Jump to content
makis135

λαμπες led αλλαγη

Recommended Posts

Παιδια εχει βαλει κανεις κιτ ξενον h7 σε φαναρια με 2 λαμπες δλδ. Τοποθετησα εγω χθες στην μεσαια  και δεν βλεπω τιποτα μπροστα μονο λιγο δεξια και αριστερα και χαμηλα κατω! Τα προβολακια μου φεγγουν πιο δυνατα!! Τι γινεται μηπως φταιει κατι ; Τα φαναρια παρατηρησα εχουν στην μεσαια σκαλα ενα μικρο πραγμα μπροστα απο εκει που κουμπωνει η λαμπα! Μηπως φταιει αυτο και εμποδιζει το φως;;

Link to comment
Share on other sites

δημητρη δεν ξςρω αμα το κατεχεις αλλα ψαχνω να βρω τροπο να κανω να εμφανιζεται στο μενου της οθονης η απενεργοποιηση του esp tcs αλλα δεν το βρισκω πουθενα.βρηκα για το coming home για να απςνεργοποιω τα φωτα ημερας.αμα ξερει καποιος κατιβας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να βαλεις διακοπτη απενεργοποιησης στην οθονη; Εγω δοκιμασα να το κλεισω με vcds επειδη δεν εχω καν κουμπι και εβγαζε σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω.και εγω προσπαθησα να το απςνεργοποιησω απο το vcds αλλα τπτ δυστυχως!!!αμα εχεις βρει κανενα αλλο κολπακι πες το μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν αυτές που θα βάλεις είναι ίδιες με αυτές που είχε, ή, αν βάλεις led να είναι canbus για να μη σου βγάζει σφάλμα.

Στάλθηκε από το Jiayu S3 μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχετε κάτι καλο να μου προτείνετε σε λευκό φως? 

αν ειναι να καίγονται καθε λιγο κ λιγάκι να το αφησω καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2016 at 9:48 ΜΜ, sirdimitris said:

Το εκανα να δουλευουν τα led της πινακιδας χωρις αντισταση με vag com

bdtNFsf.jpg

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ  Δημήτρη. Μου είπαν ότι με αυτό τον τρόπο  μπορούμε να κάνουμε να δουλεύει  ότι βγάζει σφάλμα.πχ αν βάλω λέντ  λάμπα στην όπισθεν  τη ρυθμίσω  από το ίδιο κανάλι. Ισχύει  Αυτό?

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2017 at 7:39 ΜΜ, mordor said:

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ  Δημήτρη. Μου είπαν ότι με αυτό τον τρόπο  μπορούμε να κάνουμε να δουλεύει  ότι βγάζει σφάλμα.πχ αν βάλω λέντ  λάμπα στην όπισθεν  τη ρυθμίσω  από το ίδιο κανάλι. Ισχύει  Αυτό?

Άκόλόύθήσά  σήμέρά τά ίδίά  βήματά γίά  νά φτίάξώ τήν  πίνάκίδα  άλλά δεν γίνέτέ  τίπότά. Τί μπόρέί νά κάνώ λάθός;

Edited by mordor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Σχεδιάζω να αλλάξω τις απλές λαμπες που εχει το Polo 2015 highline σε LED

εχω βρει αυτη για πορείας:https://www.novsights.com/collections/headlight/products/novsight-pair-10000lm-led-headlight-fog-light-bulbs-white-2-year-warranty

Και προβολάκια αυτα:https://www.skroutz.gr/s/11355317/2-X-36W-Η8-φώτα-led-αυτοκινήτου-12V-24V-Headlight-C6-72W-7600LM-CREE-LED-Kit-6000K.html

Σαν μάρκα η novsights μου εκανε εντύπωση και λεω να τα δοκιμάσω ,

Το προβλημα ειναι αν χρειάζομαι canbus και για τα δυο ζευγάρια, παντως αποτι είδα σε μερικά led της novsights δεν χρειαζόταν..

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , baspax1 said:

Καλησπέρα
Σχεδιάζω να αλλάξω τις απλές λαμπες που εχει το Polo 2015 highline σε LED

εχω βρει αυτη για πορείας:https://www.novsights.com/collections/headlight/products/novsight-pair-10000lm-led-headlight-fog-light-bulbs-white-2-year-warranty

Και προβολάκια αυτα:https://www.skroutz.gr/s/11355317/2-X-36W-Η8-φώτα-led-αυτοκινήτου-12V-24V-Headlight-C6-72W-7600LM-CREE-LED-Kit-6000K.html

Σαν μάρκα η novsights μου εκανε εντύπωση και λεω να τα δοκιμάσω ,

Το προβλημα ειναι αν χρειάζομαι canbus και για τα δυο ζευγάρια, παντως αποτι είδα σε μερικά led της novsights δεν χρειαζόταν..

