις προβλημα! Επισης, πιστευω οτι αν βαλεις αντιστασεις παιζει να σβησει το error.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου johnpalios το εχω ξανα ακουσει αυτο το πρόβλημα και νομιζω οτι υπαρχει λύση στο link φωτοεσωτερική βελτίωση. Ειναι αρκετες σελιδες το θεμα που αναπτύσουν τα παιδια αλλα αξίζει τον κόπο να ρίξεις μια ματια.Ελπίζω να βοήθησα!!!

Quicksilver, οι λάμπες αυτές που λές ειναι της Philips X-Treme Power?Γιατι δεν φαίνεται πολύ καθαρα στην φωτο που παραθέτεις. Απο που τις πηρες?Πόσο αν επιτρέπεται?

Δωσε ενα Link αν δεν ειναι κοπος γιατι δεν το βρηκα ρε φιλος!!

Link to comment
Share on other sites

Προς διαχειριστές!!

Υπηρχε ενα θεμα με τιτλο "Θελω Καλυτερα Φωτα Αλλα Οχι Xenon!" δεν το βρισκω με τιποτα.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε μου johnpalios, απο οτι βλέπω το βρηκες το link, παντως εγω στο γράφω και πιο κάτω.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=39572&st=60

Εχει πολύ πληροφορία μέσα στο συγκεκριμένο θέμα και νομίζω οτι σίγουρα θα βγάλεις άκρη!!!

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν μπαινουν led φωτακια σε polo tsi??? ξερει κανεις?? εχει βαλει κανενας?? η μηπως εχει δει κανεις καμια φωτο να δουμε πως ειναι εμφανησιακα???

ευχαριστω προκαταβολικα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν μπαινουν led φωτακια σε polo tsi??? ξερει κανεις?? εχει βαλει κανενας?? η μηπως εχει δει κανεις καμια φωτο να δουμε πως ειναι εμφανησιακα???

ευχαριστω προκαταβολικα!! :blush:

Φυσικά σχεδόν σε όλα τα φώτα. Δές αυτά στο e-bay: http://search.eim.ebay.gr/?kw=polo+6r+led&el=77&ect=

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά σχεδόν σε όλα τα φώτα. Δές αυτά στο e-bay: http://search.eim.ebay.gr/?kw=polo+6r+led&el=77&ect=

ευχαριστω πολυ!!! σκεφτομαι να τα βαλω κατω απο τα φωτα.. οπως ειδα σε μια φωτο απο je design του 6r... φαινεται πολυ ομορφο!!

εδω ειναι κι η εικονα http://www.automobilesreview.com/pictures/je-design-vw-polo-6r/je-design-vw-polo-6r-05.html

αλλα δεν ξερω αν αυτα ειναι φωτα η επιπροσθετα led.. γιατι θελω να συνδιασω αυτα... οπως φαινεται δλδ στην εικονα μαζι με τα κανονικα φωτα ημερας... αν ξερει κανεις που μπορω να τα βρω κι που μπορω να τα τοποθετησω... μην εχουμε κι θεματα με τα φωτα μετα...

κι παλι ευχαριστω πολυ!!! :thumbsup:

Edited by vw_lyb
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά σχεδόν σε όλα τα φώτα. Δές αυτά στο e-bay: http://search.eim.ebay.gr/?kw=polo+6r+led&el=77&ect=

Μήπως ξέρεις τι τύπος λάμπας έχουν τα προβολάκια (polo gti 2011)και που μπορώ μα βρώ ίδιες λάμπες με led?

Επίσεις το μόνο που κάνεις είναι να αλλάξεις τις λάμπες ή θέλει και κάτι άλλο(πχ ασφάλειες,καλώδια κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις τι τύπος λάμπας έχουν τα προβολάκια (polo gti 2011)και που μπορώ μα βρώ ίδιες λάμπες με led?

Επίσεις το μόνο που κάνεις είναι να αλλάξεις τις λάμπες ή θέλει και κάτι άλλο(πχ ασφάλειες,καλώδια κλπ)?

Έχει πολλά στο ebay led, αν έχουν canbus δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο νομίζω, ρώτα τον πωλητή πριν αγοράσεις για να έισαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά στο ebay led, αν έχουν canbus δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο νομίζω, ρώτα τον πωλητή πριν αγοράσεις για να έισαι σίγουρος

Αθήνα κάποιο μαγαζί δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, εχω το Polo 6r και θελω να αλλαξω τις ψειρες διπλα απο τα φωτα πορειας. Υπαρχη κανενας οδηγός

η βιντεο κατι να βοηθάει? Ευχαριστώ

Edited by captainrodos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.