Jump to content
Tarifas

Golf 5 - Θόρυβος απο το ντουλαπάκι συνοδηγού

Recommended Posts

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΑΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΑ ΜΟΤΕΡΑΚΙ....ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.....

Πίσω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού ακούω σαν να δουλεύει συνέχεια ένα μοτεράκι, ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι ?

Edited by nikdev
Γράφουμε με μικρά ελληνικά σύμφωνα με τους όρους χρήσης!
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 ώρα πριν , Tarifas said:

οχι οχι οχι ακουω να δουλευει ενα μοτερακι.....

Και γω τέτοιον ήχο άκουγα. Η αντλία βενζίνης ήταν που ακουγόταν μεσα απο το σωληνάκι που είχε ξεδεθεί. 

Αντε με το καλό να το βρεις τι ειναι να ξεμπερδεύεις, ειναι εκνευριστικό.

 

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2017 at 8:29 ΜΜ, electric doctor said:

μαλον πρεπει να ειναι το μοτερακι τησ ανακυκλοσησ εχει χαλαση το γραναζη εσωτερικα και κανει θορυβο . 

ξερει κανεις που μπορω να το βρω???κοστος?

 

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να το βρω???κοστος?
 

Φίλε έχεις προβλημα με το διζωνικό κλιματισμό, δηλαδή μοιράζει σωστά τις επιλογές της θερμοκρασίας στον οδηγό και συνοδηγό;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο....

Ρωτάω γιατί σε εμένα golf 5 plus του 2008 δεν στέλνει ζεστό αέρα στον συνοδηγό, μετά από έρευνα μου είπαν ότι είναι ένα κλαπετο. Ακούγεται όπως το περιγράφεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2017 at 8:29 ΜΜ, electric doctor said:

μαλον πρεπει να ειναι το μοτερακι τησ ανακυκλοσησ εχει χαλαση το γραναζη εσωτερικα και κανει θορυβο . 

Το μοτεράκι αυτό συχνά όταν έχει και χαμηλές θερμοκρασίες μπορεί ν΄ακούγεται, ρίξτου μια ματιά αν δεν ταυτοποιήσεις ότι είναι

το σωληνάκι παροχής που αναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τον ιδιο θορυβο κανει και το δικο μου το πηρα μεταχειρισμενο με μολις 21.000 χλμ. απο αλλη αντιπροσωπεια (τουοτα)αλλα μου το κανει μονο οταν το βαζω μπρος και στο ρελαντι. αν ακουμπησω το γκαζι ισα ισα  σταματαει αυτος ο θορυβος. απο ενα τηλ που πηρα σε αντιπροσωπεια  vw μου ειπαν οτι ειναι κατι το λογικο και γινεται επειδη σε εκεινες τις στροφες συγχρονιζονται οι βαλβιδες...δεν το θεωρω λογικο ομως να ακουγεται τοσο πολυ και ενοχλητικα...

 

Link to comment
Share on other sites

Βγες εξω και βαλε καποιον να πατησει γκαζι, πιθανον νακουσεις ηχο απο τον ιμαντα / τροχαλια του.
Αν ειναι αυτο με αλλαγη (καθε 90κ) θα στρωσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν κινησει η σε καποιες στροφες ρελαντι, ισως συντονιζουν τα πλαστικα σωληνακια στον πλαστικο οδηγο,  απο πισω απο την τρομπα καυσιμου εως τον κινητηρα μπροστα και δεξια εκει που ειναι το δοχειο νερου του παραφλου.

 

Εγω αυτο που εκανα ηταν να τραβηξω με σχετικη δυναμη τα σωληνακια, ετσι ωστε να τα τεντωσω ( χωρις να τα κοψω) και μολις μαζεψα τα μποσικα επιασα με tyre up και τα κρατησα τεντωμενα δεμενα πανω στο λαμακι που πιανει το κατω σημειο του αμορτισερ του καπο.

 

Ετσι ο συντονισμος εφυγε αφου πλεον τα σωληνακια καυσιμου δεν ειναι πλεον χαλαρα μεσα στον πλαστικο οδηγο τους κ ετσι ησυχασα!

Link to comment
Share on other sites

Μια και ανοίχτηκε το θεμα,εμενα ρε παιδια στο golf 6 το globe box εχει εναν αεραγωγό και καλα για να κραταει δροσερά διαφορα φαγητα αλλα για καποιο λογο δεν βγαζει αερα εκει οταν αναβω το κλιμα...ξερει κανεις γιατι;;
Εννοειται το ανοιγω στο on τον αεραγωγό
(Αν κριθει offtopic μετεφερε το adm)


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , teo18480 said:

Μια και ανοίχτηκε το θεμα,εμενα ρε παιδια στο golf 6 το globe box εχει εναν αεραγωγό και καλα για να κραταει δροσερά διαφορα φαγητα αλλα για καποιο λογο δεν βγαζει αερα εκει οταν αναβω το κλιμα...ξερει κανεις γιατι;;
Εννοειται το ανοιγω στο on τον αεραγωγό
(Αν κριθει offtopic μετεφερε το adm)


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

 

Κοιτα μια περίπτωσή ειναι για καποιο λόγο να εχει ξεκουμπωσει το σωληνάκι που παει και κουμπωνει στην τρύπα Αυτή.

 

Η ακομα και να εχει κοπεί το σωληνάκι,  μην φανταστείς λάστιχο ειναι 

 

Και Επίσης μην περιμένεις να φέρνει, μέσα απο εκείνοι την τρύπα τίποτα τρελό αέρα οπως ειναι ο αέρα απο το A/C.

 

Δεν βγάλει πολυ αέρα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Κοιτα μια περίπτωσή ειναι για καποιο λόγο να εχει ξεκουμπωσει το σωληνάκι που παει και κουμπωνει στην τρύπα Αυτή.
 
Η ακομα και να εχει κοπεί το σωληνάκι,  μην φανταστείς λάστιχο ειναι 
 
Και Επίσης μην περιμένεις να φέρνει, μέσα απο εκείνοι την τρύπα τίποτα τρελό αέρα οπως ειναι ο αέρα απο το A/C.
 
Δεν βγάλει πολυ αέρα 

Ναι ξέρω. Αλλά θα το κοιταξω. Ειδα ενα tutorial πως να βγαζω το glove box. Θα το προσπαθησω


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.