Jump to content
DubbeR_ChRoniS

ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΩΝ-ΠΟΣΤ

Recommended Posts

θα παρακαλουσα πολυ την ομαδα των διαχειριστων του φορουμ να ειναι λιγο πιο χαλαροι

στο να διαγραφουν δημοσιευσεις χωρις καποιο ουσιαστικο λογο.

το κακο εχει αρχισει και γινεται πολυ ενοχλητικο ακομα και σε μενα που σχεδον ποτε δεν δινω-εδινα βαση σ αυτα.

εχουμε που εχουμε καμια 100στη ποστ τη μερα...

σβηνονται και μερικα απο αυτα...ε τι κανουμε τοτε?

ας το κλεισουμε να τελειωνουμε.

τετοια λογοκρισια-σοβαροφανεια πρωτη φορα στο χρονικα του VWCLUB.

 

Edited by DubbeR_ChRoniS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχουμε συνάντηση και κάθε τρεις και λίγο να πετάγεται ο σοβαρός της παρέας και να λέει είσαι εκτός θέματος, και κατόπιν με το ειδικό στυλό των men in black να τους διαγράφει τα λόγια από τη μνήμη. Θέλω να πω, γιατί πρέπει στο φόρουμ να υπάρχουν τέτοιοι κανόνες που δεν αφήνουν τη ροή της κουβέντας ελεύθερη? Μέσα στα σοβαρά δεν είναι κακό να χαλαρώνουμε και λίγο λέγοντας καμιά μ***κία, αστεράκια στην κακιά λεξούλα μην τη διαβάσει κανείς εικοσάχρονος. Λοιπόν αν μετά από αρκετό off topic δεν έχει επανέλθει η συζήτηση, ας γίνεται τότε μία παράκληση. Αλλά εδώ σχεδόν ακαριαία εξαφανίζονται τα ποστ. Θα πρεπε με σχεδόν την ίδια χαλαρότητα που γίνονται οι κουβέντες στις συναντήσεις με μπύρα και σουβλάκι, να γίνονται και στο φόρουμ. Πραγματικά, επειδή έχω εμπειρία από άλλα φόρουμς, δεν έχω ξαναδεί τέτοια αυστηρότητα. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, όλοι το ξέρουμε, απλά έτσι για να λέμε.

Edited by DarkX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως η κακώς παιδιά εδω ο σκοπός ειναι το Forum να μενει νεκρό και τα μελη μονο να πηγαινουν σε συναντησεις-εκδρομες.

Κοντευουμε να πιασουμε αραχνες,και διαγραφουν ποστ,κλειδωνουν θεματα,κλπ,διωξαν μέλη οπως ο λευτερης κλπ με παρουσιασεις απιστευτες.

Δεν προκειται να αλλαξει κατι.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DubbeR_ChRoniS said:

θα παρακαλουσα πολυ την ομαδα των διαχειριστων του φορουμ να ειναι λιγο πιο χαλαροι

στο να διαγραφουν δημοσιευσεις χωρις καποιο ουσιαστικο λογο.

το κακο εχει αρχισει και γινεται πολυ ενοχλητικο ακομα και σε μενα που σχεδον ποτε δεν δινω-εδινα βαση σ αυτα.

εχουμε που εχουμε καμια 100στη ποστ τη μερα...

σβηνονται και μερικα απο αυτα...ε τι κανουμε τοτε?

ας το κλεισουμε να τελειωνουμε.

τετοια λογοκρισια-σοβαροφανεια πρωτη φορα στο χρονικα του VWCLUB.

 

Χρόνη, όταν ο κύριος λόγος της ύπαρξης των θεμάτων γίνεται το να πει ο κάθε πικραμένος την εξυπνάδα του χωρίς να προσφέρει κάτι τότε καλώς σβήνονται ποστς.

Σημασία έχει να υπάρχει και κάτι το ουσιαστικό. Όταν ένας χρήστης προσφέρει χρήσιμα πράγματα / συμβουλές στο 70-80% του χρόνου του εδώ μέσα, θα ανεχθούμε το 20-30% των άσχετων posts. Όταν όμως αυτό γυρίζει τούμπα, τότε η ανοχή μας τροποποιείται ανάλογα

18 hours ago, nikoskallithea said:

Ετσι όπως πάνε απωθούν και παλιά μέλη, στο τέλος θα το κλείσουν το μαγαζί

Νίκο πιστεύω πως το παραπάνω σε καλύπτει και εσένα. 

13 hours ago, DarkX said:

Σαν να έχουμε συνάντηση και κάθε τρεις και λίγο να πετάγεται ο σοβαρός της παρέας και να λέει είσαι εκτός θέματος, και κατόπιν με το ειδικό στυλό των men in black να τους διαγράφει τα λόγια από τη μνήμη. Θέλω να πω, γιατί πρέπει στο φόρουμ να υπάρχουν τέτοιοι κανόνες που δεν αφήνουν τη ροή της κουβέντας ελεύθερη? Μέσα στα σοβαρά δεν είναι κακό να χαλαρώνουμε και λίγο λέγοντας καμιά μ***κία, αστεράκια στην κακιά λεξούλα μην τη διαβάσει κανείς εικοσάχρονος. Λοιπόν αν μετά από αρκετό off topic δεν έχει επανέλθει η συζήτηση, ας γίνεται τότε μία παράκληση. Αλλά εδώ σχεδόν ακαριαία εξαφανίζονται τα ποστ. Θα πρεπε με σχεδόν την ίδια χαλαρότητα που γίνονται οι κουβέντες στις συναντήσεις με μπύρα και σουβλάκι, να γίνονται και στο φόρουμ. Πραγματικά, επειδή έχω εμπειρία από άλλα φόρουμς, δεν έχω ξαναδεί τέτοια αυστηρότητα. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, όλοι το ξέρουμε, απλά έτσι για να λέμε.

Είπαμε να είμαστε πιο χαλαροί με την ελπίδα ότι ο κόσμος δεν θα το ξεφτυλίζει, πράγμα που δεν συμβαίνει. Πιστεύω πως η απάντησή μου στον Χρόνη καλύπτει και εσένα.

12 hours ago, Passatoukos said:

Καλως η κακώς παιδιά εδω ο σκοπός ειναι το Forum να μενει νεκρό και τα μελη μονο να πηγαινουν σε συναντησεις-εκδρομες.

Κοντευουμε να πιασουμε αραχνες,και διαγραφουν ποστ,κλειδωνουν θεματα,κλπ,διωξαν μέλη οπως ο λευτερης κλπ με παρουσιασεις απιστευτες.