Φίλε μου τα λεφτά που θα δώσεις για αυτά τα led.

 

Φάτα στα σουβλάκια, θα πιάσουν και τόπο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , OMINUS said:

Φίλε μου τα λεφτά που θα δώσεις για αυτά τα led.

 

Φάτα στα σουβλάκια, θα πιάσουν και τόπο.

 

 

Γιατι όμως;
Σε beverly που είπα να δοκιμάσω πρωτη φορά κοντα στο 30ρικο κρατανε ακομη εδω και 2 χρόνια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2018 at 11:08 ΜΜ, baspax1 said:

Γιατι όμως;
Σε beverly που είπα να δοκιμάσω πρωτη φορά κοντα στο 30ρικο κρατανε ακομη εδω και 2 χρόνια

 

Κοίτα δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα σου,  αλλά έχω μια επιφύλαξη για τέτοιου τύπου λάμπες.

 

Είμαι λίγο κάθετος με αυτές της λάμπες ως Προς την δέσμη του φως που βγάζουν (Δηλαδή το μήκος της ακτίνας που βγάζουν ) και Προς την αντοχή Τους από θερμοκρασία μέσα στο φανάρι 

 

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ μιας καλής λάμπας αλογονου η ένα ποιοτικό κιτ xenon.

 

 

Από αυτού του είδους της λάμπες που λες εσύ.

 

"Ίσως" λέω ίσως,  μπορεί να έβαζα σαν ποιό ποιοτική λάμπα led αυτή την στιγμή στην αγορά.

 

Αυτές εδώ 

PHILIPS EXTREME ULITINON 200% 

https://www.skroutz.gr/s/12691643/ΛΑΜΠΕΣ-PHILIPS-H7-X-TREME-VISION-LED-12V-25W-200-ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ-ΦΩΣ-6500K-2τμχ.html

 

PHILIPS EXTREME ULITINON 160%

https://www.tsokassound.gr/index.php/el/katigories/2015-12-15-18-21-24/3940/63/fotismos/led-auto-moto/led-headlight-κύριου-φωτισμού/led-h4-philips-2-χρόνια-εγγύηση-philips-hellas-original-ζευγοσ-ultinon-160-6200k-detail

 

 

Πάντα όμως με μια μικρή επιφύλαξη.

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Μια ψήφο απο μένα στα led. Τα xenon τελείωσαν, όλοι οι κατασκευαστές led βάζουν πια. Αλλά led απο led έχει διαφορα, δεν είναι όλα ιδια. Θέλει να είναι πανω απο 4000 lum και να έχουν ανεμιστήρα ψύξης. Επιπλέον, κάποια μπορεί να ανάβουν τσεκ, οπότε θέλουν vcds. Εγώ σε golf 4 που χω βάλει είναι όλα ok, τα χω 2 Χρόνια και κανανε 15 ευρω απο aliexpress (H7 led 8000 lum). 

 

150 ευρω να μη δώσεις με ΤΙΠΟΤΑ! ΠΟΥ ΖΟΥΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ; παίρνεις  με 15 ευρω και κανείς τη δουλειά σου. Και να χαλάσουν, τα πετάς και παίρνεις άλλα.

 

HLXG New Upgrade Mini Canbus H4 H7 LED Car Headlight Kit 50W 10000LM/Set H1 H11 9005 HB3 9006 HB4 H8 6000K Bulbs Car Accessories
https://s.click.aliexpress.com/e/bvNmp2mk

Edited by turbomaniac
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βλέπω πως στο aliexpress έχει και την Nighteye! 

Κάτι τελευταίο μήπως ξέρετε πως μπορώ να μάθω τι λάμπα χρειάζεται κάτω στους προβολείς τα φώτα daylight ;είναι νομίζω αυτά που όταν τα έχω σβηστά ανάβει η σχετική λάμπα στην φορά που στριβω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορείς να το δεις στο βιβλίο χρήστη. Σίγουρα θα γράφει και πως να τα αλλάξεις. Οπότε ανοίγεις, τα βλέπεις, τα ξαναβαζεις, παραγγελνεις.

 

Η αλλαγή των καμένων λαμπτήρων πρέπει να είναι στα πλαίσια της συντήρησης που πρέπει να ξέρει ο κάτοχος, όπως πχ η αλλαγή τροχού, ο έλεγχος στάθμης υγρών του κινητήρα, κλπ.

Edited by turbomaniac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.