Jump to content
deneinaigiasena

Golf 4 - Λάμπες Φαναριών / Προβολάκια [Γενική Συζήτηση - Απορίες - Λύσεις]

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,πριν καμια εβδομαδα αγορασα αλλα μπροστινα φωτα για το golf μου.Επειδη θελω να πουλησω τα μαμα εδω Ιταλια που σπουδαζω,ποσα περιπου λετε να ζητησω?εχουν και φρυδακια της JE DESIGN.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

για σας έχω μια απορία που μπορώ να βρω προβολής ομίχλης για το golf 4 αλλα θέλω να παίρνει και ξένων επάνω???

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το κάψιμο μιας λάμπας ( μικρή σκάλα ) πήρα την απόφαση να τις αλλάξω όλες. Θέλω όμως να αντί για το κίτρινο γνωστό φως να τις αντικαταστήσω με λευκές. Δεν θέλω τύπου ξένον, απλά λευκός χρώμα. Τι τύπο λάμπας χρειάζομαι;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα σετ, Philips Crystalvision με δώρο ψείρες bluevision στη συσκευασία. (Η7)

 

Δοκίμασε στα φώτα διασταύρωσης και θέσεως και αν μείνεις ευχαριστημένος,

βάλε ένα σετ Philips Xtreme 130% στη μεγάλη σκάλα (Η7)

 

ΥΓ.Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις στα διασταυρώσεως τις Phillips Xtreme 130%, τις Philips Nightguide ή ένα σετ Osram Nightbreaker

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα βγαλω σημερα μια φοτο με το δικο μου golf 4 να το δειτε πως φωτιζει με αυτες της λαμπες

Link to comment
Share on other sites

Στο golf 4  έμπαιναν φώτα ομίχλης κάτω στις γριλιες και κάποια άλλα τα είχαν πάνω ενσωματωμένα στα φανάρια,η απορία μου είναι η εξής επειδή σκέφτομαι να προσθέσω τα φώτα ομίχλης τι θα ήταν καλύτερο να διαλέξω απο πλευράς απόδοσης τα ενσωματωμένα (δηλαδή άλλα φανάρια) ή αυτά στις γριλιες ??? ή  και στις δυο περιπτώσεις αποδίδουν το ίδιο ??? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο 4αρι τα προβολακια εβγεναν μονο ενσωματομενα μεσα στο φαναρι, μονο στην εκδοση r32, τα προβολακια ηταν στις γρυλιες του προφυλακτηρα, για το λογο οτι μεσα στο φαναρι την θεση τους ειχαν παρει δευτερα φλας, ο οποιος προφυλακτηρας ειναι και διαφορετικος οπως και οι σιτες του. 

Οποτε αν θες γνησια θα πας σε αλλαγη φαναριου, αν θες να ειναι στις γρυλιες, πας σε εμποριου/ιμιτασιον οι οποιες βγενουν με προβολακι. Η hella εβγαζε προβολακια για τον απλο προφυλακτηρα, οποτε λογικα και για την τιμη τους θα ειναι καλης ποιοτητας.

Edited by dasauto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο club . Θα ήθελα τα φώτα σας για ένα θέμα.σκεφτομαι να αλλάξω τις λάμπες στο vw golf iv στην αρχή έλεγα να βάλω ένα xenon kit αλλά μετά βρήκα μια πιο οικονομική και εύκολη λύση με τις philips diamond vision λάμπες και έχω αποφασίσει να τις χρησιμοποιήσω.το ερώτημα μου είναι τι λάμπες να πάρω για φώτα πορείας και τι για διασταυρώσεως ;; ποιες είναι οι διάφορες τους στα χαρακτηρίστηκα ;σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Edited by Georgeleo
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις philipsautomotive ή osram και βλέπεις τους τύπους (υπάρχουν και πιο φωτεινές από τις diamond vision) τα σάιτ έχουν και bulb selector για να βρεις τη λάμπα που φοράει το 4

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι το δικό μου σε δύο διαφορετικές φωτο

20171031_203649.jpg

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2019 at 2:04 ΜΜ, Giorgos 4 said:

Θυμάται κανείς τι τύπο λάμπας φοράει το golf iv σε κοντινή-μακρινη-πορείας;

Η λάμπες που έχει το Golf 4

Είναι w5w ψιρες η φώτα θέσης 

Η1 μεγάλη σκαλα

Η7 μεσαία σκάλα 

Η3 προβολακια ομίχλης 

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.