Δεν προκειται να αλλαξει κατι.

 

Το ίδιο και εσύ Χρήστο, η απάντησή μου προς τον Χρόνη σε καλύπτει και εσένα.

Κατά την εγγραφή σας, συμφωνήσατε με κάποιους όρους χρήσης. Αν δεν του θυμάστε, ανατρέξτε εδώ: 

Τέλος να κλείσω λέγοντας πως κανείς δεν κρατάει κανέναν με το ζόρι.

Συμφωνήσατε με τους παραπάνω όρους, οπότε σεβαστείτε τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γραφουν στους ορους κωστα οτι στο θεμα με το τσαι,θα διαγραφει ενα ποστ της London που εβαλε μια καμερα 360μοιρων?

Εγω ξερω φιλε οτι οταν ενα Forum εχει μια ταση να ερημωθει,δεν διωχνουμε και 10-20 παλια μελη που το κρατανε ζωντανό.

Τωρα οσον αναφορα το οποιος θελει φευγει,δεν μας κραταει και κατι φιλε.

Ολους τους φιλους μας σιγα σιγα τους διωχνετε.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doggy said:

Χρόνη, όταν ο κύριος λόγος της ύπαρξης των θεμάτων γίνεται το να πει ο κάθε πικραμένος την εξυπνάδα του χωρίς να προσφέρει κάτι τότε καλώς σβήνονται ποστς.

Σημασία έχει να υπάρχει και κάτι το ουσιαστικό. Όταν ένας χρήστης προσφέρει χρήσιμα πράγματα / συμβουλές στο 70-80% του χρόνου του εδώ μέσα, θα ανεχθούμε το 20-30% των άσχετων posts. Όταν όμως αυτό γυρίζει τούμπα, τότε η ανοχή μας τροποποιείται ανάλογα

Νίκο πιστεύω πως το παραπάνω σε καλύπτει και εσένα. 

Είπαμε να είμαστε πιο χαλαροί με την ελπίδα ότι ο κόσμος δεν θα το ξεφτυλίζει, πράγμα που δεν συμβαίνει. Πιστεύω πως η απάντησή μου στον Χρόνη καλύπτει και εσένα.

Το ίδιο και εσύ Χρήστο, η απάντησή μου προς τον Χρόνη σε καλύπτει και εσένα.

Κατά την εγγραφή σας, συμφωνήσατε με κάποιους όρους χρήσης. Αν δεν του θυμάστε, ανατρέξτε εδώ: 

Τέλος να κλείσω λέγοντας πως κανείς δεν κρατάει κανέναν με το ζόρι.

Συμφωνήσατε με τους παραπάνω όρους, οπότε σεβαστείτε τους.

 

 

Όταν ο χρήστης προσφέρει χρήσιμα πράγματα, όπως η παρουσίαση-εγκυκλοπαίδεια του Λευτέρη π.χ. που από την ανοχή σας την έκλεισε ο άνθρωπος. Τόση γνώση μαζεμένη σε ένα θέμα... Πόσα τέτοια θέματα νομίζεις τυχαίνουν σε ένα φόρουμ αυτοκίνησης γενικού περιεχομένου (γιατί υπάρχουν και τα πιό ειδικά για βελτιώσεις, κόντρες κτλ), 2 άντε 3. Αντ' αυτού έχουμε γεμίσει με τι ελαστικό να βάλω, τι πρόγραμμα να βάλω, τι εξάτμιση να βάλω.

Οι περισσότεροι από δω νομίζω είμαστε ήδη και σε άλλα φόρουμς, ενδεχομένως και πιό ενεργοί, αλλά προφανώς καθένας έχει έναν λόγο να γράφει και εδώ.

Τέλος πάντων επειδή δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα και το φόρουμ θα συνεχίσει να τραβάει το δρόμο στο να γίνει φόρουμ αντιπροσωπείας αν δεν έχει ήδη γίνει, που ακόμα και εγώ σαν νέο μέλος 1 χρόνο και κάτι που έχω εδώ μέσα το έχω αντιληφθεί, είπα να γράψω και γω το σχόλιό μου στηρίζοντας τους προλαλήσαντες καθώς και όσους συμφωνούν ότι χρειάζονται αλλαγές στους κανονισμούς.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος, χρόνια κινούμαστε σε φόρουμ, κάποιοι από εμάς έχουν ή διαχειρίζονται κάποια κιόλας, είστε το μόνο που γίνεται τέτοιο censoring κ διαγραφές, δεν έχετε μάθει πια πως το φόρουμ το κάνουν τα μέλη του, η κοινότητα; Οι όροι ένας θεός ξέρει πότε πρωτο-φτιάχτηκαν κ από τότε έχουν αλλάξει τόσα πράγματα. Όταν αυτά λοιπόν τα μέλη σάς έχουν πει άπειρες φορές πως θα ήταν καλό να γίνει έστω μια ψηφοφορία για να δείτε πώς η πλειονότητα θα ήθελε αλλαγή των όρων δεν θα έπρεπε τόσο καιρό να έχει γίνει κάτι τέτοιο;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο η london ΤΟ ΜΟΝΟ που κανει ειναι να βαζει χιομουριστικα-οφ τοπικ posts στο συγκεκριμενο θεμα.
Ναι καποιος που μπαινει και κανει μονο χαβαλε αντιμετωπιζεται ετσι οχι μονο εδω αλλα σε καθε σοβαρο φορουμ.




Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κωστα εσυ με ξερεις πολυ καλυτερα απο τα υπολοιπα μελη ...

ξερεις το χαρακτηρα μου,ξερεις πως σκεφτομαι και πως κινουμαι μεσα σε ενα φορουμ

καλως η κακως σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι

για να μπω ομως στη διαδικασια να γραψω ενα τετοιο ποστ δημοσια και να μη σηκωσω το τηλ να σε παρω ενα τηλ

η ακομα και στο βαιμπερ ρε αδερφε σημαινει πως το πραγμα ειναι στα ορια του.

στο λεω γιατι εζησα το "μπαχαλο" πριν πολλα χρονια (ναι ναι τοτε που ημουν μοντ και γω)

και ζω τωρα το ερημωμα.και στην τελικη...αν δε νοιαζομουν δε θα εγραφα τπτ.

θα εγραφα το ιδιο το φορουμ στα γκογκολς μου και τελος.

