Jump to content
makis135

λαμπες led αλλαγη

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!!

σκέφτομαι να αλλάξω τις λάμπες γιατί πολύ κιτρινίλα αυτές που έχει τώρα και δεν μου αρέσει...

θέλω να έχουν όσο το δυνατόν λευκότερο φως.

είδα τις diamond vision αλλα στο site τις philips δεν υπάρχουν?! τι γίνετε?

έχετε καμιά πρόταση?

ευχαριστώ!

επειδη απο οτι ειδα εχεις το polo 9n, εγω οταν το ειχα, του ειχα αντικαταστησει ολες τις εργοστασιακες με philips bluevision. προσωπικα ειχα μεινει ευχαριστημενος γιατι υπηρχε, καταρχας μεγαλη διαφορα τοσο αισθητικα οσο και στην ορατοτητα ( καλυτερα αποτελεσματα). απο κει και περα.....the choice is yours.

Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα η Blue Vision είναι η αντικατάσταση της Diamond Vision,οπότε πάω για την Blue Vision.

και κάτι τελευταίο ,σκεφτόμουν να βάλω στη μεσαία και μεγάλη σκάλα τα Blue Vision και στα πορείας και τους προβολής ομίχλης να βάλω LED τι λέτε? η μήπως και την μεγάλη σκάλα να την κάνω LED? μήπως θα φαίνεται περίεργη η διάφορα στην απόχρωση?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρώτα όποιον θες, τα led έχουν εμβέλια κάπου 10 μέτρα, η λάμπες της μεσσαίας σκάλας κάπου 30 μέτρα και της μεγάλης 100 μέτρα, δε λέω οτι δε βγάζουν φως, απλά δεν το εστιάζουν και δεν έχουν εμβέλια, ρώτα και σε μαγαζί αν θες

Link to comment
Share on other sites

εγώ είπα για τα πορείας και τους προβολής ομίχλης να τα αλλάξω με LED και αναρωτιόμουν αν αξίζει και στην μεγάλη σκάλα.

λίγο που το έψαξα τουλάχιστον σε προβολής ομίχλης είχαν ίδιες επιδόσεις μονο που τα LED είχαν καλύτερο φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου λεγα να αλλάξεις τα θέσεως μόνο, αν θες άλλαξε και τα ομίχλης απλά να ξέρεις οτι θα είναι για ομορφιά και σε ομίχλη δε θα βλέπεις όχι μόνο λόγω έντασησ αλλά και λόγω χρώματος αφού σε ομίχλη βλέπεις μόνο με κίτρινο.

Όταν λες ότι τα led ήταν καλύτερα εννοείς αν κοιτάς το φανάρι ή αν κοιτάς το δρόμο?Αν κοιτάς το φανάρι σίγουρα τα led φαίνονται πιο δυνατά

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε το δρόμο, δεν είπα να βάλω ότι νάνε απλά για να φαίνεται άσπρο φως.

να έχει ίδια απόδοση αν όχι καλύτερη από τις απλές λάμπες και να είναι όσο το δυνατόν πιο λευκα.

τώρα τα προβολακια μη φανταστείς ότι είναι κίτρινα...ίδιο χρώμα με τα φανάρια βγάζουν.

Link to comment
Share on other sites

εγω φωραω τα philips crystal vision me 6000 k λευκο φως και led παντου φιλε

Crystal vision στα 6000 Κ δεν υπάρχει σε λάμπα αλογόνου.Είναι 4300 Κ και στα 5000 Κ είναι η diamond.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τις diamond vision..το φως τους ειναι ασπρο..αν ομως κοιταξεις καταματα το φαναρι θα δεις να ψιλο-μπλεδιζει λιγο..δες στην παρουσιαση μου!

Οι Crystal δεν τις λες και άσπρο , μπλε ναι .... Οι Crystal Vision ειναι λευκές στα 4300K

Οι καλυτερες αλογονου ειναι οι RAZO φοβερές λάμπες και βελτιώνουν αρκετά την ορατήτα αλλά ειναι διπλή τιμή από τις philips

Led μην βάλεις δεν θα βλέπεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Οι Crystal δεν τις λες και άσπρο , μπλε ναι .... Οι Crystal Vision ειναι λευκές στα 4300K

Οι καλυτερες αλογονου ειναι οι RAZO φοβερές λάμπες και βελτιώνουν αρκετά την ορατήτα αλλά ειναι διπλή τιμή από τις philips

Led μην βάλεις δεν θα βλέπεις τιποτα

+1

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και η καλύτερη χρησιμότητα για την extreme vision θα είναι για την μεσαία σκάλα αλλά αξίζει να βάλω άλλο ένα σετακι για την μεγάλη σκάλα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω το polo6r αγορασμενο το 2011 και θα ηθελα να αλλαξω φωτα πορειας και ημερας σε xenon/led και χρειαζομαι την βοηθεια σας μιας και οι γνωσεις μου στο θεμα ειναι ανυπαρκτες.

θα ηθελα να σας πω οτι εχω ηδη αλλαξει τα φωτα ημερας (τα μικρα δλδ) σε led αλλα μετα απο 7 μηνες χωρις προβληματα το ενα αναβοσβηνει σαν χριστουγενιατικο φωτακι (ασταματητα). Τα led που μου εβαλαν ειναι αυτα http://www.lampa.it/en/prodrs-5057-9568-hyper_led_power_24_octafocus___12v___(t10).asp

 

το πολο μου ειναι σαν αυτο. (δεν εχει προβολεις ομιχλης)

5BE8AC1DA96C4B49812EFA3C2D788C92.jpg

 

προτασεις? ευχαριστω  :good:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες θα ηθελα την γνωμη σας για να ειμαι πιο κοντα σε xenon kit φωτισμο για να μην βαλω το κιτ και στραβωνω αδικα τον  κοσμο τι να επιλέξω philips diamond vision i blue vision να ειμαι πιο κοντα στο λευκο αποτελεσμα?? χρησιμοποιει καποιος αυτες τις λαμπες???

 

Link to comment
Share on other sites

crystal vision ειναι και αυτες λευκες?? εχεις φωτογραφια που τα εχεις αναμμενα??

Έφτασεεεε!!!!!

 

Edited by Professor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.