Jump to content
Χάρης7

Δεν πετανε νερο οι υαλοκαθαριστηρες

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Οι υαλοκαθαριστηρες δουλευουν αλλα δεν πετανε νερο. Το μοτερακι φαινεται να μη δουλευει οποτε δε νομιζω οτι ειναι βουλωμενα τα μπεκ.

Υποψιαζομαι καμια καμμενη ασφαλεια.

Ξερω που ειναι οι ασφαλειες αλλα πως θα βρω αυτη που ειναι για το μοτερ η γενικα σχετικη με το συστημα πλυσης; Ρωταω γτ πανω οι ασφαλειες γραφον απλα τα αμπερ δεν εχουν νουμερο δηλαδη. Υπαρχει καποιο διαγραμμα;

Το βιβλιαρακι δεν τις αναγραφει.

Κατι ασχετο ισως και σχετικο, στο δοχειο βαζω ενα ποτηρακι αζαξ μικρο του κρασιου και ολο το υπολοιπο με απιονισμενο νερο. Παιζει να προκαλεσε τιποτα αυτηη αναλογια;

Edited by Χάρης7
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε την ασφάλεια με το κόκκινο σημάδι.. είναι από golf 6.. δε μπόρεσα να βρω για polo..δεν εχω το πρόγραμμα.. ίσως να είναι ίδια η αντιστοιχία.. εύχομαι δλδ..

3JDbKkS.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα πολλοι παθουντες τελικα..το επαθα και εγω την περασμενη εβδομαδα..ασφαλεια ηταν αλλαχτηκε και ολα καλα.. συμπληρωσα μετα νερο με οινοπνευμα και ειμαστε ετοιμοι για μεγαλυτερες παγωνιες αυτη την φορα..

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, να επιβεβαιωσω κι εγω οτι ηταν αφαλεια, την αλλαξα μονος μου και τωρα ειναι κομπλε οι υαλοκαθαριστηρες.

Οι αφαλειες ειχαν 2 ευρω οι 6 και αλλαζουν ευκολα, μην πεταξετε λεφτα σε αντιπροσωπειες που ζητανε ενα 30αρι.

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2017 at 4:49 ΜΜ, Speedy said:

κοίταξε την ασφάλεια με το κόκκινο σημάδι.. είναι από golf 6.. δε μπόρεσα να βρω για polo..δεν εχω το πρόγραμμα.. ίσως να είναι ίδια η αντιστοιχία.. εύχομαι δλδ..

3JDbKkS.jpg

 

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Πιθανόν να έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Από τις ασφάλειες που είναι κάτω από το τιμόνι είναι κομπλέ. Οι άλλες που είναι στην αριστερά της μηχανής δεν μπορώ να τις βρω. Vw polo tdi 2013

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε οσους καιγονται  ασφαλιες απο μοτερακι υαλοκαθαριστηρων και δεν ειναι βουλωμενα τα μπεκ να ετοιμαζονται για καινουργιο μοτερακι το επαθα πριν δυο μηνες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε οσους καιγονται  ασφαλιες απο μοτερακι υαλοκαθαριστηρων και δεν ειναι βουλωμενα τα μπεκ να ετοιμαζονται για καινουργιο μοτερακι το επαθα πριν δυο μηνες.

Εβαλες xenon μηπως ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.