πες λοιπον τα παιδια να κουλαρουν λιγο και ολα θα πανε απ το καλο στο καλυτερο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μελος σε ελληνικά και ξενα forum απο το 2002. Τωρα αυτο είναι το μοναδικό forum που μπαίνω (και ενα αμερικάνικο KTM 390 forum - επειδή στα ελληνικά forum μοτοσυκλέτας είναι λίγο κάγκουρες) μιας και δεν εχω πια παρα μόνο το golf 4 (της συζύγου)  και ένα ΚΤΜ duke 200 για μενα.

γενικά πιστευω πως τα forum πρεπει να και λίγο λάσκα, μονο να προσπαθούν τα μελη να μην ανεβαζουν λαθος post σε threads.

και το spam έχει λίγο την πλάκα του, απλα να μη χανεται η συνοχή του thread.

οι administrators επίσης πρεπει να αποφευγουν "δικτατορικές πρακτικες",δηλαδη ας αφήνεται και κατι να πέσει κάτω, δε χρειάζεται να σβηνονται συνεχεια post και όταν γινεται καλό είναι να υπαρχει και καποια στοιχειωδη αιτιολόγηση.

γενικά μιλάω, εμενα δε μου χει τυχει να μου σβησουν post μεχρι σήμερα...

 

Edited by turbomaniac
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Ursus said:

Χρηστο η london ΤΟ ΜΟΝΟ που κανει ειναι να βαζει χιομουριστικα-οφ τοπικ posts στο συγκεκριμενο θεμα.
Ναι καποιος που μπαινει και κανει μονο χαβαλε αντιμετωπιζεται ετσι οχι μονο εδω αλλα σε καθε σοβαρο φορουμ.




Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνω μαργαριτα μου αλλα δεν εβαλε και κατι τραγικο για να φαει διαγραφη,και στο κατω κατω το εφερα σαν παραδειγμα,πεφτουν διαγραφες συνεχεια την στιγμη που το φορουμ ερημωνει και αντι να το στηριξουμε ειμαστε ολοι για γεια σας.

Σας εχουν κανει πολλες φορες παραπονα μελη,παλια κιολας για το συγκεκριμενο θεμα,εσεις πετατε ενα "διαβασε τους ορους" και σαφως απαντηση δεν υπαρχει.

Λες και αμα εγω δεν ξαναμπω στο Forum,θα μειωθει το ετησιο εισοδημα μου.

Για να γραφουμε καποιοι αυτες τις γραμμες σημαινει οτι γουσταρουμε να ειμαστε εδω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε κραταει κανεναν με το ζορι,αυτη είναι η απαντηση που εδωσε παραπανω ο διαχειριστης του forum,αν εγω φιλε doggy δωσω τετοια απαντηση σε πελατη μου γιατι κατά καποιο τροπο σα πελατες ειμαστε ολοι εδώ μεσα το αποτέλεσμα θα είναι να το χασω από πελατη όπως επισης να δημιουργηθεί αρνητικη φημη για το κατάστημα μου και για εμενα.Δε νομιζεις ότι αξιζει μια καλυτερη απαντηση σε οσα παιδια αφιερωνουν το χρονο τους από το καθημερινο γολγοθα τους και μπαινουν εδώ μεσα για να ξεχαστουν για λιγο από τις διαγραφες post;Όλα τα φορουμ εχουν ερημωσει και γι αυτό είναι δικη σα ς ευθυνη διοτι με τους περιορισμους που βαζετε στερείται ελευθερια λογου οποτε καλο είναι να σβηνετε όλα τα φορουμ τα 10000+ μελη που εχετε διοτι πλεον με το ζορι είναι 100 και από αυτά 20-30 ενεργα κάθε μερα.Πριν από λιγους μηνες τα είχαμε ξαναπει πηξαμε στις ερωτήσεις για ελαστικα μπαταριες λαδια κτλ,που είναι η ποικιλια θεματων που θα προσφερει το κατι παραπανω ακομη και στο ποιο απαιτητικο μελος;Εγω με το λευτερη που τολμήσαμε το κατι το διαφορετικο και προσπαθήσαμε να το μοιραστουμε εδώ μεσα γι αυτό σταματήσαμε την ενημερωση των προτζεκτ μας από τέτοιες εκνευριστικες συμπεριφορές που το μονο που καταφερνουν είναι να σε ξενερωσουν.Αφου τετοια φορουμ θελετε να τα χαιρεστε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιά με τους όρους κάθε τρεις και λίγο διάβασε τους όρους και διάβασε τους όρους κάθε φορά που κάποιος διαμαρτύρεται. Τι είναι οι όροι ρε παιδιά οι 10 εντολές? Μήπως να κουβεντιάζαμε κάποτε για μια αναθεώρηση? Δεν σας το λέει ένας, τόσοι είναι που διαφωνούν. Θέλετε ή δεν θέλετε το φόρουμ να έχει ζωή? Γιατί δεν κάνετε μία ψηφοφορία που λέει και η Νάσια, αρχικά ανάμεσα στο ποιοι θέλουν αλλαγή και ποιοι βολεύονται με την υπάρχουσα κατάσταση, και κατόπιν εφόσον επικρατήσει η αλλαγή, να παρουσιαστούν κάποιες προτάσεις πάνω στις οποίες να ξαναγίνει ψηφοφορία. Ευαγγέλιο τους έχετε κάνει τους κανονισμούς. Πάρτε το χαμπάρι, 10 άτομα θα μείνετε στο τέλος να απαντάτε πώς αποσυνδέονται οι πόλοι της μπαταρίας.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , DubbeR_ChRoniS said:

ενας μοντ ρε παιδια δεν εχει αποψη?εδω.δημοσια.

γιατι κρυβεστε???δεν δαγκωνει κανεις

Τι να τον κάνεις τον mod;  Σου απάντησε ο κωστας, χαμένει υπόθεση, μην ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει παρεξηγηση...το κλαμπ απτην αρχη ηταν οτι λεγανε οι κανονες και οτι νομοι....εμεις νομιζαμε οτι ηταν κατι διαφορετικο ,ολα τα μελη που δεν κατσαμε να διαβασουμε τους κανονες και να καταλαβουμε τα στενα περιθωρια που θετουν.ξεκαθαρα δεν ειναι χωρος που μπορεις να παρουσιασεις κατι αμα ξεφευγει απτην περιγραφη των νομων.απλα αργησαμε νατο καταλαβουμε.τοσο απλα.δεν υπαρχει λογως να χαλαμε τις καρδιες μας.

