Jump to content
Nrgakos3

ΤΡΙΓΜΟΙ TIGUAN II

Recommended Posts

Παιδιά είμαι ο μοναδικός που έχω τριγμούς/συντονισμούς από το ταμπλό;; Ειδικά σε άγριο οδόστρωμα έτσι μου έρχεται να το τρακάρω και να πάρω τα λεφτά της μικτής!!  

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ο μοναδικός που έχω τριγμούς/συντονισμούς από το ταμπλό;; Ειδικά σε άγριο οδόστρωμα έτσι μου έρχεται να το τρακάρω και να πάρω τα λεφτά της μικτής!!  

Πηγαινε το να το δουνε. Μην αποκλειουμε να εχει λασκαρει καμια βιδα ή να χτυπαει καποιο καλωδιο που ειναι στον αερα και οχι δεμενο. Εγω ακουω κατι σε λακουβες στη δεξια μερια αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο το πορτμπαγκαζ που εχω κανα δυο μπουκαλια στις θηκες. Πρεπει να κατσω συνοδηγος μαλλον αλλα σε ποιον θα δωσω το τιμονι?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετές δοκιμές μου άλλαξαν τα πλαστικά καπάκια της κολώνας τιμονιού και όλα καλά μέχρι στιγμής! 

 

Τρέλο πράγμα οι θόρυβοι ρε παιδιά...εμένα μου ακουγόταν από τελείως αλλού!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό ότι έχω πρόβλημα ήχων (αεροδυναμικής το έχουν χαρακτηρίσει στη καρέντα) και συγκεκριμένα ένα λεπτό σφύριγμα κοντά στα 60 χλμ από την πλευρά του οδηγού. Δεν έχουν αμάξι για εξυπηρέτηση πελατών ώστε να το κρατήσουν και να λύσουν το πρόβλημα. Στο δρόμο που βγήκαμε με το τεχνικό είπε ότι το πιο πιθανό είναι να φταίει ο καθρέπτης γιατί όταν είναι κλειστός δεν κάνει τον ήχο. Τόσο σπαστικό είναι και για μένα @Nrgakos3  που τρελαίνομαι από αυτή τη βλακεία πάνω που θέλω να ευχαριστηθώ το αμάξι..και συμβαίνει από την πρώτη ημέρα - 5 μήνες πια! Γενικότερα εκτός από αυτό το σφύριγμα που ακούω και επιβεβαίωσε ο τεχνικός είναι εξωτερικούς ήχους σαν να χάνει η ηχομόνωση του αμαξιού. Αν μπορείς σε παρακαλώ να μου περιγράψεις λίγο τον ήχο, τι έκαναν ακριβώς, πόσο καιρό το κράτησαν και ότι άλλο σημαντικό νομίζεις θα με βοηθήσει γιατί είναι κοντινά τα σημεία μας και μήπως συνδέονται. 

Εν τω μεταξύ έχω και τριγμούς από την οροφή όταν την έχω ανοιχτή. Έχει κάποιος ιδέα το μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

On ‎18‎/‎4‎/‎2017 at 11:33 ΠΜ, Nrgakos3 said:

Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω , εμένα ο θόρυβος ήταν σίγουρα από μέσα και ήταν σαν συντονισμός όχι από τον αέρα. 

Καλημέρα και Καλή Χρονιά,

 

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα στο tiguan (αγορασμένο 11/2018) δηλαδή τριγμούς στο ταμπλο σε ανωμαλίες του δρόμου (λακούβες, σαμαράκια).

Μετά την αλλαγή που έγινε στα καπάκια της κολώνας τιμονιού είχες πάλι ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξαναείχα κάποιο τριγμό, αλλά εδώ που τα λέμε με το χάλι που έχουν τα τελευταία χρόνια οι δρόμοι μας θα πρέπει να κάνουν κέντρο εξέλιξης στην  Ελλάδα όλες οι εταιρίες..

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με τους τριγμούς.....εγώ το έχω ξεπεράσει εδώ και χρόνια. Ειλικρινά και να τρίξει που τρίζει κάτι δεν με απασχολεί....  Ανεβάστε την ένταση του ραδιοφώνου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.