 

δοξα σοι ο θεος τα κλαμπ ηταν παλια που δεν υπηρχαν αλλα μεσα επικοινωνιας live...τωρα με το fb,instagram και οτι αλλο θελεται μπορεις πολυ ευκολα να επικοινωνησεις και να σχολιασεις και να παρουσιασεις οτι θελεις οπου θελεις.ειτε σι αλλιως ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο που αναλωνεται σε  φιλτρα λαδια και του τυπου τι λαμπα να βαλω στο φαναρι.εχουμε γραφτει σε οτι ελληνικη και ξενη ομαδα θελεις..ολα εκει καταληγουν λογω οτι επικοινωνια προχωρησε πλεον σε ποιο ακαριαια μεσα επικοινωνιας μεταξυ των μελων.μη χαλατε την ζαχαρενια σας για τετοια ειδη προωθησης του αυτοκινητου.εδω υπαρχουν γυρω μας ανθρωποι με μερακι και ορεξη να δειξουν την γνωση τους και την αγαπη τους στο αυτοκινητο σε ολα τα μεσα επικοινωνιας.ιδιαιτερα στο φβ και στις εξειδικευμενες ομαδες του γινεται παρτυ απο ανταλλαγες αποψεων και προβολη προσωπικης προσπαθειας απτα μελη τους.,

το μην ασχολειστε που λες νικο ειναι σοφο....πραγματικα 

 

εγω προσωπικα μπαινω για να βλεπω με τι παταει ο πασατουκος αμα δεν τον δω  μεσα στην βδομαδα και να δω λογω οτι δεν εχουν φβ ο νταρκυ και η queεn..  και να δω αμα υπαρχει κατι που να με ενδιαφερει σαν αγγελια .τοσο απλα.ουτε γιατι,πως,που.και τετοια.ουτε καν...ουτε να μπω σε αντιπαραθεσεις,ουτε να χαλιεμαι αμα δεν γραφω σε σοβαρα θεματα.,ουτε καφεδες στου διαολου την μανα,απλα μπαινω στο θεμα με τους αγωνες που μπορουμε και γελαμε ακομη με τις αμαρτιες μας,ως εκει καλα ειναι.

 

πρεπει να εχω χασει καποιο επεισοδιο παλι.....ειχα προλαβει μια κοπελια που εγραφε στους αγωνες...την διωξανε και αυτην πλεον??

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην ασχοληθώ γιατί έχω καλύτερα πράγματα να κάνω, κι όμως τελικά επανέρχομαι...

Ας πάρουμε λοιπόν με την σειρά τις δημοσιεύσεις σας...

 

On 16/02/2017 at 4:55 PM, DarkX said:

Όταν ο χρήστης προσφέρει χρήσιμα πράγματα, όπως η παρουσίαση-εγκυκλοπαίδεια του Λευτέρη π.χ. που από την ανοχή σας την έκλεισε ο άνθρωπος. Τόση γνώση μαζεμένη σε ένα θέμα... Πόσα τέτοια θέματα νομίζεις τυχαίνουν σε ένα φόρουμ αυτοκίνησης γενικού περιεχομένου (γιατί υπάρχουν και τα πιό ειδικά για βελτιώσεις, κόντρες κτλ), 2 άντε 3. Αντ' αυτού έχουμε γεμίσει με τι ελαστικό να βάλω, τι πρόγραμμα να βάλω, τι εξάτμιση να βάλω.

Οι περισσότεροι από δω νομίζω είμαστε ήδη και σε άλλα φόρουμς, ενδεχομένως και πιό ενεργοί, αλλά προφανώς καθένας έχει έναν λόγο να γράφει και εδώ.

Τέλος πάντων επειδή δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα και το φόρουμ θα συνεχίσει να τραβάει το δρόμο στο να γίνει φόρουμ αντιπροσωπείας αν δεν έχει ήδη γίνει, που ακόμα και εγώ σαν νέο μέλος 1 χρόνο και κάτι που έχω εδώ μέσα το έχω αντιληφθεί, είπα να γράψω και γω το σχόλιό μου στηρίζοντας τους προλαλήσαντες καθώς και όσους συμφωνούν ότι χρειάζονται αλλαγές στους κανονισμούς.

Κατά συνέπεια θες να μας πεις πως το οποιοδήποτε μέλος/επισκέπτης της σελίδας που είναι νέος στο χώρο της αυτοκίνησης είναι κατά συνέπεια ή κατά την δική σου άποψη, μη αποδεκτός για να ρωτήσει τα πααραπάνω;

Νιώθω πως το post σου αυτό θέλει να πει πως θα πρέπει να σουτάρουμε τους νέους και να έχουμε μόνο τους "έμπειρους" στην αυτοκίνηση για να μην κουράζονται οι έμπειροι δίνοντας συμβουλές.

Δεν νομίζω πως κανένας από εμάς να γενήθηκε με την γνώση έτοιμη. Όλοι μας ήμασταν νέοι και άπειροι, δεν θα πρέπει να τους κάνουμε πέρα.

Επιπλέον, το φόρουμ αντιπροσωπείας δεν το έπιασα; Δεν ξέρω αν θα πρέπει να προσβληθώ ή όχι, οπότε θα περιμένω να το διευκρινήσεις. Για την ιστορία, αν ήμασταν φόρουμ αντιπροσωπείας, πέρα από τις διαφημίσεις της όποιας αντιπροσωπείας, θα είχαν πέσει και σίγουρα διαγραφές όσων έκραζαν την όποια αντιπροσωπεία.

On 16/02/2017 at 6:02 PM, queen said:

Ρε παιδιά έλεος, χρόνια κινούμαστε σε φόρουμ, κάποιοι από εμάς έχουν ή διαχειρίζονται κάποια κιόλας, είστε το μόνο που γίνεται τέτοιο censoring κ διαγραφές, δεν έχετε μάθει πια πως το φόρουμ το κάνουν τα μέλη του, η κοινότητα; Οι όροι ένας θεός ξέρει πότε πρωτο-φτιάχτηκαν κ από τότε έχουν αλλάξει τόσα πράγματα. Όταν αυτά λοιπόν τα μέλη σάς έχουν πει άπειρες φορές πως θα ήταν καλό να γίνει έστω μια ψηφοφορία για να δείτε πώς η πλειονότητα θα ήθελε αλλαγή των όρων δεν θα έπρεπε τόσο καιρό να έχει γίνει κάτι τέτοιο;

Όταν ο κόσμος δεν δείχνει τον στοιχειώδη σεβασμό σε κάποιους κανόνες, γιατί να υπάρξει η σκέψη αρχής εξ'αρχής για την αλλαγή των όρων και την όποια ελαστικότητα; Αν και εφόσον δεν εφαρμόζονται αυτά που πρέπει, φαντάσου τι θα γίνει αν χαλαρώσουμε κι όλας! ...Α ξέχασα... Ελληνάρες... κλασσικοί Ελληνάρες. Γκρινιάζουμε και δακτυλοδείχνουμε τριγύρω... oi mods φταίνε, αλλά κανείς δεν αναλογίστηκε να πει "κάτσε ρε... εγώ κατά πόσο τηρώ αυτά που πρέπει;"

On 16/02/2017 at 11:20 PM, DubbeR_ChRoniS said:

κωστα εσυ με ξερεις πολυ καλυτερα απο τα υπολοιπα μελη ...

ξερεις το χαρακτηρα μου,ξερεις πως σκεφτομαι και πως κινουμαι μεσα σε ενα φορουμ

καλως η κακως σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι

για να μπω ομως στη διαδικασια να γραψω ενα τετοιο ποστ δημοσια και να μη σηκωσω το τηλ να σε παρω ενα τηλ

η ακομα και στο βαιμπερ ρε αδερφε σημαινει πως το πραγμα ειναι στα ορια του.

στο λεω γιατι εζησα το "μπαχαλο" πριν πολλα χρονια (ναι ναι τοτε που ημουν μοντ και γω)

και ζω τωρα το ερημωμα.και στην τελικη...αν δε νοιαζομουν δε θα εγραφα τπτ.

θα εγραφα το ιδιο το φορουμ στα γκογκολς μου και τελος.

πες λοιπον τα παιδια να κουλαρουν λιγο και ολα θα πανε απ το καλο στο καλυτερο

Ακριβώς επειδή έχεις υπάρξει μέλος της ομάδας και ξέρεις τι πάει να πει να παρακαλάς για να κάνει ο κόσμος το αυτονόητο, περίμενα να το επεξεργαζόσουν λίγο παραπάνω πριν κάνεις το όποιο δημοσίευμα.

Επιπλέον, ξέρεις πόσες φορές έχω κάνει αβαβά σε reports για εσένα και για άλλους; Και τα reports είναι από πολλά και διάφορα μέλη που θα εκπλαγείς. :) 

Βέβαια άσχετα με το αν θα σε "δείρω" στο φόρουμ :vava:, θα κεράσεις καφέ στην επόμενη δόση που θα είμαι σαλόνικα. :clapping:

On 16/02/2017 at 11:57 PM, turbomaniac said:

ειμαι μελος σε ελληνικά και ξενα forum απο το 2002. Τωρα αυτο είναι το μοναδικό forum που μπαίνω (και ενα αμερικάνικο KTM 390 forum - επειδή στα ελληνικά forum μοτοσυκλέτας είναι λίγο κάγκουρες) μιας και δεν εχω πια παρα μόνο το golf 4 (της συζύγου)  και ένα ΚΤΜ duke 200 για μενα.

γενικά πιστευω πως τα forum πρεπει να και λίγο λάσκα, μονο να προσπαθούν τα μελη να μην ανεβαζουν λαθος post σε threads.

και το spam έχει λίγο την πλάκα του, απλα να μη χανεται η συνοχή του thread.

οι administrators επίσης πρεπει να αποφευγουν "δικτατορικές πρακτικες",δηλαδη ας αφήνεται και κατι να πέσει κάτω, δε χρειάζεται να σβηνονται συνεχεια post και όταν γινεται καλό είναι να υπαρχει και καποια στοιχειωδη αιτιολόγηση.

γενικά μιλάω, εμενα δε μου χει τυχει να μου σβησουν post μεχρι σήμερα...

 

Το θέμα είναι πως είμαστε λάσκα, απλά όταν παραξηλώνεται η κατάσταση και επιβάλλεται ένα συμμάζεμα, τότε "όλοι" ξαφνικά χαλιούνται.

On 17/02/2017 at 2:12 AM, Passatoukos said:

Συμφωνω μαργαριτα μου αλλα δεν εβαλε και κατι τραγικο για να φαει διαγραφη,και στο κατω κατω το εφερα σαν παραδειγμα,πεφτουν διαγραφες συνεχεια την στιγμη που το φορουμ ερημωνει και αντι να το στηριξουμε ειμαστε ολοι για γεια σας.

Σας εχουν κανει πολλες φορες παραπονα μελη,παλια κιολας για το συγκεκριμενο θεμα,εσεις πετατε ενα "διαβασε τους ορους" και σαφως απαντηση δεν υπαρχει.

Λες και αμα εγω δεν ξαναμπω στο Forum,θα μειωθει το ετησιο εισοδημα μου.

Για να γραφουμε καποιοι αυτες τις γραμμες σημαινει οτι γουσταρουμε να ειμαστε εδω.

Από περιέργεια θα σε ρωτήσω τώρα, τους έχεις διαβάσει ποτέ; Γιατί πιο σαφή απάντηση, αν δεν τους έχεις διαβάσει, δεν υπάρχει. Διάβασέ τους πρώτα και μετά φέρε μου τα points for improvement σαν πρόταση.

On 17/02/2017 at 5:11 AM, dims3tfsi said:

Κανεις δε κραταει κανεναν με το ζορι,αυτη είναι η απαντηση που εδωσε παραπανω ο διαχειριστης του forum,αν εγω φιλε doggy δωσω τετοια απαντηση σε πελατη μου γιατι κατά καποιο τροπο σα πελατες ειμαστε ολοι εδώ μεσα το αποτέλεσμα θα είναι να το χασω από πελατη όπως επισης να δημιουργηθεί αρνητικη φημη για το κατάστημα μου και για εμενα.Δε νομιζεις ότι αξιζει μια καλυτερη απαντηση σε οσα παιδια αφιερωνουν το χρονο τους από το καθημερινο γολγοθα τους και μπαινουν εδώ μεσα για να ξεχαστουν για λιγο από τις διαγραφες post;Όλα τα φορουμ εχουν ερημωσει και γι αυτό είναι δικη σα ς ευθυνη διοτι με τους περιορισμους που βαζετε στερείται ελευθερια λογου οποτε καλο είναι να σβηνετε όλα τα φορουμ τα 10000+ μελη που εχετε διοτι πλεον με το ζορι είναι 100 και από αυτά 20-30 ενεργα κάθε μερα.Πριν από λιγους μηνες τα είχαμε ξαναπει πηξαμε στις ερωτήσεις για ελαστικα μπαταριες λαδια κτλ,που είναι η ποικιλια θεματων που θα προσφερει το κατι παραπανω ακομη και στο ποιο απαιτητικο μελος;Εγω με το λευτερη που τολμήσαμε το κατι το διαφορετικο και προσπαθήσαμε να το μοιραστουμε εδώ μεσα γι αυτό σταματήσαμε την ενημερωση των προτζεκτ μας από τέτοιες εκνευριστικες συμπεριφορές που το μονο που καταφερνουν είναι να σε ξενερωσουν.Αφου τετοια φορουμ θελετε να τα χαιρεστε.

Η διαφορά μεταξύ εσένα και εμένα, είναι βέβαια πως εσύ πληρώνεσαι από τους πελάτες ενώ εγώ πληρώνω :-). Άντε αν το δούμε αλλιώς η "προσφορά" των μελών του φόρουμ στο φόρουμ είναι τα posts τους.

Οπότε αν θες έναν καλύτερο παραλληλισμό φέρτο στο μυαλό σου ως εξής. Έστω ότι εγώ έρχομαι στο μαγαζί σου σε καθημερινή βάση, μαζί με 2-3-5 φίλους και ζητάμε να δούμε 5-10 ζάντες τις οποίες πηγαινοφέρνεις έξω στα αυτοκίνητά μας, να τις δούμε και φεύγουμε χωρίς να αγοράζουμε κάθε μέρα!

Αυτό δίνει την εντύπωση στον έξω κόσμο πως το μαγαζί σου έχει πελατεία αλλά εσύ στο τέλος της ημέρας τι κέρδισες; Τίποτε! Γιατί κανείς από εμάς δεν ψώνισε τίποτε από το μαγαζί σου και αντιθέτως πέρασες όλη σου την ημέρα να μας προσέχεις. Αυτό όμως το βλέπει και ένας άλλος υποψήφιος πελάτης που θα έρθει εκεί, θα τον τρολάρουμε, θα τον κοροϊδέψουμε στην όποια ερώτησή του και θα φύγει στεναχωρημένος γιατί και τον δούλεψαν οι 2-3-5 χαζεμένοι εκεί μέσα αλλά και γιατί εσύ δεν πρόλαβες -όντας απασχολημένος με εμάς- να τον βοηθήσεις ενδεχομένως.

Ε στο τέλος μετά από 1-2-3-4-5 εβδομάδες δεν θα μας πεις και εμάς να μην ξανάρθουμε αν είναι απλά να κάνουμε βαβούρα και να μην ψωνίζουμε; Κάπως έτσι είναι και εδώ αυτό που είπα στην αρχή, το να έχουμε 5-10 μέλη που απλά χαβαλεδιάζουν και όταν μπαίνει κάποιος να ρωτήσει κάτι, απλά τον τρολάρουν... ε δεν προσφέρουν τίποτε!

 

On 17/02/2017 at 6:22 PM, DarkX said:

Αυτό πιά με τους όρους κάθε τρεις και λίγο διάβασε τους όρους και διάβασε τους όρους κάθε φορά που κάποιος διαμαρτύρεται. Τι είναι οι όροι ρε παιδιά οι 10 εντολές? Μήπως να κουβεντιάζαμε κάποτε για μια αναθεώρηση? Δεν σας το λέει ένας, τόσοι είναι που διαφωνούν. Θέλετε ή δεν θέλετε το φόρουμ να έχει ζωή? Γιατί δεν κάνετε μία ψηφοφορία που λέει και η Νάσια, αρχικά ανάμεσα στο ποιοι θέλουν αλλαγή και ποιοι βολεύονται με την υπάρχουσα κατάσταση, και κατόπιν εφόσον επικρατήσει η αλλαγή, να παρουσιαστούν κάποιες προτάσεις πάνω στις οποίες να ξαναγίνει ψηφοφορία. Ευαγγέλιο τους έχετε κάνει τους κανονισμούς. Πάρτε το χαμπάρι, 10 άτομα θα μείνετε στο τέλος να απαντάτε πώς αποσυνδέονται οι πόλοι της μπαταρίας.

Μήπως να σας δώσω και τα κλειδιά του server να τον αναλάβετε; Τα έξοδά του θα τα αναλάβετε μαζί με την αναθεώρηση ή θέλετε τον υποφαινόμενο μαλάκα να συνεχίσει να πληρώνει;

On 19/02/2017 at 8:25 PM, DubbeR_ChRoniS said:

ενας μοντ ρε παιδια δεν εχει αποψη?εδω.δημοσια.

γιατι κρυβεστε???δεν δαγκωνει κανεις

Γιατί απλούστατα έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να συζητάμε απλά και κατανοητά πράγματα.

On 19/02/2017 at 8:59 PM, nikoskallithea said:

Τι να τον κάνεις τον mod;  Σου απάντησε ο κωστας, χαμένει υπόθεση, μην ασχολείσαι.

*χαμένη ...δεν μπορούσα ήθελα να τρολάρω και εγώ λίγο :)  # θα το αφαιρέσω αυτό το σχόλιο καθώς δεν συνάδει με τους όρους χρήσης.

Αλλά κι όμως αφού τους τρώει ε απαντάω και πάλι.

On 19/02/2017 at 11:57 PM, XIONOULIS said:

εχει γινει παρεξηγηση...το κλαμπ απτην αρχη ηταν οτι λεγανε οι κανονες και οτι νομοι....εμεις νομιζαμε οτι ηταν κατι διαφορετικο ,ολα τα μελη που δεν κατσαμε να διαβασουμε τους κανονες και να καταλαβουμε τα στενα περιθωρια που θετουν.ξεκαθαρα δεν ειναι χωρος που μπορεις να παρουσιασεις κατι αμα ξεφευγει απτην περιγραφη των νομων.απλα αργησαμε νατο καταλαβουμε.τοσο απλα.δεν υπαρχει λογως να χαλαμε τις καρδιες μας.

 

δοξα σοι ο θεος τα κλαμπ ηταν παλια που δεν υπηρχαν αλλα μεσα επικοινωνιας live...τωρα με το fb,instagram και οτι αλλο θελεται μπορεις πολυ ευκολα να επικοινωνησεις και να σχολιασεις και να παρουσιασεις οτι θελεις οπου θελεις.ειτε σι αλλιως ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο που αναλωνεται σε  φιλτρα λαδια και του τυπου τι λαμπα να βαλω στο φαναρι.εχουμε γραφτει σε οτι ελληνικη και ξενη ομαδα θελεις..ολα εκει καταληγουν λογω οτι επικοινωνια προχωρησε πλεον σε ποιο ακαριαια μεσα επικοινωνιας μεταξυ των μελων.μη χαλατε την ζαχαρενια σας για τετοια ειδη προωθησης του αυτοκινητου.εδω υπαρχουν γυρω μας ανθρωποι με μερακι και ορεξη να δειξουν την γνωση τους και την αγαπη τους στο αυτοκινητο σε ολα τα μεσα επικοινωνιας.ιδιαιτερα στο φβ και στις εξειδικευμενες ομαδες του γινεται παρτυ απο ανταλλαγες αποψεων και προβολη προσωπικης προσπαθειας απτα μελη τους.,

το μην ασχολειστε που λες νικο ειναι σοφο....πραγματικα 

 

εγω προσωπικα μπαινω για να βλεπω με τι παταει ο πασατουκος αμα δεν τον δω  μεσα στην βδομαδα και να δω λογω οτι δεν εχουν φβ ο νταρκυ και η queεn..  και να δω αμα υπαρχει κατι που να με ενδιαφερει σαν αγγελια .τοσο απλα.ουτε γιατι,πως,που.και τετοια.ουτε καν...ουτε να μπω σε αντιπαραθεσεις,ουτε να χαλιεμαι αμα δεν γραφω σε σοβαρα θεματα.,ουτε καφεδες στου διαολου την μανα,απλα μπαινω στο θεμα με τους αγωνες που μπορουμε και γελαμε ακομη με τις αμαρτιες μας,ως εκει καλα ειναι.

 

πρεπει να εχω χασει καποιο επεισοδιο παλι.....ειχα προλαβει μια κοπελια που εγραφε στους αγωνες...την διωξανε και αυτην πλεον??

Απλά παλιότερα όταν κατά κύριο λόγο υπήρχαν ουσιαστικές συζητήσεις, οι παρασπονδίες φαινόντουσαν λιγότερες γι'αυτό και δεν σας χτύπαγε τόσο (και γενικά δεν φαινόταν σε κανέναν τόσο έντονα).

Επιπλέον η μόδα της αυτοκίνησης ήταν άλλη και όπως πολύ σωστά είπες, πλέον υπάρχουν δωρεάν πλατφόρμες που υπάρχουν οι οποίες -κακά τα ψέμματα- δεν προσφέρουν structure, knowledge base etc. αλλά υπάρχουν. Ναι είναι τα social media όπου ο καθένας μπορεί να φτιάξει μια υποτυπώδη ομάδα και να κάνει το χαβαλέ του με τα όποια drawbacks υπάρχουν.

-KKout

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doggy said:

Κατά συνέπεια θες να μας πεις πως το οποιοδήποτε μέλος/επισκέπτης της σελίδας που είναι νέος στο χώρο της αυτοκίνησης είναι κατά συνέπεια ή κατά την δική σου άποψη, μη αποδεκτός για να ρωτήσει τα πααραπάνω;

Νιώθω πως το post σου αυτό θέλει να πει πως θα πρέπει να σουτάρουμε τους νέους και να έχουμε μόνο τους "έμπειρους" στην αυτοκίνηση για να μην κουράζονται οι έμπειροι δίνοντας συμβουλές.

Δεν νομίζω πως κανένας από εμάς να γενήθηκε με την γνώση έτοιμη. Όλοι μας ήμασταν νέοι και άπειροι, δεν θα πρέπει να τους κάνουμε πέρα.

Επιπλέον, το φόρουμ αντιπροσωπείας δεν το έπιασα; Δεν ξέρω αν θα πρέπει να προσβληθώ ή όχι, οπότε θα περιμένω να το διευκρινήσεις. Για την ιστορία, αν ήμασταν φόρουμ αντιπροσωπείας, πέρα από τις διαφημίσεις της όποιας αντιπροσωπείας, θα είχαν πέσει και σίγουρα διαγραφές όσων έκραζαν την όποια αντιπροσωπεία.

Δεν μίλησα για άνιση μεταχείριση, εννοείται πως είμαι αντίθετος σε κάτι τέτοιο. Σαν φόρουμ αυτοκίνησης γενικού περιεχομένου (και όχι φόρουμ που εστιάζει στη βελτίωση ή σε κόντρες να μην αναφέρω ονόματα όσοι ξέρουν ξέρουν), λογικό και επόμενο είναι να γίνονται και γενικές/απλές ερωτήσεις, βασικά κατά κύριο λόγο. Αυτό που είπα είναι ότι όταν σε ένα τέτοιο φόρουμ τυχαίνει να εισέρχεται γνώση ανώτερου έως πολύ ανώτερου επιπέδου, αυτό είναι ένα μπόνους που μπορεί να λειτουργήσει σαν πόλος έλξης παλιών και νεότερων χρηστών, ειδικά σε αυτές τις οικονομικά δύσκολες εποχές που δεν βλέπεις και πολλά. Με τόσο αυστηρούς όρους όμως τη διώχνεις τη γνώση. Τους νέους στον χώρο των φόρουμ της αυτοκίνησης ακόμα δεν τους διώχνεις, με τον καιρό όμως βλέπουν κι αυτοί τι γίνεται και αραιώνουν, οπότε θα μένεις πάντα με 20-30 άτομα να γράφουν για λάδια, φίλτρα και μπαταρίες. Εδώ που τα λέμε πιό κάτω απο 20-30 ενεργά δεν θα πέσεις γιατί από ένα σημείο και μετά όσοι φεύγουν άλλοι τόσοι θα μπαίνουν, μαζί όμως και το γνωσιακό επίπεδο θα παραμένει για πάντα το ίδιο. Αν αυτό σου αρκεί πάσο, αν όμως θα σε ενδιέφερε μία εξέλιξη που σίγουρα θα ανέβαζε και το ενδιαφέρον χρειάζονται αλλαγές στον τρόπο διαχείρισης.

Στα φόρουν αντιπροσωπείας που συνήθως έχουν πολύ λιγότερα ενεργά μέλη, γίνεται εύκολα αντιληπτή η έλλειψη εξειδικευμένης γνώσης, καθώς και σε αυτά η συντριπτική πλειοψηφία θεμάτων αναλώνεται σε λάδια, φίλτρα και μπαταρίες, για να μην πω και πιό βασικά απ' αυτά, του τύπου τι είναι το λαμπάκι που μου άναψε. Τουλάχιστον σε αυτά δεν υπάρχει και λόγος ύπαρξης εκειδικευμένης γνώσης καθώς αυτή είναι η δουλειά των τεχνικών συμβούλων και κυρίως των μηχανικών τους, οπότε ως χρήστης δεν έχεις λόγο να το ψάχνεις σε βάθος. Μου άναψε λαμπάκι τι κάνω? Πόσο θα κοστίσει? Μέχρι εκεί. Η εξέλιξη στην οποία αναφέρομαι είναι, μου κάνει κοψίματα και μετά από λίγο ανάβει λαμπάκι, λόγκαρα και βρήκα misfire στον 3ο, τι λέτε να φταίει? Και βέβαια η εξέλιξη μπορεί να προχωρήσει πολύ παραπέρα. Εσύ τι φόρουμ θες να έχεις?

1 hour ago, doggy said:

Μήπως να σας δώσω και τα κλειδιά του server να τον αναλάβετε; Τα έξοδά του θα τα αναλάβετε μαζί με την αναθεώρηση ή θέλετε τον υποφαινόμενο μαλάκα να συνεχίσει να πληρώνει;

Ποια έξοδα, όπως είναι και να με πλήρωνες δεν θα αναλάμβανα. Και δεν βλέπω γιατί αποφεύγεις την αναθεώρηση σαν το διάολο το λιβάνι. Σε ξαναρωτάω τι φόρουμ θες να έχεις? Αν και είναι μάλλον ρητορική η ερώτηση γιατί για να μην κάνεις κάτι τόσα χρόνια πάει να πει ότι σε καλύπτει.

Και να ρωτήσω και κάτι με την ευκαιρία, στην Πανελλήνια συνάντηση συζητήθηκε η χαλάρωση των όρων ή ούτε καν? Γιατί κάτι είχε πάρει το αυτί μου ότι θα ετίθετο το ζήτημα. Αλλά για να απαντάς στο άλλο μέλος λέγοντας ότι είστε και λάσκα...

Αν θες να δεις λάσκα μπες στο Αμερικάνικο για Golf MK5 δεν γράφω την διεύθυνση για λόγους διαφήμισης. Με μέγεθος πολλαπλάσιο και παρ' όλα αυτά οι mods αφήνουν τη συζήτηση ελεύθερη, ας γραφτεί και το off topic δεν χάλασε ο κόσμος. Και εκεί υπάρχουν οι απλές ερωτήσεις αλλά με τη συζήτηση απολύτως ελεύθερη μπορείς να διαβάσεις πολύ εξειδικευμένα θέματα. Ούτε καν censoring δεν υπάρχει, είναι βασικά σαν να τα λέμε με μπύρα και burger. Οι mods εκεί επεμβαίνουν μόνο σε διφημιστικά spam messages και σε προσωπικές επιθέσεις (και εκεί όχι αμέσως, αλλά εφόσον οι αντιπαραθέσεις συνεχίζονται). Και μη μου πεις αν θέλω ας γράφω εκεί, μην είσαι εσύ ο Ελληνάρας. Ήδη γράφω εκεί από το 2009 μαζί με την queen, αλλά όπως είπα καθένας έχει λόγο να γράφει και εδώ δεν μας πληρώνει κανείς. Το να επιθυμούμε βελτίωση των συνθηκών δεν είναι κατακριτέο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2017 at 6:11 ΠΜ, dims3tfsi said:

Κανεις δε κραταει κανεναν με το ζορι,αυτη είναι η απαντηση που εδωσε παραπανω ο διαχειριστης του forum,αν εγω φιλε doggy δωσω τετοια απαντηση σε πελατη μου γιατι κατά καποιο τροπο σα πελατες ειμαστε ολοι εδώ μεσα το αποτέλεσμα θα είναι να το χασω από πελατη όπως επισης να δημιουργηθεί αρνητικη φημη για το κατάστημα μου και για εμενα.Δε νομιζεις ότι αξιζει μια καλυτερη απαντηση σε οσα παιδια αφιερωνουν το χρονο τους από το καθημερινο γολγοθα τους και μπαινουν εδώ μεσα για να ξεχαστουν για λιγο από τις διαγραφες post;Όλα τα φορουμ εχουν ερημωσει και γι αυτό είναι δικη σα ς ευθυνη διοτι με τους περιορισμους που βαζετε στερείται ελευθερια λογου οποτε καλο είναι να σβηνετε όλα τα φορουμ τα 10000+ μελη που εχετε διοτι πλεον με το ζορι είναι 100 και από αυτά 20-30 ενεργα κάθε μερα.Πριν από λιγους μηνες τα είχαμε ξαναπει πηξαμε στις ερωτήσεις για ελαστικα μπαταριες λαδια κτλ,που είναι η ποικιλια θεματων που θα προσφερει το κατι παραπανω ακομη και στο ποιο απαιτητικο μελος;Εγω με το λευτερη που τολμήσαμε το κατι το διαφορετικο και προσπαθήσαμε να το μοιραστουμε εδώ μεσα γι αυτό σταματήσαμε την ενημερωση των προτζεκτ μας από τέτοιες εκνευριστικες συμπεριφορές που το μονο που καταφερνουν είναι να σε ξενερωσουν.Αφου τετοια φορουμ θελετε να τα χαιρεστε.

το χαιρομαστε το φορουμ, αντε εσυ στο μαγαζι σου να βοηθησεις τους πελατες σου εδω δεν ειναι μαγαζι ουτε ειμαστε πελατες κανενος 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα δημητρη του εχεις μπερδεψει με τα μαγαζια...χαχαχαχαχαχ τι λενε βρε.....οτι να ναι ...φταις και εσυ που βαζεις ξενα μαγαζια  σε φωτο...αμα μιλαγες ετσι θα τρωγες καμια τσιπουρα στο κεφαλι οχι θα κραταγες πελατεια....χαχαχαχα το λοιπον ακουστηκαν ολες οι πλευρες και ολοι βγαλαμε τα συμπερασματα μας.δεν εχει νοημα να το αναλυσουμε παραπανω...

παντως ατομικα στο επιπεδο βελτιωσης,μονο ενα μελος ειναι κοντα μου.σε γενικες γραμμες στο πολυ γενικα και αυτος δεν γραφει καθολου τις εμπειριες του....ο διονυσσοπουλος.επομενως γαματα...σκοταδι μονο...

 

εσυ δημητρη δεν μετρα για vw ...εισαι pREMIUM!!!!xaxaxaxaxaxa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.